AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Xu ma biegunk?
Autor Wiadomość
Ryan 
M?ody Myszaty


Dołączyła: 04 Maj 2007
Posty: 23
Wysłany: 2008-08-02, 22:24   Xu ma biegunk?

Dzi? sta?o si? co? bardzo niespodziewanego i szokuj?cego dla mnie.
XU,mój Chomik Syryjski,samczyk w wieku mn 1.5-1.8 dosta? biegunki.
Odpowiem na te pytania...Jest sam naturalnie,nigdy nie chorowa?,ma odpowiedni? diet?.
Nie musimy rozwi?zywa? ?adnych zagadek poniewa? wiesz,dlaczego Xuniu? ma biegunk?-zjad? pasztet :beczy:
Nie pytajcie jak to si? sta?o,to w tej chwili nie istotne wiem ?e ju? nigdy wi?cej go nie zje.

Xu mia? par? godzin temu zielon? biegunk? jednak ju? mu chyba przechodzi.I tak strasznie,starsznie si? o niego martwi?.Dostaje co 2 godziny 1/4 tabletki w?gla leczniczego Carbo i herbat? mi?tow?
Moje pytanie polega na tym: co mog? jeszcze zrobi??
Chc?,aby mój malutki wyzdrowia?.Jest dla mnie kim? wi?cej ni? chomiczkiem,bardzo wa?ny,ukochany przyjaciel i Wy to rozumiecie bo jeste?cie tacy sami
Trzymajcie kciuki za Xu?ka.
Zrobi?am zdj?cia,jednak...pupka wygl?da zdrowo,chod? jest jeszcze lekko zabrudzona.
Niech malutki z tego wyjdzie
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-08-02, 23:52   

Ryan, przede wszystkim i?? do weterynarza. To mo?e by? choroba mokrego ogona, gro?ne chomicze schorzenie, objawia si? m.in. ostr? biegunk?. Mia?am 2 m?odziutkie chomiki, które ta choroba b?yskawicznie wyko?czy?a, mi?ta i w?giel nie pomog?y.

I jeszcze jedno - pasztetu nie daje si? zwierz?tom, a gryzoniom to ju? w ogóle. To jest przyprawiane, nie wiem nawet czym. Nie powinna? dawa? zwierz?tom ludzkiego jedzenia, je?li nie masz pewno?ci, czy nie zaszkodzi.
Z produktów pochodzenia zwierz?cego najlepsze jest nieprzyprawiane (nawet bez soli), gotowane mi?so, np. pier? kurczaka. Chomiki nie s? 100% ro?lino?ercami, wi?c mo?na im czasem da? taki przysmak, cho? prze?yj? bez niego.
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-08-03, 07:22   

najlepszy portal o chomikach:
www.e-chomik.eu

proponuj? tam uda? si? po porade w temacie chomiczka
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Ryan 
M?ody Myszaty


Dołączyła: 04 Maj 2007
Posty: 23
Wysłany: 2008-08-03, 08:06   

To nie jest choroba mokrego ogona tylko zwyczajna biegunka.Emielcia napisa?am tam te? i nie mam ?adnej odpowiedzi,ogólnie jako? to forum nie jest dobre.
Znam si? na dietach,mój siostrzeniec wrzuci? kawa?ek chleba z pasztetem gdy nie widzia?am,nigdy do czego? takiego nie doprowadzi?abym.
Do weterynarza z biegunk?(je?li dobrze zidentyfikuj? ?e to nie jest choroba mokrego ogonka)na pocz?tku nie musz?,oczywi?cie je?li nic nie pomo?e-pójd?...
Strasznie si? o niego martwi? :cry: .
Ci?gle sprawdzam Jego stan,wczoraj do 24 od wczesnego popo?udnia podawa?am mu w?giel rumianek mi?t?.
Zastanawiam si? nad Smect? prosz? dorad?cie mi da?,nie da??W jakiej ilo?ci?Ile proszku z paczki rozpu?ci? z jak? ilo?ci? wody?
I jakie Smecta ma dzia?ania prócz faktu,?e "usuwa" biegunk??
Xu ca?y czas si? wierci,wrzuci?am na wszelki wypadek kawa?ek w?gla mu do domku,mo?e na sucho pogryzie te?(powiedzcie mi czy mo?na przedawkowa? w?giel i ile razy dziennie mam mu dawa? by nie przedawkowa??!).
Xu ma obecnie lekko brudne okolice odbytu,ale tylko tu.I mocno biegunki nie ma,oby stan si? polepszy? w ci?gu dzisiejszego dnia.
Powiedzcie mi,czy by si? nie odwodni? wystarczy by wypi? pó? ?y?eczki np leku/mi?ty co 2 godziny?
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-08-03, 10:32   

Ryan napisał/a:
Do weterynarza z biegunk?(je?li dobrze zidentyfikuj? ?e to nie jest choroba mokrego ogonka)na pocz?tku nie musz?,oczywi?cie je?li nic nie pomo?e-pójd?...


hmm.. jak nic nie pomo?e, to juz niestety moze byc za pozno na fachowa pomoc weta :|
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Ryan 
M?ody Myszaty


Dołączyła: 04 Maj 2007
Posty: 23
Wysłany: 2008-08-03, 10:42   

Kur.de...
Mam lecie? do psiego weterynarza(!),bo mój chomik dosta? biegunki która nie jest wcale mocna?Smecta,w?giel,rumianek,mi?ta to leki które chomiczkowi pomog?.Smecta ogólnie hamuje biegunk?,w?giel usuwa toksyny i te? zwalcza biegunk?,mi?ta poi i by Xu si? nie odwodni?,dodatkowo mi?ta umorzy ból.Pojecha?abym do Gda?ska do weta dla ma?ych zwierz?t,i pojad? je?li biegunka b?dzie mocniejsza o na razie zaczyna pojawia? si? w mniejszych ilo?ciach.
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-08-03, 11:08   

co nie zmienia faktu, ze jak sie pogorszy to moze byc za pozno na pomoc weterynaryjna
oby chomik wyzdrowial, trzymam kciuki
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-08-03, 11:15   

Ryan, z takimi sprawami lepiej i?? do weta, z biegunk? nigdy nic nie wiadomo.
Z podawaniem leków na w?asna r?k? tez bym nie ryzykowa?a, bo mo?na bardziej zaszkodzi? ni? pomóc.
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
Ryan 
M?ody Myszaty


Dołączyła: 04 Maj 2007
Posty: 23
Wysłany: 2008-08-03, 11:51   

Dlatego napisa?am,?e je?li dzisiaj w nocy nie b?dzie dobrze pojade jutro do weterynarza.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT