AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przero?ni?te pazury
Autor Wiadomość
Bogi 
Starszy Myszaty



Pomogła: 2 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 14 Wrz 2007
Posty: 96
Skąd: Ruda ?l?ska
  Wysłany: 2008-07-12, 18:46   Przero?ni?te pazury

Witajcie! Dawno nic nie pisa?am. Mam problem z Gryzuni?, otó? nie chce ona ?ciera? pazurków w akwarium ma: patyki po kolbie ga??zki jab?oni, rurki, kamyczek i ostatnio kupi?am drewniany domek z dnem, aby w ko?cu zacze?a ?ciera? te szpony. Jednak te przyedmioty na nic si? nie przyda?y :sad: 2 tygodnie temu jej wygl?da?y TAK niestety nie mam zdj?cia jak wygl?daj? teraz. pazurki sie zaokr?gli?y, Gryzunia jest tak ruchliwa ?e nawet weterynarz odmówi? obci?cia pazurków. Próbowa?am papierem ?ciernym i tak?e da?am go do akwarium. Jakie jeszcze znacie metody na zt?pienie tych paznokci??

P.S. je?li w z?ym dziale napisa?am to przepraszam.(to tak na wszelki wypadek)
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-09-06, 19:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mysza 
Junior Admin
was kocha xD



Hodowla: Little Foot
Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sie 2006
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-12, 19:35   

Dobrze by bylo gdybys wstawila zdjecia obecnego stanu. Jesli myszy przerastaja pazurki najlepiej je obcinac,ale jesli jest tak ruchliwa jak mowisz,to moze byc problemem. Jesli weterynarz nie potrafi sobie poradzic z mysza,to zaden z niego weterynarz :P W takiej sytuacji trzeba samemu sprobowac je obciac. Wsadzanie papieru sciernego nic nie da a moze myszy zaszkodzic gdy zechce go pogryzc!! Myszy same sobie skracaja pazurki,nie scieraja ich,wiec jesli sama tego nie robi to zaden dodatkowy "sprzet" w akwarium nie pomoze.
 
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-07-12, 20:10   

Bogi, papier ?cierny w akwarium to kiepski pomys?. Rzadko pomaga na pazurki, myszka mo?e sobie najwy?ej zrobi? otarcia na ?apkach i tak jak napisa?a Mysza, mo?e zaszkodzi?, je?li maluchom przyjdzie do ?ebka zjedzenie go.

Mo?esz sprobowa? u?y? no?yczek do paznokci dla dzieci (maj? zaokr?glone ko?ce). We? myszk?, daj jej co? dobrego, ?eby j? zaj?? i poucinaj same koniuszki pazurków. Je?li nie wiesz ile uci?? spróbuj obejrze? pazurki pod ?wiat?o, mo?na obcina? t? przejrzyst? cz???, inaczej uszkodzi si? naczynia krwiono?ne (ale gdyby tak sie sta?o, wystarczy odkazi?, takie ranki szybciutko si? goj?). Lepiej jest ci?? pazurki "od boków" ni? na linii "góra-dó?" (bo s? one sp?aszczone bocznie) inaczej pazurek mo?e si? rozwarstwi?, co mo?e myszce pó?niej przeszkadza?.

Mo?esz te? przypi?owa? je kawa?eczkiem papieru ?ciernego lub pilnikiem szklanym (nie ma ostrego ko?ca i nie poszarpie pazurka). Mo?liwe, ?e przyda si? druga osoba do przytrzymania wiercipi?ty, ?eby? mia?a ?atwiej (wiem co to znaczy usi?owa? skróci? pazury i przytrzyma? jednocze?nie :P )

Nie polecam gilotynki dla psów/kotów. S? za du?e i mo?na ruchliwej myszy uci?? przez przypadek paluszek.
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-07-12, 22:06   

Widzieliscie to zdjecie co wstawila Bogi?

Przeciez te pazurki nie sa wcale jakies za dlugie.
Problemem s? pazurki ktore sie zakrecaja i robie sie prawie cale kolo z nich.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
mysza 
Junior Admin
was kocha xD



Hodowla: Little Foot
Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sie 2006
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-12, 22:30   

Bogi napisał/a:
2 tygodnie temu jej wygl?da?y TAK niestety nie mam zdj?cia jak wygl?daj? teraz
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-07-12, 22:56   

Myslisz ze w ciagu 2 tygodni mogly tak dramatycznie urosnac?
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-07-13, 00:01   

Dok?adnie. Zgadzam si? z Emielci? :D Pazurki w ?yciu w ci?gu 2-óch tygodni nie uros?yby jako? tak tragicznie. Te pazurki s? wg mnie w sam raz, a nawet je?li by?yby kuliste to by?oby dobrze , poniewa? takie pazurki pozwalaj? utrzyma? si? myszce na ró?nych wysoko?ciach i np gdy chodz? po naszych ubraniach gdy my stoimy prosto to dzi?ki kulistym pazurkom trzymaj? si? dobrze naszego ubrania i nie spadaj? ;)
Bogi, nie masz si? czego ba? i nie obcinaj pazurków! Myszka sama sobie z nimi poradzi. Pazurki s? zbyt delikatne aby je opiekun móg? rusza?. Je?li b?dzie mia?a za d?ugie to same powinny si? zetrze? bez problemu przy tych wszystkich urz?dzeniach i akcesoriach, które s? u Twojej myszki w klatce.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
olka 
Starszy Myszaty



Wiek: 35
Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 65
Skąd: wieliczka
Wysłany: 2008-07-13, 11:22   
   Myszy: wacik


mój szynszlek ma na ?apkach co? bardziej przypominaj?cego paznokcie ni? pazurki i sam sobie je obgryza z?bkami:D raz widzia?am jak wacior robi dok?adnie to samo :shock: fakt, nie ma w akwa takich urz?dzen, na które móg?by sie wspina? z racji, tego, ?e móg?by mi nawia?;) (ale jak dojedzie do nas klatka- to si? zmieni;))
podsumowuj?c gryzon raczej nie dopu?ci?by do tego, ?eby pazurki uros?y na d?ugo?? mu przeszkadzaj?c? bo jego siekacze doskonale ten problem rozwi?zuj?;)
_________________
he's another perfect wonder and he's so white as snow:)
 
 
mysza 
Junior Admin
was kocha xD



Hodowla: Little Foot
Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sie 2006
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-13, 21:37   

Moze nie dramatycznie,ale mogly urosnac na tyle ze sa za dlugie.
dlatego poprosilam o obecne zdjecie.
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-07-14, 09:06   

Wydaje mi sie ze myszki bardziej li??-myj? sobie ?apki ni? obgryzaj? paznokcie (ale moge sie mylic)
Ale faktycznie, czemu sobie ich nie obgryz?? ;)
A widzialam myszki z faktycznie przerosnietymi paznokciami, ze niewiele im brakowalo do pelnego okregu. Nawet chyba Natalia wstawiala zdjecie myszek z czech z takimi pazurami.
Ewa, masz racje, mogly urosnac. Nie wiemy o ile.
No i czy potrafimy okreslic dokladnie od ktorego momentu myszka ma za dlugie pazury? Od kiedy jest to dla niej dyskomfort?
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-07-14, 12:47   

Ja uwa?am pazurki za za d?ugie, gdy palce sie na nich opieraj?, kiedy myszka stoi na p?askim pod?o?u. Zazwyczaj koniuszki sa wówczas d?ugie i cieniutkie (mam nadziej?, ?e rozumiecie moje zawi?e t?umaczenie :P ). Pazurki na zdj?ciu s? jeszcze odpowiedniej d?ugo?ci.
W przypadku szczurów dodatkow? wskazówk? dla mnie, ?e trzeba przyci?? koniuszki, jest mocne drapanie, gdy po mnie chodz?. Niestety, moje baby chyba uwa?aj? za zb?dne przygryzanie szponów na tylnych ?apach :roll:
Na szcz??cie z moimi mycholami nie mia?am takich problemów, same dba?y o swoje pazurki :)
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
Ametyst 
Gadu?a Myszaty
nieludzki lekarz



Imi?: Patrycja
Hodowla: Auricula
Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 340
Skąd: Wawa/Szcz-n
Wysłany: 2008-07-14, 14:56   
   Myszy: du?o myszastych niebieskich i innych


Ja mam myszolka, który wszystkie pazurki ma ok, oprócz pierwszych od brzucha na tylnich ?apach. Jak dobrze mus i? przyj?a?am po powrocie do domu i zobaczy?am jakie tam ma ko?a to si? przerazi?am :( Ale zwyk?e no?yczki do paznokci, tylko bez ostych ko?ców i ciach ciach i po krzyku. :wink:
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT