AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2007-05-15, 20:36
Czy musz? by? dwie
Autor Wiadomość
miau 
Mysi Bywalec



Imi?: Ewelinka
Dołączyła: 29 Kwi 2007
Posty: 106
Wysłany: 2007-05-01, 21:06   
   Myszy: Po prostu Mysz ;3


Olkasek123, nie, to nie jest proste i logiczne. Nie znam ?ADNEGO zoologika, który sprzedaje zwierzaki tylko pe?noletnim. Ba, mi chcieli wcisn?? szczury twierdz?c, ?e myszy s? g?upie i ?mierdz?.
 
 
 
Olkasek123 
M?ody Myszaty
Olu?


Wiek: 30
Dołączyła: 01 Maj 2007
Posty: 17
Skąd: WAWA
Wysłany: 2007-05-01, 21:07   

no niby tak ale moja ejdna koleznaka ejdzie tylkoc czsami do swojej siostry ciotecznej raz na rok a druga tylko czasami do swojej jamy do sklepu iwc mam czekac az ojcu pozmie nia :/

[ Dodano: 2007-05-01, 21:09 ]
ALe w promenadzie tak nie bylo powiedzieli mi przyjdz z kims doroslym to pogadamy i w realu tez :/

[ Dodano: 2007-05-01, 21:11 ]
no a mi kazdy tak powiedzial nawet probowalysmy jakiegos starsza babe namowic i udalo nam sie tylko ze sie upewniala i gadala cos o posiadaniu zwierzaka ze to jest obowiazek i takie tam blka bla i ta bab soie przyznala ze nie jest naszym opiekunem,
_________________
Ach te myszy :)
 
 
 
miau 
Mysi Bywalec



Imi?: Ewelinka
Dołączyła: 29 Kwi 2007
Posty: 106
Wysłany: 2007-05-01, 21:11   
   Myszy: Po prostu Mysz ;3


Olkasek123, dobra, nie krzyw si? tak, bo ci si? zmarszczki porobi? ;)

I uwa?aj na pisowni?, bo twoja niedba?o?? o j?zyk ojczysty mnie przera?a..
 
 
 
Olkasek123 
M?ody Myszaty
Olu?


Wiek: 30
Dołączyła: 01 Maj 2007
Posty: 17
Skąd: WAWA
Wysłany: 2007-05-01, 21:12   

i ze to oni pomosza odpowiedzialnosc

[ Dodano: 2007-05-01, 21:17 ]
sorka ale chomika mam na rekach i jeszcze paupgi mi przeszkadzaja wiec drudno tak pisac :(
_________________
Ach te myszy :)
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-05-01, 21:27   

niuuu napisał/a:
nie, to nie jest proste i logiczne. Nie znam ?ADNEGO zoologika, który sprzedaje zwierzaki tylko pe?noletnim.


Hmm, a wg mnie to jest akurat ca?kiem sensowne.

Olkasek123, Ty wiesz co piszesz, a pare osób b?dzie musia?o to przeczyta?... wi?c z szacunku dla osób które mog? Ci pomóc w Twoim problemie wypada?oby pisa? wolniej i uwa?niej, pilnujac ortografii, interpunkcji i stylistyki chociaz na podstawowym poziomie :)
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
miau 
Mysi Bywalec



Imi?: Ewelinka
Dołączyła: 29 Kwi 2007
Posty: 106
Wysłany: 2007-05-01, 21:30   
   Myszy: Po prostu Mysz ;3


Emielcia, wiesz, z t? pe?noletno?ci? to nie zawsze jest dobrze.. Bo po co osobie po 20 chomik czy mysz? Dla w??a.. [oczywi?cie nie zawsze, wykluczam tu wiele przypadków - np. mi?o?ników tych?e zwierz?t]. Ale wyeliminowa?oby to nieodpowiedzialnych w?a?cicieli.. Chocia? i z tym nie do ko?ca prawda.

Olkasek123, Mo?esz te? zainstalowa? now? Mozill? Firefox, która automatycznie podkre?la b??dy. Bardzo przydatne :)
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-05-01, 21:40   

niuuu napisał/a:
z t? pe?noletno?ci? to nie zawsze jest dobrze.. Bo po co osobie po 20 chomik czy mysz? Dla w??a.. [oczywi?cie nie zawsze, wykluczam tu wiele przypadków - np. mi?o?ników tych?e zwierz?t]. Ale wyeliminowa?oby to nieodpowiedzialnych w?a?cicieli.. Chocia? i z tym nie do ko?ca prawda.


Troch? wyobra?ni, prosz?!
Rodzi? z niepe?noletnim dzieckiem jeszcze bardziej gwarantuje odpowiedzialno??.
Poza tym ja znam ca?kiem sporo pe?noletnich osób które maj? chomika, królika, koszatniczke...
Niuuu a ty ile masz lat?
Wydaje Ci si? ?e po dwudziestce to ju? mo?na by? tylko terraryst?.... ?
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
miau 
Mysi Bywalec



Imi?: Ewelinka
Dołączyła: 29 Kwi 2007
Posty: 106
Wysłany: 2007-05-01, 21:56   
   Myszy: Po prostu Mysz ;3


Emielcia, masz racj?, rodzic z dzieckiem to wi?ksza odpowiedzialno??, ale wcale nie tak bardziej jak samo dziecko.
Wiadomo - 9-latek nie gwarantuje niczego, 14-16 ju? tak.
Cz?sto rodzice po prostu spe?niaj? zachcianki takiego dziecka, zwierzak si? znudzi i tyle.
Wi?c dla mnie to prawie ?adna gwarancja.
 
 
 
Mysi_?atek 
Mysi Rozmówca



Imi?: Ernest
Wiek: 35
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 241
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2007-05-01, 22:08   

Off topic si? robi, ale tak to ju? bywa :mrug:
Co do sprzedawania zwierz?t pe?noletnim to popieram w 100% tylko niestety gdy zwierz?ta nabywa?em w sklepach zoologicznych NIGDY MNIE NE NIE SPYTANO O WIEK a jak czasami bywa dziecko kupi zwierze a rodzice lub/i dziecko si? jego pozbywaj? (jak to mo?na si? domy?le?) bo to bo tamto, bo si? znudzi itp., itd.

Wracaj?c do tematu:

Na pocz?tek proponuj? dogada? si? z ojcem, je?li si? nie uda postawi? przed fakem dokonanym (jednak ju? sporo zwierzaków masz wi?c i ma mo?e troch? racji; fakt dokonany to mo?e wywo?a? awantur?, ale to ju? twoja nie moja sprawa)
_________________
Witam i pozdrawiam
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-05-01, 22:09   

niuuu napisał/a:
Wiadomo - 9-latek nie gwarantuje niczego, 14-16 ju? tak.


zmienisz zdanie za pare lat :P

niuuu napisał/a:
rodzic z dzieckiem to wi?ksza odpowiedzialno??, ale wcale nie tak bardziej jak samo dziecko.


Wystarczy, ?e dzi?ki obecno?ci rodziców w czasie zakupu zwierzaka jest cho? troch? wi?ksze prawdopodobie?stwo na odpowiedzialny dom, to ju? warto - wko?cu chodzi o los ?ywych zwierz?t!!!!
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Olkasek123 
M?ody Myszaty
Olu?


Wiek: 30
Dołączyła: 01 Maj 2007
Posty: 17
Skąd: WAWA
Wysłany: 2007-05-02, 08:23   

Ja po prostu lubi? mie? du?o zwierz?t i lubi? sie nimi zajmowa? zmienia? i ?ció?k? bawi? si? z nimi uczy? czego? nowego(to dotyczy papug).One mi si? nigdy nie nudz?, a lubi? mie? zaj?cie, na wakacje nigdy nie by?o problemu, poniewa? zawsze jest kto? w domu,poniewa? ja je?d?? na kolonie, a ojciec odk?d moja ?.P mama umar?a nie chce nigdzie wyje?d?a?, tylko jak ja wracam to jedzie sobie z kolegami na ryby na tydzie? dwa, a ja zostaje w domu.JA POROSTU KOCHAM ZWIERZETA I NIC NA TO NIE MOGE PORADZIC(Za moim pierwszym chomikiem ?.P Karmelka bardzo p?aka?am(tydzie? wiem ?e to troch? g?upie :/ )Ja sie bardzo przywi?zuje do zwierz?t i nie mia?abym sumienia wyrzuci? ich na próg np. w kartonowym pude?ku :(

[ Dodano: 2007-05-02, 08:32 ]
Zawsze gdy trzeba by?o wzi??? na jaki? d?ugi weekend jakie? zwierze ze szko?y zawsze mnie pani obarcza?? tym zaszczytem :) Bo zawsze mówi?a ?e na mnie mo?na liczy?. Np. oswoilam doros?ego myszoskoczka, który by? dr?czony i zaniedbywany w szkole i ba? si? do kogo kolwiek wej?? na r?k? ucieka? gryz?, a po wakacjach( wiezielam go na wakacje) by? oswojony,mia? nawet w lepszym stanie futerko i by? przedewszystkim ufny bardzo si? to pani spodoba?o(to by?o w czwartej klasie) i teraz od zawsze dostaje jakie? zwierze na wakacje lub d?ugie weekendy ^_^
_________________
Ach te myszy :)
 
 
 
netiaaa
Szara myszka


Dołączył: 03 Maj 2007
Posty: 1
Wysłany: 2007-05-03, 16:15   Czy musz? by? dwie??

Uprosilam rodzicow i pozwolili mi kupi? myszk?<jedn?>.....pojawi? si? problem gdy poczyta?am rozne stronki i wiem ?e myszce potrzebny jest towarzysz. Czy koniecznie musz? by? dwie i co zrobi? <je?li sie juz zdecyduj? na zakup> ?eby moja samotna myszka nie byla smutna??
 
 
Jadzia406 
SuperMysz



Imi?: Agnieszka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1048
Wysłany: 2007-05-03, 16:26   
   Myszy: Szczurek(*), Bia?uszka (*), Czmyszka (*)


Ja mam jedn? myszk? (znaczy dwie ale ?yj? osobno) i raczej nie narzeka bo zapewniam jej wiele atrakcji, zabaw, zabawek... Je?eli decyzja padnie na JEDN? i TYLKO jedn? myszk?...wiadomo ko?owrotek, du?a przestrze? (?eby mog?a kopa? biega?, przenosi?, ustawia?). Wiadomo czym wi?cej tym lepiej, ale je?eli myszka jest od pocz?tki sama przyzwyczai si? do takiego stanu...gorzej jest jak ma kogo? a potem kogo? straci :)

Wi?c g?owa do góry...pogadaj jeszcze z rodzicami a je?eli ich werdykt si? nie zmieni zapewnij myszce wiele zabaw, po?wi?caj jej du?o czasu,daj pochodzi? po przygotowanym terenie (pokój, biurko) Wiadomo cz?owiek myszy nie zast?pi ale zawsz? co? ;)
_________________
Mroczny plac z gnij?c? jab?oni? !
 
 
 
miau 
Mysi Bywalec



Imi?: Ewelinka
Dołączyła: 29 Kwi 2007
Posty: 106
Wysłany: 2007-05-03, 16:42   
   Myszy: Po prostu Mysz ;3


Jadzia406, problem w tym, ?e NIKT prócz drugiej myszki nie zast?pi towarzystwa do zabaw, rozmawiania po mysiemu. To tak, jakby ciebie wsadzili do akwarium/klatki z np. nosoro?cem. I cho?by nie wiem, jak netiaaa stara?a, to i tak samotna mysz nie b?dzie szcz??liwa.

netiaaa, je?li nie mo?esz mie? dwóch myszek - nie bierz ?adnej. Kup sobie chomika.
Albo upro? rodziców i powiedz, ?e dwie myszki to taki sam wydatek co jedna, a myszka b?dzie szcz??liwa. Powodzenia :)
 
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2007-05-03, 16:51   

niuuu, nie zapominaj o wyj?tkach.
Je?eli chcesz samice to powinna mie? kole?ank?, sama nie b?dzie szcz??liwa, samca mo?na mie? jednego pod warunkiem ?e b?dzie mia? co robi?. Cz?sto samce wol? by? same.
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT