AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Uszkodzenie ucha
Autor Wiadomość
myska 
Szara myszka


Imi?: Agnieszka
Wiek: 28
Dołączyła: 29 Paź 2007
Posty: 12
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2008-06-13, 10:48   Uszkodzenie ucha
   Myszy: Alecto, Kiwi i Pulpecia


Kilka dni po odebraniu myszki zauwa?y?am, ?e ma dziurk? w uszku. Troch? si? przestraszy?am ale w ko?cu pomy?la?am, ?e mo?e tak oznakuj? myszki w hodowli (osobi?cie nie znam si? na hodowli myszy). Teraz (ok. roku pó?niej) moja inna mysia z zoologa mia?a jak?? wysypk? na uszach... To znaczy jakie? czerwone plamki. Akurat wyjecha?am na cztery dni, a jak wróci?am mysza mia?a male?k? dziurk? w uchu. Od czego to mo?e by?? Wasze myszki te? tak maj?, czy powinnam i?? do weta?
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-09-07, 21:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-06-13, 11:03   

I?? do weterynarza :) Nie s?ysza?am aby dziurkowano myszkom uszy nawet w hodowli rasowych O.o jak dla mnie to troch? sadyzm czy co?. A myszka ma to tylko na uchu czy mo?e te? ko?o uszu? Bo mo?e to ?wierzb albo inna choroba skórna wywo?ana czym?.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
myska 
Szara myszka


Imi?: Agnieszka
Wiek: 28
Dołączyła: 29 Paź 2007
Posty: 12
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2008-06-13, 11:22   
   Myszy: Alecto, Kiwi i Pulpecia


W?a?ciwie ta wysypka na uszkach znikn??a, jet tyko taka male?ka dziurka. Jak wróce do domu to si? przyjrz?, czy ma co? na skórze.
_________________
Za TM: Melisia, Magnolia, Milka, Narcyza, Nagietka, Noelka, Kalipso, Algida, Azja, Marchefka <3
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-06-13, 12:07   
   Myszy: Fafik


Myszki maj? delikatne uszka mo?e gdzies zahaczy?a ,abo si? kiedy? bi?a z inna i ma ranke która ju? jej tak zosta?a?!Ja bym sie tym nie martwi?a, chyba,?e si? jadzi. Moja myszka te? ma nadszarpiniet? uszko i tak sobie z tym ?yje bo nie ma co z tym zrobi?. Po prostu niekompletne ucho, ale takie ju? mia? od nowo?ci :)
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
myska 
Szara myszka


Imi?: Agnieszka
Wiek: 28
Dołączyła: 29 Paź 2007
Posty: 12
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2008-06-13, 14:10   
   Myszy: Alecto, Kiwi i Pulpecia


Oprócz tej dziurki, nie ma ?adnych zmian. I chyba jej nie boli, jest OK :smile:
_________________
Za TM: Melisia, Magnolia, Milka, Narcyza, Nagietka, Noelka, Kalipso, Algida, Azja, Marchefka <3
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-06-13, 14:35   
   Myszy: Fafik


No to tak jak mówie. Uszko to delikatna tkanka i mo?e si? uszkodzi? podczas zabawy czy innych czynno?ci jakei nasze myszaki wykonuj? :p i nic z tego powodu im si? nie dzieje. Czasem nawet nie krwawi i mo?na nie zauwa?y?. Przejmowa? si? mo?na tylko wtedy, gdy taka "dolegliwo??" zaczyna si? jadzi? lub co? w tym stylu. W innym przypadku jak w?asnie naszych myszek najlepiej zostawi? to. Taki ju? urok naszych myszek i nie ma co w to ingerowa?

[ Dodano: 2008-06-13, 14:37 ]
Aha no i jak tu czytam. skoro by?a jak? wysypka wokól tego to na razie sie temu przygl?daj, je?li co? si? zacznie dzia?, lub myszce zacznie to przeszkadza? wtedy zacznij dzia?a?, ale my?l?, ?e potrzeby nie b?dzie, bo wygl?da na to, ?e po prostu gryzo? ?obuz gdzies tym uchem zahaczy? i sobie je odrobinke poturbowa?:)
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
mija 
Gadu?a Myszaty
Tao Tao(*)



Imi?: Misia
Pomogła: 1 raz
Wiek: 27
Dołączyła: 02 Lut 2008
Posty: 316
Skąd: Strzelce Op.
Wysłany: 2008-06-13, 19:55   
   Myszy: brak:(


Chcia?am ju? temat taki sam zak?ada? bo w kreskówkach myszki maj? takie uszka jakby naderwane i widzia?am jedn? ju? tak? myszk? z takim niekompletnym uszkiem i chcia?am si? zapoyta? czy tak moze by? ale tutaj znalaz?am odpowied? na to pytanie:) :smile:
_________________

[url=http://pavic.co.cc/zwierz/2922][img]
 
 
patusia63 
Mysi Bywalec



Imi?: Patrycja
Wiek: 28
Dołączyła: 08 Kwi 2008
Posty: 178
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-06-13, 20:33   
   Myszy: Poziomka, Porzeczka [*], Szynka [*]


Maja 1 mycha tez nie miala kawalka uszka :m:):
_________________
<:3 )~~~~~~( 8: >
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-06-14, 20:20   

Ta myszka z hodowli to pewnie mia?a przypadkiem uszkodzone uszko - mo?e w czasie zabawy z rodze?stwem w dziecinstwie to si? sta?o, a mo?e matka przenosz?c maluszka uszkodzila uszko. W ka?dym razie takie niewielkie "mechaniczne" uszkodzenia ucha s? niegrozne, ladnie i szybko si? goj? i nie przeszkadzaj? w pozniejszym czasie.

Natiomiast wszelkich uszkodzenia ucha czy ranek wynikaj?ce z choroby nie mo?na lekcewa?y?. Je?eli myszka mia?a wysypk?, to pewnie jednak co? jej dolega - co niewparne oko mo?e przoczy?. Zaleca?abym jednak wizyt? u weterynarza, który oceniu czy na pewno nie ma choroby skórnej lub pasozytów. Je?eli myszce co? dolega i zaniedbasz spraw?, to przez ten ca?y czas ona bardzo cierpi z powodu bólu, sw?dzenia i innych dyskomfortów. A przecie? chcesz dla swojej myszki jak najlepiej, prawda?
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Anisia 
Myszo?ak



Imi?: Anita
Dołączyła: 28 Lip 2008
Posty: 600
Wysłany: 2008-07-31, 13:38   

moja myszka charlu? te? ma dziurk? w uszku ale nie jest to rzadne oznakowanie tylko poprostu wydrapa? j? sobie gdy mia? ?wie?bowca. ranka sie zagoi?a ale dziurka zosta?a to jego znak rozpoznawczy :grin:
_________________
Charlie [*]
Daisy[*]
Mimi [*]
Fizia [*]
Pusia [*]
Czesia [*]
Vanilla[*]
Gabry?[*]
 
 
 
Misia7 
Myszomaniak



Imi?: Michalina
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 29 Sty 2010
Posty: 717
Skąd: Dobre Miasto
Wysłany: 2011-01-12, 18:33   

Moja Puma jaki? czas temu straci?a male?ki kawa?eczek uszka (nie wiem dlaczego, mo?e mia?a ma?? sprzeczk? z któr?? z kole?anek). Ostatnio zacz??a sobie rozdrapywa? rank?.
Troch? si? o ni? martwi?. Czy mo?e jej wej?? tam jakie? zaka?enie? Mo?e stosowa? jak?? ma?? profilaktycznie? Czy po prostu zostawi? w spokoju i czeka? a? si? zagoi?
_________________
Tequila [']
Puma [']
Gabrysia [']
Gacek [']

 
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2011-01-12, 21:19   

Misia7, delikatnie jej to Rywanolem odka? je?li rozdrapuje rank?. A swoj? drog? mo?esz sprawdzi? z wetem czy przypadkiem nie ma tam roztocza (Miobia lubi atakowa? takie miejsca) i w razie czego zastosowa? leczenie. Cho? mo?e nie b?dzie potrzeby.
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Misia7 
Myszomaniak



Imi?: Michalina
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 29 Sty 2010
Posty: 717
Skąd: Dobre Miasto
Wysłany: 2011-01-13, 17:20   

Dzi?kuj? :)
Spróbuj? przemy? jej uszko Rywanolem. Weterynarz obejrza? j? wczoraj wieczorem przy okazji. Mówi?, ?e równie? podejrzewa roztocza i ?e mo?e by? to te? ?wierzb. Jak nie b?dzie poprawy, to mam si? jeszcze do niego z ni? zg?osi?.
I jeszcze raz bardzo dzi?kuj?.

PS A co jaki czas przemywa? jej uszko?
_________________
Tequila [']
Puma [']
Gabrysia [']
Gacek [']

 
 
 
SponGeBob 
Gadu?a Myszaty
~My?l PoZyTyWnIe~



Imi?: Agata
Pomogła: 1 raz
Wiek: 26
Dołączyła: 14 Sty 2011
Posty: 348
Skąd: W-wa
Wysłany: 2011-01-14, 19:45   
   Myszy: Bubcia,Orzeszek[samiczka inaczej br?zik ;p],Bia?a (mia?a by? pysia ale nikt tak do niej nie mowil :) M?odziutka pche?ka :D


Pod??cze si? od razu do tematu aby nie potrzebnie za?mieca? . Moja myszka jak si? drapie w uszku to zazwyczaj pisknie i znowu boj? si? o ni? mo?e jej cos :sad: dolega? ? Rzadko si? to zdarza ale jednak udaje mi si? to zaobserwowa?.Dosz?am te? do wniosku ze mo?e ma za d?ugie pazurki i jak tam zahaczy to ja zaboli .
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2011-01-14, 21:58   

SponGeBob napisał/a:
mo?e ma za d?ugie pazurki i jak tam zahaczy to ja zaboli .
zobacz jak faktycznie wygl?daj? te jej pazurki, ale w?tpi?, ?eby mia?a za d?ugie,: myszki (poza hairlessami) same sobie ?cieraj? pazurki na pod?o?u i wdrapuj?c si?
SponGeBob napisał/a:
mo?e jej cos :sad: dolega? ?
mo?e
Paso?yty, roztocza, pocz?tki ?wierzbu ...
Jak si? boisz to id? do weta na kontrol? i ju?. My Ci przez forum nie powiemy co jest Twojej myszce tak dok?adnie.
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT