AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Muchy, mole i inne
Autor Wiadomość
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-08-07, 20:30   

moja psiura jadla osy, muchy i wszystko co sie ruszalo ( bernardyn goniacy za osa... Bk xD )
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
Ruzia 
M?ody Myszaty
myszofanka


Imi?: Ruzia
Wiek: 41
Dołączyła: 19 Lut 2008
Posty: 29
  Wysłany: 2008-07-31, 22:24   Muchy, mole i inne
   Myszy: rozdzielone:(:( Pinkie i Muniek


S?uchajcie, czy je?li w pokarmie s? jakie? larwy, robaki, których si? nie widzi go?ym okiem i mycha je zje to czy co? jej grozi? My?l? g?ównie o molach. Dzi? mól wylecia? mi z nieprzeterminowanego, kupionego dopiero co pokarmu, oczywi?cie wszystko wywali?am, ale obawiam si?, ?e kilka ziaren mog?o zosta? w pude?ku, w którym trzymam pokarm...
_________________
Myszy rozdzielone, serce p?k?o na pó?...
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-08-28, 11:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-08-01, 01:23   

Ruzia, je?li kupi?a? tak? karm? lepiej nie dawaj jej mychom. Robaki ?wiadcz? o ?wie?o?ci karmy, a raczej jej braku. Zarobaczona karma jest ?le przechowywana, przez co, w moim odczuciu, nie spe?nia swojego zadania, czyli nie zapewnia zwierzakom warto?ciowych posi?ków, a nawet mo?e powa?nie zaszkodzi?..
O niebo lepsze s? karmy pakowane w "worki" z zaciskanym zapi?ciem (czyli w wi?kszo?ci zagraniczne firmy). Kartonowe pude?ka nie chroni? karmy przed czynnikami zewn?trznymi, takimi jak robale, czy wilgo?.
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-08-01, 11:35   

Mangalarga napisał/a:
Ruzia, je?li kupi?a? tak? karm? lepiej nie dawaj jej mychom.

odp
Ruzia napisał/a:
oczywi?cie wszystko wywali?am,


Cytat:
ale obawiam si?, ?e kilka ziaren mog?o zosta? w pude?ku, w którym trzymam pokarm...

To nawet nie umy?a? tego pude?ka? :shock:
Najlepiej nie kupuj tej karmy ponownie.

Tutaj podobne tematy
http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=2106 dlaczego nie dawa? owadów
http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=751 OWADY W KARMIE
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Anisia 
Myszo?ak



Imi?: Anita
Dołączyła: 28 Lip 2008
Posty: 600
Wysłany: 2008-08-01, 13:57   

i s?usznie Ze j? wywali?a? wed?ug mnie to karm? powinno si? otworzy? ju? w sklepie, wtedy gdy znajdziesz robaka to morzesz jeszcze odda? do reklamacji i wzróc? ci pieni?dze
_________________
Charlie [*]
Daisy[*]
Mimi [*]
Fizia [*]
Pusia [*]
Czesia [*]
Vanilla[*]
Gabry?[*]
 
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-08-01, 14:13   

Anisia napisał/a:
karm? powinno si? otworzy? ju? w sklepie, wtedy gdy znajdziesz robaka to morzesz jeszcze odda? do reklamacji i wzróc? ci pieni?dze

Nie ka?dy sprzedawca przyjmie z powrotem. Ja ogólnie radz? unika? jak ognia karm "pude?kowych" - nawet te ?wie?e s? niewiele warte od?ywczo.
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
Ametyst 
Gadu?a Myszaty
nieludzki lekarz



Imi?: Patrycja
Hodowla: Auricula
Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 340
Skąd: Wawa/Szcz-n
Wysłany: 2008-08-01, 15:24   
   Myszy: du?o myszastych niebieskich i innych


Z powodu larw moli i samych moli przesta?am kupowa? takie karmy jak Animals, Dako-art i Eurozoo. I niestety musz? powiedzie? ?e w przypadku Animalsa nawet w tych zakr?canych s?oikach platikowych znalaz?am larwy :( Kupuj? teraz g?ównie w wiaderkach - gdzie mog? ogl?dn?? chocia? powierzchownie karm? (Megan, Vitapol), lub w szczelnych opakowaniach jakie ma firma Dell (nie pami?tam dok?adnie) czy Vitakraft.

Z powodu robactwa przestrzegam te? przed karm? na wag? - spotka?am si? z opini? ?e jest to przeterwminowana karma wysypana z pude?ek. A sama CZ?STO widzia?am mole latajace przy próbie przemieszania takiej karmy.
_________________
 
 
 
flea 
Mysi Bywalec
We got the Funk



Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 167
Wysłany: 2008-08-06, 10:14   
   Myszy: Irish, Bootsy, Chocolate <:3D~


ja ostatnio kupi?am Vitapol z wk?adk? mi?sn?. po otwarciu pude?ka wylecia?o stadko moli, a w pokarmie dla koszatniczek znalaz?am pi?kne larwy. Nawet zadzwoni?am do Vitapol'u ale nic nie zwojowa?am. U mnie w sklepie jest tylko Vitapol i w tym uk?adzie jestem "w lesie" bo nie mog? kupi? nic innego a zwierz?ta chc? je?? .W ogóle to te karmy pewnie s? zarobaczone jeszcze przy paczkowaniu tylko kto si? do tego przyzna.
_________________
Mice are nice :)
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-08-06, 12:49   

flea, mo?esz spróbowa? zamówi? co? innego w planecie-zoo, maj? ogromny wybór karm a i na dostaw? krótko si? czeka :) Ew. pogada? z w?a?cicielami sklepu, czy nie mogliby zacz?? sprowadza? cho?by Vitakraftu (z tych lepszych firm ta jest chyba najbardziej rozpowszechniona w naszym kraju).
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
Mousehouse 
Myszo?wir
Tech. Wet.


Imi?: Kasia
Hodowla: From MouseHouse
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Wiek: 113
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 851
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2008-08-07, 09:50   

flea napisał/a:
e karmy pewnie s? zarobaczone jeszcze przy paczkowaniu.

Raczej mkliki zbo?owe ("mole") lub wo?ki (ma?e czarne ?uczki) wchodz? w hurtowniach gdzie towar le?y czasem do?? d?ugo.

polecam http://sklepy.allegro.pl/..._na_owady_.html
na prawd? skuteczne :)
_________________
 
 
 
Anisia 
Myszo?ak



Imi?: Anita
Dołączyła: 28 Lip 2008
Posty: 600
Wysłany: 2008-08-07, 16:54   

flea napisał/a:
ja ostatnio kupi?am Vitapol z wk?adk? mi?sn?. po otwarciu pude?ka wylecia?o stadko moli, a w pokarmie dla koszatniczek znalaz?am pi?kne larwy. Nawet zadzwoni?am do Vitapol'u ale nic nie zwojowa?am. U mnie w sklepie jest tylko Vitapol i w tym uk?adzie jestem "w lesie" bo nie mog? kupi? nic innego a zwierz?ta chc? je?? .W ogóle to te karmy pewnie s? zarobaczone jeszcze przy paczkowaniu tylko kto si? do tego przyzna.

Co to jest ta wk?adka mi?sna? nigdy si? z tym nie spotka?am
 
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-08-07, 17:08   

Anisia, prawdopodobnie chodzi o te robale, ja wyczuwam w tym zdaniu sarkazm.
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
flea 
Mysi Bywalec
We got the Funk



Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 167
Wysłany: 2008-08-09, 11:11   
   Myszy: Irish, Bootsy, Chocolate <:3D~


wk?adka mi?sna to w?a?nie robactwo - taki ?art. jedzonko zamówione. nie dam tru? moich zwierzaków. W ogóle to ca?a dostawa jako? mi dziwnie pod?mierdywa?a , z pani? w sklepie rozpakowa?y?my kilka pude?ek- jad?o by?o zawilgocone. cz?owiek z vitapolu uzna? ze zawilgocone jedzenie nie szkodzi myszom.Mam nadzieje, ?e jemu ta? kiedy? dostanie sie nie?wie?e jedzenie i kto? mu powie ?e to nie zaszkodzi. Co za naród....
_________________
Mice are nice :)
 
 
Anisia 
Myszo?ak



Imi?: Anita
Dołączyła: 28 Lip 2008
Posty: 600
Wysłany: 2008-08-09, 14:37   

Mangalarga napisał/a:
Anisia, prawdopodobnie chodzi o te robale, ja wyczuwam w tym zdaniu sarkazm.

w tym zdaniu wcale nie by?o sarkazmu :mangel:
 
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-08-09, 16:19   

Anisia napisał/a:
Mangalarga napisał/a:
Anisia, prawdopodobnie chodzi o te robale, ja wyczuwam w tym zdaniu sarkazm.

w tym zdaniu wcale nie by?o sarkazmu :mangel:

Mia?am na my?li to, co napisa?a flea... -_-"
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT