AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
[Karma] Tropifit
Autor Wiadomość
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-07-28, 14:36   

jj.julka, a ile ta karma zwiera bia?ka a ile t?uszczu?
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
jj.julka
Szara myszka


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 5
Wysłany: 2008-08-01, 20:11   

My?l? ?e, ... ok. 20% bia?ka i 5% t?uszczu! :grin:
 
 
Doma 
Mysi Rozmówca
Doma



Imi?: Dominika
Wiek: 28
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 209
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2008-08-02, 13:14   
   Myszy: Chi Chi i Mimi


jj.julka, yyy... a przeczyta?a? to na pude?ku czy tak tylko my?lisz????
 
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-08-02, 13:27   

Co do tej karmy, w?ród w?a?cicieli szczurów panuje opinia, ?e nadaje si? co najwy?ej na dosypk? do innej karmy, czyli dla urozmaicenia. Jako karma podstawowa (tym bardziej jako jedyna) nie nale?y do najlepszych.
Osobi?cie mam zawsze w?tpliwo?ci co do tanich polskich karm :| Nie s?ysza?am jeszcze o takiej, któr? uznano by w gryzoniowym ?wiecie za wart? kupienia bez cienia w?tpliwo?ci. Ja wci?? jestem za zagranicznymi.
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-08-02, 14:54   

jj.julka napisał/a:
My?l? ?e, ... ok. 20% bia?ka i 5% t?uszczu!

Tak my??isz,
a jak jest napisane na opakowaniu?
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
jj.julka
Szara myszka


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 5
Wysłany: 2008-09-06, 21:01   

A przecie? Emielcia, ty te? kupi?a? t? kar?, wi?c powinna? wiedzie?...
A co do tych zagranicznych karm to; co takiego powinna mie? karma podstawowa a co tz. dosypka? To co maj? karmy zagraniczne, czyli?
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-09-06, 21:10   

jj.julka, przede wszystkim karmy zagraniczne s? du?o lepiej zbilansowane i bardziej warto?ciowe od?ywczo ni? te tanie karmy polskie typu Vitapol, Animals itd. Najlepsze karmy to s? te najdro?sze, zagraniczne: Vitakraft, Versele-Laga.
Niestety, w Polsce producenci nie przywi?zuj? wagi do jako?ci karm. Trafiaj? do nich "odpady" poprodukcyjne z produkcji ?ywno?ci dla cz?owieka, czyli wszystko, co najgorsze. S?ysza?am taki argument przeciw polskim karmom: we? owies z np. Vitapolu i owies z np. Vitakraftu i zasiej go z ziemi. Zobaczysz, który wykie?kuje. Osobi?cie nie próbowa?am, ale wierz?, ?e jest prawdziwy. Zbo?a w karmach zagranicznych maja ?adny, z?ocisty kolor, nie to co w polskich.
Ujm? to tak: ró?nica mi?dzy polskimi a zagranicznymi karmami jest taka, jak mi?dzy daniem z McDonald'sa a zdrowym, domowym obiadem.
Jedynymi wg. mnie dobrymi polskimi firmami produkuj?cymi ?ywno?? dla ma?ych zwierz?t s? te, które zajmuj? si? g?ównie zio?ami (np. Herbal Pets, Zuzala).

"Dosypka" to wg. mojej prywatnej definicji karma, która nie spe?nia wymogów podstawowej, ale mo?na j? do takowej dosypa? dla urozmaicenia. Przy czym jest lepsza jako?ciowo ni? taki Vitapol.
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
jj.julka
Szara myszka


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 5
Wysłany: 2008-09-13, 12:07   

A co w takim razie wchodzi w sk?ad takiej dosypki, a co karmy podstawowej? Chodzi mi o dok?adne sk?adniki...
Je?li Tropifit nie jest karm? podstawow? to; co w takim razie jest?
Nie wiem... Mo?e si? nie znam, ale je?li tylko wyprowadzisz mnie z przekonania (by? mo?e b??dnego) to zrezygnuj? z karmy Tropifit raz na zawsz?. Jak narazie moje myszy zajadaj? Tropifit-a (nie w formie dosypki) i maj? si? póki co dobrze ;)
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-09-13, 15:52   

Karmy podstawowe maja ró?ny sk?ad, wa?niejsze s? sk?adniki od?ywcze i ich ilo??. DOBRE karmy podstawowe to np. Vitakraft.
Dosypka nie zapewni zwierzakowi wszystkich niezb?dnych dla zdrowia sk?adników. to, ?e teraz myszki s? zdrowe, nie oznacza, ?e w przysz?o?ci nie b?d? mia?y niedoborów.

Nikt ci nie ka?e zrezygnowa? z tej karmy w ogóle, po prostu sam Tropifit to za ma?o.

Odsy?am do mojego poprzedniego posta w tym temacie, bo zaraz zaczn? si? powtarza?.
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
Tufani 
M?ody Myszaty


Imi?: Ewelina
Wiek: 27
Dołączyła: 11 Paź 2007
Posty: 26
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-09-13, 18:06   
   Myszy: Kelai,Kartagina i niewiadomka (Gwiazdka)


Ja kupi?am Vitakraft za 9,50z? (Wiem,wiem chyba przep?aci?am ) Gdy otworzy?am j? to wydawa?a mi sie zio?owa i b.drobna.B?d?c w galerii kupi?am ta karm? (dla chomika bo dla myszy nie ma ) Stosuje to jako dosypk? i jestem zadowolona,z wyj?ciem kolorowego kó?eczka nie ma problemu bo jest ich ma?o.Zap?aci?am 5,90z? i jak dla mnie to ?wietnie uzupe?nia Vitakraft MENU.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT