AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Akceptacja myszy przeciwnej p?ci
Autor Wiadomość
JustynaaaYT
M?ody Myszaty


Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 22
  Wysłany: 2013-03-13, 07:58   Akceptacja myszy przeciwnej p?ci

Witam, 13 lutego zakupi?am 2 myszki - Fifi i Zoe z zoologicznego. Pani tam sprzeda?a mi je do?? ma?e, i powiedzia?a, ?e jak si? pomyli?a w p?ci to mo?na wymieni? na samiczk?. Problem w tym, ?e ostatnio si? kopulowa?y - próbowa?am je w jaki? sposób rozdzieli?. Dowidzia?am si?, ?e jeden z nich to samiec, a dok?adnie Fifi. Tymczasowo ?wietnie si? rozumiej? i bawi?, nie ma ?adnych problemów, ?pi? obok siebie (co wydaje mi si? wspania?e) oraz poznaj? nowe rzeczy które im kupuj?. Chocia? Zoe to samiczka lubi przebywa? i ze mn? i z "Panem Fifi", a on tylko sam albo Zoe. Nie wiem o robi?, bo chcia?abym sobie zostawi? ich obojga, chocia? wiem, ?e musz? zg?osi? reklamacj? - ale one si? za bardzo z?y?y. Uwielbiaj? si?, a ja boj? si?, co b?dzie kiedy podrosn?. Druga sprawa - zachowanie myszy. Wieczorami ( i czasami porankami) biegaj? w dziwny sposób. Nie wiem, czy to oznacza szcz??cie, strach czy po prostu du?? ilo?? energii. To wygl?da tak (bieg - iiiiii, zatrzymanie - .): ---------....-----------....----------.....---------....----------... - Tak o wygl?da. Ponadto oni s? nie do oswojenia! Próbuj?, próbuj? i nic. Prosz? o pomoc.

PS Temat da?am tutaj, bo moim zdaniem jest to zachowanie myszy - akceptacja.
 
 
Sasza286 
Myszomaniak


Imi?: Marta
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 808
Skąd: Opole/Nysa
Wysłany: 2013-03-13, 08:21   
   Myszy: Tosia, Trish & Undra


Obowi?zkowo do rozdzielenia, z reszt? skoro widzia?a? ju? kopulacje, to mo?esz rozpocz?? czytanie w?tków dotycz?cych samic ci??arnych i wychowu m?odych.
Co do oswojenia maj? jeszcze sporo czasu, min?? dopiero miesi?c. Pory "dziwnych biegów" wskazuj? mi tylko i wy??cznie na próbe kopulacji, chocia? na to pytanie niech odpowie osoba, która rozmna?a myszy...
 
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-03-13, 08:45   

Skoro ju? wiesz ?e masz samca i samic? nie rozumiem na co czekasz ?
Rozdziel je czym pr?dzej na chwil? obecn? zapewne ju? mo?esz si? spodziewa? maluchów je?eli na 100 % jest to samiec i samica (najlepiej wstaw zdj?cia ty?eczków) do rozpoznania.
Co do oswojenia prosz? zajrzyj tutaj http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=196
Oswajanie mo?e byc procesem d?ugotrwa?ym wi?c cierpliwo?ci .
Rozumiem ?e myszy ganiaj? si? zaciekle a potem kopuluj??
Tak potrafi? te? robi? myszy tej samej p?ci .
Trzymaj?c samca z samic? mo?esz spodziewa? si? ci?g?ych miotów oprócz wielu myszy do wydania na zdrowiu podupadnie równie? samica . Wi?c serio zastanów si? czy to dla niej takie szcz??cie mieszka? z samcem w klatce ?
I koniecznie wstaw ich zdj?cia kuperków.
_________________
InfinitY ..
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-13, 09:08   
   Myszy: tak


Chcia?am doda?, ?e mo?liwe, ?e te myszki s? rodze?stwem lub pó? rodze?stwem, to te? trzeba wzi?? pod uwag? je?li chodzi o ew. mioty.
 
 
 
JustynaaaYT
M?ody Myszaty


Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 22
Wysłany: 2013-03-13, 09:46   

One si? w?a?nie kopulowa?y ale my?l? ?e to przez wiek bo "Pan Fifi" nie ma jeszcze a? tak rozwini?tych narz?dów.
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-03-13, 09:49   

Wiek ? Ile one maja ? Nie wiem czy wiesz ale ju? m?ode myszy s? zdolne do rozmna?ania.
Wstaw zdj?cia tych dupek i myszek.
_________________
InfinitY ..
 
 
W?adzia 
Mysi Rozmówca
W?adzia Absolutna



Imi?: Anieli
Wiek: 37
Dołączył: 15 Lis 2011
Posty: 254
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2013-03-13, 09:49   

JustynaaaYT, heheheh, nie my?l tyle, tylko je rozdziel, bo my?lenie s?abo Ci idzie.
Jakby? chcia?a wiedzie?, to myszy s? zdolne do zap?odnienia od jeszcze przed 30tym dniem ?ycia, wi?c jak masz samca i samic?, to nie my?l, ?e najpierw dorosn?, bo si? mo?esz zdziwi?
_________________
wsta? ojciec i matka i dzieci gromadka
i kot i mysza i znów nast?pi?a cisza
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-03-13, 09:54   

Chcia?abym ponownie zwróci? uwag? na to ?e ci??a myszki w m?odym wieku jest dla niej niebezpieczna to nie s? zabawki to s? istoty ?ywe nie s? jednak lud?mi nie decyduj? ?wiadomie o posiadaniu potomstwa...mo?e warto jednak te myszy rozdzieli? ?
A je?eli s? tak m?ode czy na 100% mo?esz miec pewno?? co do p?ci ?
Wstaw ich zdj?cia.
Z jednej strony zwracasz si? o pomoc z drugiej jednak nie przyjmujesz do siebie naszych argumentów które na prawd? nie s? z palca wyssane.
_________________
InfinitY ..
 
 
W?adzia 
Mysi Rozmówca
W?adzia Absolutna



Imi?: Anieli
Wiek: 37
Dołączył: 15 Lis 2011
Posty: 254
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2013-03-13, 09:57   

kiniaczek31, ano i co zrobisz
_________________
wsta? ojciec i matka i dzieci gromadka
i kot i mysza i znów nast?pi?a cisza
 
 
JustynaaaYT
M?ody Myszaty


Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 22
Wysłany: 2013-03-13, 10:01   

Bardzo przepraszam, niestety próbowa?am zrobi? zdj?cia, ale wierci?y si? bo nie s? jeszcze oswojone :m:

[ Dodano: 2013-03-13, 10:03 ]
My?la?am o rozdzieleniu - ?le by si? czu?y po na prawd? si? ze sob? z?y?y, ale my?licie, ?e powinnam jak najszybciej jecha? odda? jedn? z nich?
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2013-03-13, 10:09   

Je?li masz warunki na drug? klatk?, to nie musisz samca oddawa?, daj go po prostu do drugiej klatki. B?d? co b?d?, powinna? si? przygotowa? na maluchy.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
JustynaaaYT
M?ody Myszaty


Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 22
Wysłany: 2013-03-13, 10:10   

Jednak jestem pewna, ?e jeden to samiec a druga samica, bo Zoe ma odbyt a narz?dy blisko siebie a Fifi przeciwnie.

[ Dodano: 2013-03-13, 10:12 ]
Wtedy musia?abym dokupi? drug? samiczk? dla Zoe. Co do klatki, jest 2-pi?trowa.
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-03-13, 10:15   

MO?e mie? i 10 pi?ter to nie jest wa?ne wa?na jest podstawa kuwety i jej wielko?? .
Je?eli masz drug? klatk? czy saml? oddziel samca .
Samiczk? obserwuj je?li jest w ci??y zostawisz jej samiczk? dwie lub ile tam chceszjak sie okoci .
_________________
InfinitY ..
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2013-03-13, 10:16   

Nie wa?ne, ?e jest pi?trowa, myszki tak musisz rozdzieli?. Drug? samic? i tak musisz mie?, ale nie ma sensu kupowa?, bo pewnie mysz jest w ci??y, wystarczy wi?c jedn? samiczk? z miotu zostawi?.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
JustynaaaYT
M?ody Myszaty


Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 22
Wysłany: 2013-03-13, 10:18   

Rozmiary to 40 cm x 25 cm. Kltaka Rody Duo. Poza tym jak na razie samiczka na ma brzuszka.

[ Dodano: 2013-03-13, 10:19 ]
Chodzi?o mi o to, ?e rozdziel? je bo zatkam tunel ;) - jedna na jednym pi?trze, druga na drugim.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT