AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2007-05-15, 21:38
Oswajanie
Autor Wiadomość
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2006-09-11, 07:21   

Zgadzam si?, mój Bill jak zobaczy? Toma na terytorium i pogryz? go to potem jak zobaczy? mój palec to doskoczy? i skubn?? mnie ale poczu? ?e to ja :)
_________________
 
 
 
mysza 
Junior Admin
was kocha xD



Hodowla: Little Foot
Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sie 2006
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-09-11, 10:47   

KasiaB. napisał/a:
Nic tak sobie napisa?am wiesz???widz?, ?e niezbyt podesz?am ci do gustu, bo próbujesz mnie zdenerwowa?..

Samce tocz? ma?e bójki o terytorium, nawet bracia i mog? uwa?a? ci? za intruza wi?c podgryzaj? zanim popatrz?...


jak taka nerwowa jestes,to sobie valerianke kup :P ja do ciebie nic nie mam :P

cadiael,gryzonie liza rece czlowieka najczesciej,gdy brakuje im soli,mozesz im lizawki kupic w zoologiku :)
 
 
 
KasiaB. 
Gadu?a Myszaty
mysiomaniak



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 10 Sie 2005
Posty: 386
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2006-09-11, 12:27   

Nie potrzebuj? walerianki tylko zrozumienia. Mog?aby? si? postara? i poczyta? o mysich i szczurzych zachowaniach...
_________________
rasowa Emancja, Ajunia,Azjunia i Europka (szczurcie) i ja
 
 
 
Mysia ?winka 
Mysi Bywalec
Niemcy nadchodz?...



Imi?: Olga
Wiek: 28
Dołączyła: 29 Lis 2006
Posty: 138
Skąd: Za moich czasów...xD
Wysłany: 2006-12-04, 20:52   
   Myszy: Pucia, Szajba, Bianka i Kikut


Opowiam wam jak to si? dzia?o po zakupie.
Wzi??am Albi (czarno bia?a) i polo?y?am na ?ó?ku spokojnie i bez stresu obesz?a kawa?ek ko?dry, po czym pow?cha?a moj? r?k? ^_^ popatrzy?a si? na mnie i ostro?nym kroczkiem podchodzi?a coraz bli?ej :) w ko?cu podbieg?a do "fa?dek" z ko?dry, z których utworzy? si? tunelik, spokojnie obw?cah?a fa?dk? i zrobi?a sobie jaskini? i si? tam po?o?y?a. I nic, chcia?am wzi??? drug? mysz? Alibi (szaro bia?a) i przy wyci?ganiu Alibi, wyskoczy?a mi z r?k i polecia?a za szaf?, naszcz??cie po godzince wyje?ysmy j? i wsadzi?y?my (z mam?) do akwa i wsadzi?am im taki dawny domek moich ?winek (taki namiot z materia?u) ale w klatce ?wi?, by? dzie? wi?c wsadzilam go do myszek, Alibi (chyba najbardziej spokojna) podesz?a do namiotu i obw?cha?a go po czym wbieg?a z drugiej strony rury (polo?y?am j? ko?o wej?cia do namiotu) i przez rur? wbieg?a do namiotu (polo?y?am tam wi?cej trocin) i zrobi?a sobie nork?. Alibi z niespokojem siedzia?a w k?cie ale potem Albi po ni? pobieg?a i wci?gn??a do Namiotu! Jestem z nich taka dumna ^_^ Szczegulnie z Albi ^_^
_________________
Pad?e?? Powtsa?! xD
°.;*.¸,¤° °¤,¸.*;.°
 
 
Gandzia 
Mysi Rozmówca
Zdeklarowany gej.



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 257
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2006-12-04, 21:10   

Uwa?aj troch?, bo nie zawsze spacery myszek ko?cz? si? powrotem do klatki. Myszka nie potrzebuje jaki? wybiegów, bo dla niej samo wyj?cie z klatki czasami jest nie lada prze?yciem, szczególnie, gdy jest nieoswojona. Bez po?piechu, poczekaj, daj myszk? trochenieczk? czasu na oswojenie si? z sytuacj?. Myszki s? ma?ymi zwierz?tami i naprawd? wsz?dzie mog? wej??... wsz?dzie czyli np. tam gdzie nie powinny (akwarium z rybkami, jaka? klatka z innym zwierz?ciem, szpara, z której mo?e si? nie wydosta?). Tak?e s? problemy z jej szukaniem... nieraz mia?a miejsce sytuacja, gdy myszka gdzie? zagine?a i nie by?o jej pare dni. Wi?c mora?: nie wszystkie takie "podró?e dooko?a ?wiata" nie ko?cz? si? happy endem...
_________________
'Wicher wieje, wicher s?abe drzewa ?amie, hej
Wicher wieje, wicher silne drzewa g?aszcze, hej
Najwa?niejsze to by? silnym, wicher silne drzewa g?aszcze, hej'
Tadeusz Nalepa - kiedy by?em ma?ym ch?opcem
 
 
 
Mysia ?winka 
Mysi Bywalec
Niemcy nadchodz?...



Imi?: Olga
Wiek: 28
Dołączyła: 29 Lis 2006
Posty: 138
Skąd: Za moich czasów...xD
Wysłany: 2006-12-04, 21:25   
   Myszy: Pucia, Szajba, Bianka i Kikut


A o której myszce dok?adnie mówisz? Bo mi si? wydaje, ?e o Alibi (uciekinierce) No cu?, ka?da mycha jest inna, nie spodziewa?am si? tego ?e zwieje :oops: ale i tak jestem werry Happy :P
_________________
Pad?e?? Powtsa?! xD
°.;*.¸,¤° °¤,¸.*;.°
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-12-04, 21:41   
   Myszy: tak


Jasne, ?e nieoswojony zwierzak mo?e zwia?, przy pierwszym potkaniu nie znasz jeszcze jego charakteru, tego jak si? ni? opiekowali do tej pory. Zwierze które Ci? nie zna, nie ufa Ci, nie jest osowoje na najwi?ksze prawo chcie? od Ciebie uciec, to logiczne. Oswajaj je w klatce, pudle, wannie, gdzie?, gdzie bezpiecznie mo?esz mie? do nich dost?p, gdzie nie b?dziesz fundowa? im stresu wzi?zanego np. z nag?ym ruchem z serii zagradzanie drogi zeskoku z kanapy. Dla myszki-ucieknierki to pewnie by? stres, to ca?e wyci?ganie spod szafy, nie zna Ci?, nie wie czy j? nakarmisz i pog?aszczesz, czy te? zjesz. Masz ju? u niej minus za to zapewne. Postarej si? unika? takich sytuacji przy oswajaniu, poczytaj jeszcze o tym. Przede wszystkim - jak najmniej sytuacji, przez które mysz straci zaufanie - brak energicznych ruchów z serii "jestem drapie?nikiem i chc? ci? upolowa?", wszystko po woli, spokojnie, bez ha?asów. Tak jak by?o z pierwsz? mysz? by?o ok, kobita jest ciekawska, chce Ci? pozna?, zaufa? Ci, z drug? b?dziesz mia?a gorzej. (Czy mi si? zdaje, czy zawsze na dwie myszy jedna to dzików, a druga anio?ek? ;) ) Ona mo?e nie chcie? Ci? pozna?, wi?c niech robi to nimochodem, niech ma z tob? tylko pozytywne kontakty.
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2006-12-04, 21:52   

Z moich obserwacji wynika, ?e dobrze oswaja? od samego pocz?tku.

Krecik, któr? bra?am na r?ce od pierwszego dnia, jest teraz tak cudnie oswojona, ?e przybiega i wchodzi mi na d?o? jak tylko w?o?e r?k? do akwarium albo klatki.
Pozosta?e myszy ktorym niestety nie po?wi?ci?am tyle uwagi w czasie pierwszych dni s? niestety wi?kszymi dzikuskami ;-) Ale ci?gle pracujemy nad tym :-)
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-12-04, 21:58   
   Myszy: tak


No, prawda. Ciekawa jestem jak jest w ogóle z jej charakterem, tzn. jaka by?a wyj?ciowo... ;) Mo?e w ogóle jest ufna.

Ja dodam, ?e nic na si??. Z Bundzem by?o zawsze gorzej jak z Klikiem, by? dzikszy. Na pocz?tku jako? tam si? oswoi?, ale by? nieufny, a w miar? spólnego ?ycia coraz bardziej si? przyzwyczaja? i przyzwyczaaaja?, a si? kompletnie oswoi?.
 
 
 
Mysia ?winka 
Mysi Bywalec
Niemcy nadchodz?...



Imi?: Olga
Wiek: 28
Dołączyła: 29 Lis 2006
Posty: 138
Skąd: Za moich czasów...xD
Wysłany: 2006-12-05, 20:17   
   Myszy: Pucia, Szajba, Bianka i Kikut


Heh, dzi? mychom zrobi?am takie fajne co? :)
4 rurki po papierze tolaletowym, jedna wystaje z trocin, a 3 inne s? pod ziemi?, i dziórki s? tak, ?e przez szyb? akwa wida? jak biegaj? w rurce.Na samym ko?cu, jest taka spr?zynka do zabawy, jako otwór na zewn?trz i teraz tak sobie biegaj? dooko?a, a Albi jest oswojona, z rado?ci? wchodzi na moj? r?k?, a Alibi, znowu uciek?a, i jak za pierwszym razem, znaleziona :)
_________________
Pad?e?? Powtsa?! xD
°.;*.¸,¤° °¤,¸.*;.°
 
 
Gandzia 
Mysi Rozmówca
Zdeklarowany gej.



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 257
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2006-12-05, 20:40   

raczej w?tpi?, ?eby? w tak krótkim czasie oswoi?a myszke. By? mo?e Albi chce znale?? wyj?cie z akwa? A co do Alibi to narazie jej nie wyjmuj...
_________________
'Wicher wieje, wicher s?abe drzewa ?amie, hej
Wicher wieje, wicher silne drzewa g?aszcze, hej
Najwa?niejsze to by? silnym, wicher silne drzewa g?aszcze, hej'
Tadeusz Nalepa - kiedy by?em ma?ym ch?opcem
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-12-05, 21:17   
   Myszy: tak


Znów uciek?a? Unikaj tego naprawd?. Od tej ?apanki i stresów z ni? zwi?zanych ona tylko dziczeje.
 
 
 
Mysia ?winka 
Mysi Bywalec
Niemcy nadchodz?...



Imi?: Olga
Wiek: 28
Dołączyła: 29 Lis 2006
Posty: 138
Skąd: Za moich czasów...xD
Wysłany: 2006-12-05, 21:24   
   Myszy: Pucia, Szajba, Bianka i Kikut


W?a?nie wiem :oops:
Od dzi? w oswajaniu Alibi (Uciekinierki) wchodzi WANNA!! :mrgreen: Oczywi?cie, wymyta ciep?? wod? oraz wysuszona ^_^
Mo?ecie poda? mi jakie? wskazówki w oswajaniu, np. wasze "receptóry" na oswajanie :usmi:
I raczej, jak b?d? bra? Albi (oswojona) to te? do wanny, i mo?e obie razem :spox:
A Co do Albi, to praktycznie,kiedy idzie pochasa?, to z ko?dry robi? fa?dki i ona sobie drepcze na kawa?ku po?cieli, i dalej nie ma zamiaru i?? :ble:
Dlatego, bior? si? za ci??k? Altyleri?! :cfany:
_________________
Pad?e?? Powtsa?! xD
°.;*.¸,¤° °¤,¸.*;.°
 
 
Gandzia 
Mysi Rozmówca
Zdeklarowany gej.



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 257
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2006-12-06, 17:06   

Spokojnie, po pierwsze to nie ten dzia?, bo drugie wiesz o tym, ?e chcesz przyspieszy? to oswajanie, co nie zawsze jest korzystne
_________________
'Wicher wieje, wicher s?abe drzewa ?amie, hej
Wicher wieje, wicher silne drzewa g?aszcze, hej
Najwa?niejsze to by? silnym, wicher silne drzewa g?aszcze, hej'
Tadeusz Nalepa - kiedy by?em ma?ym ch?opcem
 
 
 
Mysia ?winka 
Mysi Bywalec
Niemcy nadchodz?...



Imi?: Olga
Wiek: 28
Dołączyła: 29 Lis 2006
Posty: 138
Skąd: Za moich czasów...xD
Wysłany: 2006-12-07, 15:06   
   Myszy: Pucia, Szajba, Bianka i Kikut


Mysi_?atek napisał/a:
Oczywi?cie ze tak :) to zaznaczy?em, a tak poza tym to GRATULUJ?!!!


Dzi?ki ?atek :)
Mysiom zrobi?am rury pod trocinami, a tak w ogóle, swietny Avat :D

A oto jak by?o na oswajaniu w wannie !!
Usiad?am w wannie, i wsadzi?am myszki. Albi, wielka gimnastyczka i w ogóle, zainteresowa?a si? moj? skarpetk? na nodze. Obw?cha?a i sprawdzi?a czy jest jadalna. Z?apa?a w z?bki i poci?gn??a. Szarpa?a j? gryz?a i potem wlaz?a z lekkim strachem na nog?, obw?cha?a j? i postanowi?a wej?? wy?ej. Musia?am podwin?? d?insy, bo si? po nich wspina?y. Wlaz?a po skarpetce i dalej nie posz?a, skaka?a z nogi na nog? (moich nóg)
Alibi(uciekinierka) w tym czasie, chodzi?a po drugiej stronie wanny, i w?cha?a zamkni?cie otworu (tego przez który woda wylatuje, by? zatkany!) i zacz??a w?drowa? to tu to tam. Z Charakterku to chyba jest z niej niez?y podró?nik. Gdy obw?cha?a kawa?ek wanny, ostro?nie podesz?a do mnie. Gdy zobaczy?a Albi hasaj?c? po mojej nodze, spojrza?a na ni?, jak na wariatk?. Po czym sprawdzi?a co jest za nimi (usiad?am na brzegu wanny, ?eby nie wysz?y po mnie) gdy obw?cha?a co jest za nogami, polecia?a znowu na drugi koniec wanny, i wróci?a. powolutku wyskroba?a si? na moj? nog?. i te? spróbowa?a wspi?? si? po skarpetce, ale zesz?a znowu na dó?. Gdy po?o?y?am r?k? w wannie, Albi by?? ni? zachwycona, wbiega?a na ni?, i przeciska?a si? przez palce, pech w tym, ?e j? skosztowa?a ale nie smakowa?a jej. Alibi podesz?a do r?ki, obw?cha?a j?, i wesz?a na ni?. Gdy myszki zacz??y tak?e skuba? skarpetki, wysz?am i przynios?am im serek. Usiad?am a tym czasem Albi przygl?da?a si? drugiemu ko?cowi wanny, i posz?a si? z nim zapozna?. Poda?am serek Alibi, a ona zjad?a mi go z r?ki, powoli i spokojnie wesz?a na r?k? i zacz??a je?? ser z r?ki!! Gdy Albi poczu?a serek, rzuci?a si? w moj? stron? i popatrza?a si? ze w?ciek?o?ci? jakby mówi?a "A ja?!" i poda?am jej kawa?ek serka, obie zjad?y po kawa?eczku (one takie ma?e ugryzienia robi?!) i posz?y dalej zwiedza?. po pewnym czasie, posz?y mi?dzy moje stopy, i zwin??y si?, przymykaj?c oczka, wi?c wsadzi?am je z powrotem do Akwarium
KONIEC!
Jestem z nich zadowolona, ?e pozna?am ich charakter i, ?e Alibi wreszcie wesz?a na moj? r?k? :)
_________________
Pad?e?? Powtsa?! xD
°.;*.¸,¤° °¤,¸.*;.°
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT