AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy kupowa? myszy w sklepie
Autor Wiadomość
chowder75 
Great MOUSEr
Co ja tutaj robi??!



Imi?: Maciek
Hodowla: Brak
Pomógł: 4 razy
Wiek: 27
Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 1788
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-02-29, 16:12   
   Myszy: ChlebiSzyna :D


Nie ma sensu kupywa? myszy w zoologu bo je?li sprzedawca zauwa?y ?e schodz? to b?dzie kupywa? nast?pne i nast?pne z pseudohodowli :?
_________________
Myszki:
Ba?ka[*], ?atka[*], Lady[*]
Albi[*], Szarka[*], Fifi[*] ChlebiSzyna
Chomiki:Lola [*]
 
 
1kamilla1 
Myszo?ak



Imi?: Kamilla
Pomogła: 4 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 01 Lis 2010
Posty: 683
Skąd: Skrzyszów/ Opole
Wysłany: 2012-02-29, 16:43   
   Myszy: California [*],Uvetta(ima)[*],Bajka[*],Alfa[*],Lusia,Birma,Tosia,Yuki,Ruda


Nie jestem za kupowaniem myszek w zoologu, jednak to, ?e to? z nas nie kupi myszek w zoologu nic nie zmieni. Gdybym ja np, kupi?a myszk? w zoologu, to mam j? na 2 lata i nie kupuje w ty czasie innych. Za to mój znajomy, który ma dwa w??e rocznie kupuje oko?o 30 szczurów, je?eli nie wi?cej. Moim zdaniem ludzi, kupuj?cych zwierzaki na pokarm jest niestety wi?cej i to dla takich ludzi s? zwierzaki w zoologu. Gdyby wszystkie osoby kupuj?ce zwierzaki dla siebie przestaliby kupowa? w zoologu nic, a nic by to nie zmieni?o. Gdyby natomiast terrary?ci przestali kupowa?, wtedy klepom nie op?aca?o by si? trzyma? zwierzaków, bo nie schodzi?y by im tak szybko i wi?kszo?? musieliby utrzymywa?.
_________________
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-02-29, 20:01   

Có?, na ten temat mo?na dyskutowa? i dyskutowa?, mo?emy pisa? tak jeszcze na 100 stron, a i tak si? do kompromisu nie dojdzie. Ka?dy ma swój rozum, ale te? swoje pogl?dy i nie zmusimy nikogo do zmiany ich na takie, jakie nam odpowiadaj? - i idzie to w dwie strony, zarówno ludzi niepopieraj?cych kupna zwierz?t w zoologach, jak i tych, którzy w zoologach zwierzaki kupuj?. Mo?na jedynie grzecznie i kulturalnie wyrazi? swoje zdanie na ten temat i tyle, mo?na spróbowa? kogo? przekona?, ale nie mo?na kaza? robi?, jak my uwa?amy.
Tak?e ci, którzy nie kupuj? zwierz?t w zoologach, przynajmniej nie musz? sobie zarzuca?, ?e przyczynili si? do rozwoju pseudohodowli. Niewa?ne, czy popyt na zoologowe i pseudohodowlane zwierzaki b?dzie sta?y czy wi?kszy - po prostu nie przy?o?yli do tego r?ki.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
kiamanta 
Mysi Bywalec
Pozytywnie zamyszona



Imi?: Ola
Wiek: 27
Dołączyła: 07 Sie 2011
Posty: 152
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2012-02-29, 20:03   
   Myszy: Maksiu [*] Albercik [*] Echo, Puzel, Jumper, Ruby


Bardzo ?adnie uj?te Laraine
_________________
Wies?aw My?liwski — Traktat o ?uskaniu fasoli
[...] snu nie da si? opowiedzie?. Opowiedziany przestaje by? snem.
 
 
MadziaLena 
Great MOUSEr



Imi?: Magda
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 1638
Wysłany: 2012-02-29, 20:47   

Laraine, zgadzam si? jak najbardziej. Bardzo dobrze powiedziane!
 
 
ZuzaBo 
M?ody Myszaty
Mysiakomaniaczka!



Imi?: Zuza
Hodowla: ---
Wiek: 25
Dołączyła: 29 Sty 2012
Posty: 39
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-03-02, 17:20   
   Myszy: Lidia i Misia


Te? si? z tym zgadzam i a? mnie ciarki przechodz? na my?l o tym, do czego si? przyczyni?am :(
_________________

 
 
 
Mr Jingles 
Szara myszka


Imi?: Adam
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 1
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-06-04, 10:40   

Mam wielu znajomych którzy kupowali gryzonie ze sklepów, tak jak kto? napisa? cz?sto wydaje si? ?e na pozór wszystko jest dobrze ale niektóre schorzenia genetyczne i ró?ne inne wychodz? po jakim? czasie, nie rzadko te? zwierz?tka wi?cej choruj? w pó?niejszym okresie swojego ?ycia, jest z nimi wi?cej problemów z bieganiem po weterynarzach, ale tak jak piszecie ka?dy zrobi jak chce.
W niektórych zoologach nie warto nawet kupowa? pokarmu- ja mia?em raz tak? sytuacj? ?e w pokarmie znajdowa?y si? larwy moli ?ywno?ciowych z którymi walczy?em pó?niej przez dobry miesi?c w mieszkaniu- sorry za offtop, pozdrawiam
 
 
Pieczka 88 
M?ody Myszaty
13l. O?wi?cim


Imi?: Maciej
Wiek: 24
Dołączył: 13 Lip 2012
Posty: 33
Skąd: O?wi?cim
Wysłany: 2012-07-18, 12:14   
   Myszy: Mysia


W?a?nie teraz wiem ?e to wielki b??d mie? jedn? samiczk? i takie terrarium! Szukam na allegro klatki a myszk? raczej z zoologa poniewa? ta któr? teraz mam te? z zoologa a nie wiem czy w pobli?u O?wi?cimia jest jaka? hodowla... :?
_________________
Myszomania ATAKUJ?!!! :)
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-07-18, 13:09   

Pieczka 88, nawet je?li nie ma hodowli to istniej? transporty. Nie kupuj w zoologu.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
Adrian 2583 
Myszowaty


Imi?: Adrian
Pomógł: 1 raz
Wiek: 24
Dołączył: 13 Mar 2012
Posty: 435
Skąd: ?mi?owo
Wysłany: 2012-07-18, 13:16   
   Myszy: 11 myszek


Najbli?ej Ciebie jest chyba hodowla w Krakowie.
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-07-18, 16:04   

O masz znowu to samo .... Stanowcze NIE kupowaniu myszy z zoologa!
Warto poszuka? hodowli jak znajdziesz z niej myszy to mog? nawet poszuka? po forach ofert transportu jak mi podasz sk?d dok?d b?d? myszy jecha?y . Najpierw zacznij od przejrzenia listy hodowli potem kontaktu z hodowcami jakie maj? wolne myszki . Albo zajrzy? w dzia? mioty tam te? oferuj? myszki na sprzeda? lub do oddania .
Jak co? to pisz mo?esz ?mia?o pw ch?tnie pomog? w szukaniu tylko odpu?? sobie zoologa to nie jest trafne rozwi?zanie...
Moje mychy jecha?y jakie? 300 km i da?y rad? :)
_________________
InfinitY ..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT