AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2007-05-15, 20:36
Czy obcy samiec i samica b?d? si? gry??
Autor Wiadomość
Ula 
Starszy Myszaty
Ula


Imi?: Ula
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 82
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2007-07-04, 14:35   Samiec gryzie samic?
   Myszy: Bobek, Mietek, Gucio, Lola, Maja, Misia, Jack Sparrow, Per?a, Ismena


Do doros?ego samca chcia?am da? samiczk?. Ale on ci?gle j? gryzie i jej dokucza. S?ysza?am, ?e myszy przeciwnej p?ci ?yj? w zgodzie. Poza klatk? cz?sto s? razem, ale w klatce nie ma mowy. Mo?e nie to, ?e on si? na ni? rzuca, ale podchodzi, w?cha, w?cha i nagle gryzie, a potem goni j?, podgryzaj?c. Jak ja mam ich oswoi? ?eby ?yli w zgodzie??
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-07-04, 15:05   
   Myszy: tak


Ula, ale po co tak rozmna?asz? :( Pomy?l mo?e nad hodowl? rasowych. Tu przynajmniej jest du?a szansa, ?e nie trafi? na pokarm i przynajmniej ma to jaki? sens.

P. S. Usuwam twoje og?oszenie w dziale og?osze? drobnych (i b?d? to robi? za ka?dym razem jak je dasz), bo na tym forum nie popieramy takiego bezcelowego mno?enia. :( Rozumiem jeszcze ?aczenie zwierz?t w celu zap?odnienia (jak ju? kto? musi rozmna?a?)... ale trzymanie ich wci?? razem? :( To nie jest dobre dla myszek. No i mno?enie zwierzaków jak zbior? si?ch?tni, a nie w kó?ko i w kó?ko... :(
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-07-04, 15:05   

Ula dlaczego chcesz rozmna?a? te myszy?
Po to aby dawa? og?oszenie " Oddam ma?e myszki. (nierasowe) Og?oszenie zawsze aktualne" ??

Od razu mówi?, ?e nie pochwalamy czego? takiego, i nawet nie masz na co liczy? aby u nas og?asza? si? ze sprzeda?? myszek.
Co wiesz o pochodzeniu swoich myszek?
Co wiesz o ich przodkach, krewnych, czy cierpieli na jakie? choroby henetyczne, wady, nowotwory??
W jakim wieku jest ta samiczka?
Nie orientujesz si?, ?e nie nale?y rozmna?a? myszy m?odszych ni? 3 miesi?ce? (Owszem, 13to letnia dziewczyna te? mo?e zaj?? w ci??? ale czy to jest w?a?ciwe?)
Czy wiesz ?e nie powinno si? rozmna?a? samic starszych ni? 1 rok?
Czy wiesz, ?e samica nie powinna mie? wi?cej ni? 3 mioty w ci?gu swojego ?ycia nie cz??ciej ni? co 3 miesi?ce? (o ile oczywi?cie zale?y Ci na kondycji myszy.....)
Co wiesz o genetyce i przenoszeniu cech (w tym przenoszeniu wad genetycznych i chorób)?


Je?eli masz ochot? rozmna?a? myszy, to proponuj? si? zapozna? z myszami rodowodowymi/rasowymi - ich przodkowie s? znani i opisani, poduczy? si? genetyki, zapisa? si? do Polish Mouse Club - poczyta? regulaminy hodowli, zarejestrowa? hodowle.


Rozmna?aj?c "nieznane" myszy mo?esz wyhodowa? jakie? "potworki" lub myszy z wadami.
Jako ?e mam w domu kilka myszek od jakiego? czasu, to do?? du?o je obserwuje, i dzi?ki temu zauwa?am, ?e w sklepach zoo du?o myszek cierpi na przykurcze ?apek lub ma je powykr?cane, problemy z chodzeniem itp... czy chcesz dalej ci?gn?c ten proceder?
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Ula 
Starszy Myszaty
Ula


Imi?: Ula
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 82
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2007-07-07, 11:38   
   Myszy: Bobek, Mietek, Gucio, Lola, Maja, Misia, Jack Sparrow, Per?a, Ismena


Ta samiczka ma 5 miesi?cy. Dlaczego od razu robicie tak? afer?? To, ?e nie jestem hodowc? wcale nie znaczy ?e na myszkach si? nie znam. Mia?am ju? wiele myszy, jakie? 7 lat ju? b?dzie, wi?c za ten czas musia?am si? czego? nauczy?. Poza tym przeczyta?am wiele na ten temat wi?c nie musicie mi prawi? takich kaza?.
A pytam si? o to gryzienie bo po prostu jeszcze si? z tym nie spotka?am. Mo?ecie mi wi?c odpowiedzie??[/quote]
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-07-07, 12:12   

Ula napisał/a:
Poza tym przeczyta?am wiele na ten temat wi?c nie musicie mi prawi? takich kaza?.


Ale niewiele z tego czytania wynios?a?, wi?c dlatego dostajesz kazania i dalej b?dziesz je dostawa?, je?eli dalej b?dziesz rozmna?a? myszy labo z zoologów.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-07-07, 14:11   
   Myszy: tak


Ula napisał/a:
wi?c za ten czas musia?am si? czego? nauczy?

Oj znam wiele osób które obcuj? z czym?/kim? wiele lat i nie znaj?. :) Liczy si? w?o?ony wysi?ek z poznanie a nie samo ?ycie obok. ;)

My po prostu nie ?yjemy tylko na naszym podwórku tylko wiemy jak jest. Gadamy z du?? ilo?ci? ludzi na gg, na forach, mailowo, itp. i wiemy jak potrafi? nieodpowiedzialnie post?powa? z myszkami. Jak nieodpowiedzialnie je mno?y?, dlatego nie chcemy ?eby nasze forum przyk?ada?o do tego "r?k?". :( Je?li proponujesz sta?? dostaw? myszy tzn. ?e musia?aby? mie? ich bardzo du?o albo wcia? mno?y? te same... a masz 3... wi?c dla mnie to dziwne. Tak czy inaczej takie ci?g?e mno?enie nikomu nie wychodzi na dobre, mo?e poza tym, ?e sobie na ma?e myszeczki popatrzysz... ale im to wiele nie pomo?e. :(

Ula napisał/a:
jakie? 7 lat ju? b?dzie

Kilka postów temu pisa?a?, ?e 5. ;)
 
 
 
Ula 
Starszy Myszaty
Ula


Imi?: Ula
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 82
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2007-07-10, 12:28   
   Myszy: Bobek, Mietek, Gucio, Lola, Maja, Misia, Jack Sparrow, Per?a, Ismena


Cytat:
kat
Je?li proponujesz sta?? dostaw? myszy tzn. ?e musia?aby? mie? ich bardzo du?o albo wcia? mno?y? te same... a masz 3...

Cytat:
Taka sta?a to ona nie jest. W swoim ?yciu mia?am 3 mioty myszek (i 1 szczurków, ale to co innego), i by?y one od dwóch ró?nych samic. Piszesz, ?e mam 3 myszki, ale kiedy? mia?am jeszcze inne. W sumie w swoim ?yciu mia?am 8 myszy: 4samce i 4 samice.
[quote]kat
Cytat:
Kilka postów temu pisa?a?, ?e 5.
Moje pierwsze myszki kupi?am dok?adnie 5 czerwca 2001r. :smile:

[ Dodano: 2007-07-10, 12:31 ]
Aha, sorki za to z?e cytowanie. :wink: Kto? mi t?umaczy? jak to si? robi, ale nadal nie kapuj?... :wink:
Ostatnio zmieniony przez kat 2007-07-10, 12:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-07-10, 12:31   
   Myszy: tak


Hehe, no to 5 albo 7, czyli ?rednia 6. :>
 
 
 
Ula 
Starszy Myszaty
Ula


Imi?: Ula
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 82
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2007-07-11, 11:00   
   Myszy: Bobek, Mietek, Gucio, Lola, Maja, Misia, Jack Sparrow, Per?a, Ismena


Taa, wiem, ?e liczy? nie umiem, ale przecie? z matmy mia?am tylko 3, wi?c si? nie dziwi?. Znalaz?am ten post, co pisa?am, ?e 5 lat. Chodzi?o mi o to, ?e wtedy mia?am pierwsze ma?e myszki. :wink:
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-07-13, 15:18   

8 myszy to wcale nie jest duzo. Niektórzy hoduj? zwierz?ta i przez 4- lat i nie woedz? o nich wszystkiego. Czy do tych 8 myszek dliczy?a? oseski? biedulki...
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
Ula 
Starszy Myszaty
Ula


Imi?: Ula
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 82
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2007-07-16, 12:35   
   Myszy: Bobek, Mietek, Gucio, Lola, Maja, Misia, Jack Sparrow, Per?a, Ismena


Osesków mia?am w sumie 21. Dlaczego mówisz, ?e bidulki??! No, jeszcze mia?am 7 takich, co ich mama zgin??a tragicznie i próbowa?am je odchowa? sama, ale mi si? niestety nie uda?o. :sad: A w ogóle czemu ci?gle si? upierasz przy tym, ?e nic nie wiem o swoich myszach??! Czyta?am du?o o myszach, no i ci?gle je obserwuj?, ka?d? moj? mysz? znam na wylot.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT