AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2010-08-25, 21:05
Myszy a terrarystyka
Autor Wiadomość
Mohanah 
Gadu?a Myszaty



Hodowla: MOHANAH
Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 302
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2008-06-08, 23:04   
   Myszy: wci?? za ma?o...


Proponuj? zako?czy? te bezsensowne dyskusje i przepychanki, które kompletnie nic nie wnosz? konstruktywnego.
Po ma?u na tym forum zaczyna sie robi? nieprzyjemnie i jest to ju? m?cz?ce.

Co do oszukiwania przez terrarystów, to oni doskonale wiedz? co robi? i ?adne umoralnianie tu nie pomo?e.
My mamy swoje priorytety oni swoje. Proponuj? t? puent? zako?czy? dyskusje.
_________________

 
 
 
mija 
Gadu?a Myszaty
Tao Tao(*)



Imi?: Misia
Pomogła: 1 raz
Wiek: 27
Dołączyła: 02 Lut 2008
Posty: 316
Skąd: Strzelce Op.
Wysłany: 2008-06-09, 12:19   
   Myszy: brak:(


Mohanah, ma racj? lepiej ju? zamkn?c ten temat bo i tak nic nie zdzia?amy a ?a?cucha pokarmowego nie wywrócimy do góry nogami tylko dlatego ?e my hodujemy myszki i nie chcemy aby w??e je zjada?y to jest bezsensu .Proponuj? temat zamkn??.
_________________

[url=http://pavic.co.cc/zwierz/2922][img]
 
 
oh noes!
M?ody Myszaty


Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 42
Wysłany: 2008-06-09, 23:26   

mam paru znajomych, terrarystów ;)
i faktycznie, kolega chyba przesadza?, bo raz, ?e oni hoduja karmówk? razem z gryzoniami (a ja hoduj? 3 szynszyle z dwoma kotami, ale szynszyle chyba w roli drapieznikow-analogia)i te istotnie nie s? zestresowane, a dwa, ?e po dniu pracy w zoologu i sp?dzonym w domu czasie z tymi wszystkimi karmówkami to te w??e chyba by zjad?y ?ywcem opiekuna ;) a tak nie jest, bo generalnie w?? rzadko atakuje co? czego nie jest w stanie zje??. ;)

ostatnio terrarysta rzali? mi si?, ?e jego w?? nie chce zje?? szczura no i kupowa? nowego ;) nie wiadomo czemu tamtego nie chcia? zje??, bo wielko?? by?a odpowiednia, a szczur te? jak gdyby nigdy nic ;) ale ogólnie natura jest nieprzewidywalna - my np. mamy piranie które karmi si? mniejszymi rybkami ;) dwie ju? tam ?yj? od tygodnia - nietkni?te :) pozosta?e codzie? nowe s? zjadane.

ja mia?am myszki, trzy, te? wykupione z paszczy w??a ;) lat wtedy mia?am 15, ale przecie? kiedy? trzeba dojrze? i nie mo?na by? wiecznie naiwn? optymistk? ;)
teraz my?l? o gadzie, ale chyba ?wierszczo?ernym ;) ew syryjsko-chomiko-?ernym bo ich nielubie z ca?ego serca ;)
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-06-10, 08:58   

oh noes! napisał/a:
nie wiadomo czemu tamtego nie chcia? zje??, bo wielko?? by?a odpowiednia, a szczur te? jak gdyby nigdy nic

Akurat powodów mo?e by? sporo, od wielko?ci do nawet koloru gryzonia! ;) Czasem w?? nie zje np bia?ego pokarmu tylko musi by? w kropki b?d? czarny. :P Albo w?? móg?by si? te? zbli?a? do wylinki. Mo?liwe te?, ?e od ostatniego karmienia za ma?o czasu up?yn??o, mog?a by? te? zbyt niska temperatura, je?li samiec to mo?e akurat by? okres godowy albo po prostu pokarm zosta? podany o niew?a?ciwej porze dobry. :)
Polecam gada, s? naprawd? wspania?ymi zwierz?tami do obserwacji i poznawania ich zwyczajów :)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-06-10, 09:05   
   Myszy: Fafik


Luis napisał/a:
Czasem w?? nie zje np bia?ego pokarmu tylko musi by? w kropki b?d? czarny.


Nie wiem czy wiecie dlaczego tak jest? Ja Wam powiem :) A mianowicie dlatego, ?e bia?e myszki w naturze nie wyst?puj? wi?c w?? nie ma instynktu by polowa? na co? takiego. dlatego poluj? tylko na myszki o ciemnej barwie lub przynajmniej z ciemnymi elementami . :)
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-06-10, 09:13   

Heh nie do ko?ca ;)
Niedziou napisał/a:
dlatego poluj? tylko na myszki o ciemnej barwie

W?? zje ka?d? mysz ale nie zawsze mu si? podoba kolor. Czyta?am kiedy?, ?e kole? wrzuci? do w??a kilka sztuk myszy aby móg? rzeczywi?cie polowa? i by?y one ró?nych kolorów. W?? wybra? bia?? mimo, ?e inne by?y ciemnych kolorów ;) Sama nie potrafi? równie? tego wyt?umaczy?. Mo?e wyt?umacz? to nasi szanowni koledzy terrary?ci ;> wreszcie napisaliby co? na temat :P Wg mnie to zwyk?a zachcianka xD w??e s? wybredne :P

Uwa?am równie?, ?e w naturze naturalnie poluj? na ciemne myszki, bo bia?ych nie ma ale w??, który urodzi? si? w niewoli nie wie jak myszki wygl?daj? tj nie ma tego w genach, ?eby polowa? tylko na ciemne. W??a hodowlanego mo?na nastawi? nawet na tylko bia?e myszki czy inne gryzonie i bez problemu b?dzie je wcina?.
Niedziou napisał/a:
w?? nie ma instynktu by polowa? na co? takiego

Ja bym uj??a to tak, ?e w?? rodzi si? z instynktem polowania i dlatego traktuje si? go z respektem i nie przytula itd bo zawsze mo?e udziaba?. Ale je?li chodzi o kolor zdobyczy, nie jest to wa?ne dla w??a aby segregowa? i je?? tylko ciemny pokarm, bo taki mieli jego przodkowie w naturze :P Nie wiem czemu raz jedz? takie myszki, a raz takie. Tak jak pisa?am to pewnie zwyk?y przejaw chwilowej zachcianki w??a :)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-06-10, 09:42   
   Myszy: Fafik


To co mówisz Luis trzyma si? kupy, ale to co ja napisa?am nie jest wyci?ni?te z palca tylko po prostu czyta?am to w swoim skrypice do zoologii jak równie? mówili nam o tym wyk?adowcy. Dlatego podaje t? informacje, bo nie jest to bzdura z gazety. Ale zgadzam si?, ?e wyj?tki zawsze s?, bo natura nie jest sztywna i dopasowuje si? do sytuacji!
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-06-10, 10:00   

Nie no, bro? Bo?e nie mówi?, ?e ?le mówisz! ;) Tylko, ?e nie do ko?ca to jest prawda : Mnie si? wydaje, ?e to zale?y nie od gatunku w??a ani terenu, na którym ?ywe ale od osobnych osobników. Wiesz jak to mówi?, wyj?tek stanowi regu?? ;) W??y jest mnóstwo gatunków i sztuk tak wi?c i tych wyj?tków jest du?o :]
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
oh noes!
M?ody Myszaty


Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 42
Wysłany: 2008-06-10, 12:45   

wniosek z tego, ?e w?? wie co dobre ;) wszak bia?e myszki raz, ze s? s?absze a dwa, ?e to wynik mutacji które sprowokowali ludzie ;) My tez nie chcemy GMO :P
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-06-10, 13:48   

hehe ano w?? jak raz z?apie sobie tak? bia?? ( czego ni powinno si? w sumie robi? tj wpuszcza? ?ywej myszy ) to obczai, ?e mu ?atwiej idzie xD No ale nie ma co ci?gn?? tego tematu :)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-06-10, 17:36   
   Myszy: Fafik


Wszystko ju? wyja?nione :) I podsumowuj?c natury nie przewidzimy i zawsze s? od niej jakie? wyj?tki i tego typu tam rzeczy :P I to w?a?nie jest w naturze fascynuj?ce :) nie da jej si? zamkn?? w jaki? kanonach i regu?ach :)
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-06-15, 18:54   

oh noes! napisał/a:
wszak bia?e myszki raz, ze s? s?absze a dwa, ?e to wynik mutacji które sprowokowali ludzie

Ale o czym Ty piszesz - bia?e myszy zosta?y schwytane w naturze wieki temu.... i by?a to spontaniczna naturalna mutacja (jak wiele innych w naturze).
U myszy rasowych bia?e myszy s? cz?sto wi?ksze od czarnych.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
oh noes!
M?ody Myszaty


Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 42
Wysłany: 2008-06-19, 00:54   

Emielcia, ale ja pisz? o albinoskach w tej chwili ;) a tamte o ile mi wiadomo mia?y czarne oczka? ;)
no tak, albinosy te? w naturze si? pojawiaj?, ale gin? zwykle marnie ;P
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-06-19, 14:53   

No widzisz, a bia?e myszki o czewronych oczach (rasowe PEW) s? cz?sto wi?ksze od np. czarnych.

Albinosy w naturze gin? marnie, bo nie maj? maskuj?cego ubarwienia, wi?c szybciej mog? pa?? ofiar? drapie?nika.


Wydaje mi si?, ?e te od?owione bia?e myszki to by?y w?a?nie albonosy z czerwonymi oczami.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2008-06-19, 15:06   

Emielcia, a nie jest tak, ?e to, ?e czarne s? mniejsze to z?udzenie optyczne? ;)
a z tego co czyta?am na myszy.net to chyba jacy? mnisi od?awiali bia?e myszki ;)
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT