AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Leki - sterydy
Autor Wiadomość
Cornis 
M?ody Myszaty
Aspi [*]


Dołączyła: 16 Mar 2008
Posty: 24
Wysłany: 2008-11-14, 22:41   Leki - sterydy
   Myszy: Aspi (pierwsza i ostatnia)


Hej moja myszka od bardzo d?ugiego czasu zmaga si? z chorob?. Ostatnio pojawi?y si? u niej symetryczne rany (jakby p?k?a skóra) na tylnej cz??ci grzbietu. Weterynarz zasugerowa?, i? z racji wieku (sko?czy?a rok) mog? by? to zmiany hormonalne i jedyne co móg?by poda? to sterydy. Zaznaczy? jednak, ?e nie chce tego robi? z racji tego, ?e jest to ma?e zwierz? i nie wiadomo ile mia?oby tych sterydów dosta?. Nie wiem co za bardzo zrobi? i jak jej pomóc. Mysz jest ju? wycie?czona d?ugim leczeniem pocz?tkowo grzybicy, potem ?wierzbu, dostawa?a antybiotyk ale nic jako? jej nie pomaga, nadal ma ?ys? g?ówk? i bardzo si? drapie a? ma rany w okó? oczu. Sytuacja wygl?da nieciekawie a te rany, które ostatnio si? pojawi?y sk?aniaj? mnie do trudnej aczkolwiek chyba jedynej s?usznej decyzji...
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-09-08, 10:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-11-14, 23:45   
   Myszy: Fafik


Mo?e to po prostu uczulenie , alergia. Skoro inne leki nie pomagaj?? Sterdy to tylko dora?na pomoc. Dzia?aj? jakie? 24 godziny a potem mija ich dzia?anie. Sterdy tylko maskuj? objawy choroby, nie lecz?c ich, a poza tym stosowane w du?ych ilo?ciach wyka?czaj? w?trob? takich maluchów. Im mniej sterydów tym lepiej. Poczytaj sobie w?tek dotycz?cy mojej mysi Faficzka, który zmaga? si? dwa lata z ró?nymi chorobami i mo?e uda si? znale?? odpowied? co twojej myszce dolega lub mo?e naprowadzi jako? weta.
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Cornis 
M?ody Myszaty
Aspi [*]


Dołączyła: 16 Mar 2008
Posty: 24
Wysłany: 2008-11-14, 23:48   
   Myszy: Aspi (pierwsza i ostatnia)


Zmienion? ma karm?, nie ma trocin ju?. Wi?c nie wiem na co ta alergia mog?aby by?.
Zaraz spojrz? do Twojego w?tku. Dzi?ki.
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-11-14, 23:58   
   Myszy: Fafik


Prosze jak cos to pytaj :)Informuj tez jak maluch!
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
mysza 
Junior Admin
was kocha xD



Hodowla: Little Foot
Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sie 2006
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-11-15, 08:25   

Sterydy bynajmniej nie maskuja objawow choroby. Sa silnymi lekami przeciwzapalnymi o bardzo skutecznym dzialaniu. Nie sa metoda leczenia ale sa dobre jako srodki wspomagajace leczenie.
Poczytaj watki nie tylko o Fafiku,ale ogolnie o chorobach skory. Byc moze to grzybica albo jakies pasozyty. Na pewno nie jest to kwestia zmian hormonalnych.
Jesli masz mozliwosc zmienilabym weterynarza ;)
 
 
 
Cornis 
M?ody Myszaty
Aspi [*]


Dołączyła: 16 Mar 2008
Posty: 24
Wysłany: 2008-11-15, 16:17   
   Myszy: Aspi (pierwsza i ostatnia)


Weterynarza zmienia?am ju? w?a?nie parokrotnie i dopiero ten ostatni naprawd? si? przej?? sytuacj? i próbowa? ró?nych metod leczenia wychodz?c z za?o?enia, ?e to ?wierzb (rany za uszami, krwawi?ce). Wcze?niej weterynarze od razu zak?adali, ?e to grzybica, zalecali ma?ci - a to niestety w ogóle nie pomaga?o. Po ostatnim antybiotyku sprawa wygl?da?a lepiej - rany na plecach znikn??y, zosta?a tylko g?owa. Ale dosz?y jeszcze te okropne dziwne zmiany na tylnej cz??ci grzbietu. Na razie da?am myszce wapno w wodzie, dzi? podam zyrtec. Smaruje j? te? ma?ci? i czasem sypi? zasypk? te miejsca gdzie s? rany.

[ Dodano: 2008-11-16, 18:28 ]
Rany na tylnej cz??ci grzbietu s? wi?ksze. Na g?ówce si? nie zarasta. Dosta?a dzi? zyrtec w wodzie rozpuszczony. Ma?? na grzybic? jej nie pomaga. Nie mam poj?cia jak jej jeszcze pomóc.

[ Dodano: 2008-11-16, 23:41 ]
Id? jutro zaraz po zaj?ciach do weta. Myszy najlepiej pomaga?y te zastrzyki przecie ?wierzbowi. Zastanawiam si? te? nad tymi sterydami. Porozmawiam jutro z nim.

[ Dodano: 2008-12-09, 14:51 ]
Niestety po d?ugiej walce z chorob? myszka nie wyzdrowia?a.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT