AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2007-05-15, 22:13
Drapanie g?owy i ?ap (roztocza/?wierzbowce)
Autor Wiadomość
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-10-08, 21:39   
   Myszy: Fafik


No bardzo mo?liwe,?e nie mam racji, ale dla mnie ?aden specjalista jak mówi, ?e nie wie co to jest :/ Mo?e jestem okrutna w opinii, ale wed?ug mnie kto? kto zajmuje si? czym? ca?e ?ycie i tylko to robi to powinien wiedzie? co jest grane, a jak nie wie i nie docieka nic to dla mnie ?aden specjalista. A z w?asnego do?wiadczenia wiem, ?e to ?e jest specjalist? nic nie znaczy. Moj? myszk? wyleczy? niepozorny wet z osiedla. A ca?a banda "specjalistów" poj?cia nie mia?a co jest grane i wpiera?a jakie? bzdury i faszerowa?a myszaka lekami, które nic nie dawa?y.
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-10-09, 15:13   

Niedziou napisał/a:
kto? kto zajmuje si? czym? ca?e ?ycie i tylko to robi to powinien wiedzie? co jest grane, a jak nie wie i nie docieka nic

Niedziou napisał/a:
A ca?a banda "specjalistów" poj?cia nie mia?a co jest grane i wpiera?a jakie? bzdury i faszerowa?a myszaka lekami, które nic nie dawa?y.

Z tych dwóch zda? mo?na wywnioskowa? czemu lepiej aby ,,specjalista" nie dok?ada? swojej r?ki do czego? czego akurat kompletnie nie czai. Lepiej, ?eby by? szczery ni? jak napisa?a?: faszerowa? myszk? ?wi?stwami, które nie przynosi?y dobrych skutków i jeszcze z kasy Ci? obdziera?y.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-10-09, 20:47   
   Myszy: Fafik


Fakjnie Luis,?e si? ze mn? zgadzasz. Ja do takich ludzi mam o wiele wi?ksze zaufanie. Szczerzep owiedz? co jest grane a nie na si?e nie licz?c si? ze zwierzakiem za nic bior? kas?. Wet te? cz?owiek ma prawo niewiedzie?, ale trzeba mie? odwag? si? przyznac .
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Derin 
Starszy Myszaty


Hodowla: Caminus
Wiek: 40
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 74
Wysłany: 2007-10-15, 19:48   
   Myszy: ?atka i stado hodowlane... :)


Niestety, Rudzia nie da?a rady mimo leczenia i biegania po wetach...
Po?egna?am j? w niedziel?...
Mam nadziej?, ?e jej teraz ?atwiej, nie m?czy si? tak i nie cierpi...
Pozostaje mi jedynie o niej pami?ta?...
_________________
Quis leget haec..?

-----------------------------------------------------------
www.caminus.prv.pl
 
 
 
Black Berry
Mysi Bywalec



Wiek: 32
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 169
  Wysłany: 2008-05-19, 15:38   co na ?wierzb?

jedna z moich myszek ma objawy ?wierzbu i jej oczko jakby zasz?o mg?? czy takim czym?...
Jak by?am u weta to powiedzia? ?e to za ma?e zwierze i nie mam nic robi? :?
Ale ja chc? jej pomóc bo widz? ?e si? m?czy(ale dalej jest ?ywa,nawet za ?ywa,biega i rozrabia jak zawsze^^)
Ale co kupi? ?eby j? smarowa? czy k?pa? w czym??
Pomo?ecie?Bo nie b?d? j? smarowa?a nie wiadomo czym bo nie chce ?eby si? jej stan jeszcze pogorszy?.
 
 
BasketCase 
Gadu?a Myszaty



Hodowla: Altromondo
Wiek: 32
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 396
Skąd: murder city
Wysłany: 2008-05-19, 16:00   
   Myszy: Dalia


http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=3210 poczytaj sobie.
_________________


http://tnij.org/fkp3
http://tnij.org/fkp4
http://tnij.org/fkp6
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-05-19, 17:53   

blackberry, gdzie mieszkasz?
?wierzb u myszy leczy si? tymi samymi lekami co psy czy koty, tylko odpowiednia dawka. Objawy s? takie same, wi?c nawet wet od psów czy kotów nie powinien mie? problemów z diagnoz?.

I jeszcze pytanie - czy na pewno by?a? u weta czy zak?adasz poprostu ?e tak powie jak nam napisa?a?, a tak na prawde nie chce Ci si? i?? do weta i chcesz leczy? mysz "po domowemu"?
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Gotik 
Starszy Myszaty


Imi?: Madzia
Wiek: 36
Dołączyła: 13 Kwi 2008
Posty: 95
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-05-19, 18:26   
   Myszy: ?atka, hika, czarna


Emielcia, sama znam przynajmniej 2 weterynarzy ktorzy nie wiedza kompletnie nic o myszach i podejrzewam ze blackberry, wlasnie na takiego trafila. Chcac dac antybiotyk myszce przygotowal roztwor w strzykawce rozmiarow takich jak dla ludzi nie mowic juz o dawce jaka chcial zaaplikowac.

Co do tego swierzbu, skoro jeden wet sie nie zna to moze jakis inny? Jezeli innych nie ma to sie trzeba wybrac do innego miasta np. na rodzinna wycieczke
 
 
Black Berry
Mysi Bywalec



Wiek: 32
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 169
Wysłany: 2008-05-19, 18:54   

Mieszkam w Katowicach,w okolicy jest 6 wetów z czego 3 powiedzia?o ?e na gryzoniach si? nie zna i nie chce zrobi? mysi krzywdy,jeden mnie odes?a? do diab?ów ("jak mo?na myszy w domu mie??!") jeden na urlopie do 3 czerwca (wybior? si? do niego jak wróci ale nie wiem co teraz robi?) no i ten...Powiedzia? ?e ma?ych zwierz?t si? nie leczy...(ale chodz? z do niego z kotem i jest ca?kiem ok :P )
Nie wiecie jak si? nazywa jaki? lek czy co? ?ebym mog?a i?? do weta i to wykupi?,mo?e by? nawet drogie byle by si? mysie nie m?czy?y :(
I jak to dawkowa? je?li :moops:

EDIT:
Przeczyta?am temat i...
Cytat:
Czy ma na skórze strupki? w okolicach grzbietu i miedzy uszami?. ?uszczy mu si? skóra? Wypada sier???

Tak,przerzedzi?a si? jej sier?? w tych miejscach.

Cytat:
Napisz nam czym j? karmisz (jaka karma i jakie dodatki) i na jakiej ?ció?ce trzymasz.

Daj? jej karm? z animalsa,s?onecznik,ró?ne ziarna,wafle ry?owe,owoce,warzywa.

Czyta?am w tamtym temacie ?e komu? wet przepisa? iwermektyn? i jej/jego myszce przesz?o,a ma takie objawy jak moja.
I?? do weta i mo?e po prostu powiedzie? ?eby mi to da??<w sensie-kupi? to>
_________________
Hej, ciut za ma?o jest
Tego ?ycia ?eby ?y?,
Bo pstryk i nie ma nic.
 
 
Ametyst 
Gadu?a Myszaty
nieludzki lekarz



Imi?: Patrycja
Hodowla: Auricula
Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 340
Skąd: Wawa/Szcz-n
Wysłany: 2008-05-19, 19:29   
   Myszy: du?o myszastych niebieskich i innych


Popro? weta o nakroplenie dwóch kropel preparatu IWOMEC (lub IWERMECTIN) za uszami na karku i delikatne roztarcie tego pod w?os. I popro? o powtórzenie tej czynno?ci po 7 dniach.
_________________
 
 
 
Black Berry
Mysi Bywalec



Wiek: 32
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 169
Wysłany: 2008-05-19, 19:41   

ok a jak one maj? jakby mgie?k? na oczkach?!Pomo?e bo ja si? strasznie o ni? boj?,ale wida? ?e nie jest ?lepa.
_________________
Hej, ciut za ma?o jest
Tego ?ycia ?eby ?y?,
Bo pstryk i nie ma nic.
 
 
Maciek 
Myszo?ak


Imi?: Maciek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 634
Skąd: Wa?cz
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-05-19, 20:00   
   Myszy: gdzie jeste?cie?


Mo?e to Ci co? pomo?e... akie pytanie zadawaj w odpowiednim temacie :wink: http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=2898
 
 
 
oh noes!
M?ody Myszaty


Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 42
Wysłany: 2008-05-20, 22:51   

polecam surolan - dzia?a na grzybic?, ?wierzb i gronkowca, kosztuje 35z? i jest bezpieczny dla gryzoni. jest bardzo skuteczny a przy tak olbrzymim zakresie dzia?ania nie potrzebna jest dok?adna diagnoza aby wyleczy? chorob?.

tak?e insectin - dzia?a na wszystkie pasozyty zewn?trzne, jest to puder wi?c nie jest tak stresuj?cy jak smarowanie myszki surolanem który jest w p?ynie.
 
 
Black Berry
Mysi Bywalec



Wiek: 32
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 169
Wysłany: 2008-05-21, 19:11   

Wybra?am si? do veta którego poleci?a mi kole?anka (mysie by?y bezpieczne,nie t?pa?o nimi^^),by?o to daleko (jakie? 20 min. drogi samochodem w jedn? stron?,ale có?,zwierz? to przecie? obowi?zki i odpowiedzialno?? :m:): ) i dosta?am podaj?e insectin ale nie jestem pewna bo by?a kolejka i ju? nie zd??y?am si? zapyta? co to by?o.
Ma mniej wi?cej kolor ?ó?ty,dosta?am trzy ma?e strzykawki tego i vet powiedzia? ?e mam przeciera? tym myszki co 7 dni w proporcji 1:100 czyli ma mi starczy? na trzy razy.
Mam nadziej? ?e zadzia?a :wink:
_________________
Hej, ciut za ma?o jest
Tego ?ycia ?eby ?y?,
Bo pstryk i nie ma nic.
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-05-22, 07:52   

a wet potwierdzi? ?e to ?wierzb czy inna diagnow postawil?
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT