AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kana
2009-02-15, 20:55
Moja myszka chyba w ogole si? nie opiekuje ma?ymi
Autor Wiadomość
mysz122 
M?ody Myszaty
mysz122


Imi?: mysz122
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 30
Skąd: Wroc?aw
  Wysłany: 2008-03-15, 11:08   Moja myszka chyba w ogóle si? nie opiekuje ma?ymi
   Myszy: <3 Cebulka [*] i Cytrynka <3


Nie dawno kupia?am samiczke w ci??y urodzi?a 7 maluchów. S? w domku i nie cche do nich zagl?da? kiedy moja myszka sie patrzy. W?a?ciwie zajrza?am tam dopiero 2 razy. mam wra?enie ze moja mysz sie nimi nie opiekuje, ale napewno zyja. zawsze ja widze jak siedzi i je albo sie pucuje lub bawi. Nie wiem czy mam jej jakos "pomoc" tylko ze boje sie ich dotykac zeby czasem ich nie zagryzla :sad: Chociarz sutki sa inne niz przed urodzeniem
(sa bardziej widoczne) Czy jest taka mozliwosc ze ona ich wogole nie karmi? :m:
Ostatnio zmieniony przez mysza 2008-03-19, 11:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ingas 
Myszowaty



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 2 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 15 Wrz 2007
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-03-15, 11:09   

A jak d?ugo m?ode s? ju? na ?wiecie?
 
 
 
mysz122 
M?ody Myszaty
mysz122


Imi?: mysz122
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 30
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-03-15, 11:13   
   Myszy: <3 Cebulka [*] i Cytrynka <3


Wczoraj rano znlaz?am je w domku :wink:
 
 
Ingas 
Myszowaty



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 2 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 15 Wrz 2007
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-03-15, 11:24   

To ja my?l?, ?e musi jednak dba? o maluchy, bo takie oseski musz? by? cz?sto karmione i ogrzewane, wi?c gdyby matka im tego nie zapewni?a to nie wiem, czy by prze?y?y dob?.

Te? mia?am takie obawy kiedy urodzi? si? mój pierwszy miot - urodzi? si? w pi?tek wieczorem, a w sobot? rano mama miotu biega?a tylko bo boxie i szuka?a drogi ucieczki, a ja panikowa?am, ?e nie dba o dzieci :wink: Ale potem elegancko si? nimi zaj??a i mam 8 fajnych, zdrowych ma?ych.

Obserwuj samiczk?, wkrótce pewnie pójdzie do dzieci.
 
 
 
mysz122 
M?ody Myszaty
mysz122


Imi?: mysz122
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 30
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-03-15, 11:27   
   Myszy: <3 Cebulka [*] i Cytrynka <3


Dzi?ki :grin: Uspokoi?a? mnie :m:):

[ Dodano: 2008-03-15, 11:38 ]
Mam jescze jedno pytanie: Je?eli ma?e myszki cz?sto piszcz? to co to moze oznacza?? (zazwyczaj jak mama jest w domku)
 
 
Ingas 
Myszowaty



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 2 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 15 Wrz 2007
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-03-15, 11:53   

Piszczenie jest normalne, moje cz?sto piszcz? kiedy mama np. troch? po nich depcze czy przewraca albo kiedy przepychaj? si? w trakcie jedzenia.
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-03-15, 13:15   

Tak, niektóre samice przez pierwsze dni po urodzeniu do ma?ych podchodz? tylko wlasciwie na karmienie. Mo?e to wzbudza? niepokój, ale jest to wystarczaj?ce (je?eli wida? ze maluszki maj? bia?e przuszki pe?ne mleka).
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
mysz122 
M?ody Myszaty
mysz122


Imi?: mysz122
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 30
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-03-15, 16:27   
   Myszy: <3 Cebulka [*] i Cytrynka <3


Dzi?ki! Ca?e szcz??cie, ?e moje myszki za ka?dym razem jak zagl?da?m mia?y bia?e brzuszki :grin:
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2008-03-15, 16:34   

moje maluchy nie mia?y tego szcz??cia... ale nie z winy matki... nie mia?a mleka :cry:
ostatniego martwego malucha nie chcia?a mi odda?... le?a?a na nim, chowa?a go, zabiera?a mi go z reki... :cry:
(ale? sie wy?ali?am)
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-03-15, 17:37   

ingas napisał/a:
. troch? po nich depcze czy przewraca albo kiedy przepychaj? si? w trakcie jedzenia.

No to prawda ;) Sama by?am tym pierwszy raz zaniepokojona ale to normalne. Myszy ( tj mamusie :P ) maj? delikatne ?apki i nic maluchom w zupe?no?ci nie grozi.
Radz? te? cz?sto zagl?da? do maluchów ale nie dotyka? tylko jako? wyliczy? ile jest i sprawdzi? czy nigdzie w klatce nie le?y jaki? maluch tj sam z dala od reszty. Czasem s? tak mocno przyczepione do ,,sutka" xD mamusi, ?e gdy ta wychodzi z gniazda, ?eby np si? napi? czy co? zje?? - maluch nie zd??y si? odczepi? i wyleci razem z samic?. Jakby? zauwa?y?a kiedy? co? takiego to delikatnie wsad? malucha do reszty ;) Matka zazwyczaj nie idzie po takiego oseska ( mo?e nie zauwa?a? ).
Je?eli zauwa?ysz, ?e jednak matka nie opiekuje si? maluchami lub b?dziesz o tym przekonana to wsad? lekko r?k? do osesków ( gdy matki nie b?dzie oczywi?cie ) i dotknij je lekko. Je?eli b?d? cieplutkie znaczy, ?e mamusia ledwo co od nich odesz?a, a Ty tego pewnie nie zauwa?y?a? ;)
P.S,. Gratuluje tak apropo ma?ych pociech... U mnie te? si? urodzi?y... DZISIAJ! xD i jest ich 6( tak jak mówi?am 8) ). Pozdrawiam!
P.S. W razie czego pisz co i jak i pytaj.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
mysz122 
M?ody Myszaty
mysz122


Imi?: mysz122
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 30
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-03-17, 16:56   
   Myszy: <3 Cebulka [*] i Cytrynka <3


Teraz nie mam w?tpliwo?ci bo to ju? nied?ugo 4 dzie? a one zyj? i cz?sto mama do nich zagl?da. Zastanawia?am si? po ilu dniach ma?e wychodz? z domku. Moja myszka ma dlugi domek a ma?e s? na jego ko?cu. cala reszta jest strasznie zapchana ( jest duzoo siana) czasem mama ma problem z wyjsciem xD I nie wiem czy ma?e b?d? umia?y z tamt?d wyj??. W ko?cu s? ?lepe... Pomy?la?am, ?eby mo?e troche tych trocin i siana odgarn?? ale skoro myszek lepiej nie dotyka? to mysle sobie "mo?e domku, w którym s? lepiej tez nie dotyka?" ale nie jestem przekonana i nie wiem co zrobi? :/

[ Dodano: 2008-03-17, 17:00 ]
W sumie d?ugi to ogólne okre?lenie i dla jednego d?ugi to 20cm a dla innego 15 cm wi?c mój domek w którym s? myszki to 13 cm.
 
 
Mousehouse 
Myszo?wir
Tech. Wet.


Imi?: Kasia
Hodowla: From MouseHouse
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Wiek: 113
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 851
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2008-03-17, 17:00   

Spokojnie maluchy b?d? wiedzia?y jak wyj??. Matka sama zatyka wszystkie nieszczelno?ci w gnie?dzie. Im maluchy b?d? starsze tym gniazdo b?dzie bardziej odkryte, my?l? ?e nie masz czym si? martwi?. :)
_________________
 
 
 
mysz122 
M?ody Myszaty
mysz122


Imi?: mysz122
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 30
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-03-17, 17:03   
   Myszy: <3 Cebulka [*] i Cytrynka <3


A po ilu dniach wychodz? z gniazda?
 
 
Ingas 
Myszowaty



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 2 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 15 Wrz 2007
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-03-17, 17:06   

Tak, poradz? sobie, poza tym tak szybko nie wyjd?. Moje pierwszy raz zacz??y si? wychyla? z domku ko?o 10-12 dnia, a dopiero teraz, jak maj? 17 dni, ju? ca?kiem normalnie ?a?? po boxie ;-)
 
 
 
Rogal98 
M?ody Myszaty
kC Sid <3



Imi?: Oliwia
Dołączyła: 16 Lis 2008
Posty: 36
Skąd: Piekary ?l?skie
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2009-02-15, 20:00   
   Myszy: Niestety tylko jedna, ale za to najwspanialsza na ?wiecie - Sid


[quote="Myszonka"]moje maluchy nie mia?y tego szcz??cia... ale nie z winy matki... nie mia?a mleka :cry:
ostatniego martwego malucha nie chcia?a mi odda?... le?a?a na nim, chowa?a go, zabiera?a mi go z reki... :cry:
(ale? sie wy?ali?am)[/quote]

Biedna i matka i mysiaczki. Czytaj?c to si? rozp?aka?am. Biedactwa :cry: :cry: ?ieczuszka dla mysiów [*]
_________________
kW Sidusiu, Fuksiku, Nigerio, Ro?ku, ?atku i Optimusku <3 <3 <3 <3 <3 <3
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT