AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Podgryzanie i skubanie opiekuna
Autor Wiadomość
ka? 
Myszo?ak
jestem drzewem



Pomogła: 3 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 646
Skąd: Olsztyn/e?k/las
Wysłany: 2010-02-25, 21:01   
   Myszy: Bajka, Xenia i Meszka


A ja bym teraz poruszy?a spraw? pomalowanych paznokci. Odnosze wra?enie, ?e myszy bardziej garn? mi si? do pomalowanych ni? nie oraz zdecydowanie ch?tniej do pomalowanych na jaki? ?ywy kolor ni? do be?owych. Jak s?dzicie, ma to jaki? zwi?zek z instynktem i reagowaniem nie tylko na smak czy zapach, ale równie? na bod?ce wzrokowe? Mo?e one po prostu my?l? ?e to jaki? owoc?
Zastanawiam si? nad tym od kilku minut (akurat mam czerwone paznokcie i co i rusz która? myli?a paznokie? z broku?em który trzyma?am w r?ku) i my?l? ?e mo?e mie? to jaki? g??bszy sens.
_________________

Nowa notka: 12 pa?dziernika 2010 :)
 
 
 
bobek_114 
Mysi Rozmówca
Motylem jestem ..



Imi?: Ania
Pomogła: 4 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 253
Skąd: G?ogów
Wysłany: 2010-05-25, 22:49   
   Myszy: Bobek


Przepraszam za od?wie?, ale dlaczego kiedy wyci?gam przy Bobku miseczk? lub poide?ko on gryzie? Nawet kiedy biega? na górze(od zewn?trz) klatki to widzia?, ?e bior? misk? i mnie zacz?? gry?? w r?k?. To normalne, ?e broni swojego ?are?ka i wody? :mwrr:
_________________
'Lepiej, ?eby mnie nienawidzili takim, jakim jestem, ni? kochali kogo?, kim nigdy nie b?d?'
Kurt Cobain.
 
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-05-25, 23:01   

bobek_114, taki ma widocznie charakter. Ale jak dla mnie to nie jest normalne. :roll: ?adna z moich myszy nigdy tak nie robi?a. Odsuwaj go, kiedy tak robi, bo trzeba go nauczy?, ?eby nie gryz?. Albo zmieniaj jedzenie i wod? podczas wybiegu mysiaka. Ewentualnie dawaj mu jakie? ziarenko w ?apki kiedy zmieniasz mu miseczk? - b?dzie widzia?, ?e co? dostanie i zajmie si? jedzeniem, a miseczka szybko wróci z now? karm?.
Nie wiem co Ci jeszcze doradzi?, ale jak na mój gust to nie jest normalne zachowanie, pewnie nie reagowa?a? kiedy zacz?? tak robi? i przyzwyczai? sie do takiego zachowania ju?, ale my?l?, ?e cierpliwo?ci? mo?esz to zmieni?.
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
bobek_114 
Mysi Rozmówca
Motylem jestem ..



Imi?: Ania
Pomogła: 4 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 253
Skąd: G?ogów
Wysłany: 2010-05-26, 18:08   
   Myszy: Bobek


Z regu?y w?a?nie zmieniam mu miseczk? kiedy jest na wybiegu, ale dzi?kuj? za:
Do?ka napisał/a:
Ewentualnie dawaj mu jakie? ziarenko w ?apki kiedy zmieniasz mu miseczk? - b?dzie widzia?, ?e co? dostanie i zajmie si? jedzeniem, a miseczka szybko wróci z now? karm?.

Spróbuj? dzisiaj, zobaczymy czy znowu dziabnie. :razz:
_________________
'Lepiej, ?eby mnie nienawidzili takim, jakim jestem, ni? kochali kogo?, kim nigdy nie b?d?'
Kurt Cobain.
 
 
 
Forsejken 
M?ody Myszaty
Forsejken



Imi?: Kamil
Wiek: 31
Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 25
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: 2013-05-27, 21:51   Dziwne ataki myszki.
   Myszy: ?nie?ek Pere?ka ?atek


Mam taki problem, ?e od jakiego? czasu moja myszka zacz??a mnie gry?? po palcach. Tzn. wk?adam r?k? do jej klatki a ta naskakuje na moje palce z z?bkami, nie wiem co jej jest.. Zna kto? jaki? sposób na to?
 
 
 
vernille 
Myszo?ak



Pomogła: 7 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-27, 21:53   
   Myszy: Uroda, Scycia, Bianka, Ines i Pinezka | Bezimienna [*], Uhura [*], Spinka [*], Artemida [*], Zdrapka [*]


Mo?e ci? tylko podgryza z ciekawo?ci? ;) Moja te? tak czasem robi, jak np. moje palce pachn? czym? pysznym, a nieobecnym. :P

Ile masz myszk?? Oswojona jest, czy dopiero si? poznajecie? ;)
 
 
Forsejken 
M?ody Myszaty
Forsejken



Imi?: Kamil
Wiek: 31
Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 25
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: 2013-05-27, 23:48   
   Myszy: ?nie?ek Pere?ka ?atek


W?a?nie mam ja d?ugo, ponad 3 miesi?ce i tak nagle zacz??a mnie gry??..
 
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2013-05-27, 23:50   

Gry??, czy podgryza?, delikatnie ?apa? za skór?? Bo to spora ró?nica :)
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
Forsejken 
M?ody Myszaty
Forsejken



Imi?: Kamil
Wiek: 31
Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 25
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: 2013-05-28, 09:30   
   Myszy: ?nie?ek Pere?ka ?atek


?apie mnie ?apkami i gryzie. Potem odlatuje jak szalona, patrzy si? i znów szar?a, nie wiem co mam zrobi? aby si? uspokoi?a..
 
 
 
mysiamama1989
Mysi Rozmówca


Wiek: 34
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 298
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2013-05-28, 11:50   
   Myszy: ?l?zaczka i Miedzianka Opavka i Motorówka[*], Lechistka


uuuu co? przeskroba?e? u mysi moje mnie tylko podgryzaja jak s? w domku teraz to ju? jak sa w domku to paluchow nie wk?adam szanuje ich prywatno?? :D
_________________
http://www.suwaczki.com/t...c5xua4r4sw2.png
 
 
TolkaK 
M?ody Myszaty


Imi?: Karolina
Wiek: 23
Dołączyła: 05 Lut 2013
Posty: 34
Skąd: Swarz?dz-Pozna?
Wysłany: 2013-05-28, 20:13   
   Myszy: Eda , Nike , Elenor , Catrina


Moj? Edzia i Nike jak im pod?o?? r?k? to mi tylko paznokcie podgryzaj?...
 
 
Forsejken 
M?ody Myszaty
Forsejken



Imi?: Kamil
Wiek: 31
Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 25
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: 2013-05-29, 22:49   
   Myszy: ?nie?ek Pere?ka ?atek


Doszed?em do wniosku (nie wiem czy poprawnego), ?e moja myszka gryzie mnie tylko wtedy gdy dam jej r?k? do klatki, mo?e dlatego ?e to samiec i pilnuje swojego terenu ;D, jak juz go wezme na r?k? to si? uspokaja i nie gryzie/podgryza wgl ;)
 
 
 
AgataMyszata 
Myszowaty



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 21 Mar 2013
Posty: 437
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2014-03-23, 09:58   

Od paru dni mam podobny problem i nie wiem jak sobie z tym poradzi?. Nie by?o mnie przez par? dni w domu i do myszek zagl?da?a moja moja s?siadka. Po powrocie, zachowanie Brandego si? ca?kowicie zmieni?o :c Zawsze bieg? do mojej r?ki, ?eby na ni? wskoczy?, lubi? by? miziany, wychodzi? na spacerki na dwór i jak si? czego? przestraszy? bieg? do mnie. Teraz jestem przera?ona... jak wk?adam r?k?, Brandy przybiega, ?eby mnie ugry??! Próbowa?am codziennie prze?ama? t? agresj? , ale raz sko?czy?o si? to krwi? na moim palcu. Stwierdzi?am, ?e mo?e to kwestia tego, ?e broni swój teren, wi?c wszystko wymy?am, wysprz?ta?am, ale jego zachowanie nie uleg?o zmianie. Co mam robi??
_________________
Nini [*] , Mini White [*] ,Sheesa [*], Ninora II [*], Dama w Czerni [*], Brandy [*]
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2014-03-23, 11:27   

mój pies zamiast radosnego powitania po naszym powrocie z wyjazdu niemal rzuca? si? na nas z z?bami. mia?a to by? awantura "jak mog?y?cie sobie pojechac i mnie zostawi?!?" nie wiem, czy taki proces my?lowy wyst?puje u myszy, ale moze to by? "kara za zdrad?".
 
 
Peperr 
Mysi Bywalec


Dołączył: 01 Mar 2014
Posty: 101
Skąd: ?l?sk
Wysłany: 2014-03-23, 21:55   
   Myszy: Dzidzia, Kulka


S?siadka mo?e co? mu zrobi?a. Nie w?a?ciwie si? nim zajmowa?a.
_________________

Post moich dziewczyn : http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=13952
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT