AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2007-05-15, 22:13
Drapanie g?owy i ?ap (roztocza/?wierzbowce)
Autor Wiadomość
Daria 
Myszowaty
[*][*][*][*]



Imi?: Daria
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 17 Cze 2005
Posty: 402
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2005-06-17, 15:57   Drapanie g?owy i ?ap (roztocza/?wierzbowce)
   Myszy: Sunday


Witam! Mam dwa samczyki. Chcia?abym ?eby si? spotka?y, ale Stiuard, wci?? si? drapie a? do krwi. I nie chc? ?eby po tym spotkaniu Max si? od niego zarazi?. Stiuard nie ma ?adnych widocznych na skórze pasorzytów, a najwi?cej drapie si? w okolice g?owy, ?epek i uszy. Chcia??bym ?eby myszki jak najszybciej si? spotka?y. Prosz? o pomoc!
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-09-07, 14:36, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Kita 
Przyjaciel



Imi?: Kasia
Pomogła: 3 razy
Wiek: 113
Dołączyła: 09 Maj 2005
Posty: 104
Skąd: K?odzko
Wysłany: 2005-06-17, 16:19   

Jak ju? wcze?niej pisa?am - mo?e by? to uczulenie na ?ció?k?. Spróbuj raz przy nast?pnym wymienianiu wsypa? inn?.
Od kiedy mysiak si? drapie? Mo?e zacz??a? podawa? mu jakie? inne jedzenie?
Mysie dropsy lub inne przysmaki?
Lecz nie koniecznie jest to uczulenie. Odwied? weterynarza, on na pewno pomo?e :)
_________________
WINA JEST ZAWSZE PO STRONIE ADMINA ;p

<:3 )~
Radz? odwiedzi?: REGULAMIN FORUM
 
 
 
Daria 
Myszowaty
[*][*][*][*]



Imi?: Daria
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 17 Cze 2005
Posty: 402
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2005-06-17, 18:22   
   Myszy: Sunday


Dzi?ki za tak b?yskawiczn? odpowied?. Mysiak drapie si? ju? od do?? dawna. Zmienia?am kilka razy ?có?k?, ju? mam w zapasie ca?kiem now?, dro?szej firmy. Karm? te? co jaki? czas zmienia?am, ale my?l? ?e ta obecna poprawi?a jego stan. Tylko musz? zacz?? wyci?ga? t?uste nasionka bo co? ostatnio duu?oo przyty?!

Najpierw musz? znale?? dobrego weta, bo jak kiedy? by?am u tego od mojego psa to powiedzia? "nie lecz? myszy bo to nie ma sensu"!!!! Ju? go tak nie lubi? tak, jak kiedy?.
 
 
 
miliutka13 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 4 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Lip 2005
Posty: 391
Wysłany: 2005-08-26, 23:12   

I co ? Teraz jest lepiej ? Posz?a? do weta ? A mo?e myszowi poprawi?o sie jak za dotkie?ciem czarodziejskiej ró?czki ?
 
 
Presea 
Mysi Bywalec



Imi?: Kasia
Hodowla: Oblivion
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 14 Lis 2005
Posty: 161
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-12-24, 00:50   

Hmmm... posty do?? "stare" i (mam nadzieje...) myszka pewnie ju? wyleczona, ale gdyby kto? mia? podobny problem napisz?, ?e takie objawy s? bardzo typwe dla roztoczy. Nie wida? tego w ogóle na pocz?tku. Wet mi za to powiedzia? , ?e je?li si? b?d? rozwija? (nieleczone) po jakim? czasie mo?na zaobserwowa? malutkie, bia?e kulaczki w sier?ci myszy - s? to kokony (bo roztocza to paj?czaki) roztoczy. Typwym objawem jest w?a?nie drapanie si? w okolicach g?owy, przednich ?ap...

Moja mysz si? nie drapa?a a? do krwi (po prostu du?o si? drapa?a...), wi?c nie wiem czy to to, ale wypyta?am si? weta co i jak i mo?e komu? to pomorze :D .

Leczenie jest proste i raczej tanie - rozprowadza si? po sier?ci myszy (punktowo w okolicach karku) specjalny p?yn (co? a la p?yn na kleszcze dla psów) i zabieg trzeba zastosowa? minimum dwa razy ! Pó?niej mo?na zaprzesta? je?li objawy zupe?nie ust?pi?y. Chocia? nie mówi? tego na pewno, lepiej skonsultowa? z weterynarzem ile razy powtórzy? zabieg, ja wiem tylko, ?e przynajmniej dwa trzeba ;) .
 
 
 
Daria 
Myszowaty
[*][*][*][*]



Imi?: Daria
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 17 Cze 2005
Posty: 402
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2006-01-02, 20:13   
   Myszy: Sunday


Dzi?kuj? Presea :) !! Co do ?wierzbu, s?ysza?am te? ?e niektórym mo?e si? wydawac ?e takie czerwone kropki to strupki,ale to ?wierzbowce... (roztocza). Sorki jak wcze?niej pisa?am ;) . A orjentujesz si? ile mo?na zap?aci? za taki lek?? To tylko tak, jako informacje mi sie przyda ;)
 
 
 
Presea 
Mysi Bywalec



Imi?: Kasia
Hodowla: Oblivion
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 14 Lis 2005
Posty: 161
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-01-02, 20:29   

Nie ma sprawy ;) !
Nooo, teraz to ju? nie pami?tam tak dok?adnie, bo to by?o pare dobrych miesi?cy temu... ale wydaje mi si?, ?e co? poni?ej 10 z? (nie wiem, równie dobrze mo?e by?o 5, 7... ?), tak wi?c naprawde niewiele w porównaniu z czymkolwiek co jest zwi?zane z psimi wizytami u weta ;) .
_________________
~~ Myszki rasowe OBLIVION ~~
 
 
 
Ginger 
Mysi Bywalec


Hodowla: Dynamimaus
Dołączyła: 28 Maj 2005
Posty: 174
Skąd: 3miasto
Wysłany: 2006-01-02, 21:22   

To chodzi o "frontline", naprawde dobry na wi?kszo?? chorób skóry :P
Je?eli jest drapanie i bia?e kuleczki przyczepione do w?osa to mog? by? wszo?y.
Drapanie z wypadeniem w?osów, bia?y ?upie? + ?uski - grzybica w zale?no?ci od rodzaju ró?ne objawy. Je?li drapanie do krwi (g?owa, uszy) zdecydowanie roztocza - ?wierzb.
Jednak piewrsze co powinnien zrobi? wet to pobra? w?osy skóre i da? pod mikroskop.
_________________
 
 
 
AGA* 
M?ody Myszaty



Wiek: 34
Dołączyła: 25 Sie 2005
Posty: 15
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2006-01-18, 19:43   

Mam taki sam problem co Daria, .By?am u weta, da? mi ma??, pomog?a na pocz?tku, juz mi sie ta mas? ko?czy i znowu b?de musia?a is? do weta.Mam wielk? nadzieje, ?e wko?cu uda mi si? wyleczyc Dex'a, bo mnie te drapanie zamartwia :!: Pozdro
 
 
 
kuchcia 
M?ody Myszaty
Cool Girl !!


Imi?: Natalia
Dołączyła: 15 Sty 2006
Posty: 29
Wysłany: 2006-03-04, 20:44   

Ja mialam taka sama sytuacje, ale zmienilam troty na sianko i juz w porzadeczku :D
_________________
http://chom.fotolog.pl/

<:3)~

Cool Girl !!
 
 
AGA* 
M?ody Myszaty



Wiek: 34
Dołączyła: 25 Sie 2005
Posty: 15
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2006-06-27, 18:27   

Daria, id? do tego weta, taki m?ody, do tego, co mi radzi?a? :) . On da? mi lek za 20 z? (dla kotów i psów), ale nie chcia?am (zbyt du?e ryzyko). Ale da? mi lek w strzykwace te? dla psów i powiedzia?, ?ebym to rozci?czy?a w wodzie. I powoedzia?, ?ebym przyszla do niego za 3-4 dni na dodatkowe "psikanie" lekiem. I nie przysz?am :P . A myszol Dextre jest ju? zdrowy :D . Zaoszcz?dzi?am 20 z? :D . I dla niego (dla mysi) kupi?am kilka zabawek!
 
 
 
ogryzek 
Mysi Bywalec
<:3)~



Imi?: Olga
Pomogła: 1 raz
Wiek: 29
Dołączyła: 26 Lis 2005
Posty: 189
Skąd: Z.G.
Wysłany: 2006-06-27, 18:53   
   Myszy: Sith (*)


To do rozcie?czenia te? dosta?am u koli?kiego i nic nie pomog?o
_________________

gg 3474439 l e-mail ogryzek8@o2.pl
 
 
 
Derin 
Starszy Myszaty


Hodowla: Caminus
Wiek: 40
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 74
Wysłany: 2007-08-24, 15:54   Bieganie za ogonem i drapanie.
   Myszy: ?atka i stado hodowlane... :)


Wiem, ?e tematów o drapaniu by?o co nie miara, wydaje mi si?, ?e nawet przeczyta?am wszystkie. Jednak objawy Rudzi s? troch? inne ni? te, które s? opisywane, przynajmniej cz??ciowo.
Dzisiaj zauwa?y?am, ?e po krótkim spacerze i wymianie sianka zacz??a si? dziwnie zachowywa?. Drapie si?, podgryza i biega dooko?a, próbuj?c z?apa? ogon. Nie ma zadrapa? do krwi, przynajmniej na razie. [Ma?a ranka na tylnej ?apce jest, ale raczej obstawiam pozosta?o?ci z tych kilku bitew jakie stoczy?a z ?atk? zaraz po przeprowadzce].
Nie u?ywam wiórek, bo po uczuleniu u chomika stwierdzi?am, ?e szkoda ryzykowa?. W tej chwili za wy?ció?k? robi? Chipsi Mais, które nie uczuli?y mi ani chomiczki, ani ?atki i Pyszczka, które mieszka?y na nich przez ponad tydzie?.
Czy one mog? uczula? lub raczej czy uczuli?y którego? z Waszych zwierzaków? Je?li tak, czy reakcja alergiczna mo?e objawi? si? z opó?nieniem? Bo przez pierwsze dni na tej ?ció?ce i sianku reakcji nie by?o.
Pozdrawiam.
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-08-24, 15:57   

reakcja moze si? spó?nia? tak samo jak i po wymienieniu moze trzyma? si? jeszcze troch?. A gdzie myszka sie drapie tj. w jakim miejscu? Ogólnie czy kolo g?owy, uchu, na szyi, pod mordk?? A ganianie za ogonem wydaje mi si?, ze jest chyba normalne? chyba nawet kto? pisal o takiej sytuacji na forum ale nie pamietam kto....
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-08-24, 16:02   

Derin napisał/a:
biega dooko?a, próbuj?c z?apa? ogon.

A czy w czasie tego spaceru nie spadla, nie zostala czyms przycisnieta czy co? podobnego?

Co do drapania... zrezygnuj mo?e jeszcze z siana chwilowo jeszcze.
Potrzebne wiecej szczegó?ów jak cz?sto i gdzie sie drapie.
Czy s? jeszcze inne objawy, czy wydaje dzwi?ki w czasie oddychania, czy je i pije normalnie itp..
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT