AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego ludzie boj? si? myszy?
Autor Wiadomość
mordin 
M?ody Myszaty


Dołączył: 13 Wrz 2012
Posty: 22
Wysłany: 2012-12-27, 15:01   

Fakt mysie ogonki sa najfajniejsze!
 
 
bastek
M?ody Myszaty


Dołączył: 05 Wrz 2012
Posty: 24
Wysłany: 2012-12-29, 19:57   

tak samo jest w?a?nie te? ze szczurkami, ludzie tego u nich si? brzydz?
 
 
snowdog 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 1 raz
Wiek: 35
Dołączyła: 16 Mar 2008
Posty: 394
Wysłany: 2013-01-07, 13:41   
   Myszy: -


W nocy przera?ona ?ona budzi zaspanego m??a:
- W kuchni piszczy mysz!!!
- I co? Mam j? naoliwi??

:D
 
 
zonia332 
Mysi Rozmówca
Byle do pi?tku :)



Imi?: Zosia
Pomogła: 1 raz
Wiek: 27
Dołączyła: 19 Cze 2012
Posty: 295
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-01-07, 17:33   

snowdog, hahahahaha :D
_________________
Gucio [*]
 
 
Katie6648 
Mysi Rozmówca


Imi?: Wiktoria
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 24 Gru 2010
Posty: 275
Wysłany: 2013-01-08, 18:46   
   Myszy: Roxi [*], Sahara [*], Ruby [*], Leo [*]


Moja mama si? kiedy? brzydzila myszy itd. ale po tych trzech ogonkach ju? jest neutralna i od biedy we?mie na r?ce :) A tata chyba jeszcze bardziej si? otwar? ;-)
Ludzie s? ró?ni :-D
 
 
Luna_s20 
Starszy Myszaty



Wiek: 40
Dołączyła: 11 Sty 2013
Posty: 97
Wysłany: 2013-01-11, 16:12   

By?oby do?? ?miesznie gdyby kiedy? okaza?o si?, ?e myszy brzydz? si? ludzi :)
Boj? si? i b?d? si? ba?. Myszy - nieuchwytne, przebiegaj?ce gdzie? pod ?cian?, myszy jako plagi w spichlerzach, mog?ce spowodowa? g?ód, myszy jako nosiciele zarazy itd... Historia o tym jak myszy zjad?y Popiela, opowie?ci nie z tej ziemi o myszach podgryzaj?cych ?pi?cych ludzi. Ludzie sobie ten strach ch?tnie nap?dzaj?.
Nie wiem te? dlaczego mysi ogon ma by? dla ?wiata bardziej obrzydliwy ni? np ludzki katar :o Szczególnie ?e mysz jak?? jedn? trzeci? swojej aktywno?ci po?wi?ca na mycie si?. A ?e s?abo ow?osiony... my sier?ci w ogóle nie mamy i si? jako? siebie nie brzydzimy.
 
 
snowdog 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 1 raz
Wiek: 35
Dołączyła: 16 Mar 2008
Posty: 394
Wysłany: 2013-01-11, 16:29   
   Myszy: -


Cytat:
myszy jako plagi w spichlerzach

Przypomnia?o mi si?, jak na praktykach sprz?ta?y?my z kole?ank? w spichlerzu, czy tam jakim? sk?adziku na owies, nagle odkrywamy gniazdo myszy. Kierowniczka stadniny do nas "zabijcie je! zabijcie!", a my oczywi?cie "Jakie ?aaaaadne!" i tak si? nimi zachwyca?y?my, ?e myszy uciek?y, zanim kierowniczka przysz?a je zabi? :lol: A my po prostu zupe?nie zapomnia?y?my, ?e dla niektórych miejsc (typu w?a?nie wy?ej wymieniony sk?adzik) myszy s? po prostu szkodnikami i zjawiskiem niepo??danym... zreszt?, ?adna z nas i tak by ich nie zabi?a.
 
 
Luna_s20 
Starszy Myszaty



Wiek: 40
Dołączyła: 11 Sty 2013
Posty: 97
Wysłany: 2013-01-11, 16:54   

Te? nie by?abym w stanie -nawet w spichlerzu.
Dlatego tak bardzo nie rozumiem ludzi którzy wystawiaj? trucizny. Rozumiem. Strach, przeciwdzia?anie epidemiom, dba?o?? o miejsce zamieszkania... Ale mamy 21 wiek i naprawd? nie ma potrzeby u?miercania i to w tak pod?y sposób stworzenia z powodu naszych w?asnych fobii.
Ja z kolei boje si? paj?ków, ale nie biegam po piwnicy i ogrodzie z klapkiem zabijaj?c je na pot?g?, bo mój strach nie jest ich win?. Podobnie i myszy mo?na dzisiaj wy?apywa? i wypuszcza? z dala od domu. A mimo tego ludzie wol? zabi? bo... to dla nich ?atwiejsze.
A gdy kto? si? obruszy, wyt?umaczenie "bo ja si? boj? myszy" ma t?umaczy? brak wspó?czucia...
 
 
snowdog 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 1 raz
Wiek: 35
Dołączyła: 16 Mar 2008
Posty: 394
Wysłany: 2013-01-11, 17:41   
   Myszy: -


Jak kto? boi si? myszy, to raczej ich nie zabija, tylko przed nimi ucieka ;) To samo z paj?kami. Cz??ciej s? wzywane inne osoby do pomocy.
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-11, 18:09   

snowdog napisał/a:
Cz??ciej s? wzywane inne osoby do pomocy

jakbym czyta?a o mojej siostrze :D
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Nina11 
Szara myszka
...


Imi?: Nina
Wiek: 26
Dołączyła: 11 Lut 2013
Posty: 0
Skąd: Trzcianka
Wysłany: 2013-02-11, 19:47   
   Myszy: Lena, Mila


Nie dziwcie si?, ?e np. nasze babcie i rodzice brzydz? si? myszy :) W tamtych czasach nie ?atwo by?o o dobrej jako?ci chleb lub co? takiego. A jak taka mysz zrobi?a kupk? w szafce z po?ywieniem to ju? wszystko do wyrzucenia. Babcie za wszelk? cen? chcia?y myszy wyeliminowa?, a ich dzieci patrzeli na wszystko z boku i ju? im zosta?o :) Kiedy? mysz specjalnie trzyma? w domu to abstrakcja, he he. Rodzice te? w wi?kszo?ci myszy nie lubi?, bo takie rzeczy z dzieci?stwa zostaj? na ca?e ?ycie...Ja na przyk?ad nigdy przenigdy nie dotkn? ?ó?wia, bo mnie w podstawówce tak jeden za palec chwyci?, ?e szok. Tak ju? jest, niestety.
 
 
sebulek89 
M?ody Myszaty



Imi?: Sebastian
Wiek: 34
Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 22
Skąd: Toru?
Wysłany: 2013-02-19, 13:30   

Ludzie nie boj? si? tyle myszy, co odrzuca ich od mysich ogonów. Ludzie, którzy nie maj? i nie mieli myszek maj? wpojone, ?e myszy roznosz? zarazki i choroby a jak si? zapyta takich co nie maj? takich zwierz?tek to pierwsze co to padnie odpowied?, bo w ogonie maj? trucizn?. Moja dziewczyna te? by?a przeciwna myszkom, ale postawi?em j? przed faktem dokonanym i mam myszki tydzie? a myszki zawróci?y jej w g?owie:) wiec ja wychodz? z za?o?enia, ?e najbardziej boj? si? i brzydz? ci którzy nie mieli i nie chc? mie? z myszkami nic do czynienia:)
 
 
 
Sandy01 
Mysi Rozmówca



Imi?: Emilia
Wiek: 31
Dołączyła: 27 Gru 2011
Posty: 268
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-02-21, 22:43   
   Myszy: kolczatki, mastomysy, tanki i szczurki :)


To tak jak z mitem, ?e szczury maj? strychnin? w ogonie.. A ten alkaloid ro?linny wyst?puje w naturze tylko w jednej ro?linie, która ro?nie w Indiach. Niektórzy pytaj? "to dlaczego kot nie zje ogona, tylko zostawi?" Proste - bo po co ma ?re? same ko?ci? :D Mysie ogony koty przecie? te? zostawiaj?.
_________________
img]http://img845.imageshack.us/img845/7092/7dhx.jpg[/img]
img]http://img811.imageshack.us/img811/9509/53670232fz9.gif[/img]
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT