AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Muchy, mole i inne
Autor Wiadomość
xou 
Szara myszka


Wiek: 43
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 6
Wysłany: 2006-06-18, 01:20   Czy myszy mog? je?? muchy

Jest lato, wiec do mojego akwarium zdarza sie ze wleci jakas mala mucha. Gdy mysza ja zobaczy to odrazu pac - i je muche. Czy to jest normalne ? Myszy moga to jest czy wyganiac ta muche od nich ? :P

Nie wiedizalem gdzie dac ten temat, bo to co one jedza nie wydaje mi sie pokarmem :)
Ostatnio zmieniony przez kat 2007-02-04, 15:37, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-06-18, 07:06   
   Myszy: tak


Uczenie mówi?c, to mo?e bia?ka jej brakuje? ;)
Co do much, to si? zdarza... moje tak nigdy nie robi?y... (tylko pies :P ) ale raczej bym si? ba?? do tego dopuszcza?, ze wzgl?du na ?rodowisko w jakim si? muchy obracaj?... khem... khem... brudne i pe?ne chróbsk... :P
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-06-18, 13:53   

Brakuje jej bia?ka.Kup karm? dla psów(np.Purina,Royal Canin)s? na wag?(10 dekagramów starczy na d?ugo,nawet mniej te?)i podawaj,albo dawaj od czasu do czasu szynk?(chud?,np.ciel?cin?).
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-06-18, 14:15   
   Myszy: tak


Albo lepiej napierw napisz co je...
 
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2006-06-18, 15:26   

Nic im sie nie stanie jak zjedz? muche ;) Na wolnosci tez czasami jedz? je jak brakuje im bia?ka :)
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-06-18, 18:33   
   Myszy: tak


Myszy ?yj?ce na wolno?ci to nie to samo co nasze, te ?yj?ce w domach s? wydelikacone (przed setki lat!), podobnie jak coraz wi?cej dzieci dopadaj? uczulenia, to samo mo?na obserowa? u myszy labo, bo ?yj? w sterylnych warunkach. Myszy na wolno?ci jedz? co si? da aby prze?y?, podobno nawet wosk czy myd?o, a nie jest to raczej najlepsza dieta. Dzika mysz ?yje ?rednio oko?o 3 miesi?ce...

"Drobnoustroje mog? by? równie? przenoszone przez owady. Do najcz??ciej spotykanych, nale?? muchy, które ?eruj?c na ?mietnikach, na nawozach itp. mog? ?atwo przenosi? zarazki chorób przewodu pokarmowego, np. duru brzusznego, duru rzekomego, czerwonki bakteryjnej a tak?e jaja glist. Niektóre choroby zaka?ne s? przenoszone przez gryzonie, np. myszy szczury, przenosz? ?ó?taczk? zaka?n?, dury rzekome, w?o?nic?."
www.komers-bhp.pl/minimumsanitarne.html
 
 
 
xou 
Szara myszka


Wiek: 43
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 6
Wysłany: 2006-06-18, 22:17   

Daje im do jedzenia - Zdrowy, naturalny pokarm dla myszek "Tukan"

W pokarmie tym znajduje sie np. sloneczik, ziarna.

Od czasu do czasu dam im przegryzc troche marchewki czy sera. Kiedys dawalem troszeczke jakiegos orzeszka czy paluszka [nie palec u reki ;P] tylko bez soli. Teraz boje sie im dawac takie rzeczy ^^ Sproboje z ta karma dla psow i szynka :) Dzieki
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-06-18, 22:28   

Tukana nie polecam,bardziej wartow?ciowy jest Megan b?d? Vitakraft.Lub w?asna mieszanka.
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2006-06-18, 22:36   

Tukan nie jest z?? karm? choc moje myszy tuczy?a bardziej niz zdrowiej odzywia?a ;) Polecam Karme Vitapol ;)
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-06-18, 22:42   

Vitapol te? ma du?o barwników.
 
 
xou 
Szara myszka


Wiek: 43
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 6
Wysłany: 2006-06-18, 22:50   

Ja znalazlem tylko jeden normalny pokarm dla myszek - wlasnie ten "Tukan" :) Ale przejde sie do takiego jednego sklepu zoologicznego moze beda miec jakies z waszych wymienionych :D Co do szynki - dalem myszkom i tylko troche ja gryza. Niezabardzo za nia przepadaja :) Moze poprostu nie sa glodne ;)

EDIT: A tak w ogole...to wy kupujecie czesto jakies jedzenia dla myszek w internecie? Jest to oplacalne ? :)
 
 
KasiaB. 
Gadu?a Myszaty
mysiomaniak



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 10 Sie 2005
Posty: 386
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2006-06-19, 01:09   

?dnych szynek myszom, to same konserwanty i myszy tego nie potrzebuj?. Moga sobie je?? "Tukana", ale te? polecam "Megan"(dla szczurów), dobra jest te? "Mika" z Vitapolu.

Mucha nie zaszkodzi, cho? lepirj by nie jad?y. Nie wiadomo gdzie ta mucha siedzia?a. Jak myszkom czego? za ma?o to mozna im dodawa? Wibovit Junior do poide?ka i jak ci? sta? to kup kaszk? ry?ow? dla niemowl?t i dawaj co jaki? czas jako przysmak. Ona zawiera du?o witamin i nie ma w niej laktozy, bo jest na mleku modyfikowanym. Kup tak? gdzie si? dodaje wod?...
_________________
rasowa Emancja, Ajunia,Azjunia i Europka (szczurcie) i ja
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-06-19, 17:29   

Kasia,Mika jest z Dako-Art.Kupi?am j? kiedys i sk?ad mi si? podoba?,ale niestety w karmie by?y robaki i nie mog?am zobaczy?,czy moim mychom smakuje.Ja nie kupuj? jedzenia w necie,bo zawsze s? koszta przesy?ki i wynosi tyle,po ile sprzedaj? w sklepach lub nawet wi?cej.Ja dawa?am czasem myszkom szynki i troszk? jad?y ...odrobinka nie zaszkodzi,chocia? bardziej op?aca si? karma dla psów/kotów.
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-06-19, 17:48   
   Myszy: tak


No, co prawda to prawda... ;) Dako-Art (nie mog? nigdzie dosta?)
A "Tukan" (te? nie mog? nigdzie dosta?) jest o tyle beznadziejny, ?e ju? taniej takie same sk?adniki mo?na sobie kupi? w sklepie ze zdrow? ?ywno?ci?, tam jest marna ró?norodno?? i jakie? kolorowe pypcie.
 
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2006-06-19, 18:45   

Ja gdzies dosta?am Tukana a u mnie jest DakoArt :)
Ale chyba ma?y off sie robi :P
No wiec jak zje muche to sie nic nie stanie :P
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT