Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Dokupienie samca
Autor Wiadomość
Kepi
Szara myszka

Wysłany: 2018-02-21, 17:40   Dokupienie samca

Cześć!
Wczoraj kupiłem samca myszki oraz wszystkie rzeczy potrzebne do tego aby myszka czuła się u mnie jak najlepiej :m:): Teraz mam pytanie, czy dokupić mu drugiego samca z tego samego miotu (nie kupowałem z zoologicznego tylko z giełdy zoologicznej) Teraz zastanawiam się tylko czy się zaakceptują, co było by lepsze? Żeby miał towarzysza czy żeby raczej był "samotnikiem" :m:D:
Z góry dzięki za odpowiedź

Zlatana 
Starszy Myszaty
Percy

Imię: Alicja
Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2018-02-21, 19:39   
   Myszy: Rust, Mini, Lili

Ja bym nie ryzykowała z dokupieniem samca. Mogłoby to się skończyć posiadaniem dwóch klatek. Jeżeli przewertowałaś forum to pewnie już wiesz, że samce bywają agresywne w stosunku do siebie.
Jaką masz klatkę, czym karmisz myszkę, jaką podściółkę stosujesz i jakie jest inne wyposażenie w klatce? Daj foto myszka :)

Kepi
Szara myszka

Wysłany: 2018-02-22, 09:35   

A więc tak, chodzi mi głównie o to żeby myszek czuł się jak najlepiej. Dokładnej nazwy klatki nie znam ale jest duża, ma tunele, miejsce na górze klatki, gdzie jest również kula. Na dole ma dodatkowo kule do kręcenia, miske, poidełko, ogólnie wszystko. Karmię go Vitapolem dla myszek, ściółka ekologiczna dla gryzoni. Co będzie lepsze? Życie "samotnika" czy lepiej życie towarzyskie? :m:D:

Zlatana 
Starszy Myszaty
Percy

Imię: Alicja
Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2018-02-22, 20:41   
   Myszy: Rust, Mini, Lili

Ze względu na dobro drugiej myszki, wybrałbym samotność. Jeżeli chodzi o klatkę to podaj wymiary. Podściółka to trociny czy żwirek? Karmę zmień bo jest niskiej jakości. Polecam Mixeramę, chociaż mocno przesadzony skład, ewentualnie Versele Laga Mouse Nature (ale w niej jest dużo granulek, których większość myszek nie je i idą do kosza). Jeżeli ktoś ma odpowiednią wiedzę dot. karmienia może sam ułożyć mieszankę pokarmu dla myszek. Ja będę taką robić. Głównie ze względu na to, że myszy są ziarnojadami a moje, jako stworzenia wyjątkowo wybredne, unikają zbędnych składników w karmach. :m:):

Odpowiedz do tematu