Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Usługi hostingowe i reklama
Usługi hostingowe

Poprzedni temat «» Następny temat
Piasek, ziemia, torf
Autor Wiadomość
oh noes!
Młody Myszaty

Wysłany: 2008-06-19, 00:48   

patusia63 napisał/a:
oh noes! napisał/a:
atomiast, niestety, dość mocno pyli i może podrazniac układ oddechowy i oczka mysi.

Dlatego go wywalilam
Oh noes pare postow wyzej jest napisane ze moze mysie zabic...

and so? jest to bzdura ;) bo jak mówiłam, połykanie czy to kamyków czy piasku jest czymś naturalnym dla zwierząt i ułatwia roślinożercom trawienie. Ale pomijając już to, nawet na logike biorąc, piasek nie może być dla nich szkodliwy - wszak taka myszka na wolności jak zjada np. ślimaka oblepionego piaskiem to nie myje go przed spożyciem ;)

aha, są zwierzęta które powinny się kąpać w gruboziarnistym piasku poch wulkanicznego jak kosze i szynszyle, a są takie dla których vitapol jest odpowiedniejszy, jak chomiki, myszoskoczki itp czyli wszystkie bardziej pustynne zwierzątka ;) byleby bez tego cholernego, pylącego talku aka skruszonego wapna ;)

olka 
Starszy Myszaty

Wysłany: 2008-06-19, 07:49   
   Myszy: wacik

a ja słyszałam, ze dla maluchów tez lepszy jest gruboziarnisty :shock: tak czy siak wczoraj nie miałam czasu na operacje pustynna burza, waciorem zajmował sie brat:)

patusia63 
Mysi Bywalec

Imię: Patrycja
Wysłany: 2008-06-19, 10:49   
   Myszy: Poziomka, Porzeczka [*], Szynka [*]

flea napisał/a:
nawet nie chcę myśleć co się może myszce stać po zjedzeniu takiego piasku. plus taki piasek zawiera jakieś dodatki - lekko połyskuje

Chodzilo mi o ten fragment :m:):

flea 
Mysi Bywalec
We got the Funk

Wysłany: 2008-06-20, 08:22   
   Myszy: Irish, Bootsy, Chocolate <:3D~

Patusia 63spokojnie :m:): przecież nie napisałam,że mysz od razu umiera :m:): ja się po prostu trzęsę nad moimi myszkami jak nad własnymi dziećmi :m:D: i boję się wszelkich eksperymentów typu " dam coś myszy i zobaczę co się będzie działo" . Nie pisałam o tym wcześniej bo nie było takiej potrzeby ale jak miałam pierwszą myszkę dałam jej sałaty (wyczytałam, że można dać ) ... no i miszka (sic!) umarła co strasznie przeżyłam bo uważam , że skoro wzięłam pod opiekę zwierzątko to należy się opiekować jak najlepiej i dziś staram się moim myszakom zapewnić jak najbardziej komfortowe warunki :) aby miała szczęśliwy żywot i mogła umrzeć ze starości a nie z mojej głupoty. By the way : Patusiu :m:D: mam uczennice w twoim wieku - co mnie strasznie rozczula i miło mi, że jesteś opiekunką myszek :m:):

Paryzanka 
Gaduła Myszaty

Imię: Patrycja
Wysłany: 2011-01-09, 13:46   
   Myszy: brak

Piasek w klatkach/akwariach dla chomiczków powinien być zawsze. To jest część "szczypty natury". Moja chomica bardzo lubi tarzać się w tym piasku ^^
Ale myszy pochodzą chyba z mniej pustynnych okolic świata, więc myślę, że piasek nie byłby u nich naturalny ...

jaseoule 
Młody Myszaty

Imię: Zuzanna
Wysłany: 2015-12-08, 16:02   

podbijam temat - chodzi mi konkretniej o torf, wszyscy piszą "specjalny torf", ale jakiś to? niski, wysoki? kokosowy? mechowiec? włóknisty? zbrylany? taki jak w sklepowej 'ziemi ogrodowej'? (wszyscy wiemy, że więcej tam torfu, niż ziemi xD). jaki tak naprawdę jest skład?

i czemu nie ziemia ogrodowa? (też np. ze sklepu, ale z wyższej półki, czy trzeba by było wygotować/wypiec etc?) ziemia zwykła, czy koniecznie humusowa? na torfie niewiele roślinek wyrośnie, a jakby próbować odtworzyć naturalne warunki dla mysz? (na razie nie mówię tzw. rasowych)

junoo 
Mysi Bywalec
autsajder

Imię: Justyna
Wysłany: 2015-12-08, 21:55   
   Myszy: 16 ogonków w pamięci :(

raczej chodzi o taki jak mają pająki/gady w terrariach ;)
by drogi swej nie zmieniać."
Akurat

Odpowiedz do tematu