AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kamyczek
2008-05-29, 22:10
znalaz?am go??bia
Autor Wiadomość
kola 
Starszy Myszaty
Kasioki rz?dz?! :)


Wiek: 27
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 96
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2008-05-29, 14:47   znalaz?am go??bia
   Myszy: Ciicha, Atticus, Salwador, Fuczu? [*]


Bardzo przepraszam szanownych modów, je?eli ?le umie?ci?am, ale pisze o wszystkim to o wszystkim :wink: a wi?c wracaj?c do tematu, to mam problem. Otó? moja mama znalaz?a bodaj?e... 2 dni temu pod jej sklepem go??bia,który nie potrafi? lata?. Sta? na do?? ruchliwym chodniku, gdzie ci?gle chodz? psy, ma?e dzieci itp. no to moja mama wzi??a go do kartonu i da?a do nas na balkon. ja kupi?am r?kawiczki, i sprawdzi?am, czy nie ma na skrzyd?ach jakiej? rany. Z?amanego skrzyd?a te? nie ma, bo my mamy balkon wykafelkowany i jak sie na nim ci?gle ?lizga to rozk?ada skrzyd?a, ?eby utrzyma? równowag?. gdyby by?y z?amane nie móg? by nimi ruszy? :? ma straszny apetyt, du?o ?pi, chodzi troch? tak... no... niezbyt dobrze, mo?e dlatego, ?e my na balkonie mamy kafelki i ci?gle sie na nich ?lizga ( :lol: ) no i tu sie zaczyna mój problem.... no bo co teraz? mam wra?enie, ?e on specjalnie udaje,?e nie umie lata?, byle by tylko dosta? je?? :wink: wiem, ?e to nie mo?liwe ale tak mi sie tylko wydaje :wink: no... to wie kto? mo?e co ja mam teraz robi??

PS do weterynarza raczej nie pójd?, bo mama twierdzi, ?e ten nasz weterynarz, nie przyjmuje go??bi znalezionych na podwórku :?
_________________
Nie rezygnuj z marze? tylko dlatego, ?e wymagaj? czasu! Czas i tak up?ynie...
 
 
 
Gotik 
Starszy Myszaty


Imi?: Madzia
Wiek: 36
Dołączyła: 13 Kwi 2008
Posty: 95
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-05-29, 15:38   
   Myszy: ?atka, hika, czarna


moze sobie uszkodzil lotki? Co prawda nie wiem czy sam by byl w stanie cos takiego zrobic ale byc moze to to. Opcja z niechecia do latania jakos do mnie nie przemawia bo jednak to zwierze ma instynkt i raczej nie dal by sie latwo zlapac a juz na pewno by nie siedzial na balkonie. Jest kilka mozliwosci. a) mozesz go tak dalej trzymac ale to nie rozwiarze problemu a tylko go przesunie. b) trzbe isc do weterynarza, a nuz sie zna (zreszta powinien) c) jezeli mieszkasz w jakims wiekszym miescie to isc na jakis uniwersytet gdzie jest biologia, weterynaria itp. U mnie co chwile ktos przychodzi z jakimis roznymi zwierzakami i profesorownie jezeli sie nim nie zajmuja to przynajmniej mowia co im jest i co trzeba zrobic.
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-05-29, 16:04   

kola, a jak wygl?da jego dziób? Ma tak troch? go?o przy dziobie i oczach? Je?li tak, to jest m?ody, pierwsze tegoroczne piskl?ta zaczynaj? opuszcza? gniazda. Mo?liwe, ?e dlatego nie lata.

A mo?e jest gdzie? w twoich okolicach schroniska dla ptaków? Je?li tak, zadzwo? do nich, mo?e poradz? ci co masz robi?, albo wezm? go do siebie.
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-05-29, 16:18   

Wg mnie odkarm go i zaczekaj. Teraz jest ciep?o to mo?e poby? na balkonie czy gdzie? :) W kartonie bym go nie trzyma?a... Troch? ma?o miejsca. Wypu?ci?abym go do ogródka czy gdzie?. Nie odlecia?by przecie? i je?? by te? dostawa?. Je?li kiedy? by znikn?? to by? wiedzia?a, ?e postanowi? opu?ci? Wasze progi :)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-05-29, 16:36   

Jeszcze bym radzi?a zasi?gn?? porady u go??biarzy (np. na jakim? forum, o ile takie istnieje) w kwestii karmienia. Ja wiem tylko tyle, ?e chlebem nie powinno si? karmi?.

Niech wet go obejrzy, przecie? ewentualny uraz powinien pozna?.
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
snowdog 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 1 raz
Wiek: 35
Dołączyła: 16 Mar 2008
Posty: 394
Wysłany: 2008-05-29, 17:08   
   Myszy: -


W?tpi?, ?eby "udawa?", ?e nie umie lata? ;) Mia?am kiedy? uratowanego go??bia, dawali?my mu bu?k? zamoczon? w mleku, pó?niej jak podrós? dostawa? kasz? gryczan?. By?o mu u nas dobrze, ale jak ca?kiem dorós?, to pewnego dnia po prostu sobie wylecia? przez okno i ju? nie wróci?.
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-05-29, 17:21   

Ja kiedy? nauczy?am go??bia lata? :D Obok naszego domu by?a spora ??ka (teraz s? tam nowe bloki...). Znalaz?am tam m?odzika, który ucieka? na piechot? pokracznie machaj?c skrzyd?ami. Z?apa?am go i lekko podrzuci?am. Ca?kiem zgrabnie wyl?dowa?. Powtórzy?am to kilka razy, za ka?dym razem frun?? troch? dalej. No i w ko?cu polecia? daleko, chyba na dach bloku, i tyle go widzia?am.

snowdog, zgadzam si?. Go??bie s? bystre, ale nie a? tak, ?eby udawa? uraz. Albo to m?odzik dopiero co wyrzucony z gniazda (tak, to normalne), albo ma jaki? uraz, je?li nie ko?ci, to mo?e mi??nia. Ale stawiam na to pierwsze.
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
kola 
Starszy Myszaty
Kasioki rz?dz?! :)


Wiek: 27
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 96
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2008-05-29, 20:20   
   Myszy: Ciicha, Atticus, Salwador, Fuczu? [*]


ju? lepiej :grin: w?a?nie te? na to wpad?am, ?eby go troch? po podrzuca?, i ju? jest lepiej :grin: a mianowicie: "wlatuje" (tj. wskakuje i macha przy tym skrzyd?ami) na karton, z kartonu na krzes?o, a z krzes?a na taki wi?ksze karton, na którym s? gazety i ju? tak kombinuje jak by tu wylecie? :wink: ogólnie jeszcze taki baardzo nieporadny, ale wa?ne, ?e ju? próbuje :wink: na razie go jeszcze potrzymam, bo gdyby wyskoczy?, to nawet je?eli prze?yje upadek to i tak ze?re go kocur, który ci?gle :m:): poluje na ptaki pod naszym blokiem. je wszystko co mu sie rzuci pod dziobek, no przy dziobku ma takie troch?...niedorozwini?te piórka :wink: jeszcze par? dni i go po?egnamy a mnie czeka porz?dnie wyszorowanie balkonu :roll: w ka?dym razie dzi?ki wszystkim pomagaj?cym :grin:
_________________
Nie rezygnuj z marze? tylko dlatego, ?e wymagaj? czasu! Czas i tak up?ynie...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT