AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Mieszanka w?asnej roboty ;)
Autor Wiadomość
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-07, 10:00   
   Myszy: tak


W?a?nieee... :P Musz? kupi? dyni? przy okazji... ;) Jako smako?yk... chlebu? te? daj? osobno... Myszy si? morduj? o niego... :P
 
 
 
Daria 
Myszowaty
[*][*][*][*]



Imi?: Daria
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 17 Cze 2005
Posty: 402
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2006-03-09, 13:56   
   Myszy: Sunday


Ja chyba kupi? du?? donic? balkonow? i b?d? hodowa? marchewk? :P . A moje z chlebem nie przepadaj?, zw?aszcza za skórk?. Teraz to zreszt? nie wa?ne bo nie dostaj? go ju? (dieta - chleb ma duu?ooo w?glowodanów :P ), chyba ?e do ?cierania z?bów wysuszony.
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-09, 14:04   
   Myszy: tak


Moje lubi? chyba tylko t?uste ?arcie, czyli chleb jak najbardziej... warzywka, owocki - nigdy...
 
 
 
miliutka13 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 4 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Lip 2005
Posty: 391
Wysłany: 2006-03-09, 16:15   

Ja hoduje sobie zdrow? trawk? w doniczn\ce :P
Na wiosne znowu :P I zdrowa jest i moze Martinek po niej biega? i j? je?? bez zagro?enia :)
 
 
Daria 
Myszowaty
[*][*][*][*]



Imi?: Daria
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 17 Cze 2005
Posty: 402
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2006-03-09, 21:00   
   Myszy: Sunday


Mili, dobry pomys?, te? o tym my?la?am, ale szuka?am dobrego gatunku (nie za twardy, smaczny itp. :) )
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-03-10, 08:50   

Zajrzyjcie do mojego tematu pude?ko&kie?ki :-) :D .Tam jest wszystko o wysiewie itp.
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-10, 10:11   
   Myszy: tak


W dziale "Opieka i hodowla" ;) Ja wzi?? na wiosn? -> ziemi? czekam. Hm... mo?e jednak da s? j? troch? ruszy?... :? Jutro ojciec na dzia?k? jedzie, to go spytam.
 
 
 
Daria 
Myszowaty
[*][*][*][*]



Imi?: Daria
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 17 Cze 2005
Posty: 402
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2006-03-10, 11:34   
   Myszy: Sunday


Ok. zajrz? ;) . Mam nadziej? ?e myszom trawa posmakuje :P . Jeszcze pomy?l? ?e je z domu wyrzuci?am :P .
 
 
 
miliutka13 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 4 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Lip 2005
Posty: 391
Wysłany: 2006-03-10, 15:56   

Martin zbytnio nie lubi, cho? czasem wcina ;) Zdecydiowanie woli w niej pochasa? :)
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-03-19, 16:19   

Zdj?cie mojej mieszanki ;-) .Sk?ad mo?na znale?? na poprzedniej stronie.



Przybli?enie :

 
 
Julias 
Mysi Bywalec



Imi?: Julia
Dołączyła: 16 Mar 2006
Posty: 173
Skąd: z Poznania
Wysłany: 2006-03-19, 16:57   

Jak czytam ten temat coraz bardziej mam ochote zrobic taka mieszanke :mrgreen: . Moi rodzice pewnie beda uwazac, ze oszalalam :lol: . Ale powiedzcie mi jakie skladniki w tych normalnych, sklepowych karmach sa dla myszek niedobre? Ja daje Megan i moze powyjmowalabym te niepotrzebne jak na razie?
_________________
Czerta, Hevea i Lady Lavender :)
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-19, 17:09   
   Myszy: tak


Po pierwsze ze sklepu ze zdrow? ?ywno?ci? s? ?wierze, dobrze przechowywane nasiona, w tych kupnych niekoniecznie s? dobre jako?ciowo... Pami?tam jak Ginger pisa?a, ?e próbowa?a tamtych orzechów laskowych czy ziemnych i by?y b. nie dobre. Do tego w karmach ogólnie dla gryzoni s? sk?adniki dla królików (granulat). Mi?dzy dla myszek, chomików raczej nie ma ró?nicy, a co jest z?ego, to kolorowe dodatki, które s? nawet rakotwórcze. Nie mam przed sob? sk?adu teraz ?adnego, ale nie wiem czy one s? w ogóle pisane w sk?adzie, s? jakie? kamufla?e nic nie mówi?ce cz?owiekowi (w sumie jest "E", wyrób w?asny). Generalnie kolorki - niezdrowe, reszta - nie znana jako??. Kiedy robisz w?asn? karm? dajesz to co jest potrzebne do ?ycia, plus ?adny wygl?d, no i mo?esz sama stosowa? odpowieni? ilo?? "niezdrowych" dodatków, czyli orzeszków, s?onecznika, siemia, ?eby si? zwierzaki nie rozty?y... :P W kupnych karmach jest ich cz?sto du?o i to na tyle, ?e myszy zjadaj? to co tucz?ce, czyli te orzechy i s?onecznik oraz kolorowe dodatki (dzia?anie jak czipsy, jesz i jesz, a zdrowe to nie jest), a reszta zostaje... :(
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-03-19, 19:55   

Julias - radzi?abym powyjmowa? wszystko,czego twoje mychy nie lubi?.Ale w tej karmie raczej wszystko jest warto?ciowe(spójrz na sk?ad),tyle ?e niektórych sk?adników wiele mych nie lubi.
 
 
Daria 
Myszowaty
[*][*][*][*]



Imi?: Daria
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 17 Cze 2005
Posty: 402
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2006-03-19, 20:36   
   Myszy: Sunday


chcia?abym doda?, ?e np. w animalsie nie ma niektórych nasion/sk?adników o krótych napisano na opakowaniu :? . Przynajmniej gdzie? tak s?ysza?am. A jak nie ma w animalsie to pewnie w innych karmach mo?e by? podobnie :(
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-19, 23:21   
   Myszy: tak


Daria, te? tak my?l?, bo jak si? patrzy na niektóre sk?edniaki nie ma jak ich przypasowa? do tego co na pude?ku opisane.

*Nati12* napisał/a:
Julias - radzi?abym powyjmowa? wszystko,czego twoje mychy nie lubi?.

No nie wiem... ;) Jak by? dziecku pozwoli?a je?? co chce, w wi?kszo?ci jad?o by czekolad?, czpisy i t?uszcze innego rodzaju... Przecie? myszy jakby mog?y same wybra? to by jad?y tylko "?arówy", orzechy, siemi?, dyni?, s?onecznik.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT