AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Strupy, ?upie?, bak apetytu (infekcja skorna/alergia)
Autor Wiadomość
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-09-12, 15:26   
   Myszy: Fafik


Emielciu czy mam zachowa? taka kupke jedna ?? Nie przeszkadza ze ona zaschnie? bo ?wie?? trudno mi b?dzie donie??do weta :/ ! Na razie maluch ?pi wygl?da na oswia?ego albo zaspanego tego obecnie nie stwierdze (tylko mówi? po tym co zauwa?y?am jak sie ockn?? jak wrócilam do domu) -Oka?e si? wieczorem czy biega!
Mo?e jestem panikara, ale momentami mi si? my?li ?e mo?e on sie szykuje by odej?? stad to zachowanie ze mniej je :( tfu tfu oby to tylko g?upie my?li by?y.
My?lisz Emielciu, ?e czekanie do jutra to nie zwlekanie zbyt du?e? Boje si? ?eby za pó?no nie by?o.
To jego niejedzenie to mi na jakiego? paso?yta wygl?da czy co?. Ale sk?d tak nagle hmmm?
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-09-12, 15:35   

Niedziou, mysle ?e on zrobi kupe ze strachu jak wet wezmie go na reke.
Albo zrobi po drodze w transoprterku.
O ile co? je oczywi?cie.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-09-12, 15:49   
   Myszy: Fafik


Hehehe tyle mia? ju? wizyt u lekarzy i nigdy ich nie obdarowa? bobkiem! No b?d? go obserwowa?. Jak sie obudzi i zauwa?? ze jest bardzo osowia?y to do godziny 19 mog? lecie? do weta. w Klatce ma ziarna Vitakraftu Menu, z dodatkiem nasion dla gryzoni herbal pets i jeszcze takie zio?a na uk?ad trawienny marki daphnia o ktorej tutaj kiedy? na forum pisa?am i zasuszony chleb. Dzisiaj mo?e sobie wybi? jakie? dodatkowe smako?yki.
Przez ostatnie dwa dni podchodzi? do miski i zjada? troch? przed wczoraj nawet konkretnie ale nie wysypa? nic. My?la?am ze z tym Menu co? nie tak albo tymi zio?ami Daphni ale odstawi?am obie te rzeczy da?am inn? karme , która zawsze jadl i by?o to samo. Ehhh i znowu tyle my?lenia :|
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-09-12, 16:06   

Ja bym usun??a teraz te zio?a. I inn? zielenine te?.
Mog? wp?ywa? na uk?ad pokarmowy i/albo na metalolizm.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-09-12, 19:09   
   Myszy: Fafik


By?am u wtea z Fafikiem. Wet powiedzia? ze od ostatniego razu jak go widzia? bardzo schud?. Wed?ug niego(po tym jak mu opisa?am objawy) nie jest to na pewno ?aden paso?yt, a jaka? niewydolno?? uk?adu, Która myszka sama próbuje sobie zwalczy? w?a?nie g?odówk?. Niestety sam nie daje sobie rady z tym.
Lekarz przepisa? mu lek w postaci sulfonamidów o nazwie albo na T albo na E, na torebeczce jest napisane co entero........ To s? takie du?e p?askie tabletki, bia?e. Nazwy nie pami?tam a jeszcze go?? nie mówi zbyt wyra?nie wi?c nie jestem w stanie powtórzy?. Mam mu to podawa? przez 5 dni i powinno to pomóc.
Bardzo mi sie spodoba?a reakcja lekarza ,bo jak powiedzialam czy mam go jeszcze osberwowa? to on bez namys?u powiedzia?, ?e nie nie co? próbujemy zrobi? nie zostawimy tak tego bo szkoda malucha!

Mam nadzieje ze to pomo?e i misio pysio zacznie znowu je??.
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Derin 
Starszy Myszaty


Hodowla: Caminus
Wiek: 40
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 74
Wysłany: 2007-09-12, 19:30   
   Myszy: ?atka i stado hodowlane... :)


To dobrze ?wiadczy o lekarzu, wielu pewnie by si? podda?o albo spraw? ola?o niestety (takie przynajmniej mam do?wiadczenia nawet z moim Kocurkiem). Mam nadziej?, ?e ten preparat pomo?e Twojemu maluchowi. Trzymam kciuki.
_________________
Quis leget haec..?

-----------------------------------------------------------
www.caminus.prv.pl
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-09-12, 22:40   

Niedziou napisał/a:
jaka? niewydolno?? uk?adu

mo?e to po tych ró?nych lekach co dostawa??
powiedzia? wet co? o przyczynach?
trzymam kciuki za fafika aby i z tego wyszed? i by? ju? zawsze zdrowym zwierzakiem
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-09-12, 23:14   
   Myszy: Fafik


Nie nic na ten temat nie powiedzia?. Mam tylko nadziej?,?e to da si? wyleczy? :( . Jedzenie w r?ki bierze wi?c nie pozwol? go zag?odzi? a za 5 dni sie oka?e (bo tyle mam lek podawa?) Jak nie pomo?e( mam nadziej? tak nie b?dzie) to mam wróci? do go?cia i b?dziemy my?le? dalej jak mu pomóc! Starsznie si? nim denerwuj?.

[ Dodano: 2007-09-13, 13:55 ]
Po dzisiejszej nocy miska by?a pu?ciutka a obok niej nieliczne wysypane ziarna co oznacza ?e ca?a micha zosta?a zjedzona!!!!!!!!
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-09-13, 14:14   

hehe no widzisz :lol: super! a tak si? martwila?.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-09-13, 14:17   
   Myszy: Fafik


No mam nadzieje ze ju? tak zostanie. tego tego weta chyba na r?kach zaczne nosi?. Taki niepozorny gabinecik w osiedlowej dziurze a go?? wyleczy? go juz z jednej choroby co nawet najlepsi nie potrafili mu pomóc i teraz te? wygl?da, ?e trafil z diagnoz?. Nadal Fafiorka obserwuje zoabczymy co b?dzie.:)
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-09-13, 14:35   

no to super! Rzadko zdarza si? weterynarz, który potrafi dobrze postawi? diagnoz? a co dopiero wyleczy? ma?? myszk?. Inni machneliby r?k? i rzekliby pewnie ,, ja nie zajmuje si? takimi ma?ymi zwierz?tami"/ Dzi?kuje dowidzenia :wink:
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-09-13, 14:40   

Luis napisał/a:
Inni machneliby r?k? i rzekliby pewnie ,, ja nie zajmuje si? takimi ma?ymi zwierz?tami"/ Dzi?kuje dowidzenia

Skoro si? nie znaj? bo si? nie specjalizuj?, to chyba lepiej ?e tak powiedz? ni? b?d? udawa? speca...
Weterynarze te? maj? ró?ne specjalizacje i zainteresowania.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-09-13, 15:10   

Tak ale je?eli zajmuje si? królikiem, tchórzofretk?, swink? morsk? to mysza nie potrafi?? to dla mnie troche dziwne... wiem, ze si? ró?ni? te zwierz?ta ale weterynarz jezeli si? zna na szczurze to i na myszce te? powinien. Ale zauwazylam, ze czasem bywa tak, ze specjalnie pwoiedza, ze sie nie znaj?, zeby mu dac swiety spoko, bo jeszcze zwierzak zdechne i bedzie na niego a to mu klientów odbierze albo wstydzi si? przyj?? takiego malego zwierzaka gdy obok stoi kto? z duzym, rasowym psem. Psa przyjmie z dum? a mysze w ogóle. Beznadzieja.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-09-13, 15:17   

Myszy s? specyficzne przez swój rozmiar.
Ju? nawet szczura si? inaczej diagnozuje.
A zupe?nie nie ma co porównywa? do królika czy fretki.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-09-13, 15:33   

Dlatego uwa?am, ze powinno byc znacznie wiecej weterynarzy potrafi?cy wyleczy? myszki a przynajmniej próbuj?cych swoich si?. Jezeli myszka jest w krytycznym stanie i moze umrze? a w sumie ?mier? jest przes?dzona to niczym nie ryzykuje si? pój?cie do weterynarza. Ale oni czasem na prawde nie chc? przyj?? takiego zwierzaka ze wzgl?du na to, ze z góry przes?dza sie ich los - pewnie nie uda si? ich zoperowa? itd. i zdechn?. A to jest b?edne jak wida? nawet po opisanych przypadkach na tym forum.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT