AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2010-08-25, 21:05
Myszy a terrarystyka
Autor Wiadomość
olka 
Starszy Myszaty



Wiek: 35
Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 65
Skąd: wieliczka
Wysłany: 2008-06-08, 10:01   
   Myszy: wacik


porówna?am jedzenie mi?sa do hodowli w??y, bo pad?o tu stwierdzeni, ?e "mo?na hodowa? w??e i kocha? gryzonie, tak samo jak je?? mi?so i nazywa? sie mi?o?nikiem zwierz?t" cz?owiek ma woln? wol? (wbrew obiegowej opinii zwierz? te?:P), tyle ?e jego natura w pewien sposób go zobowi?zuje do ró?nych zachowan- wegetarianizm nie jest zdrowy, wi?c nie ka?dy si? na niego decyduje.
a ty sk?d wiesz, jak czuj? si? te zwierz?ta mieszkaj?c tak blisko siebie? (owszem kota w domu z gryzoniami te? nie powinno si? trzyma?- tak przynajmniej mówi?a weterynarz w jakim? telewizyjnym programie, nie ma mo?lwo?ci trzymania gryzonia i fretki, bo to równie? naturalni wrogowie. w??e maj? jeszcze to do siebie, ze one ca?y czas myszki jedz? (a koty czy fretki niekoniecznie) wiedza co znaczy zapach ?ywej myszy. mój kolega równie? ma w??e, kiedy? by?am u niego, chcia?am dotkn??, ale on powiedzia?, ?e w?? mnie zaatakuje, bo pachn? myszami (bo si? mu przyzna?am, ?e wcze?niej trzyma?am waciorka na r?kach;))... wi?c sam zapach wyzwala w nich do?? du?a agresj?.
mam si? nie wypowiada??- troch? idiotyczne by?o by forum na którym nie mo?na by wyg?asza? swoich (nawet b?d? co b?d? dziwnych) spostrze?en w celu nawi?zania dyskusji. wida? przy tak du?ej ilo?ci przeciwników hodowania w??y nie czujesz si? pewnie i boisz konfrontacji, skoro mnie tak uciszasz.
_________________
he's another perfect wonder and he's so white as snow:)
 
 
Argos 
M?ody Myszaty


Wiek: 37
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 45
Wysłany: 2008-06-08, 10:15   

olka napisał/a:

a ty sk?d wiesz, jak czuj? si? te zwierz?ta mieszkaj?c tak blisko siebie?


Podobnie jak Ty w 100% nie mog? o tm wiedzie? bo nie wiem co czuje i jedno i drugie, ale w przeciwie?stwie do Ciebie nie pisz? ja to jest ;) zwróc uwag? ?e w poprzednim po?cie to Ty pisa?a? o tym jak si? czuj? myszy z w?zami a nie ja ;) po drugie Ty masz tylko myszki, ja mam wiele gryzoni i w??y i b?d? co b?d? o ich zachowaniu w stosunku do siebie mog? powiedzie? wi?cej ni? Ty :)

Cytat:
mam si? nie wypowiada??- troch? idiotyczne by?o by forum na którym nie mo?na by wyg?asza? swoich (nawet b?d? co b?d? dziwnych) spostrze?en w celu nawi?zania dyskusji.


Czy ja Ci zabroni?em tego? :)

Cytat:
wida? przy tak du?ej ilo?ci przeciwników hodowania w??y nie czujesz si? pewnie i boisz konfrontacji, skoro mnie tak uciszasz.


Zanim co? napiszesz zastanów si? 2 razy i nie pisz wszystkiego pod wp?ywem impulsu (chwili). Nie czuj? si? pewnie? Czuj? si? tutaj tak samo pewnie jak na "naszym" forum terrarystycznym. Nie widz? powodów ?eby mia?o by? inaczej.

Napisz mi prosz? o jak? konfrontacj? Ci chodzi bo nie bardzo Ciebie tutaj zrozumia?em bo gdyby? czyta?a moje posty tutaj raczej nie twierdzi?a by?, ?e boj? si? konfrontacji - wr?cz przeciwnie, ale nie po to zarejestrowalem si? na tym forum :)

Nie uciskam Ciebie tylko staram si? przedstawi? Twoje pogl?dy moimi oczami a do tego mam takie samo prawo jak Ty do wypowiadania si? :)
 
 
olka 
Starszy Myszaty



Wiek: 35
Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 65
Skąd: wieliczka
Wysłany: 2008-06-08, 10:37   
   Myszy: wacik


nie uciskasz- tylko uciszasz. mam myszk? ( z pocz?tkowym przeznaczeniem na karm?) i szynszyla. skoro mówisz ?ebym si? nie wypowiada?a, to znaczy, ?e ucinasz dalsz? dyskusj? ( o tak? konfrontacje mi chodzi?o)
_________________
he's another perfect wonder and he's so white as snow:)
 
 
Argos 
M?ody Myszaty


Wiek: 37
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 45
Wysłany: 2008-06-08, 10:43   

Co do "usiszasz" przepraszam mój b??d ?le przeczyta?em ;)

Co do dalszej dyskusji ja Ci nie zabraniam pisa? tylko prosz?, je?li masz co? do zarzucenia mi czy innemu "terraory?cie" to u?ywaj jakich? konkretnych i przemy?lanych argumentów (czasami nawet a? mi?o z kim? tutaj porozmawia? kto jest przeciwny terraryst? ale potrafi to ?adnie i sensownie wyt?umaczy?). pozdrawiam ;)
 
 
pituophis 
Starszy Myszaty


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Wrz 2006
Posty: 92
Wysłany: 2008-06-08, 12:30   

Olka, nie jest tak, jak sie obawiasz. Ja w pokoju hodowlanym z gadami mialem tez rozne gryzonie, np. bardzo wrazliwe na stres myszy berberyjskie, ktore czuly sie swietnie, mnozyly sie swietnie, i naprawde weze im nie przeszkadzaly - a to sa bardziej dzikie myszy, niz udomowione M. musculus. Z innymi gryzoniami bylo podobnie, koszatniczki wypuszczone na pokoj podbiegaly do terra z samica Pituophis catenifer na podlodze, czaila sie, polowala przez szybe, a one nic.

Gdyby argument o drapieznictwie byl prawdziwy, to myszy nie mozna byloby hodowac w ogole - czlowiek to tez potencjalny drapieznik, ktorego myszy sie boja i musza sie do niego przyzwyczaic.

Natomiast kota faktycznie wiekszosc moich gryzoni sie bala, dlatego nie miala z nim nigdy kontaktu, ale kot jest bardziej od weza dla nich przerazajacy- nawet na wolnosci wiele gryzoni wezy i jaszczurek boi sie stosunkowo mniej niz drapieznikow ssaczych, tolerujac ich obecnosc np. w norach.
 
 
Konrad 
M?ody Myszaty
terrarystyka


Imi?: konrad
Wiek: 32
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 35
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2008-06-08, 16:42   
   Myszy: Jeden to edek reszta niema imion:D


Argos jakie masz w?ze? :wink:

Btw.

Zrozumcie ?e w??? musza je?? gryzonie ptaki itp. Tego nie zmienicie!! Musieli by?cie wybic wszystkie w?ze :roll: a w tedy by?cie mieli zemn?do czynienia :wink: ( z reszt? terrarystów pewnie tez)

pozdro i pokój!
_________________
Konrad
 
 
Kamyczek 
Myszomaniak



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Lut 2006
Posty: 764
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2008-06-08, 16:51   
   Myszy: rudy ch?opak o imieniu Miodek


Konrad,ale po co znów zaczynasz?.My?l? ?e wszyscy o tym wiedz?,nie musisz powatarza?.
_________________
Odesz?y: Myszeida(*), A-Psik(*), Walentynka(*),Ma?a Mi(Martynka)(*),Habibi(*),Markiza(*),Rozalka(*),Dziczek(*),Wendy(*),Velvet(*),Wega(*),Pszczó?ka(*),Krówka(*),Wacik(*), Czarna(*), Dzikusek 1(*) i 2(*) :m:(:
 
 
Konrad 
M?ody Myszaty
terrarystyka


Imi?: konrad
Wiek: 32
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 35
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2008-06-08, 16:55   
   Myszy: Jeden to edek reszta niema imion:D


A no to przepraszam ale chyba pora juz skonczy? ten temat :wink:
_________________
Konrad
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-06-08, 18:08   

Konrad napisał/a:
Zrozumcie ?e w??? musza je?? gryzonie ptaki itp. Tego nie zmienicie!!

W??e musz?....


A czy "terrary?ci" musz? ok?amywa? hodowców?
Czy nie mog? szanowa? woli hodowcy który nie chce im sprzeda? myszy ze swojej hodowli?
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Katia 
Starszy Myszaty



Imi?: Kasia
Wiek: 27
Dołączyła: 15 Lut 2008
Posty: 99
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-08, 20:11   
   Myszy: ca?e mnóstwo myszoosób


To obrzydliwe. :mnie: .
Oszuka? kogo? wymy?laj?c k?amstwa tylko dlatego,?e hodowca chce wybra? taki dom dla myszek, jaki mu si? podoba dla nich.
Takie k?amstwa,posuwanie si? od oszustw,?eby wy?udzi? myszki jest wstr?tne. :mchory: :mcenzura:
_________________
Moje myszki s? jak promyczki-rozpraszaj? moje zmartwienia.
 
 
Ratoncita 
Myszowaty
na bezmysiu


Imi?: Anna
Pomogła: 2 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Sty 2008
Posty: 542
Skąd: troch? znik?d
Wysłany: 2008-06-08, 20:30   
   Myszy: obecnie brak


Chyba hodowcom nawet nie wolno sprzedawa?/oddawa? myszek jako mi?ska dla innych zwierzaków (niech mnie jaki? hodowca poprawi, je?li si? myl?)...
_________________
Mus to mus!
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-06-08, 22:05   

Ale macie problemy :D A tekst z tym, ?e mysz czuje obecno?? w??a i jest zdenerwowana i na odwrót to najwi?ksza g?upota jak? s?ysza?am xD KAZDY terrarysta powie Ci droga Olu, ?e jego myszki s? tak spokojne, ?e nawet by ko?o w??a przesz?y oboj?tnie :) I dziwi mnie to, ?e wypowiadasz si? w takiej kwestii nie maj?c w??a %) Us?ysza?a? i paplasz na lewo i prawo nie my?l?c czy to prawda czy te? nie. Myszki zachowuj? si? normalnie i s? pe?ne ?ycia. Co za paranoja ja nie mog? hehehe. Nie b?d? si? k?óci?, bo Ty przecie? wiesz najlepiej :P Jestem pewna, ?e s?ysz?c t? bzdur? nawet mia?a? nadzieje, ?e to prawda i uwierzy?a? to w 100%, bo przez to przecie? myszki ,,cierpi?" ( tj s? zdenerwowane tak? xD).
Prosz? zastanów si? nast?pnym razem nie dwa, nie trzy ale minimum pi?? razy zanim napiszesz co? na temat w??y, o których wida? nie masz zielonego poj?cia. Pozdro
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-06-08, 22:30   

Luis napisał/a:
Us?ysza?a? i paplasz na lewo i prawo nie my?l?c czy to prawda czy te? nie.

i kto to mówi.....
fajnie jakbys sie sama stosowala do tych madrosci ktore teraz wypisujesz :P
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
olka 
Starszy Myszaty



Wiek: 35
Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 65
Skąd: wieliczka
Wysłany: 2008-06-08, 22:37   
   Myszy: wacik


tak jak juz powiedzia?am mój znajomy hoduj?cy w??e (dwie zbo?ówki i mahonia- ?eby nie by?o ze kr?c?:P) nie pozwoli? mi ich dotkn?? kiedy powiedzia?am mu ?e trzyma?am waciora- wi?c czy co? nie tak z moja dedukcj??...
a ty luis ile razy si? zastanawiasz zanim co? palniesz:D
ja nie czu?abym si? dobrze w twojej sytuacji, ale wida? to ju? kwestia indywidualnego sumienia, wi?c róbtacochceta.
_________________
he's another perfect wonder and he's so white as snow:)
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-06-08, 22:38   

Wiedzia?am, ?e to skomentujesz ale nie wiem czy nie zauwa?y?a? czy po prostu tak Ci to utkwi?o w g?owie, ale od bardzo dawna pisz? tylko tam gdzie jakie? poj?cie na dany temat mam lub s?dz?, ?e powinno si? w danej sytuacji zrobi? tak czy tak. Dziel? si? swoim do?wiadczeniem, a nie wypisuj? tego co us?ysza?am od kogo? tym bardziej nie maj?c zwierzaka w domu O.o to zupe?nie co innego.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT