AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak donie?? o zn?caniu si? na zwierz?tami?
Autor Wiadomość
skarpecia 
Szara myszka


Dołączyła: 04 Mar 2008
Posty: 4
Wysłany: 2008-03-04, 17:43   Jak donie?? o zn?caniu si? na zwierz?tami?

Witajcie, do kogo mo?na donie?? na sklep zoologiczny, dzi? co zobaczy?em to w g?owie si? nie mie?ci,pojecha?em kupi? karm? i przy okazji zajrza?em do dzia?u z gryzoniami, pierwsze co przyku?o moj? uwag? to myszka, która si? trz?s?a, oddycha?a na boczki,kicha?a, sier?? w bardzo z?ym stanie(podejrzewa?em zapalenie p?uc) Zwróci?em uwag? personelowi,?e myszki s? chore i si? g?upi t?umaczyli. Np. ?e ?ció?ka jest zmieniana co 3 dni tylko kiedy otworzy?em pomieszczenia od razu amoniak by?o czu? jak wiadomo prowadzi to do chorób. Powiedzia?em ?e kupi? t? myszk? i j? na w?asny koszt wylecz? u weta. pani posz?a po transporterek a ja w tym czasie ogl?da?em inne myszy i znalaz?em drug? która sie nie rusza?a, niestety ju? nie ?y?a pokaza?em to w?a?cicielowi sklepu, (g?upie t?umaczeni ci?g dalszy) myszki ogólnie nie s? w za dobrym stanie, ale nie zobaczy?em u reszty objawów jak u tej jednej, któr? zabra?em do weta. Myszka dosta?a 3 zastrzyki, u mnie czyste ?ció?k?, dobre po?ywienie i wod? z witaminami. Myszka nie wygl?da za dobrze mam nadziej? ?e nie b?dzie dla niej za pó?no i b?d? j? leczy?, antybiotyki przynajmniej przez tydzie?. Postanowi?em tego tak nie zostawia?, i chc? z?o?y? skarg? na sklep za zn?canie si? nad zwierz?tami i nie zapewnienie im higienicznych warunków ?ycia. TYLKO DO KOGO, kto zareaguje i co? zrobi wiecie?? 2- 3 miesi?ce temu kupi?em tam dwie myszki które kicha?y, ju? oczywi?cie s? zdrowe, wi?c nie chc? aby inne cierpia?y i chc? co? z tym zrobi?.
Ponadto chcia?bym ?eby?cie i wy zwrócili uwag? na zwierzaki w waszych sklepach, musimy im jako? pomóc.
Ostatnio zmieniony przez kat 2008-03-16, 21:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2008-03-04, 17:56   

Takie sprawy zg?asza si? do TOZu ale oni ma?o co dzia?aj?, proponuj? dzwoni? na policj? pod zarzutem zn?cania si? nad zwierzetami, nie mog? nie zbada? tej sprawy.
_________________
 
 
 
Satin 
M?ody Myszaty



Imi?: Sara
Wiek: 30
Dołączyła: 03 Mar 2008
Posty: 41
Skąd: okolice Wroc?awia
Wysłany: 2008-03-04, 18:02   
   Myszy: obecnie brak


Nie wiem w gdzie mieszkasz, ale w wi?kszych miastach jest TOZ i tam nale?y si? uda?. Swoj? drog? sama obejrz? myszy w pobliskich sklepach zooglogicznych. Na jeden z góry mog? z?o?y? skarg? :roll: Nigdy nie zapomn? co tam zasta?am..
_________________
w oczekiwaniu na myszy... ;)
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-03-04, 18:51   

Dobrze, ?e to zauwa?y?e?! Bardzo si? ciesz?, ?e s? jeszcze tacy ludzie jak Ty...
P.S. Dobrze, ?e u nas s? tylko rybki i królik, który jest nawet wypuszczany czasem po sklepie aby wyprostowa? ?apki.... :/
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Emila 
M?ody Myszaty


Imi?: Emila
Wiek: 39
Dołączyła: 15 Sty 2008
Posty: 47
Wysłany: 2008-03-04, 20:05   

skarpecia uwa?am, ?e bardzo dobrze si? zachowa?a? :smile: oby wi?cej takich ludzi jak Ty. Ja osobi?cie zg?osi?abym to Stra?y dla zwierz?t:
ul. Pulawska 7/9,
02-515 Warszawa
Tel. (+48 22) 353 50 60
Faks: (+48 22) 353 95 19
e-mail: zg@strazdlazwierzat.com.pl
Z tego co wiem dzia?aj? bardzo sprawnie i naprawd? si? interesuj?. Dzia?aj? w ca?ej Polsce. Mam nadziej?, ?e uda Ci si? uratowa? myszk?.
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-03-04, 21:18   

Emila napisał/a:
si? zachowa?a?

Ale to facet pisa? :D
Skarpecia a gdzie mieszkasz? To by?oby te? ?atwiej, bo by?my zlokalizowali najbli?sze miejsce gdzie zainteresowaliby si? t? ca?? spraw?.
TOZ (Towarzystwo Opieki nad Zwierz?tami ) w wi?kszych miastach znajduje si?:


Warszawa, ul. Noakowskiego 4, tel. 022 825 75 35

Warszawa, al. Solidarno?ci 82, tel. 022 825 75 35

Szczecin, al. Wojska Polskiego 247, tel. 091 487 02 81

Sosnowiec, ul. Czysta 9, tel. 032 266 11 57

Gorzów Wlkp., ul. Drzyma?y 26, tel. 095 720 29 11

Gda?sk, ul. Wa?y Piastowskie 1 pok. 1605a, tel. 058 307 42 30

Gda?sk, ul. Wyspia?skiego 30, tel. 058 341 94 70

Gda?sk, ul. Madali?skiego 1 a, tel. 058 309 43 42

Gdynia, ul. Ma?okacka 3 a, tel. 058 622 25 52

Sopot, ul. 1 Maja 32, tel. 058 551 24 57

Racibórz, ul. Komunalna 9, tel. 032 415 88 44

Mys?owice, ul. Sosnowiecka 16, tel. 0 602 222 181

Bielsko-Bia?a, ul. Kazimierza Wielkiego 8, tel. 033 814 10 38

Sprawd? co masz najbli?ej. Powodzenia!
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Emila 
M?ody Myszaty


Imi?: Emila
Wiek: 39
Dołączyła: 15 Sty 2008
Posty: 47
Wysłany: 2008-03-05, 09:49   

Luis, skarpecia w profilu widnieje jako kobieta....sorki skarpecia :smile:
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-03-05, 12:18   

No wiem te? to zauwa?y?am ;) ale s?owa ,,zobaczy?em" itd mówi? o czym innym :P No nic, ciekawe czemu nic nie pisze... Skarpecia odpisz :/ Co zdzia?a?e?.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Emila 
M?ody Myszaty


Imi?: Emila
Wiek: 39
Dołączyła: 15 Sty 2008
Posty: 47
Wysłany: 2008-03-05, 12:25   

w?a?nie, ciekawe czy co? za?atwi? :smile: Mam nadziej?, ?e kto? si? tym zainteresuje, w naszy kraju panuje znieczulica...niestety.
 
 
skarpecia 
Szara myszka


Dołączyła: 04 Mar 2008
Posty: 4
Wysłany: 2008-03-08, 17:30   

Witam, myszka, ?yje i ma si? coraz lepiej i mam nadziej? ?e wyjdzie z tego, dzi?ki za informacj? jak mówi?em tak tego nie zostawi? i zg?osz? do której? z instytucji któr? poda?y?cie, jednak po moich uwagach postanowili?my z dziewczyn? sprawdzi? na trzeci dzie? odk?d zabra?em myszk? ze sklepu czy co? si? zmieni?o i o dziwo tak, mianowicie myszki s? oddzielone samiczki od samców, ?ció?ka by?a czysta, jak pisa?em zabra?em tylko t? myszk? bo ona ?le wygl?da?a, reszta ma si? nie najgorzej przynajmniej nie kichaj? i si? nie dusz? oddychaj?c przez brzuch, a najlepsze jako ?e nas kojarz? i jak nas zobaczyli znowu w sklepie, jedna ekspedientka do drugiej: "dawa?a? dzisiaj myszkom witaminy..." :) , wida? zwyk?e zwrócenie uwagi potrafi co? zmieni? ciekawe na jak d?ugo, bo i tak widzieli?my chor? koszatniczk? tak?e niech nie my?l? ?e nie zadzwonie gdzie trzeba. Aha bo widz? ?e si? zastanawiacie ch?opak czy dziewczyna, jestem ch?opakiem a pisz? z konta dziewczyny i to ja porwa?em t? myszk? z zoologa, a teraz wspólnie z dziewczyn? sie ni? opiekujemy, mamy 27 myszek i ta jest 28-a :) , i jeszcze w drodze z 8 , ju? nie planujemy powi?ksza? stadka. :)
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-03-09, 08:50   

skarpecia napisał/a:
mamy 27 myszek i ta jest 28-a , i jeszcze w drodze z 8 , ju? nie planujemy powi?ksza? stadka.

Mam nadzieje, ?e Wy te? b?dziecie trzyma? osobno wszytskie samce i samiczki :)
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
skarpecia 
Szara myszka


Dołączyła: 04 Mar 2008
Posty: 4
Wysłany: 2008-03-30, 09:47   

I niestety, dzi? w nocy mysia odesz?a po ponad 3 tygodniowej walce, na kontrolnej wizycie odstawiony zosta? antybiotyk, który bra?a przez 3 tygodnie, w p?ucach wet powiedzia? ?e ju? czysto, a ?e dalej pokichiwa?a mog?a by? to alergia, dlatego zmienilismy pod?o?e i przez 3 dni nie bylo ani lepiej ani gorzej, dopiero wczoraj wieczorem dostrzeg?em, ?e mysia ma brzuch jak balon, a by?a bardzo chuda przez te antybiotyki wi?c to by?o dziwne, jako ?e by?o po?no nie mog?em z ni? nigdzie si? uda?, i dzi? rano mia?em zamiar wyruszy? do wawy do kliniki, niestety Mira nie prze?y?a nocy. Zasatanawia mnie ten brzuch rano wygl?da?a normalnie by?a chuda bo dopiero odstawione antyb. a na wieczór jakby mia?a urodzi?, mieli?cie taki problem?? :sad: :sad: :sad:
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-03-30, 11:37   

Tak si? zastanawiam czy 3 tygodnie to nie za dlugo jak na antybiotyk dla myszki.
Te? mia?am tak? sytuacje z wyd?tym brzuchem u myszki (po d?ugim nieskutecznym leczeniu) - wet powiedzial ze infekcja bakteryjna z ukladu oddechowego mogla sie przeniesc na inne narzady w jamie brzusznej, albo reakcja wyja?owionego antybiotykami uk??du pokarmowego :( Myszka niestety nie prze?y?a.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-03-30, 11:44   

Nie mieli?my ale je?eli u myszek to mo?liwe to jest to skutek uboczny. Szkoda myszki :(
Co do tego sklepu zoologicznego - zacz?li si? stara?. Daj im szanse ja w ogóle jestem w szoku, ?e tak od razu wzi?li to sobie do serca :) To bardzo do brze, ?e reaguj? na z?e informacje klientów. Zaczekaj troch? ale czasem ich odwiedzaj, mo?e nie codziennie i nie co dwa dni tylko raz np w pon, drugi raz w ?rod?, trzeci raz we wt, ?eby si? nie mogli spodziewa? Ciebie i ?eby tylko w te dni nie dbali o zwierzaki :D Je?eli co? zauwa?ysz niepokoj?cego to dopiero wal w odpowiednie miejsca na skarg? :)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT