AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Matka nie opiekuje si? ma?ymi
Autor Wiadomość
Mysie ADHD 
Mysi Rozmówca
Mój ma?y Sid... [']



Imi?: Myszo?wir!
Hodowla: Trójca Przenaj?wi?tsza. :P
Wiek: 113
Dołączyła: 04 Mar 2009
Posty: 235
Skąd: z Krainy Elfów. ;p
Ostrzeżeń:
 9/3/6
  Wysłany: 2010-04-02, 11:33   
   Myszy: trzy panienki: Kredka (bia?a), Krówka (?aciata), Mysia (czarnulka). :] ?.P. Sid [']


Dok?adnie! Najlepiej da? je do transporterka, bo tam Julka nie b?dzie mog?a si? wspina? i rzuca? m?odymi. Czym pr?dzej wyci?gaj WSZYSTKO z klatki (jak nie masz transporterka) i zostaw tylko domek, du?o chusteczek, np. poci?ty polar, tak? specjaln? "ko?derk?" dla zwierz?t i co jeszcze wymy?lisz, ale prosz? Ci?, wyci?gaj ten ko?owrotek! :sad:
EDIT: To chyba bardziej pasuje do Behawioru.
_________________
27.03.2010r. - Sid. [']

30.03.2010r. - mam 3 mysie panienki: Kredk?, Krówk? i Mysi?. :)
Ostatnio zmieniony przez Mysie ADHD 2010-04-02, 11:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
bobek_114 
Mysi Rozmówca
Motylem jestem ..



Imi?: Ania
Pomogła: 4 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 253
Skąd: G?ogów
Wysłany: 2010-04-02, 11:36   
   Myszy: Bobek


To prawda, musisz stworzy? warunki takie, ?eby Julka by?a zmuszona opiekowa? si? m?odymi, tzn. wyci?gnij wszystkie zabawki, oprócz domku i w?ó? chusteczki. ?ycz? powodzenia mysiej mamie :wink:
_________________
'Lepiej, ?eby mnie nienawidzili takim, jakim jestem, ni? kochali kogo?, kim nigdy nie b?d?'
Kurt Cobain.
 
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2010-04-02, 23:08   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


Ach nie wolno zostawia? zabawek typu drabinki ko?owrotki i bardzo niedobrze ?e matk? karmi ca?kiem obca jej osoba! A to dlatego ze matka jak poczuje zagro?enie to pozagryza Ci maluszki dla ich bezpiecze?stwa. Nasyp naraz wi?cej jedzenia i zostaw j? tam w spokoju z maluchami. Gdzie? w ustronniejszej cz?sci domu/pokoju
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
Mysie ADHD 
Mysi Rozmówca
Mój ma?y Sid... [']



Imi?: Myszo?wir!
Hodowla: Trójca Przenaj?wi?tsza. :P
Wiek: 113
Dołączyła: 04 Mar 2009
Posty: 235
Skąd: z Krainy Elfów. ;p
Ostrzeżeń:
 9/3/6
Wysłany: 2010-04-03, 16:53   
   Myszy: trzy panienki: Kredka (bia?a), Krówka (?aciata), Mysia (czarnulka). :] ?.P. Sid [']


tak tak, postaw klatk?/transporter w takim miejscu, gdzie jest odpowiednia temperatura, tam gdzie nie ma w pobli?u drzwi i okien. W takim miejscu, gdzie nikt nie chodzi za cz?sto, gdzie nie chodz? obce osoby (przede wszystkim nie do salonu! :P ). Powiedzieli?my ju? chyba wszystko. :) Szcz??cia dla klusek i ich mamusi, która, miejmy nadziej?, zajmie si? nale?ycie mysimi dzieciaczkami. 8) jak podrosn? to wymiziaj. I oddziel potem samce od samic, aby? za par? tygodni nie mia?a 200 mych. :m:):
_________________
27.03.2010r. - Sid. [']

30.03.2010r. - mam 3 mysie panienki: Kredk?, Krówk? i Mysi?. :)
 
 
 
chowder75 
Great MOUSEr
Co ja tutaj robi??!



Imi?: Maciek
Hodowla: Brak
Pomógł: 4 razy
Wiek: 27
Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 1788
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2010-04-05, 14:41   
   Myszy: ChlebiSzyna :D


Jak widze problem nie dotyczy mamy tylko julki bo o ile zrozumia?em zuzia jest mam? myszek a julka jej kole?ank? je?li tak rozdziel je natychmiast!!!
_________________
Myszki:
Ba?ka[*], ?atka[*], Lady[*]
Albi[*], Szarka[*], Fifi[*] ChlebiSzyna
Chomiki:Lola [*]
 
 
Mysie ADHD 
Mysi Rozmówca
Mój ma?y Sid... [']



Imi?: Myszo?wir!
Hodowla: Trójca Przenaj?wi?tsza. :P
Wiek: 113
Dołączyła: 04 Mar 2009
Posty: 235
Skąd: z Krainy Elfów. ;p
Ostrzeżeń:
 9/3/6
Wysłany: 2010-04-05, 18:12   
   Myszy: trzy panienki: Kredka (bia?a), Krówka (?aciata), Mysia (czarnulka). :] ?.P. Sid [']


Nie, chowder75! JULKA jest matk? myszek i to ONA nimi rzuca! :) Zuzia jest kole?ank? i nie jest niebezpieczna dla maluchów. :) Tak zrozumia?am. :P
_________________
27.03.2010r. - Sid. [']

30.03.2010r. - mam 3 mysie panienki: Kredk?, Krówk? i Mysi?. :)
 
 
 
chowder75 
Great MOUSEr
Co ja tutaj robi??!



Imi?: Maciek
Hodowla: Brak
Pomógł: 4 razy
Wiek: 27
Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 1788
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2010-04-06, 10:03   
   Myszy: ChlebiSzyna :D


AHA teraz dopiero zrozumia?em my?le ?e to wszystko bezsensu skoro w?a?cicielka myszek w ogóle sie nie wypowiada si? na ten temat.
_________________
Myszki:
Ba?ka[*], ?atka[*], Lady[*]
Albi[*], Szarka[*], Fifi[*] ChlebiSzyna
Chomiki:Lola [*]
 
 
Belladonna 
Starszy Myszaty


Wiek: 41
Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 55
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2010-11-08, 21:26   
   Myszy: [Dixi, Bawarka, Mifi, Ryjek, Latek, Latka, Pyszon, Rata, Pusia, Mysia, Pysia, Eza, Alfa, Mysio, Omega, Shenzi]* , Bronzi


No wlasnie, mam ten sam problem co w temacie. Pysia jest jakas 'nie teges' i odnosze wrazenie, ze sie niedostatecznie opiekuje maluszkami. Jak widac na zdjeciu /w temacie Moj mysiniec/, maluszki sobie lataja po trocinach, a Pysia nic. Co wiecej, ona chyba ich nie karmi - odgryzla maly kawaleczek suchego chlebka i podsunela ten kawaleczek /walajacemu sie po trocinach/ maluszkowi pod nos. 'Masz malutki, jedz', tylko, ze ta glupia Pysia nie wie, ze maluszek nie ma jeszcze zebow i nie ma czym jesc. :evil:
_________________
18.12.2010.
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-11-08, 21:34   

[b]Belladonna[/ba mo?e spróbuj da? matk? i m?ode do czego? mniejszego i bez zabawek - tylko jedzenie i woda. Wtedy b?dzie musia?a si? zaj?? dzieciakami. Mo?e ma ma?o pokarmu i dlatego problem z karmieniem-spróbuj zwi?kszy? matce ilo?? bia?ka w diecie, a jak i to nie pomo?e to mo?e troch? dokarmiaj m?ode mlekiem dla koci?t czy piesków.
Licz?, ?? kto? bardziej do?wiadczony jeszcze sie odezwie. A mo?e spróbuj napisa? do jakiego? hodowcy i on co? poradzi. Trzymam kciuki.
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2010-11-08, 21:40   

Jak si? nie interesuje to trzeba j? do tego zmusi?, tak jak pisze Do?ka, mniejsz? przestrzeni?. Wtedy m?ode pr?dzej czy pó?niej si? do niej doczepi?. W czasie karmienia zostaw koniecznie tylko wod? i karm?, ew domek, cho? ja osobi?cie tego nie praktykuj? [mniejsza szansa na urazy ogonków przez przygniecenie]. Nie ruszaj maluchów, bo przez twój zapach matka te? mo?e je odrzuci?. Rzu? jej kilka chrupek kocich/psich z du?? ilo?ci? bia?ka. Szkoda, ?e tak pó?no oddzieli?a? samca. Laska ju? si? do niego przyzwyczai?a, a teraz zabrano jej towarzysza, a w zamian ma dwa piszcz?ce maluchy.
Z tym podpychaniem chleba to raczej kwestia przypadku, myszy si? raczej tak nie zachowuj? :) Mo?esz te? wrzuci? w pobli?e maluchów nas?czony mlekiem kocim kawa?ek gazika, mo?e poss? troch? zanim matka przywyknie do nowej sytuacji. Tylko staraj si? niczego nie dotyka? skór?, dopóki matka nie zacznie si? zachowywa? jak powinna.
 
 
 
Belladonna 
Starszy Myszaty


Wiek: 41
Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 55
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2010-11-10, 20:36   
   Myszy: [Dixi, Bawarka, Mifi, Ryjek, Latek, Latka, Pyszon, Rata, Pusia, Mysia, Pysia, Eza, Alfa, Mysio, Omega, Shenzi]* , Bronzi


Yun napisał/a:
Szkoda, ?e tak pó?no oddzieli?a? samca. Laska ju? si? do niego przyzwyczai?a, a teraz zabrano jej towarzysza, a w zamian ma dwa piszcz?ce maluchy.

Zamienil stryjek siekierke na kijek :m:D:
Do?ka napisał/a:
mo?e spróbuj da? matk? i m?ode do czego? mniejszego i bez zabawek - tylko jedzenie i woda. Wtedy b?dzie musia?a si? zaj?? dzieciakami. Mo?e ma ma?o pokarmu i dlatego problem z karmieniem-spróbuj zwi?kszy? matce ilo?? bia?ka w diecie, a jak i to nie pomo?e to mo?e troch? dokarmiaj m?ode mlekiem dla koci?t czy piesków.

Yun napisał/a:
Jak si? nie interesuje to trzeba j? do tego zmusi?, tak jak pisze Do?ka, mniejsz? przestrzeni?. Wtedy m?ode pr?dzej czy pó?niej si? do niej doczepi?. W czasie karmienia zostaw koniecznie tylko wod? i karm?, ew domek, cho? ja osobi?cie tego nie praktykuj? [mniejsza szansa na urazy ogonków przez przygniecenie]. Nie ruszaj maluchów, bo przez twój zapach matka te? mo?e je odrzuci?. Rzu? jej kilka chrupek kocich/psich z du?? ilo?ci? bia?ka.


Dziekuje za rady. Maluchy podsuwalam Pysi patyczkiem do uszu. Troche bezsolnego bialego serka jej dalam, w piatek kupie kocie mleko i karme dla psow z duza zawartoscia bialka. Niestety coreczka poszla za teczowy most. :cry: Znalazlam ja bladorozowa do gory nozkami na trocinach. Dotknelam dla pewnosci - byla juz zimna :cry: Zostal jeszcze synek. Mam nadzieje, ze zacznie go karmic i maly nabierze sil.
_________________
18.12.2010.
Ostatnio zmieniony przez Belladonna 2010-11-10, 20:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2010-11-10, 20:39   

Oj tylko za du?o bia?ka te? nie dawaj, bo przebia?czysz matk?. Albo karma, albo mleko:) Szkoda myszki.
 
 
 
Belladonna 
Starszy Myszaty


Wiek: 41
Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 55
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2010-11-10, 20:42   
   Myszy: [Dixi, Bawarka, Mifi, Ryjek, Latek, Latka, Pyszon, Rata, Pusia, Mysia, Pysia, Eza, Alfa, Mysio, Omega, Shenzi]* , Bronzi


Ok, to kupie mleko. Malego tez moglabym nim poic wrazie czego.
_________________
18.12.2010.
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2010-11-10, 20:44   

Dobry wybór.
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2010-11-11, 22:14   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


jak tam rodzynek ,przezyl ?
daj najmniejszy pojemnik jaki mozesz znalezc w domu tak by musiala lezec na mlodym wtedy chce czy nie bedzie ja ssac
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT