Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
MAM DWA SAMCE - POMOCY
Autor Wiadomość
balkowa
Szara myszka

Wysłany: 2017-11-08, 20:38   MAM DWA SAMCE - POMOCY

Czesc wszystkim, mam taki problem. Jakies dwa miesiace temu dostałam dwie myszki (samce) w prezencie..niechcianym, ale swierdzilam ze pokocham jak swoje i tak sie stało.
Myszki kupione w zoologicznym, Pani która je sprzedawała twierdziła, że są braćmi.
Dostałam je w małej klatce więc kupiłam dużą klatkę, mają dysk trixie i duzy kołowrotek trixie, i na początku było dobrze, nie gryzły się. Teraz co raz czesciej zdarza się, że większa gania i gryzie mniejszą myszkę, nie daje jej sie bawić i o wszystko jest zazdrosna, dziś odkąd wróciłam z pracy były już 4 bójki, nie takie do krwi ale jednak. Oddzieliłam tą agresywną (wsadziłam ją do miski na pranie i tak sobie siedzi ze mną, ta mniejsza ma teraz chwile spokoju) ale jak tylko wsadzam tą z powrotem do klatki to znów sie zaczyna. Od czasu do czasu były między nimi bójki ale dosłownie paro sekundowe, a dziś tej większej cos strzeliło do głowy i nie daje jej spokoju. Często też śpią przytulone razem i razem się kręcą w kółki i bawią. Dlatego moje pytanie : czy to nie koniecznie musi być coś poważnego skoro razem śpią? Czy większa będzie próbowała coraz bardziej dominować? Czy może oddzielić je na pare dni, niech ta słabsza zaznaczy terytorium w klatce a pozniej dołącze do niej tą bardziej agresywną? Może wtedy sie uspokoi? Przypomnę że taka prawdziwa bójka odbyła się dopiero dziś, może to po prostu większa kłótnia albo ta większa ma gorszy dzień. Proszę tylko o rade.
Dzieki za odpowiedz :)
Pzdr
Balkowa

Zlatana 
Młody Myszaty
Percy

Imię: Alicja
Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2017-11-08, 23:11   
   Myszy: Rust, Mini, Lili

Radzę rozdzielić, gdyż u samców myszy "ani się nie spodziejesz" jak dojdzie do następnej poważnej bójki. Musisz zainwestować w drugą klatkę 😉

Liliana
Szara myszka

Wysłany: 2017-11-10, 08:22   
   Myszy: Leon

Liczę na to, że ktoś jeszcze się wypowie. Temat mnie interesuje, bo właśnie jestem na etapie podejmowania decyzji czy brać jednego samca czy więcej :)
Z tego co czytałam wiele osób tutaj trzyma kilka samców razem. Czytałam, że klatka musi być mniejsza niż w przypadku takiej samej liczby samic, bo większa klatka prowokuje ich do walk o terytorium.
Mam nadzieję, że ktoś doświadczony pomoże pogodzić Twoich samców :m: :m:

balkowa
Szara myszka

Wysłany: 2017-11-11, 22:31   

Być może to właśnie zmiana klatki na większą i więcej zabawek sprowokowało te bójki. Chociaż już sama nie wiem...na drugi dzień spały razem przytulone..może to po prostu chwilowe bójki i kłótnie, albo po prostu co jakiś czas już tak będzie.

AgAp
Myszołak

Wysłany: 2017-11-12, 06:28   

U mnie tak było po każdej zmianie ściółki, kilka razy już o tym pisałam. 2 domki, 2 miski a jak zaczynały się ganiać zabierałam daszki z domków i był spokój

homa 
Szara myszka

Wysłany: Wczoraj 19:31   
   Myszy: Cynamonka, Stjułart (samiczki)

Samce myszek są z reguły samotnikami.

Odpowiedz do tematu