AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Klatki systemu COMBI
Autor Wiadomość
Nesca 
Gadu?a Myszaty
uzamyszniona



Imi?: Paulina
Wiek: 29
Dołączyła: 04 Mar 2007
Posty: 310
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2007-03-19, 17:45   Klatki systemu COMBI
   Myszy: Timida, Kropka, Yumi


Zainteresowa?y mnie klatki systemu COMBI. Wygl?daj? ca?kiem-ca?kiem, nie to co habitrail mini np. Chocia? cena pozostawia wiele do ?yczenia... Firma ferplast, wi?c raczej dobra...
W ka?dym razie:

COMBI 1

W zestawie: poide?ko automatyczne; domek; ko?owrotek; spora miska; krótki tunelik + 2 "wyj?cia" do doczepienia tunelu (mo?na kupi? oddzielnie).
143,80 z? w sklepie jobo.pl

COMBI 2

O wiele lepsza od swojej poprzedniczki. Wi?cej miejsca do przemieszczania si?.
W zestawie: poide?ko automatyczne; domek; spora miska; krótki tunelik + 3 "wyj?cia" do doczepienia tunelu (mo?na kupi? oddzielnie); pomieszczenie z ko?owrotkiem po??czone tunelem.
205,00 z? w sklepie jobo.pl

COMBI 3

Ta ju? kompletnie wyprzedza 1 i sporo 2. Wi?cej miejsca do przemieszczania si? ni? w 1, ogólnie full-wypas ;) .
W zestawie: poide?ko automatyczne; domek; spora miska; d?u?szy tunelik ??czony "kostkami" + 6 "wyj??" do doczepienia tunelu (mo?na kupi? oddzielnie); pomieszczenie z ko?owrotkiem po??czone tunelem; pomieszczenie (mo?e s?u?y? jako spi?arnia, toaleta b?d? cokolwiek co si? myszce wy?ni ;) )
265,00 z? w sklepie jobo.pl

Ogólnie klatki s? na podstawie duny, tylko sami nam dorzucaj? zabawki i uniemo?liwiaj? skup rolek po papierze toaletowym na rzecz plastikowych, doczepianych tuneli.

Ma kto? mo?e tak?? Widzia?am podobn? w sklepie zoologicznym, uwa?am, ?e jest ca?kiem niez?a i solidna, jednak stawiam na prostot?. Bo jaka? to zabawa - robi? w?asne zabawki myszkom? Na pewno wspania?a ;) .
W sklepie widzia?am COMBI 3 za 209 z?... A mo?e to by?a innej firmy? W ka?dym razie bardzo podobna do 3.
_________________
?wi?ta! Wszystkiego najlepszego! W?a?cicielom wielu, wielu dni wspólnych zabaw, wspólnych momentów uniesienia, wspólnych chwil rozterki, za? myszkom miski zape?nionej s?onecznikiem, wielu radosnych dni biegania w ko?owrotku i dziesi?tek ciekawych zabawek!
 
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2007-03-19, 18:59   

To s? ma?e klatki tyle ?e nawtykali tam du?o dupereli, wi?ksza uciecha dla cz?owieka ni? dla gryzonia.
_________________
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-03-19, 19:14   
   Myszy: tak


Te? nie jestem przekonana. Podstawowa klatka malutka, a inny rzeczy wywalone na zewn?trz cho? mog?y by by? w ?rodku bna wi?kszej powierzchni. A takiej rurki te? trudno myszola wygoni? jak jest taka potrzeba (chory, nioswojony), tylko si? nastresuje. Przynajmniej takie mam wra?enie. :)
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-03-19, 19:37   

No takie ma?e nie s?.
Wymiary - cm 40,5 x 29,5 x 22,5
Wiec na upartego ujdzie... ale faktycznie fajnie jakby by?y wieksze wersje... np. 50x35 (tak? bym mog?a mie?), 70x40... reszta gadzetów mog?aby by? taka sama... a zawsze to by?aby ciekawa alternatywa dla duny, kuby itp. :)
No ale
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Nesca 
Gadu?a Myszaty
uzamyszniona



Imi?: Paulina
Wiek: 29
Dołączyła: 04 Mar 2007
Posty: 310
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2007-03-19, 20:19   
   Myszy: Timida, Kropka, Yumi


To w zoologiku musia?am widzie? inn?, bo tamta by?a spora. Nie licz?c dodatkowych pomieszcze? z 50 cm mia?a... W ka?dym razie wygl?da fajnie...
_________________
?wi?ta! Wszystkiego najlepszego! W?a?cicielom wielu, wielu dni wspólnych zabaw, wspólnych momentów uniesienia, wspólnych chwil rozterki, za? myszkom miski zape?nionej s?onecznikiem, wielu radosnych dni biegania w ko?owrotku i dziesi?tek ciekawych zabawek!
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-03-19, 20:45   
   Myszy: tak


Jest jeszcze Ola. Ale tego na razie chyba w Polsce nie ma.


Fajnie by by?o jakby mia?a ma?e ods?py mi?dzy pr?tami, skoro to dla d?ungarów.
 
 
 
Nesca 
Gadu?a Myszaty
uzamyszniona



Imi?: Paulina
Wiek: 29
Dołączyła: 04 Mar 2007
Posty: 310
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2007-03-19, 20:51   
   Myszy: Timida, Kropka, Yumi


KAT napisał/a:
Jest jeszcze Ola. Ale tego na razie chyba w Polsce nie ma.
Obrazek

Fajnie by by?o jakby mia?a ma?e ods?py mi?dzy pr?tami, skoro to dla d?ungarów.


KAT ja widzia?am w?a?nie tak?... albo podobn?... w ka?dym razie...
_________________
?wi?ta! Wszystkiego najlepszego! W?a?cicielom wielu, wielu dni wspólnych zabaw, wspólnych momentów uniesienia, wspólnych chwil rozterki, za? myszkom miski zape?nionej s?onecznikiem, wielu radosnych dni biegania w ko?owrotku i dziesi?tek ciekawych zabawek!
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2007-03-20, 09:54   

Te plastikowe akwaria Combi maj? mnóstwo bajerów zupe?nie niepotrzebnych. Te plastikowe, duszne tunele... Kompletnie si? nie op?aca. A klatka Ola jest fajna, ale je?li ten plastikowy 'domek' jest w zestawie, to pewnie ta klatka duu?o kosztuje :roll: .
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-03-20, 11:26   

Spokojnie, duszno nie bedzie. Wystarczy ten przewiewny sufit aby by?o "?wierze" powietrze i mia?y gdzie uciekac ewentualne zapachy i opary.

Ja siedze w pokoju, ktory jest zamkniety ze wszytskich stron (pod?oga, ?ciany, sufit) i tylko czasami okno otworze (czyli maly otwor w jednej ze scian) i jest wystarczajaca wentylacja, nie musze miec dostepu powietrza z dworu z kazdej strony (jak to jest w klatce) :P

W naturze myszy kopi? norki albo wybieraj? na gniazdka ciasne, trudno dostepne miejscach - to ?wiadczy o tym ?e nie potrzebuj? mie? ca?y czas przeci?gu.

Ja nie mam nic do klatek, jak komu? nie przeszkadzaj? rozsypane troty i kupi du?a klatke to super,
ale lubie te? duny i temu podobne i nie podoba mi si? jak kto? wymy?la coraz to nowe i nieprawdziwe argumenty :?
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Nesca 
Gadu?a Myszaty
uzamyszniona



Imi?: Paulina
Wiek: 29
Dołączyła: 04 Mar 2007
Posty: 310
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2007-03-20, 17:49   
   Myszy: Timida, Kropka, Yumi


Emielcia napisał/a:
Spokojnie, duszno nie bedzie. Wystarczy ten przewiewny sufit aby by?o "?wierze" powietrze i mia?y gdzie uciekac ewentualne zapachy i opary.

Ja siedze w pokoju, ktory jest zamkniety ze wszytskich stron (pod?oga, ?ciany, sufit) i tylko czasami okno otworze (czyli maly otwor w jednej ze scian) i jest wystarczajaca wentylacja, nie musze miec dostepu powietrza z dworu z kazdej strony (jak to jest w klatce) :P

W naturze myszy kopi? norki albo wybieraj? na gniazdka ciasne, trudno dostepne miejscach - to ?wiadczy o tym ?e nie potrzebuj? mie? ca?y czas przeci?gu.

Ja nie mam nic do klatek, jak komu? nie przeszkadzaj? rozsypane troty i kupi du?a klatke to super,
ale lubie te? duny i temu podobne i nie podoba mi si? jak kto? wymy?la coraz to nowe i nieprawdziwe argumenty :?


Emielcia ja tam lubi? dun?. Bardzo mi si? podoba, a ?e b?dzie na biurku to moja mama by mnei zabi?a, jakby si? troty wysypywa?y. Co prawda trotów nie b?dzie, ale sianko i ?wirek :) .

KAT tak sobie wieczorem przypomnia?am, ?e tamta by?a na podstawie duny, nie tak jak tu - klatki. A szkoda. Bo taka "Ola" wygl?da na fajn?. Chocia?... mam w?tpliwo?ci co do prawie pionowych tuneli. Ale có? ;) .
_________________
?wi?ta! Wszystkiego najlepszego! W?a?cicielom wielu, wielu dni wspólnych zabaw, wspólnych momentów uniesienia, wspólnych chwil rozterki, za? myszkom miski zape?nionej s?onecznikiem, wielu radosnych dni biegania w ko?owrotku i dziesi?tek ciekawych zabawek!
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2007-03-21, 15:34   

Emielcia, ale nie zrozumia?a? - chodzi?o o to, ?e duszno b?dzie w tunelach, bo one nie maj? cyrkulacji(ca?e plastikowe i zabudowane - czym d?u?sze to gorzej)). Cz?owiek to co innego :P . Ale uwazam, ?e w dunie cyrkulacja nie jest za dobra - taka ?rednia :P .
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-03-21, 15:40   

Mi sie takie zewn?trzne tunele nie podobaj?, bo wydaje mi si? ?e ci??ko si? je czy?ci.

A w dunie cyrkulacja b?dzie i tak duu?o lepsze w porównaniu do warunków jakie myszy maj? w swoich "domkach" w naturze... wi?c nie rób z tego problemu Nati.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-05-08, 11:01   
   Myszy: tak


[ Dodano: 2007-03-21, 15:47 ]
Emielcia napisał/a:
Mi sie takie zewn?trzne tunele nie podobaj?, bo wydaje mi si? ?e ci??ko si? je czy?ci.

Mi z innego powodu... Jak to napisa?... Na klatk? najcz??ciej ma si? przeznaczon? przestrze?, np. pó?k? i wol?, ?eby ta pó?ka by?a nie zajmowana przez tunel, tylko przez np. d?u?sz? czy szersz? klatk?. No chyba, ?e tunel wystaje w takim miejscu, ?e nikt o niego zaczepi to wtedy dodaje powierzchni.

[ Dodano: 2007-05-08, 10:59 ]
Dostaje ostatnio du?o zapyta? o klatk? COMBI. Ludziom si? podoba przez te tuneliki i mo?liwo?? do??czenia czego?... ale to samo w sobie jest male?stwo - 40,5 x 29,5 x 22,5 cm - bez pi?terka za to z tak? wielk? mich?. Biega? zwierzak mo?e tylko do domki, do miski i do ko?owrotka. :( Nie lubi? zbytnio tunelików na zwen?trz ani takich budowli, ale mówi?: nie kupuj, nikumu nie b?de... ale mam mieszane uczucia. ;)
 
 
 
Nesca 
Gadu?a Myszaty
uzamyszniona



Imi?: Paulina
Wiek: 29
Dołączyła: 04 Mar 2007
Posty: 310
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2007-05-08, 16:15   
   Myszy: Timida, Kropka, Yumi


Ja bym u?wiadomi?a ludzi, ?e klatka nie jest najlepsza... Niech maj? poczucie... Bo potem kupi i co? B?dzie si? denerwowa?, ?e nie mo?e "wyj?? myszy bo si? w tunelu schowa?a".
_________________
?wi?ta! Wszystkiego najlepszego! W?a?cicielom wielu, wielu dni wspólnych zabaw, wspólnych momentów uniesienia, wspólnych chwil rozterki, za? myszkom miski zape?nionej s?onecznikiem, wielu radosnych dni biegania w ko?owrotku i dziesi?tek ciekawych zabawek!
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-05-08, 16:21   
   Myszy: tak


Nie, to plusach czy minusach pisze jak kto? mnie pyta. Co wed?ug mnie jest niezbyt dobre czy fajne. Chodzi?o mi to, ?e nie pisze: nie kupuj. Mo?e komu? tam to nie przeszkadza co mi si? nie podoba. Uprzedzam, a co zrobi to jego sprawa.

A swoj? drog? niez?a kasa za co? tak ma?ego. Tylko dlatego, ?e jest opcja doczepienia rurek ma?a klatka jest warta prawie tyle co Duna z wyposa?eniem.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT