AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Katar, zaburzenia rownowagi, skr?t g?owy (mykoplazma)
Autor Wiadomość
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-09-18, 21:38   Katar, zaburzenia równowagi, skr?t g?owy (mykoplazma)

Z myszk? by?o wszystko w porz?dku... do czasu. Wesz?am do pokoju gapi? sie na myszory jak z reszt? co wieczór i zobaczy?am j?. Wyczynia?a rózne cuda.. je?eli mo?na to nazwa? cudami. Zamiast i?? czo?ga?a si?... na boku.. na plecach.. czasem na brzuchu... g?owa ca?y czas przy ziemi.. robi?a fiko?ki.. ledwo dowlok?a sie do domku... nie umie dosi?gn?c do pide?ka... Czesia i Gwiazdka sie ni? zajmuj?... siedz? przy niej... Gwiazdka ca?y czas.. zbudowa?y jej gniazdko...

ma oko?o 8 miesi?cy.. jest z zoologa....

Jak mi podpowiada Amusia moze to by? parali?...

Albo scho?enie genetyczne jak mi sie wydaje...


Jak do jutra nie b?dzie ?adnej poprawy... jad? do weterynarza..

Niech mysia si? nie m?czy... a ?mier? b?dzie szybka...

:m;(:
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-09-07, 16:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Derin 
Starszy Myszaty


Hodowla: Caminus
Wiek: 40
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 74
Wysłany: 2007-09-18, 21:54   
   Myszy: ?atka i stado hodowlane... :)


Biedna Mysia, heh..
Chcia?abym powiedzie?, ?e b?dzie wszystko ok, ale jako? wydaje mi si? to troch? naci?gane... Po prostu b?d? trzyma? kciuki za malucha...
Trzymaj si?...
_________________
Quis leget haec..?

-----------------------------------------------------------
www.caminus.prv.pl
 
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-09-18, 21:57   

Derin, wszystko to prawda... ona naprawd? si? tak zachowuje... jak j? wzi??am na r?ce to zacz??a sie tak obraca?.. jakby turla? w miejscu bo nie umia?a wsta?... ;( naprawd? jest mi jej ?al.. a jakby tak nie by?o... to powiedz mi po co mia?abym to pisa?? ?eby sie pochwali? k?ami?c ?e moja mysz zdycha?
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
Derin 
Starszy Myszaty


Hodowla: Caminus
Wiek: 40
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 74
Wysłany: 2007-09-18, 22:19   
   Myszy: ?atka i stado hodowlane... :)


?le zrozumia?a?, nie Twój opis jest naci?gany, lecz wmawianie Ci, ?e b?dzie ok takie by by?o... Wierz?, ?e myszka tak si? zachowuje, bywaj? ró?ne schorzenia... I trzymam za ni? kciuki...
_________________
Quis leget haec..?

-----------------------------------------------------------
www.caminus.prv.pl
 
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-09-19, 00:21   
   Myszy: Fafik


Myszonka a czy myszka mia?a mo?liwo?? z czego? spa?? lub uderzy? sie mocno? Bo skoro to tak nagle wyst?pi?o i to od razu z takim nasileniem, ?e zwierze nie czuje nóg i nimi pow?óczy to nie wydaje mi sie by to by?a choroba genetyczna. Takie co? nie atakuje z minuty na minute no chyba,?e od jakiegos czasu myszka mia?a problemy z ?apkami. Mnie to wygl?da na jaki? uraz rdzenia kr?gowego lub mózgu lub jaki? ucisk na rdze? lub mózg, lub na jak?? infekcje bakteryjna która porazi?a uk?ad nerwowy. Opcji jest wiele moim zdaniem nie ma co zwleka? natychmiast idz do weta bo uk?ad nerwowy jest na tyle delikatny ?e je?li si? szybko nie zareaguje mo?e nie by? odwrotu a komórki nerwowe niestety si? nie zregeneruj?.

No jeszcze jest mo?liwo?? ?e tyle ?ycia by?o jej pisane i poprostu jej organizm zaczyna odmawiac posluszenstwa to te? jest mo?liwe ale tylko wet mo?e to stwierdzic!
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-09-19, 11:34   

mo?e by? parali?, mo?e wywo?any przez jaka? wad? genetyczn?
ale to tylko gdybanie oczywi?cie

czy myszka wcze?niej nie chodzi?a troszk? przygarbiona, przykurczona? nie zauwazylas nic dziwnego/innego w sposobie jej poruszania?
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Natusia12 
Mysi Rozmówca
pani psycholog ^^



Imi?: Natalia
Wiek: 28
Dołączyła: 21 Lip 2007
Posty: 275
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-09-19, 20:57   
   Myszy: Koko


Niedziou napisał/a:
Myszonka a czy myszka mia?a mo?liwo?? z czego? spa?? lub uderzy? sie mocno? Bo skoro to tak nagle wyst?pi?o i to od razu z takim nasileniem, ?e zwierze nie czuje nóg i nimi pow?óczy to nie wydaje mi sie by to by?a choroba genetyczna. Takie co? nie atakuje z minuty na minute no chyba,?e od jakiegos czasu myszka mia?a problemy z ?apkami


Ja te? bym to `obstawia?a`.
Moim zdaniem to mo?e by? jaki? uraz i posz?abym do weterynarza, ?eby skontrolowa? mysz. Je?eli mia?aby jak?? wade to od samego pocz?tku ju? by si? zachowywa?a/wygl?da?a inaczej. Czyli popieram Niedziou.
_________________
xnataleczkax
 
 
 
glodar 
Mysi Bywalec


Hodowla: GLODAR
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 108
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2007-09-20, 15:01   

Raczej uraz mechaniczny (mog?a np. zwisn?? na ko?owrotku) albo wirus, ale wtedy mysz szybko umiera z niedotlenienia, bo nie jest w stanie oddycha? (obserwuj te? zdrowe myszy).
Druga sprawa, ?e starsze myszy mog? co? takiego dosta? 'z wiekiem', gdyby mysz by?a m?odsza mo?na by obstawia? wad? genetyczn?.

Najlepiej j? u?pi?, szkoda ?eby si? m?czy?a.
_________________
http://glodar.rox.pl/ - strona hodowli Glodar
 
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-09-20, 16:19   

Niby jest z ni? lepiej...zacz??a.. "chodzi?" nisko na nogach... ma apetyt... pije... reszta bandy sie ni? dalej zajmuje...
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-09-20, 16:23   
   Myszy: Fafik


A by?as u weta? Tylko mi nie mów ?e nie bo spadn? z krzes?a.
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-09-20, 16:27   

Niedziou, moje mama mówi ?e ona mia?a wylew i nie trzeba i?? do weta bo juz ni? lepiej... ja chce ale si?a wy?sza nie pozwala..

mam nadzieje ze wszystko b?dzie ok i b?dzie dalej taka radosna...i pe?na mysiej energii...

glodar napisał/a:
Raczej uraz mechaniczny (mog?a np. zwisn?? na ko?owrotku)


wydaje mi sie to prawdopodobne... chocia? nie! one by?y w kartonie jako teren nautralny jak Gwiazdko do??czy?a i ona ju? tam taka by?.. zanim je prze?o?y?am a tam nie by?o ko?owrotka.. jeszcze biore pod uwag? taka wersje ze chcia?a wyj?? i nie uda?o jej si?... znaczy ?e wieko pude?ka na ni? spad?o razem z kilkoma tomami potterów. Wcze?niej jak mieszka?y w kratonie z Potterami na dachu to mi nie wyci??a takiego numeru wi?c nie bra?am pod uwag?... :/
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
Natusia12 
Mysi Rozmówca
pani psycholog ^^



Imi?: Natalia
Wiek: 28
Dołączyła: 21 Lip 2007
Posty: 275
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-09-20, 17:24   
   Myszy: Koko


Myszonka napisał/a:
jeszcze biore pod uwag? taka wersje ze chcia?a wyj?? i nie uda?o jej si?... znaczy ?e wieko pude?ka na ni? spad?o razem z kilkoma tomami potterów. Wcze?niej jak mieszka?y w kratonie z Potterami na dachu to mi nie wyci??a takiego numeru wi?c nie bra?am pod uwag?...

O Matko Boska!.
Z tego to by nie wysz?a :roll:
_________________
xnataleczkax
 
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-09-20, 17:47   

Natusia12, no w?a?nie...wylew jest najprawdopodobniejsz? wrsja wyda?e?
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-09-20, 18:51   
   Myszy: Fafik


Myszonka napisał/a:
Niedziou, moje mama mówi ?e ona mia?a wylew i nie trzeba i?? do weta bo juz ni? lepiej... ja chce ale si?a wy?sza nie pozwala..


To ciekawe ale nie podejrzewam by Twoja mam zna?a si? lepiej od weta chyba , ?e sama nim jest.

JA was ludzie nie rozumiem!Hodujecie zwierzaki nazywaj?c je swoimi przyjació?mi, ale jak potrzebuj? pomocy to wszystko jest wa?niejsze i nie udzielacie im pomocy. A nie przysz?o ci Myszonka do g?owy ,?e to zwierz?tko mo?e cierpi. A ty czekasz na co? A? si? wyko?czy?
To po co hodowa? zwierzaki?
Ehhh strasznie mnie takie podej?cie do?uje nie rozumiem tego!
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-09-20, 19:00   

Niedziou napisał/a:
Myszonka napisa?/a:
Niedziou, moje mama mówi ?e ona mia?a wylew i nie trzeba i?? do weta bo juz ni? lepiej... ja chce ale si?a wy?sza nie pozwala..


To ciekawe ale nie podejrzewam by Twoja mam zna?a si? lepiej od weta chyba , ?e sama nim jest.


Niedziou ja ci powiem, ?e to by? wylew. Moja jedna myszka mia?a identyko. dawa?am jej pi? ze strzykawki. Czasem co? przegryz?a ale z czasem pokarm sta?y równie? przesta?a przyjmowa?. Oczy mia?a zaklejone i jej przeciera?am wod? a pó?niej na sucho. Strasznie si? m?czy?a a ja nawet nie mog?am jej u?pi?, bo mam takiego zajefajnego weterynarza... :roll:
Co do m?czenia si?: Myszka ma si? lepiej i Myszonka czeka... Mo?e wyjdzie z tego na dobre? Mo?e nie trzeba nigdzie jej ,,prowadza?"? Mimo to uwa?am, ?e myszka MUSI odwiedzi? weterynarza! To nie przelewki. Zgadnij jak moja myszka sko?czy?a... :cry:
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT