AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Wystawy petow
Autor Wiadomość
pituophis 
Starszy Myszaty


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Wrz 2006
Posty: 92
Wysłany: 2007-09-02, 11:03   

Cytat:
Mysz laboratoryjna, ze sklepu, nie jest "zdrow? i ?adn? mysz? pet-type o znanym pochodzeniu".


Mysz laboratoryjna z laboratorium ma znane pochodzenie, s? te? "brzydkie myszy" (tzn. nie w typie rasowym) z hodowli domowych, prowadzonych od kilku pokole?. Celem nie musz? by? laury na wystawach, przynajmniej nie z pocz?tku, tylko wyhodowanie w?a?nie ?adnych i zdrowych myszy pet-type o znanym pochodzeniu.

/Mnie jest wszystko jedno, bo i tak nie zamierzam mie? myszy innych ni? english type :) Natomiast skoro s? mi?o?nicy takich myszy, to mogliby i je hodowa? planowo, warto, cho?by dla zachowania ró?norodno?ci.
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-09-02, 11:15   

pituophis napisał/a:
Natomiast skoro s? mi?o?nicy takich myszy, to mogliby i je hodowa? planowo, warto, cho?by dla zachowania ró?norodno?ci.

Ja mog? hodowa? "chomiki" i bez wystaw.

Tylko nie wiem czy zauwa?y?e?, ?e wi?kszo?? osób na tym forum nie wie tak naprawd? co to hodowla, a raczej pos?uguje si? poj?ciem "mysia rodzinka", wi?c wola?abym ich nie zach?ca? do rozmna?ania labek z zoologa.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
glodar 
Mysi Bywalec


Hodowla: GLODAR
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 108
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2007-09-02, 11:40   

pituophis napisał/a:
Mysz laboratoryjna z laboratorium ma znane pochodzenie, s? te? "brzydkie myszy" (tzn. nie w typie rasowym) z hodowli domowych, prowadzonych od kilku pokole?.


Ostatnio kto? chyba oddawa? dwie myszy z laboratorium na tym forum. Reszta ma sklepowe lub rasowe. Rzeczywi?cie, jest kilka hodowli nierasowych, ale rozmowa zacz??a si? od "wystawienia" pojedynczych petów "bo w?a?ciciele labo te? chc? bra? udzia? w wystawach". Hodowcy nierasowych powinni d??y? do jak najlepszych myszy, wi?c wystawy pet-type nie powinny by? potrzebne.
_________________
http://glodar.rox.pl/ - strona hodowli Glodar
 
 
 
pituophis 
Starszy Myszaty


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Wrz 2006
Posty: 92
Wysłany: 2007-09-02, 14:42   

Cytat:
Ja mog? hodowa? "chomiki" i bez wystaw


Bardzo dobre podej?cie :) Planowo, z opisem tego, co si? hoduje. Wystawy faktycznie nie s? konieczne, albo przy okazji wystaw myszy rasowych mo?na by pokazywa? te? zarejestrowane "nierasowe" jako ciekawostk?, dla pokazania ?e te te? si? hoduje.

Myszy z laboratorium mo?na ?ci?gn??, myszy z czeskich hodowli, czy z polskich, które s? prowadzone sensownie te?.
 
 
mysza 
Junior Admin
was kocha xD



Hodowla: Little Foot
Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sie 2006
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-02, 16:21   

Jesli ktos chce wystawiac myszy na wystawach to dlaczego nie kupi sobie myszy rasowych i nie zacznie ich wystawiac? Po co robic zamieszanie z wystawa myszy nierasowych?
Emielcia napisał/a:
Tylko nie wiem czy zauwa?y?e?, ?e wi?kszo?? osób na tym forum nie wie tak naprawd? co to hodowla, a raczej pos?uguje si? poj?ciem "mysia rodzinka", wi?c wola?abym ich nie zach?ca? do rozmna?ania labek z zoologa.

Rowniez dlatego nie powinno sie pisac takich zachet...

Zgadnijmy,gdzie by trafialy myszy z takiej nierasowej hodowli, jesli nikt ich nie kupi od "hodowcy"... :roll:
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-09-02, 16:42   

hm pomy?lmy... hodowca kupi?by wi?ksz? klatke i by sobie...?y?y? Nie kazdy HODOWCA ( o ile nim jest) daje swoje myszki do zoologicznego b?d? innemu hodowcy ale innych zwierz?t... Nie piszmy scenariusza horroru od razu.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-09-02, 23:16   

Luis napisał/a:
hodowca kupi?by wi?ksz? klatke i by sobie...?y?y?

No ale ile razy tak mo?na zrobi???
Raz czy dwa....
A hodowla to co? wi?cej niz 1 czy 2 mioty.
To ?wiadome rozmna?anie, selekcja najlepszych i najsilniejszych osobników itp...
Nie ka?dy ma o tym poj?cie, nie ka?dy chce, a ró?owe kluseczki s? przecie? takie koffane (czy jak to pisz? dzieci...)
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-09-02, 23:18   

no ok ale w takim razie chyba zaden hodowca o zdrowym rozsadk nie b?dzie rozmnaza? myszy jezeli wie, z enie ma na tyle wrunkow! Co to za hodowca z reszt?, który wybera z m?odych lepsz? mysszke i gorsz? a te gorsze lec? do hodowców w??y czy do zoologicznego... Dla mnie to nawet nie jest cz?wiek a co mowi? HODOWCA.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
pituophis 
Starszy Myszaty


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Wrz 2006
Posty: 92
Wysłany: 2007-09-04, 21:17   

Cytat:
Po co robic zamieszanie z wystawa myszy nierasowych?


Nie chodzi mi o wystawy, chodzi mi o stworzenie ksi?gi rodowodowej myszy pet-typed, aby móc prowadzi? ich selekcj? w kierunku zdrowia, charakteru, d?ugowieczno?ci na wi?ksz? skal?- a nie tylko na skal? pojedynczego hodowcy.
 
 
Solcio
Szara myszka


Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 1
Wysłany: 2007-09-06, 00:33   

Mysza napisał/a:
Tak samo nie wiadomo na co patrzec u kundli,jak i u myszy labo :lol: Z taka roznica,ze myszy labo w przewazajacej wiekszosci sa czarno biale :P


A ja mam be?ow? laboratoryjna myszke i czarna xP
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT