AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Co robi? kiedy sprzedawca wci?nie myszy ro?nej p?ci
Autor Wiadomość
sandii18 
M?ody Myszaty


Imi?: Sandra
Wiek: 35
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 25
Skąd: p-?
Wysłany: 2007-10-05, 11:41   Co zrobi? kiedy sprzedawca wci?nie samca + samice
   Myszy: Czarek, Karze?ek


Mam dwie samiczki i jednego samca, nie chcia?am takigo po??czenia, chcia?am mie? wszystkie samiczki, ale widocznie sprzedawczyni w zoologicznym sie pomyli?a, gdy? prosi?am j? o myszki jednej p?ci. Obie samiczki s? w ci??y, wiec czeka mnie nie ma?y problem. Nie chce oddawa? samca, ale ró?nie? nie chce by samiczki sie ci?gle rozmna?a?y, jednak na co? musze postawi?, dlatego pytam sie was, co najlepiej w takiej sytuacji post?pi??? Co mam w ogóle zrobi? z m?odymi, które przyjd? na ?wiat lada chwila?? Spróbuje je powydawa?, a jak nikt nie bedzie chcia??? (podobno mo?na odda? m?ode do sklepu zoologicznego... prawda??) I jeszcze jedno którego dnia przed porodem mam odciagn?c samca od samic?? Jedna samiczka urodzi za mnej wiecej tydzie?, druga za dwa tygodnie. :sad:

[ Dodano: 2007-10-05, 11:43 ]
I jeszcze jedno, samiczka która urodzi za tydzie?, nie ?pi z pozosta?ymi. Sypia pod karuzel? lub na niej. Chyba to normalne, ?e potrzebuje spokoju i odseparowania sie od pozosta?ych jej lokatorów??
Ostatnio zmieniony przez kat 2007-10-08, 19:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Derin 
Starszy Myszaty


Hodowla: Caminus
Wiek: 40
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 74
Wysłany: 2007-10-05, 11:49   
   Myszy: ?atka i stado hodowlane... :)


Rzeczywi?cie masz problem nie lada.
Po pierwsze, je?li nie chcesz oddawa? samca, na pewno musisz go odizolowa? i wydaje mi si?, ?e czas pozosta?y do porodu nie ma wi?kszego znaczenia. wi?c albo b?dziesz mia?a dwie klatki [czy te? inne pojemniki] albo z kogo? b?dziesz musia?a zrezygnowa?.
Co do zachowa? matek, poczekam na opinie specjalistów, którzy ju? maj? za sob? kilka/na?cie miotów, ale wydaje mi si? normalnym, ?e samiczka szuka spokoju.
Pomy?ki sprzedawcy w sklepie komentowa? nie b?d?, bo nie raz na ten temat dyskusja by?a :)

I tylko zastanawiam si? sk?d wiesz, kiedy która samiczka urodzi?
_________________
Quis leget haec..?

-----------------------------------------------------------
www.caminus.prv.pl
 
 
 
sandii18 
M?ody Myszaty


Imi?: Sandra
Wiek: 35
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 25
Skąd: p-?
Wysłany: 2007-10-05, 12:01   :)
   Myszy: Czarek, Karze?ek


widze po wielko?ci jej brzuszka
 
 
Mysibaba 
Starszy Myszaty


Dołączyła: 05 Lip 2006
Posty: 58
Wysłany: 2007-10-05, 12:31   

Wstaw jej drugi domek, chyba ?e po zabraniu samca wróci do starego. Poród w ko?owrotku to nie jest dobry pomys?. Samiec oczywiscie musi zamieszka? oddzielnie,
najlepiej ju? teraz. Myszaczki powinny by? z matk? 26 dni, potem nale?y oddzieli? ch?opaków i mo?esz je zacz?? oddawa?. Og?o? tak z tydzie? wcze?niej na wszystkich gryzoniowych forach, mo?e jacy? ch?tni b?d?.
_________________
Mysibaba, szanuary i myszyniec
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-10-05, 12:44   

Lepiej odziel tego samczyka - musisz sprawic mu osobna katke/akwa/cokolwiek.
W pierwszym tygodniu ci??y (czyli 2 tyg przed porodem) brzuch jest dopiero minimalnie powiekszony. Brzuch zaczyna si? widocznie powi?ksza? oko?o tydzie? przed porodem. No i wielko?? brzucha zale?y od ilo?ci maluchów.. wi?c na pewno nie jest wiarugodny sposób oceny terminu porodu. (Dlatego zalecam nie zwleka? z oddzieleniem samcaa aby nie wykorzysta? rui poporodowej samiczki która urodzi znienacka).

Tym gdzie i jak ?pi samiczka (szczególnie ci??arna) si? nie przejmuj.
Zobacz jak spa?a moja ci??arna burma http://www.myszy.info/viewtopic.php?p=39455#39455 chyba ju? by?o jej niewgodnie z wielkim brzuchem i szuka?a niby jaki? wygodnych, dziwnych miejsc.

A ko?owrotek dla ci??arnych i karmi?cych to nienalepsza rzecz. Lepiej go wyci?gnij do czasu odchowania m?odych, albo w?óz do klatki samca.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
marta_merph 
Mysi Bywalec



Imi?: Marta
Wiek: 28
Dołączyła: 06 Sie 2007
Posty: 124
Skąd: Lublin City xD
Wysłany: 2007-10-05, 17:36   
   Myszy: Stiuard, Szcz??ciarz, Suzi, Smysia. Chomik- Krój Julian 13 . Pies-Kacper. Ryby-Glonek, Rekinek, Pasio (skalar)


Oj...Troch? b?dziesz mia?a k?opotu z oddaniem dwóch miotów...Ja mam problem z jednym!A w?a?ciwie to z samczykami...Po odchowaniu ma?ych mo?esz zostawi? sobie jednego samca i dac go do ojca...Oczywi?cie je?li nie b?d? ze sob? walczy?...A z zoologikiem to chyba nie jest dobry pomys?...Tzn. ja my?la?am aby odda? tam swoje ale forumowicze mi odradzali...Bo cz?sto myszki trafiaj? do WEZY...Co prawda one te? musz? co? je?? ale np. ja bym nie chcia?a oddac swej myszki do w??a...A nawet w ogóle ni chcia?a bym aby we?e jad?y myszki:(
_________________
Cz?owiek musi nauczy? si? chodzi?...a ko? z tym si? rodzi... Kocham Ci? Czeremosz ;**
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-10-05, 17:56   

marta_merph napisał/a:
Tzn. ja my?la?am aby odda? tam swoje ale forumowicze mi odradzali...

No i zacznijmy od tego, ?e nie w ka?dym zoologicznym przyjmuj? gryzonie. Starczy im to, ?e maj? swoich dwadzie?cia...
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
marta_merph 
Mysi Bywalec



Imi?: Marta
Wiek: 28
Dołączyła: 06 Sie 2007
Posty: 124
Skąd: Lublin City xD
Wysłany: 2007-10-05, 18:57   
   Myszy: Stiuard, Szcz??ciarz, Suzi, Smysia. Chomik- Krój Julian 13 . Pies-Kacper. Ryby-Glonek, Rekinek, Pasio (skalar)


Nom w?a?nie...:) U mnie przyjmuj?...Bo cz?sto nie maj? du?o myszy...:)Ale ju? nigdy nie oddam do zoologika(tzn. nie zamierzam ju? mie? ma?ych mo?e kiedy? bd mie? hodowl?)
_________________
Cz?owiek musi nauczy? si? chodzi?...a ko? z tym si? rodzi... Kocham Ci? Czeremosz ;**
 
 
 
sandii18 
M?ody Myszaty


Imi?: Sandra
Wiek: 35
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 25
Skąd: p-?
Wysłany: 2007-10-07, 08:20   
   Myszy: Czarek, Karze?ek


Wczoraj odzieli?am samca od ci??arnych samic, ale czyta?am tu na forum, ?e mo?liwe jest ?e jedna z samic mo?e zagry?? swoje male?stwa, gdy jest przy cie?arnej inna samica. Czy je te? powinnam odzieli???
_________________
Czarnulek [*], ?aciata i jej dzieci?tka [*], Br?zowy [*] | Kicia [*]
 
 
Kamyczek 
Myszomaniak



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Lut 2006
Posty: 764
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2007-10-07, 09:28   
   Myszy: rudy ch?opak o imieniu Miodek


sandii18 napisał/a:
Wczoraj odzieli?am samca od ci??arnych samic, ale czyta?am tu na forum, ?e mo?liwe jest ?e jedna z samic mo?e zagry?? swoje male?stwa, gdy jest przy cie?arnej inna samica. Czy je te? powinnam odzieli???

Ja mia?am dwie ci??arne samice,wiekowo ró?nica m?odych to by? tydzie? i ?adnie razem odchowa?y 12 myszek na jednej ''kupce''. :wink: Je?eli samice sie znaj?,s? ze sob? od pocz?tku,to ja bym nie oddziela?a.
_________________
Odesz?y: Myszeida(*), A-Psik(*), Walentynka(*),Ma?a Mi(Martynka)(*),Habibi(*),Markiza(*),Rozalka(*),Dziczek(*),Wendy(*),Velvet(*),Wega(*),Pszczó?ka(*),Krówka(*),Wacik(*), Czarna(*), Dzikusek 1(*) i 2(*) :m:(:
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-10-07, 10:27   

Sadnii18 napisał/a:
?e jedna z samic mo?e zagry?? swoje male?stwa

mo?e zagry?? je?eli nie zna te? ciebie i dopiero co swaja si? z nowym otoczeniem, czyli od razu po kupnie myszki kiedy ta jest wystraszona i nie wie gdzie jest. Je?eli masz myszki d?ugo u siebie to druga samica nawet b?dzie tej pomaga? z maluchami :smile:
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Jadzia406 
SuperMysz



Imi?: Agnieszka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1048
Wysłany: 2007-10-07, 11:01   
   Myszy: Szczurek(*), Bia?uszka (*), Czmyszka (*)


Luis napisał/a:
mo?e zagry?? je?eli nie zna te? ciebie i dopiero co swaja si? z nowym otoczeniem, czyli od razu po kupnie myszki kiedy ta jest wystraszona i nie wie gdzie jest. Je?eli masz myszki d?ugo u siebie to druga samica nawet b?dzie tej pomaga? z maluchami


Nie do ko?ca si? z tym zgadzam :) Mój kolega kupi? myszk? "z niespodziank?" jeszcze si? dobrze nie znali a myszka normalnie urodzi?a i by?o wszystko ok :) Moja kumpela te? mia?a taki sam przypadek i wszystko by?o w jak najlpszym porz?dku :)

EDIT: My?l?, ?e po cz??ci te? ma to indywidualny wp?yw. Zale?y jaka myszka.
_________________
Mroczny plac z gnij?c? jab?oni? !
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-10-07, 11:22   

to jest wyj?tek potwierdzaj?cy regu?? :razz: ?artuje :wink: To zale?y wy??cznie od nastawienia myszki. Je?eli na pocz?tku by?a wystraszona przez w?a?ciciela nawet nieumy?lnie to mo?e si? co? podobnego przytrafi? ale nie koniecznie. A twój kumpel Jadziu mia? jedn? myszk? tak? A tu chodzi o to, czy ona nie zagryzie m?odych bardziej nie przez cz?owieka ale inn? samic?.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Kamyczek 
Myszomaniak



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Lut 2006
Posty: 764
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2007-10-07, 11:34   
   Myszy: rudy ch?opak o imieniu Miodek


Moja mysz po tygodniu od kupna urodzi?a,nie by?a zbytnio oswojona ze mn?,a jednak mog?am zagl?? do ma?ych,bra? je na r?ke(to z konieczno?ci) i nic si? nie dzia?o.
_________________
Odesz?y: Myszeida(*), A-Psik(*), Walentynka(*),Ma?a Mi(Martynka)(*),Habibi(*),Markiza(*),Rozalka(*),Dziczek(*),Wendy(*),Velvet(*),Wega(*),Pszczó?ka(*),Krówka(*),Wacik(*), Czarna(*), Dzikusek 1(*) i 2(*) :m:(:
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-10-07, 11:37   

No tak jak mówi?am, zale?y od charakteru i mo?e widzia?a w Tobie to ,,co?" :wink: Nie wiemy. Zale?y te? sk?d myszk? wzi?to, je?eli wcze?niej ?y?a w strachu to mog?aby ?le zareagowa? na now? zmian? itd. A je?eli by?o ok mimo, ?e ?y?a z ma?? styczno?ci? z lud?mi (np. zoologiczny, bez bawienia si? z ni?, tylko podawanie karmy) to czemu mia?aby zagryza? dzieciaczki? Wydaje mi si?, ?e zrobi?aby to ju? w ostateczno?ci i z konieczno?ci.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT