AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Drapanie si?/mo?liwe przyczyny drapania
Autor Wiadomość
ogryzek 
Mysi Bywalec
<:3)~



Imi?: Olga
Pomogła: 1 raz
Wiek: 29
Dołączyła: 26 Lis 2005
Posty: 189
Skąd: Z.G.
Wysłany: 2006-07-19, 19:58   
   Myszy: Sith (*)


o zapomnialam napisac ten sam powod (pisze bez polskich znakow bo jestem w irlandi i komp angielski) zamiast trotow mysior ma cats dream zwirek
_________________

gg 3474439 l e-mail ogryzek8@o2.pl
 
 
 
ala:D 
M?ody Myszaty
ala


Dołączyła: 21 Gru 2006
Posty: 17
Wysłany: 2006-12-21, 22:36   Moja myszka ca?y czas si? drapie

Od kilku dni moja myszka ca?y czas si? drapie, a teraz wysz?a jej jaka? paskudna czerwona plam?- nia mam poj?cia czy w nocy tak drapa? a? do krwi czy to samo wyskoczy?o... i w tym miejscu nie ma sier?ci. By?am dzi? u weta i da? mu lekarstwo i zastrzyk, ale i tak drapie dalej.... Boje si?, ?e to mo?e by? co? gro?nego i nie wiem co robi?:( Spróbuj? zmienic ?ció?k?, ale nie wiem czy to pomo?e. Prosz? jak kto? cos wie na ten temat, albo spotka? si? z podobnym przypadkiem niech powie co zrobi?, boj? sie o Kaktusia,?e cos mu jest gro?nego i nie zd??e mu pomóc:(
 
 
Kamyczek 
Myszomaniak



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Lut 2006
Posty: 764
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2006-12-21, 22:42   
   Myszy: rudy ch?opak o imieniu Miodek


Przede wszystkim ?ció?ke wymie? -Cat's Dream,Cat's Best,jak ma sianko to zabierz,najlepiej teraz na noc wysciel klatke papierowymi r?cznikami.Mycha masz od kiedy?.Co do jedzonka dostaje?.Zmienia?a? ostatnio co? w diecie?.Jak wykluczymy alergie,to trzeba pomy?le? nad pasozytami,albo nad grzybkiem.Dziwi mnie ten zastrzyk :zdziwko: ,potrzeby by? w ogóle? :zdziwko: ,ciekawe co za lekarstwo dosta??.A w którym miejscu sie drepie,na karku?.
_________________
Odesz?y: Myszeida(*), A-Psik(*), Walentynka(*),Ma?a Mi(Martynka)(*),Habibi(*),Markiza(*),Rozalka(*),Dziczek(*),Wendy(*),Velvet(*),Wega(*),Pszczó?ka(*),Krówka(*),Wacik(*), Czarna(*), Dzikusek 1(*) i 2(*) :m:(:
 
 
ala:D 
M?ody Myszaty
ala


Dołączyła: 21 Gru 2006
Posty: 17
Wysłany: 2006-12-21, 23:12   

Myche mam od 2,5 lat. Przewa?nie dostaje do jedzonka chrupki, biszkopty, s?oneczniki, pa?eczki kukurydziane itp., raczej nie zmienia?am nic w diecie, od czasu do czasu daje mu kawa?ek chleba lub sera. Drapie sie w?asnie na karku, a na recepcie jest lek atecortin.
 
 
Kamyczek 
Myszomaniak



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Lut 2006
Posty: 764
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2006-12-22, 00:33   
   Myszy: rudy ch?opak o imieniu Miodek


?artujesz,2 i pó? roku? :shock: Wiesz,zmie? mu narazie ?ció?ke i wybierz si? do innego weterynarza,ja tam wetem nie jestem,ale ten lek stosuje si? przy chorobach oczu czy uszu,mój poprzedni chomik to dostawa? jak mia? zapalenie ucha,wi?c ten lek co? nie trafiony.I nie pozwalaj byle je?opowi robi? zastrzyki,móg? jej co? uszkodzi?,wy?ej wspomnianego chomika wet w?a?nie mi przez zastrzyk uszkodzi? :? ,chomik po wizycie u niego na drugi dzie? ju? nie ?y? i to jest po prostu niemo?liwe aby w ci?gu kilku godzin stan zwierzaka tak drastycznie si? pogorszy?. :? Jak ju? zastrzyk konieczny to prosi? o jak najcie?sz? ig?e.Teraz ze swoimi gryzoniami chodz? tylko do sprawdzonej kobiety,wyspecjalizowanej w leczeniu gryzoni,zajmuje si? glównie tymi wi?kszymi,ale na myszach równie? sie zna.A Ty sk?d jeste??.
_________________
Odesz?y: Myszeida(*), A-Psik(*), Walentynka(*),Ma?a Mi(Martynka)(*),Habibi(*),Markiza(*),Rozalka(*),Dziczek(*),Wendy(*),Velvet(*),Wega(*),Pszczó?ka(*),Krówka(*),Wacik(*), Czarna(*), Dzikusek 1(*) i 2(*) :m:(:
Ostatnio zmieniony przez Kamyczek 2006-12-22, 00:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
KasiaB. 
Gadu?a Myszaty
mysiomaniak



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 10 Sie 2005
Posty: 386
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2006-12-22, 00:40   

Dziwne, bo to albo paso?yty, albo grzyby, nie infekcja bakteryjna i choroba oczu. Je?li nie pomoze to zmie? weta i popro? o Ivomec, Ivermectin na paso?yty lub Fungiderm, Pimafucort na grzyby...
_________________
rasowa Emancja, Ajunia,Azjunia i Europka (szczurcie) i ja
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2006-12-22, 11:47   

ala:D napisał/a:
Myche mam od 2,5 lat. Przewa?nie dostaje do jedzonka chrupki, biszkopty, s?oneczniki, pa?eczki kukurydziane itp., raczej nie zmienia?am nic w diecie, od czasu do czasu daje mu kawa?ek chleba lub sera. Drapie sie w?asnie na karku, a na recepcie jest lek atecortin.


Ale jakies ziarna tez jej dajesz?
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
ala:D 
M?ody Myszaty
ala


Dołączyła: 21 Gru 2006
Posty: 17
  Wysłany: 2006-12-22, 13:45   

jejku, z myszka jest coraz gorzej, teraz ma nietylko plamy czerwone na karku, ale i na grzbiecie wida? wyra?nie, ?e co? jej czerwonego wychodzi. I ca?y czas si? drapie, niech kto? pomo?e :cry:

Dodano: 2006-12-22, 14:14
Daj? mu mieszank? wszystkich ziaren(takie kupowane). Teraz posmarowalam go ta mazi?, ale on caly czas to zlizuje, staram sie mu w tym przeszkodzic, ale nie moge nad nim ca?y dzie? sta?.... Czy to moze mu zaszkodzic(Atecortin)??
 
 
Kamyczek 
Myszomaniak



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Lut 2006
Posty: 764
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2006-12-22, 14:16   
   Myszy: rudy ch?opak o imieniu Miodek


Zmienila? ?ció?ke?.Tu poszukaj weta z Twojego miasta i si? do niego wybierz: http://myszy.net/weteryn.htm
Ten lek nie jest odpowiedni na choroby skóry,wi?c go tym nie smaruj.
_________________
Odesz?y: Myszeida(*), A-Psik(*), Walentynka(*),Ma?a Mi(Martynka)(*),Habibi(*),Markiza(*),Rozalka(*),Dziczek(*),Wendy(*),Velvet(*),Wega(*),Pszczó?ka(*),Krówka(*),Wacik(*), Czarna(*), Dzikusek 1(*) i 2(*) :m:(:
 
 
ala:D 
M?ody Myszaty
ala


Dołączyła: 21 Gru 2006
Posty: 17
Wysłany: 2006-12-22, 14:28   

Sama nie wiem... Zobacz?, je?li do Soboty bedzie jeszcze gorzej to pójd? z nim do kogo? innego jeszce. Czy ta choroba mo?e by? ?miertelna?? Mo?e to faktycznie ?ció?ka... ju? nie wiem, bo zminilam jej na inna( tak? caalkiem inna), tak? zielon?( te? jest dla królików), bo myslalam ze bedzie jej fajnie si? w niej zakopywac i w ogole, ale to bylo tak ze 1,5 miesiaca temu, a zacz?? si? drapa? tak 2 tygodnie temy, a teraz jeszce te plamki wyszly, wiec sama nie wiem. Jak my?licie???

Dodano: 2006-12-23, 12:51
Chyba z myszk? jest juz lepiej. Zmieni?am jej sciolke i daje ta mazie. Zdaje mi sie, ze juz mniej sie drapie, chocia? jeszce nie znikaja czerwone plamki to i tak stala sie bardziej ?ywsza, jak dawniej. Mam nadzieje, ze bedzie wszystko ok :lol:
Pozdrowionka dla wszystkich i Weso?ych ?wi?t :mrgreen:
 
 
majtky 
M?ody Myszaty
bójcie si?.



Wiek: 31
Dołączyła: 25 Gru 2006
Posty: 24
Wysłany: 2006-12-26, 14:34   

Moja mia?a to samo, kilka dni temu j? tak wzi??o. Wywali?am im trociny i nie daje jej do jedzenia pszenicy. I jest ju? lepiej.
Do weta nie mog?am i??, no bo te ?wi?ta, ale jest ju? jej lepiej.
^_^

Ciesz? si? ?e i u Ciebie si? wszystko dobrze potoczy?o :]
 
 
 
ala:D 
M?ody Myszaty
ala


Dołączyła: 21 Gru 2006
Posty: 17
Wysłany: 2006-12-27, 14:31   

By?am dzi? u drugiego weta(bo tamten jest na urlopie) i powiedzia?, ?e to albo ?wiad( i to chyba bardziej) albo choroby pasozytnicze. Uwazaj zeby nie straci? apetytu, bo tak cz?sto bywa( nie chce mu sie jesc ani pic). Moj myszunek duzo spi, ale wet powiedzial, ze to troche z wycie?czenia,ale to raczej normalne(normalne, ale na t? chorob?) bo za duzo si? drapie i nie ma juz si? , jednak juz biega na kuleczku(wprawdzie powoli, ale to juz post?p) :D . Mam jeszce sie zg?osic na kontrole w piatek,ale mysle, ze bedzie dobrze i, ?e to ju? powoli koniec choroby :D
Fajnie , ze twoj mysio tez wraca do formy :D Pozdrowionka dla Ciebie i Twojej myszuni :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
Kamyczek 
Myszomaniak



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Lut 2006
Posty: 764
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2006-12-27, 14:37   
   Myszy: rudy ch?opak o imieniu Miodek


Chodzi o ?wierzb chyba? :P ,ale to jest w?a?nie choroba paso?ytnicza skóry :wink: .Przepisa? jej co??.
_________________
Odesz?y: Myszeida(*), A-Psik(*), Walentynka(*),Ma?a Mi(Martynka)(*),Habibi(*),Markiza(*),Rozalka(*),Dziczek(*),Wendy(*),Velvet(*),Wega(*),Pszczó?ka(*),Krówka(*),Wacik(*), Czarna(*), Dzikusek 1(*) i 2(*) :m:(:
 
 
majtky 
M?ody Myszaty
bójcie si?.



Wiek: 31
Dołączyła: 25 Gru 2006
Posty: 24
Wysłany: 2006-12-27, 18:45   

No koniec u mnie tej rado?ci :(Jednak jej nie przesz?o. Pewnie ma to samo co Twoja, musze isc z nia do weta. Ile wzi?? za wizyte i leki?
 
 
 
ala:D 
M?ody Myszaty
ala


Dołączyła: 21 Gru 2006
Posty: 17
Wysłany: 2006-12-27, 23:28   

Najpierw by?am u jednego weta. Ten dal mu zastrzyk i dal jej atecortin- ok.2 z?. Potem poszlam do innego(bo jak pisalam tamten mial urlop, a myszce bylo gorzej) i dal jej cos w strzykawce, zeby mu to nalac tak 3 razy dziennie na rany, tylko, ze dokladnie nie wiem co to jest, bo nic tam nie jest napisane, po prostu na drapanie. Ju? po 3 uzyciach widac ró?nice. Teraz sie tak az nie drapie. Ide z nim jeszce w piatek na kontrole(powiedziala, ze do tego czasu powinno mniej wiecej drapanie ustapi?, a potem to tylko kwestia zagojenia si? strupków), wiec sie zapytam dokladnie co to bylo i Ci napisze. Jesli chodzi o wizytke to wzi?? 5 z?, ale to tez zalezy do jakiego pojdziesz. Aha, je?li Twoja myszka troche nierówno oddycha, albo za szybko, to wet powiedzial, ze to normale, bo sie zmeczyl drapanie, a to przyspiesza akcje serca.
Mam nadzieje, ?e wszystko bedzie w porz?dku i nie martw si?, ?wi?d da si? wyleczyc
Ostatnio zmieniony przez ala:D 2006-12-28, 18:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT