Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Usługi hostingowe i reklama
Usługi hostingowe

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy mogę dołączyć jeszcze jedną myszkę?
Autor Wiadomość
Rio
Szara myszka

Wysłany: 2015-12-29, 19:49   Czy mogę dołączyć jeszcze jedną myszkę?

Wczoraj kupiłam w sklepie zoologicznym myszkę, samca. Obwąchał klatkę ale nie był nawet wystraszony, nie uciekł tylko odrazu podszedł do miski z jedzeniem. Dzisiaj chciałam dać mu jedzenia z ręki żeby go oswoić ale on odrazu wyspinał mi się na rękę po czym skulił się i siedział mi na dłoni koło 5 min. Nie chce wracać do klatki i kiedy usiłuję go tam włożyć to próbuje wyjść, udało mu się nawet przecisnąć przez kratkę w klatce (mam klatkę Alex). Jest jakiś dziwny, jakby osowiały i mało się bawi. Zastanawiam się czy nie jest samotny, i czy kupić mu towarzysza z tego samego sklepu, w końcu jeszcze wczoraj był z innymi myszkami w klatce i się nie gryzły. Może go zabrać do weterynarza? Albo po prostu musi się zaklimatyzować w nowym miejscu?
Przepraszam, mało wiem o zwyczajach myszy więc proszę bądźcie wyrozumiali :moops:

Kamil50kk 
Mysi Rozmówca

Wysłany: 2015-12-29, 19:52   

Mało wiesz o myszach a je kupujesz?To chyba coś nie halo.Samce mogą być same-są po części samotnikami,więc nie potrzebuję nikogo do towarzystwa.Dwa samce mogą się gryźć,a z samica będzie rozmnażały się na potęgę,aż w końcu samica zdechnie z wycieńczenia!Jesteś pewien że masz samca?Zapraszam do przeczytaniu podstawowych informacji o myszach!
Pozdrawiam

Rio
Szara myszka

Wysłany: 2015-12-29, 20:00   

Kamil50kk, źle to napisałam. Przeczytałam dużo forum o tych zwierzakach, ale nigdzie nie widziałam informacji co się dzieje z myszką kiedy się zachowuje tak jak moja. Wiem, że samce mogą się nawet zabić podczas walki, dlatego pytam czy kupno mu towarzysza z którym mieszkał w sklepie zoologicznym to dobry pomysł. Znam podstawowe informacje o myszach bo zanim się zdecydowałam na mysz, przez ponad 3 miesiące czytałam różne poradniki ale to mój pierwszy gryzoń i dlatego napisałam, że nie znam zbyt dobrze ich zwyczajów.

Kamil50kk 
Mysi Rozmówca

Wysłany: 2015-12-29, 20:10   

No dobra,powiem Tobie tak nie powinnaś/neś oswajać go dzień po zakupie,musi się zapoznać z nowym otoczeniem (klatką),spróbuj za kilka dni.Być może jest przestraszony i dlatego tak się zachowuje,jak nadal tak będzie robił zabierz go do weta.Na forum nie jest polecane kupowanie myszy z zoologa,często są tam myszki chore,w ciąży itp.Ja na twoim miejscu nie kupowałbym drugiego samca (jeżeli w ogóle jest samcem,w sklepach często się na tym nie znają).

Rio
Szara myszka

Wysłany: 2015-12-29, 20:15   

Też nie chciałam kupować myszki z zoologicznego bo bałam się o jej stan zdrowia, ale nie znalazłam innego miejsca gdzie mogłabym kupić myszkę bo nigdzie blisko mnie nie ma hodowli.

Kamil50kk 
Mysi Rozmówca

Wysłany: 2015-12-29, 20:18   

Dużo myszy jest do adopcji.Znalezienie transport dla myszki z hodowli i adopcji nie stanowi problemu ;) .Do mnie ostatnio przyjechała mysz z adopcji,przejechała prawie 500 km

Rio
Szara myszka

Wysłany: 2015-12-29, 20:20   

Na przyszłość będę wiedzieć, dziękuję :smile:

Kasumi 
Moderator

Pomogła: 34 razy
Wysłany: 2015-12-29, 20:22   

Przede wszystkim zadbaj o to by nie mógł się z klatki wydostać.
To że zachowuje się dziwnie na razie składałabym na karb nowego otoczenia. Jeśli jednak nie interesuje się w ogóle otoczeniem i jest osowiały to poszłabym do weterynarza.
Zwróć jeszcze uwagę czy się drapie, czy załatwia się normalnie (czy kupki są bobkowate i zwarte, czy też mokre i nieciekawie pachnące) i jak wygląda jego sierść (czy nie jest posklejana, zmierzwiona, bądź miejscami wyłysiała).
Myszki ze sklepu często mają pasożyty bądź cierpią na różniaste choroby spowodowane bądź wadami genetycznymi (niekontrolowany chów wsobny), niewłaściwą dietą bądź higieną.
Jeśli któryś z objawów Cię niepokoi to nie zwlekaj z wizytą u weterynarza, bo mysz jako małe stworzenie szybko i intensywnie przechodzi przez choroby, niestety nie zawsze obronną ręką...
Pomysł dokupienia drugiego samca nie wydaje mi się dobry. Najpierw spraw by ten jeden którego już posiadasz był w pełni zdrowy :)

wero 
Moderator

Pomogła: 19 razy
Wysłany: 2015-12-30, 08:04   

można dokupić drugiego samca ale najlepiej jak są młode bo później jest większe ryzyko,że będą się tłuc.. ogólnie łączenie samców jest ciężkie:)
daj fotkę mysza spojrzymy czy nie wygląda na chorego

Rio
Szara myszka

Wysłany: 2015-12-30, 10:26   

Chyba jednak był chory, bo pomimo że miał zapewnione wszystko co potrzeba znalazłam go dzisiaj sztywnego :sad: Następnym razem kupię myszkę w sprawdzonej hodowli

wero 
Moderator

Pomogła: 19 razy
Wysłany: 2015-12-30, 11:36   

albo zaadoptować :)

Sana 
Mysi Rozmówca

Imię: Maja
Pomogła: 9 razy
Wysłany: 2015-12-30, 11:37   
   Myszy: Dorian, Mort[*], Alvin[*]

Strasznie współczuję... Bardzo to przykre, ale tak jak piszesz, kupowanie zwierząt ze sklepów zoologicznych wiąże się z dużym prawdopodobieństwem tego, iż są chore, mogą mieć pasożyty, nie odżywiają się prawidłowo, nie są oddzielane według płci ani nie żyją w należytych warunkach. Pochodzą z niepewnego źródła, a kupując w takich miejscach napędza się chory biznes wyzysku zwierząt, dlatego moim zdaniem nie warto. Zachecam do przyjrzenia się bliżej hodowlom rasowych myszek, które znajdziesz tu na forum, nawet jeśli są oddalone od Twojego miejsca zamieszkania, to zawsze możesz poszukać transportu ;) Są też adopcje myszek :m:):

Kamil50kk 
Mysi Rozmówca

Wysłany: 2015-12-30, 12:03   

Rio, jesteś kobietą czy mężczyzną?Bo nwm jak do ciebie pisać :roll: Dla tego sklepy zoologiczne nie są polecane,szkoda myszy.A skąd jesteś?Może koło ciebie jest jakaś hodowla a ty o niej nie wiesz?Powodzenia ;)

Rio
Szara myszka

Wysłany: 2015-12-30, 13:12   

Kamil50kk, kobieta :wink: Niedługo przeprowadzam się w okolice Krakowa i mam nadzieję kupić tam zdrową myszkę, może ktoś jest z okolic i się orientuje w krakowskich hodowlach?

Kamil50kk 
Mysi Rozmówca

Wysłany: 2015-12-30, 13:24   

Ok :) W Krakowie wiem że jest hodowla Mystic Rodents,ale nwm czy jest jeszcze aktywna

Odpowiedz do tematu