AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2010-08-25, 21:05
Myszy a terrarystyka
Autor Wiadomość
canis 
Mysi Bywalec


Hodowla: Neverland
Wiek: 48
Dołączyła: 05 Maj 2007
Posty: 124
Skąd: Katowice
Wysłany: 2008-06-04, 22:56   

A sk?d masz pewno?? churro, ze hodowca sprzeda? samce i samice razem w tym samym czasie ?
 
 
Konrad 
M?ody Myszaty
terrarystyka


Imi?: konrad
Wiek: 32
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 35
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2008-06-05, 11:15   
   Myszy: Jeden to edek reszta niema imion:D


Nie chce mi sie czytac ca?ego tego tematu ale: tez jestem terraryst? i s?dze ze takie rozmowy nie maj? sensu. Weze juz tak maj? ze musz? je?? gryzonie ( sa wyj?tki ) a jesli terrarysta zabija myszy przed podaniem i myszy gin? szybko i bez bolesnie to s?dze ze was ( mi?osników gryzoni ) powinno to cieszyc ze mysz sie nie meczy w splotach weza. A kupowanie mysz od dobrego chodowcy swiadczy o tym ze terrarysta dba o weza i chce mu dawac pewny i zdrowy pokarm.

BTW. Jakie macie weze?
_________________
Konrad
 
 
Ametyst 
Gadu?a Myszaty
nieludzki lekarz



Imi?: Patrycja
Hodowla: Auricula
Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 340
Skąd: Wawa/Szcz-n
Wysłany: 2008-06-05, 11:20   
   Myszy: du?o myszastych niebieskich i innych


Szkoda ?e nie chce ci si? ca?ego czyta? bo mo?e by? zrozumia? o co tu chodzi.
Ja to wszystko rozumiem, ale mam za z?e to ?e kto? wy?udza jakie? zwierz? do celów innych ni? to, dla którego zwierz? by?o sprzedane tej osobie. Ok?amanie i cwaniaczkowanie to cechy których nie znosz?. Dotyczy to gryzoni, gadów, kotów, psów, koni, oraz pozosta?ych zwierz?t.

A z tym "szybko i bezbole?nie" to ró?nie bywa o czym mozna si? przekona? czytaj?c chocia?by posty na forach terra.

I to s? zarzuty z mojej strony, a nie to ?e w?? musi je?? ;) Sama bardzo lubie w??e.
_________________
 
 
 
churro 
Mysi Bywalec
xyz


Wiek: 24
Dołączyła: 09 Mar 2008
Posty: 162
Wysłany: 2008-06-05, 11:58   

Cytat:
A sk?d masz pewno?? churro, ze hodowca sprzeda? samce i samice razem w tym samym czasie ?


Nie mam, ale my?l?, ?e nawet jak by? jaki? odst?p czasu, to na jedno wychodzi. Chyba, ?e sprzeda? z pó?tora roku po pierwszych, jak wcze?niejsze myszki ju? nie ?y?y.
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-06-05, 12:04   

Konrad, to kupuj od takich Hodowców którzy nie maj? nic przeciwko sprzedawaniu myszy które maj? by? przeznaczone do skarmienia albo do hodowli karmowej.

Nie wiem czy zauwa?y?e?, ale przez hodowców z pmc pot?piane jest k?amanie, oszukiwanie, zatajanie itp przy zakupie myszek, a nie sam fakt posiadania przez was w??y.

To jest decyzja ka?dego hodowcy czy chce sprzedac myszy terraryscie czy nie. To jest sprawa ich sumienia. Ale nie mo?ecie tego uszanowa?.... i w tym problem. Bo zgadza? si? wcale nie musicie.

Oszustwo i k?amstwo mo?e nie s? wielkimi przest?pstwami w rozumieniu prawa.... ale jednak ?wiadcz? o pewnej postawie i moralno?ci/etyce :)
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
Ostatnio zmieniony przez Emielcia 2008-06-05, 12:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Konrad 
M?ody Myszaty
terrarystyka


Imi?: konrad
Wiek: 32
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 35
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2008-06-05, 12:06   
   Myszy: Jeden to edek reszta niema imion:D


Juz przeczyta?em ca?y temat :wink: Ale moim zdanie to o tak gadanie bez sensu bo weza sie nie przeprogramuje. To nie modelka albo sportowiec zeby mu zmieniac diete :wink: :smile:


Ja myszy kupuje po prostu w zoologu i nie wiem z kad one je sprowadzaj?. :wink:
_________________
Konrad
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-06-05, 12:10   

Konrad napisał/a:
weza sie nie przeprogramuje

nie wiedzialam ?e s? w??? które musz? je?? mysz rasowe z hodowli pmc, lub b?d?cymi potomkami myszy z pmc.... :)
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
churro 
Mysi Bywalec
xyz


Wiek: 24
Dołączyła: 09 Mar 2008
Posty: 162
Wysłany: 2008-06-05, 12:17   

Swoj? drog?, je?li terrarysta chce da? w??owi du?? mysz i tylko przez to kupuje mysz rasow?, to mo?na post?pi? inaczej. Nie raz widzia?am w zoologach labki tak wielkie, ?e wygl?da?y jak pó? szczura :razz:
 
 
Konrad 
M?ody Myszaty
terrarystyka


Imi?: konrad
Wiek: 32
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 35
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2008-06-05, 12:19   
   Myszy: Jeden to edek reszta niema imion:D


No ja tam sie na myszach nie znam :wink: No ale jak kolega nie mia? mozliwosci dostac innych myszy to trudno. No niby waz tydzien bez jedzonka wytrzyma ( no miesi?c to nie problem ) no ale jak sie chce zeby pupil wyrós? na wielk? siln? bestie to trzeba karmic regularnie.
A zdawa?o mi sie czy ktos tam pisa? ze ma 12 wezy? :lol: Jak tak to napisz jakie gatunki albo zagadaj na gg :wink: a i jak masz 12 wezy to zazdroszcze 8)
_________________
Konrad
 
 
olka 
Starszy Myszaty



Wiek: 35
Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 65
Skąd: wieliczka
Wysłany: 2008-06-05, 13:22   
   Myszy: wacik


trzymanie w??y i myszek razem i twierdzenie ?e jest si? ogromnym mi?o?nikiem jednego i drugiego- to hipokryzja:). jedzenie mi?sa przez ludzi to konieczno?? (a hodowla w??y nie). ja jem mi?so, bo jestem zmuszona przez "warunki mieszkaniowe", ale mam zamiar przej?? na wegetarianizm, kiedy tylko si? wyprowadz? od rodziców. mam mysiaka, którego zwin??am terrary?cie- jest zdrowiutki i przeeekochany!
owszem w?? musi co? je??, ale-
1) nie mo?na trzyma? zwierz?t, które stoj? po dwóch stronach ?ancucha pokarmowego w jednym domu! czuj? si? nawzajem i w?? chodzi(:)) podenerwowany ( czuje jedzenie) i myszy te? (czuj? drapie?nika!)
2) trzeba si? zdecydowa? i ju?! mi sie podobaj? w??e, ?e ho!, ale wybra?am myszy i gryzonie. a postawa tu prezentowana jest dla mnie nie do przyj?cia
3) po co tu sie pchaj? terrary?ci (konrad- no wyt?umacz mi po co si? tu zarejestrowa?e??) chyba tylko po to, ?eby prowokowa? takie dyskusje..
_________________
he's another perfect wonder and he's so white as snow:)
 
 
Konrad 
M?ody Myszaty
terrarystyka


Imi?: konrad
Wiek: 32
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 35
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2008-06-05, 13:42   
   Myszy: Jeden to edek reszta niema imion:D


Zarejestrowa?em sie tu zeby sie dowiedzie? wi?cej o chodowili mysz itp. I pytac bardziej obcykanych w tych mysich sprawach gdybym mia? jakies problemy z moimi gryzoniami. :wink:

pokój 8) :lol:
_________________
Konrad
 
 
Mysi_?atek 
Mysi Rozmówca



Imi?: Ernest
Wiek: 35
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 241
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2008-06-05, 14:05   

Przeczyta?em ca?y temat.
Jest wile argumentów z którymi si? zgadzam, ale s? te? te ktre musz? skrytykowa?:
Olka-Cz?owiek nie musi je?? mi?sa, nie musi te? hodowa? zwierz?t!
Jest takie co? jak wegetarianizm :razz:
Co do terrarystów:
Te? bym nie sprzeda? myszy, ale musi czym? ?ywi? myszy!
Wszystko jedno czy jest to owad, czy jaki? ma?y ssak czy cokolwiek innego i tak musi zosta? przez w?za u?miercone aby to zjad? i móg? strawi?. Na wolno?ci to codzienno??, taka jest naturala "kolej rzeczy".
Niemniej jestem krytycznie nastawiony do osób maj?cych w??e i gryzonie(np.:myszy)
Jednak je?li ju? ma si? w??a nie powinno si? tego ukrywa?!
_________________
Witam i pozdrawiam
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-06-05, 14:06   

ok Konrad, fajnie ?e si? przyznales do hodowli wezy
a nie kreowales sie na wielkiego milosnika myszy oburzonego skarmianiem myszek itp

nikt nie broni ci czyta? tego forum czy zadawa? pyta? (o ile nie b?d? one w stylu "jak szybko usmiercic mysz przed podaniem wezowi" czy cos podobnego) :)
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
olka 
Starszy Myszaty



Wiek: 35
Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 65
Skąd: wieliczka
Wysłany: 2008-06-05, 14:11   
   Myszy: wacik


?atku- mojego postu chyba nie doczyta?e?;) sama chce zosta? wegetariank?, ale nie pot?piam ludzi którzy jedz? mi?so- wegetarianizm nie pozwala na dostarczenie odpowiedniej ilo?ci aminokwasów egzogennych do organizmu, przez co wegetarianie szybciej sie starzej?, wypadaj? im w?osy. brak ?elaza w ro?linach to przyczyna anemii- wiec, ?eby by? zdrowym w pe?ni- trzeba je?? mi?so, ale w??y hodowa? nie:). konrad- jak ju? mówi?am- bardzo nie podoba mi si? hodowla myszy i w??y jednocze?nie, przez to mój "atak".
_________________
he's another perfect wonder and he's so white as snow:)
 
 
Argos 
M?ody Myszaty


Wiek: 37
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 45
Wysłany: 2008-06-08, 09:31   

ametyst napisał/a:
A z tym "szybko i bezbole?nie" to ró?nie bywa o czym mozna si? przekona? czytaj?c chocia?by posty na forach terra.

Temat do dyskusji bez sensowny :) tak samo mo?na dyskutowa? o tym jak poszczególni "mi?o?nicy gryzoni" trzymaj? swoje zwierzaki (chodzi o warunki). Tutaj podobnie sprawa nie we wszystkich przypadkach wygl?da kolorowo :) od ka?dej regu?y s? wyj?tki, a cz??? z Was w swoich ocenach kierujecie si? w?a?nie tymi wyj?tkami tworz?c w ten sposób "stereotyp hodowcy w??y".


olka napisał/a:
trzymanie w??y i myszek razem i twierdzenie ?e jest si? ogromnym mi?o?nikiem jednego i drugiego- to hipokryzja:). jedzenie mi?sa przez ludzi to konieczno?? (a hodowla w??y nie). ja jem mi?so, bo jestem zmuszona przez "warunki mieszkaniowe", ale mam zamiar przej?? na wegetarianizm, kiedy tylko si? wyprowadz? od rodziców. mam mysiaka, którego zwin??am terrary?cie- jest zdrowiutki i przeeekochany!
owszem w?? musi co? je??, ale-
1) nie mo?na trzyma? zwierz?t, które stoj? po dwóch stronach ?ancucha pokarmowego w jednym domu! czuj? si? nawzajem i w?? chodzi(:)) podenerwowany ( czuje jedzenie) i myszy te? (czuj? drapie?nika!)
2) trzeba si? zdecydowa? i ju?! mi sie podobaj? w??e, ?e ho!, ale wybra?am myszy i gryzonie. a postawa tu prezentowana jest dla mnie nie do przyj?cia
3) po co tu sie pchaj? terrary?ci (konrad- no wyt?umacz mi po co si? tu zarejestrowa?e??) chyba tylko po to, ?eby prowokowa? takie dyskusje..


Dziewczyno mylisz troch? poj?cia :) jak mo?esz porównywa? "jedzenie mi?sa" z "hodowl? w??y" , ?e jedno trzeba robi? a drugie nie? Przecie? s? to 2 odr?bne rzeczy. Porówna? mo?esz np "czy cz?owiek musi je?? mi?so" (mo?e prze?y? bez mi?sa cho? odbije si? to na jego zdrowiu),"czy w?? mo?e nie je?? mi?sa" (nie nie mo?e, bardzo szybko zdechnie).

btw Ty mi?sa je?? nie musisz bo stworzono Ciebie z czym? takim jak wolna wola ;)

Dalej id?c Twoim b?d? co b?d? dziwnym tokiem rozumowania nie mo?na trzyma? w domu kotów, psów razem z np myszkami. B?d? co b?d? pies i kot to nadal drapie?nik nie wa?ne, ?e udomowiony.

Co do tego czy w?? czuje mysz czy mysz w??a itp to prosz? nie wypowiadaj si? nie maj?c zielonego poj?cia w tym temacie :)

Po co si? tu ja pcham? ?eby wymieni? si? do?wiadczeniami z innymi lud?mi którzy pasjonuj? si? gryzoniami.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT