AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2007-05-15, 20:35
Piski, gonitwy, bojki samic
Autor Wiadomość
Ingas 
Myszowaty



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 2 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 15 Wrz 2007
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-05-03, 21:41   

pawel2230 napisał/a:
bo wczesniejsze moje myszki mia?y jedzonka baaardzo duzo i troszke uty?y a jednej z nich chyba przyczyni?a si? do jej ?mierci przez swoj sk?ad kolba :( (( poniewaz po niej straasznie uty?a i zjdech?a :( (


Kolba zaszkodzi? mog?a, bo kolby cz?sto s? zrobione z niezdrowych, tucz?cych sk?adników o ma?ych warto?ciach od?ywczych.

pawel2230 napisał/a:
a co do myszek to one u chodowcy by?y w 1 akwa (lub klatce) i s? one innej rasy ale hodowca mówi? ze niema bójek


W obr?bie myszy rasowych ró?nica rasy (sh, lh, astrex, itd.) nie ma ?adnego wp?ywu na kontakty mi?dzy myszami. To jest ci?gle ten sam gatunek.

pawel2230 napisał/a:
co do wcze?niejszego mojego postu my?le ze to by?a bójka o jedzonko bo da?em jednej myszce kawa?eczek sucharka


No jak da?e? kawa?eczek sucharka na trzy mysz to si? nie dziwi?, ?e by?a k?ótnia. Je?li ju? dajesz jaki? smako?yk, to daj po kawa?eczku ka?dej, bo b?dzie szarpanina ;-)

pawel2230 napisał/a:
a jak my?lisz ingas ile miseczek dziennie powinny mie? 3 samiczki na dzie? ?


Ci??ko mi powiedzie?, ile powinny mie? jedzenia. U mnie jedna grupka ma dwie pe?ne miseczki i spokojnie im to wystarczy, nawet nie zjadaj? wszystkiego. Druga grupka ma jedn? du?? mich? i te? wystarczy. Oczywi?cie nawet jak co? im zostanie, to wymieniam codziennie karm? na ?wie??.
 
 
 
Ratoncita 
Myszowaty
na bezmysiu


Imi?: Anna
Pomogła: 2 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Sty 2008
Posty: 542
Skąd: troch? znik?d
Wysłany: 2008-05-03, 21:58   
   Myszy: obecnie brak


ingas napisał/a:
Je?li ju? dajesz jaki? smako?yk, to daj po kawa?eczku ka?dej, bo b?dzie szarpanina

Chyba, ?e smako?yk jest odpowiednio du?y :wink: . Moje sze?? samiczek - mama i pi?? córek - jak dostan? do klatki pi?tk? suchej bu?ki, to ka?da sobie znajdzie niejsce do gryzienia i zgodnie skrobi?.
_________________
Mus to mus!
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2008-05-03, 22:27   

ratoncita, ?ah ;]
moje myszory jak dostan? kawa?ek chleba to ka?da go zabiera w swoja stron?... najlepsza Tiku?... bierze i chce z nim wej?? do domku... a ?e jest za du?y to wiadomo ze nie wejdzie... i tak sie si?uje z kawa?kiem suchego chleba ^^
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-05-04, 00:13   

Mi si? wydaje, ?e to mog? nie by? bitwy, tylko mo?e samiczki si?.... bzykaj??
W sensie ze probuj? si? kry? - to takie roz??dowanie napi?cia "seksualnego" w czasie rui.
Przy takich próbach zawsze jest du?o pisku.
Czy zauwa?y?e? jakie? rany albo struki?

Co do otyo?ci - czym karmisz swoje myszki?
Przy odpowiedniej mieszance raczej nie powinny przyty?.
Literatura podaje ?e odpowiednia ilo?? jedzenia to 15g na 100g masy myszki (trzeba sobie przeliczy? odpowiednio do wagi myszki/myszek).
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-05-04, 05:12   

Po?ywienie [powinny mie? zawsze! ;) Tylko rozs?dne czyli ?adne t?uste i s?odycze w umiarkowanie podawa? ( np dropsy, kolba, itd ) najlepiej te? unika? kolorowego jedzenia, poniewa? to, ?e fajnie pachnie i ma spoko kolor nie oznacza, ?e jest zdrowe dla myszek ;)
Aby mysz nie by?a agresywna mo?esz wyj?? j? na jeden dzie? tj oddzieli? od reszty. Pó?niej znowu przy??czy?. Ale myszy cz?sto hierarchi? ustalaj? mi?dzy sob? i czasem trzeba pozwoli? im na lekkie sprzeczki oczywi?cie interwencja wtedy gdy pojawia si? krew.
I uwa?am te?, ?e mo?liwe, ?e chodzi o to o czym napisa?a Emielcia czyli o krycie. Samiczki tak maj? gdy w pobli?u nie ma samca trzeba si? zaspokoi? :D
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
BasketCase 
Gadu?a Myszaty



Hodowla: Altromondo
Wiek: 32
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 396
Skąd: murder city
Wysłany: 2008-05-04, 12:30   
   Myszy: Dalia


Emielcia napisał/a:
Mi si? wydaje, ?e to mog? nie by? bitwy, tylko mo?e samiczki si?.... bzykaj??
W sensie ze probuj? si? kry? - to takie roz??dowanie napi?cia "seksualnego" w czasie rui.
Przy takich próbach zawsze jest du?o pisku.

pami?tam, jak kiedy?, gdy jeszcze ?y?a Fruzia, ?e by?o kilka nocy, czasem dni, kiedy z Brend? strasznie piszcza?y. wsta?am po cichutku i zobaczy?am, ?e Brenda jest na górze, Fru?ka na dole i tak jakby si? bzykaj?. nawet pisa?am to w jednym temacie i Kamyczek te? powiedzia?a, ?e 'musz? sobie jako? radzi? z roz?adowaniem napi?cia'.
_________________


http://tnij.org/fkp3
http://tnij.org/fkp4
http://tnij.org/fkp6
 
 
 
Tu?cia 
Mysi Rozmówca



Imi?: Rita
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 21 Lut 2008
Posty: 227
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-05-04, 13:53   
   Myszy: Tamara i ?nie?ka


ingas napisał/a:
mo?esz np. na jeden dzie? oddzieli? agresork? od tamtej dwójki, po powrocie z takiego oddzielenia mo?e by? mniej pewna siebie.

Ja bym tak zrobi?a. Powinno jej po oddzieleniu przej??..
Pzdr ;*
 
 
 
Mysza. 
Mysi Bywalec
I love mice!!!



Imi?: Marta
Wiek: 29
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 168
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-22, 10:26   

Moje myszki na pocz?tku tez gania?y Ma?? Czarn? i gryz?y j? wsadzilam ma?? do duzego pude?ka ze scio?ka itp jedzonko picie zabawki i na pocz?tek franke do malego fauna boxu i polozylam ten fb do duzego pudla (zamknieta byla w nim) i mala z frank? cal? noc sie mieszaly zapachem i przyzwyczajaly sie do siebie potem z szybk? tak zrobilam i z kazda kilka razy ale mala na woln?sci byla one w fauna siedzialy potem jeszcze troche j? podgryzaly ale juz duzo mniej teraz zyj? w zgodzie i sie bardzo lubi? nawet po umyciu klatki nie ustalajo hierarchii. po prostu wsadz adoratorke malej do malego pudelka z otworkami (byle nie zamalego) daj jej tam ogórka (cos soczystego) i ziarenka i pozostaw j? na calo noc z mal? tylko tak by adoratorka nie mogla sie wydostacbez twojej pomocy
powodzenia i pozdrowienia ;)
_________________
:m:): - Frania :* [*]
:m:): - Bia?a :* [*]
:m:): - Ma?a Czarna :* [*]
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT