AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Strupy, ?upie?, bak apetytu (infekcja skorna/alergia)
Autor Wiadomość
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-07-17, 23:16   Choroba i próby leczenia Fafika
   Myszy: Fafik


Pisalam juz wczesniej o dolegliwosci mojej myszki Fafika!

Dzisiaj poszlam do weta po recepte na leki dosutne! Lekarz widac przejal sie sprawa bo pokazal m mase ksiazek ktore przegladal by upewnic sie w diagnozie i wszystko wskazkuje na to ze to alergia! POwiedzial ze jesli jest to alergia nabyta przez jakis antygen to sie ja wyleczy ale mozliwe ze jest wrodzona (bo wszyscy wiemy jak sa rozmnazane myszki- chow wsobny i te sprawy)i wtedy nic nie jestesmy w stanie zrobic jedynie zlagodzic chodz tez nie jest to powiedziane! Tak wiec gosc jest pewny na 99% ze to alergia!

Przepisal mu leki nastepujace: Calcium Panthothenicum i diphergan! Jesli pierwszy nie pomoze mam zastosowac drugi! Mam nadzieje ze to rozwiaze problem!teraz tylko trzeba zaczac dzialac!

Dalam mu juz ten pierwszy lek !nie wiem czy nie za malo ale balam sie przesadzic!naprawde malenka ilosc skruszylam i podalam na smakolyku!szybko wsunal lekarstwo!
 
 
 
Mysi_?atek 
Mysi Rozmówca



Imi?: Ernest
Wiek: 35
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 241
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2007-07-18, 10:25   

Mog?a? si? spyta? ile masz dawa?, w?a?ciwie jeszcze mo?esz...
I by? niemia?a w?tpliwo?ci :smile:
_________________
Witam i pozdrawiam
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-07-31, 00:25   
   Myszy: Fafik


Dzisiaj mialam kolejna wizyte u weta z moim Fafikiem! Byl to polecony wet od malych zwierzat! POtiwerdzil on diagnoze poprzedniego doktora! Jest to alergia! Ale nie jestesmy w stanie stwierdzic jakiego rodzaju, ale z tego powodu ze najsilniejsza jest w nocy i rano to najprawdopodobniej na roztocza! Wet polecil mi aerozol przeciw roztoczom o nazwie Alergoff! Mowil bym spryskala tym okolice klatki i nawet klatke bo nie jest to szkodliwe dla zwierzaka (oczywiscie podczas tej czynnosci nie moze go byc w poblizu) jelsi to ta przyczyna powinno to ustapic!

Jelsi chodzi o chwilowe dusznosci kazal go lekarz wtedy brac i dostarczyc mu swiezego powietrza! Jesli bedzie sie to nasilac podany zostanie mu steryd le narazie nie jest to konieczne faszerowac go ostrym lekiem!

MOzliwe tez ze zostane mu zrobiony test skorny na alergie co pomoze stwierdzic jaki to rodzaj ale nie wiadomo czy sie ktos podejmie robienia takiego testu na takim maluszku! Jutro sie dowiem! NIestety badanie krwi tez nie wchodzi w gre bo probka krwi ma taka pojemnosc jak cala krew myszki tak wiec to odpada!

Mam nadzieje ze uda mu sie wreszcie jakos pomoc bo juz mnie cos trafia z tej bezczynnosci!
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-07-31, 11:46   

no wiesz musisz byc cierpliwa.. gdyby to byl pies czy kot byloby znacznie latwiej i syzbciej. ciesz sie, ze znalazlas tak dobrego weterynarza, ktory zainteresowal sie gryzoniem i chce na prawde pomoc. inny by ci palcem drzwi pokazal...
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-07-31, 15:11   
   Myszy: Fafik


No ciesze sie ze gosc poptraktowal mnie powaznie! Ale on w Krakowie jest bardzo szanowany i znany! To lekarz Krakowskiego Zoo! Wiec nie byle kto!

Zamowilam dzisiaj w aptece spray przeciw roztoczom! Mam nadzieje juz to pomoze! Bo jak nie to ja juz nie wiem co zrobie! Juz mi sie pomysly skonczyly!
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-07-31, 15:30   

Niedziou, jeszcze zosta?y antybiotyki...
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-07-31, 15:47   
   Myszy: Fafik


Nikt mi nic o antybiotykach nie mowil! Zaden ztrzech wetow o ktorych bylam :(
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-07-31, 16:22   

No bo to wcale nie musi by? alergia tylko infekcja... Bo nie mówi?a? na jakiej podstawie wykluczyli infekcje - ale skoro leki na alergie nie pomagaj? to... sama rozumiesz.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-07-31, 23:13   
   Myszy: Fafik


Ale wieczna infekcja??

Lekarz mowil ze objawy wskazuja na alergie! Tym bardziej ze nie trwa to caly czas tylko miewa taie "napady" tych objawow! Lekarz podejrzewa ze to moze bcy na roztocza bo wlasnie w nocy i rano sa one najaktywniejsze a wlasnie wtedy Fafik ma najsilniejsze objawy!
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-08-13, 11:40   Strupy, ?upie?, bak apetytu (infekcja skórna/alergia)
   Myszy: Fafik


Przepraszam je?li pisze to nie w tym miejscu lub je?li taki temat ju? by?, ale szuka?am i nie znalaz?am czego? takiego o czym chce napisa?!!!!

Wczoraj zauwa?y?am u Fafika ze na pleckach ma ?adsz? sier?? i na w?osach wida? co? jakby ?upie?! Odragne?am sier?? i widz? ze ma malutkie strupki w ty miejscu i w?a?nie skóra mu odpada jakby to by? ?upie?!! Nie widzia?am by sie wi?cej drapa? czy co? takiego.

Nie by?o mnie tydzie? i siedzia? ca?y tydzie? w klatce!Mo?liwe ze mu zaszkodzi?o to, ?e nie mia? wymienianego ?wirku tydzie??

Nie wiecie mo?e co to mo?e by???

Dzisiaj id? z nim od razu do weta!Tego co si? zajmuje jego najprawdopodobniej alergi?!

Mo?liwe ze to mo?e mie? zwi?zek z tym jego odwiecznym rz??eniem przez nos i dziwnymi odg?osami??Mo?liwe,?e to jaki? kolejny etap tej dziwnej dolegliwo?ci czy raczej jakas infekcja lub paso?yt?
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-09-07, 15:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-08-13, 12:23   

Niedziou napisał/a:
Mo?liwe ze mu zaszkodzi?o to, ?e nie mia? wymienianego ?wirku tydzie??

Tydzie? czasu na ?wirku to normalny czas akurat.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
marta_merph 
Mysi Bywalec



Imi?: Marta
Wiek: 28
Dołączyła: 06 Sie 2007
Posty: 124
Skąd: Lublin City xD
Wysłany: 2007-08-13, 14:18   
   Myszy: Stiuard, Szcz??ciarz, Suzi, Smysia. Chomik- Krój Julian 13 . Pies-Kacper. Ryby-Glonek, Rekinek, Pasio (skalar)


Wierz jak ja mia?am chomika (wiem,ze ty masz mysz) to mia? tak? chorob? i w?a?nie tez cos jak upierz moim zdanie powinnas pujsc do weta... moje chomika to jeszcze sw?dzia?o a twoja myszka sie drapie?
_________________
Cz?owiek musi nauczy? si? chodzi?...a ko? z tym si? rodzi... Kocham Ci? Czeremosz ;**
 
 
 
Natusia12 
Mysi Rozmówca
pani psycholog ^^



Imi?: Natalia
Wiek: 28
Dołączyła: 21 Lip 2007
Posty: 275
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-08-13, 14:39   
   Myszy: Koko


Moim zdaniem albo uczulenie albo mo?e od moczu sie odpa?enia zrobi?y.
_________________
xnataleczkax
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-08-13, 14:56   

Natusia12 napisał/a:
od moczu sie odpa?enia zrobi?y

Hmm, nie s?ysza?am o czym? takim u myszy (ani nie spotka?am).
Ogolnie chyba nie jest to mo?liwe, bo aby si? zrobi?y odpa?enia, mysz musia?aby le?e? nieruchomo przez d?u?szy czas (2-3 dni?) w jednym miejscu - a to raczej ma?o prawdopodobne.

Raczej jaka? choroba skóry (grzyb, pasorzyty, itp) spowodowana po?rednio os?abieniem organizmu zwierzaka.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-08-13, 15:49   
   Myszy: Fafik


Aha no mam nadzieje ze to nic powa?nego! Ale zaskoczylo mnie to bo nagle sie to pojawilo!! Wydaje sie jakby sie wiecej drapal! Ale tylko troch?! I odnosze wra?enie ze mniej je :( ! Ale sucharka skubie co chwile a za jedzenie z miski jakos sie nie bierze! Vitakraft emotion lezy samotnie tknal sie dopiero jak mu wsypalam ziarna Vitapolu! On chyba nie lubi tego Emotion :/ ! Ehhh Chyba mu kupie Vitakrft Menu dla myszek gdzie sa cale ziarenka!Widocznie woli takie konkretne ziarna niz takie zmielone! Ale to ju? tak na marginesie!

[ Dodano: 2007-08-13, 15:58 ]
P.S. a mo?liwe ze taka infekcja skórna zmieniejszya jego apetyt??? Bo to mnie najbardziej martwi!
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT