AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Domowa hodowla myszy
Autor Wiadomość
Simonell 
M?ody Myszaty


Imi?: Szymon
Wiek: 29
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 32
Wysłany: 2008-08-01, 21:28   Mno?enie labo z rasówkami

Aktualnie post?p w hodowli wygl?da tak:
1.3 Samce
-EDEN Mohanah sh cpbl
-GIPPSY Mohanah sh satin ssp
-HUGH Mohanah sh satin black tan
2.Za?atwiona 1 rekomendacja, brakuje jeszcze jednej
3.22 listopada jad? z myszami na wystaw? do Poznania, je?eli zd??? z rejestracj? a raczej zd???.
4.Kupiona 1 klatka dla w.w. samców

To chyba wszystko

Pozdrawiam Szymon
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-09-02, 16:15, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
 
*Rubi* 
Szara myszka


Wiek: 113
Dołączyła: 04 Lip 2008
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-08-01, 22:07   
   Myszy: po drugiej stronie t?czy.


Nie. Poza tym nie rozumiem Cie. Mówisz ?e myszy nie rasowe, a potem ?e pochodz? z prywatnych hodowli? Chodzi o takie hodowle nie zarejestrowane w PMC? Je?li tak to nie. Ale je?li pochodz? z dobrych hodowli zarejestrowanych w PMC to nie chce mi sie wierzy? ?e jaki? hodowca odda? je do zoologa :?
_________________
"Im bardziej poznaje ludzi, tym bardziej kocham zwierz?ta"
 
 
Simonell 
M?ody Myszaty


Imi?: Szymon
Wiek: 29
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 32
Wysłany: 2008-08-01, 22:12   

Hodowle raczej nie s? zarejestrowane w PMC ale na 100% zdrowe, a rejestracje chodzi mi dlatego ?eby móc mie? pewno?? ?e robie to w pe?ni legalnie.
A je?li zrobi?bym jeden miot zostawi? samice a samce wyda? w dobre r?ce (na forum) to by mnie nie "?cigali"?
 
 
 
Ametyst 
Gadu?a Myszaty
nieludzki lekarz



Imi?: Patrycja
Hodowla: Auricula
Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 340
Skąd: Wawa/Szcz-n
Wysłany: 2008-08-01, 22:25   
   Myszy: du?o myszastych niebieskich i innych


Forum PMC zrzesza hodowców myszy rasowych. To co robisz ze swoimi myszami labolatoryjnymi, itp nie jest obiektem zainteresowania a tym bardziej ?cigania. Chcesz hodowa? myszki labolatoryjne - hoduj, nikt ci tego zabroni? nie mo?e, nie ?amiesz ?adnego prawa. A PMC te? prawa nie stanowi. mamy zbiór zasad, który jest akceptowany przez ludzi zrzeszonych w klubie. Je?li kto? te zasady ?amie - wtedy ponosi konsekwencje (zawieszenie, ograniczenie miotów, wyrzucenie z klubu).

Aby móc hodowa? swoje myszki labolatoryjne nie musisz si? nikogo pyta? o zdanie. Jedyne czym mo?esz "podpa??" to nieuczciwe wyludzanie myszek rasowych do rozmna?ania z labolatorynymi.
_________________
 
 
 
Simonell 
M?ody Myszaty


Imi?: Szymon
Wiek: 29
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 32
Wysłany: 2008-08-01, 22:29   

Teraz pytanie typowo do hodowcy, czy wyhodowanie zdrowego miotu jest bardzo trudne?
I jeszcze jedno teraz takie do wszystkich, jak my?licie czy ci??ko b?dzie wyda? m?ode samce, poniewa? nie chcia?bym trzyma? na sta?e 2 akwariów, jednego z samcami a drugiego z samicami?
 
 
 
Ametyst 
Gadu?a Myszaty
nieludzki lekarz



Imi?: Patrycja
Hodowla: Auricula
Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 340
Skąd: Wawa/Szcz-n
Wysłany: 2008-08-01, 22:37   
   Myszy: du?o myszastych niebieskich i innych


Wyhodowanie zdrowego miotu zale?y od warunków jakie im zapewnisz, oraz od tego w jakim stanie jest mysz- czy jest zdrowa, czy jej potencja? genetyczny jest dobry itp. Oraz od tego jakiej "jako?ci" b?dzie ojciec miotu.

Z samcami zawsze jest problem wi?kszy ni? z samiczkami. Je?eli chodzi o rasowe - samce szybko znajduj? domy je?eli maj? du?? warto?? hodowlan? lub gdy s? niespotykanie pi?kne. Pozosta?e musz? d?u?ej czeka? na dom. Ale u nas w PMC ludzie s? tego ?wiadomi dlatego ka?dy pozwala sobie na tyle miotów na ile go sta? aby utrzyma?, aby potem nie trzeba by?o myszy dawa? byle gdzie lub byle komu lub co gorsze usypia?. Jak to jest w przypadku labek nie wiem do ko?ca, pewnie niechciane zostaj? z w?a?cicielem, ale mog? te? by? oddawane do zoologa lub puszczane do lasu.. bo tu nikt tego nie kontroluje. W PMC takie sprawy nie przejd? bo tam ka?da mysz jest rejestrowana i mniej wi?ej wiadomo co si? z ni? dzieje.
_________________
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-08-01, 23:12   

Simonell napisał/a:
czy ci??ko b?dzie wyda? m?ode samce,

Ano ci??ko bywa.
Ja nadal mam do oddania nawet za darmo 3 piekne samczyki urodzone 30.04 i 01.05
Tak wi?c nie zawsze si? to udaje tak odrazu.
I nie obejdzie si? bez rozdzielania na dwie klatki/akwa m?odych wg p?ci... bo przecie? nie wydasz wszytskich samców w 26 dniu ich ?ycia.
No i samca b?dziesz trzyma? ca?y czas z samic? i córkami? Chyba jeste? ?wiadom jak si? to ko?czy? Tak wi?c kolejna dodatkowa klatka/akwa dla samcz potrzebna.

I mam jeszcze takie pytanie, w sumie podstawowe: dlaczego rozmna?asz (chcesz rozmna?a?) te myszki?
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
*Rubi* 
Szara myszka


Wiek: 113
Dołączyła: 04 Lip 2008
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-08-02, 09:07   
   Myszy: po drugiej stronie t?czy.


Przedewszystkim zastanów si? czy masz wystarczaj?c? wiedze na temat tych gryzoni. I nielepiej by?o by hodowa? myszy rasowe? ?atwiej by Ci by?o znale?? im dobre domy. Wiele myszek nierasowych ju? szuka domów... A ch?tnych na takie myszy coraz mniej.
_________________
"Im bardziej poznaje ludzi, tym bardziej kocham zwierz?ta"
 
 
Simonell 
M?ody Myszaty


Imi?: Szymon
Wiek: 29
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 32
Wysłany: 2008-08-02, 10:13   

Emielcia: ?e bym musia? rozdzieli? to wiem ale ?eby wyda? ?eby na sta?e w 2 akwariach nie trzyma?

A ogólnie chyba jednak b?de rasowe hodowa?, wczoraj przeprowadzi?em na ten temat powa?n? rozmow? z ojcem i mówi? ?e mog?, a jak to wygl?da z rejestracj? w PMC?

A co do sprz?tu to klatki b?d? z p?yty wiórowej zabezpieczonej na kantach k?townikami i 160 z? na wyposa?enie mam.
 
 
 
rybka1103 
Starszy Myszaty


Wiek: 52
Dołączyła: 19 Lip 2008
Posty: 58
Wysłany: 2008-08-02, 10:40   

Tu si? wszystkiego o PMC dowiesz: http://pzhmmr.mojeforum.net/
 
 
Simonell 
M?ody Myszaty


Imi?: Szymon
Wiek: 29
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 32
Wysłany: 2008-08-02, 10:44   

Na stronie ju? by?em a na tym forum jest praktycznie to samo, a mi chodzi o to ?eby mi to wszystko jako? po ludzku wyt?umaczy? co wype?ni?, jak itp itd.
 
 
 
rybka1103 
Starszy Myszaty


Wiek: 52
Dołączyła: 19 Lip 2008
Posty: 58
Wysłany: 2008-08-02, 10:45   

To mo?e odezwij si? do mnie na gg, spróbuj? pomóc ;)
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-08-02, 11:06   

Simonell, od tego jest forum PMC - link na dole.

Klatki z p?yty wiórowej dla myszy?? To ?art? Przecie? one Ci wygryz? w tym dziury.

W dodatku gryzienie p?yty wiórowej mo?e si? dla myszy wiórowej ?le sko?czyc - czym? te wióry s? sklejone w p?yte.... co niekoniecznie jest obojetne dla organizmu.

Simonell, jakie masz do?wiadczenie z myszkami?
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Simonell 
M?ody Myszaty


Imi?: Szymon
Wiek: 29
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 32
Wysłany: 2008-08-02, 11:14   

Emielcia: Ale jak maj? pogry?? skoro na kantach b?dzie k?townik aluminiowy lub stalowy?
A co do do?wiadczenia to myszy trzymam od oko?o 1.5 roku z tym ?e nie rasowe.
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-08-02, 11:46   

Hm ja mam myszki od 6 podstawówki czyli 7 lat i nadal uwa?am, ?e nie wiem o nich wszystkiego :)
Tu nie chodzi o to jak d?ugo si? z nimi przebywa i hoduje ( posiada ) tylko o to jak si? czujemy z wiedz? na temat myszek. Wiedza na temat karmy, klatki id to podstawy. o Twoich pytaniami wnioskuj?, ?e nie wiesz zbyt wiele o myszkach. Dobrze, ?e chcesz zag??bi? swoj? wiedz? ale radz? najpierw w?a?nie troch? pozna? si? w tym temacie, a dopiero pó?niej kupi? rasowe i je hodowa?. ( Powiesz, ?e przecie? tak robisz ale ja nie mówi? o dwóch dniach ,,nauki", a na trzeci dzie? kupujesz myszki tylko ?eby t? wiedz? pog??bia? ci?gle i nieco pó?niej sprawi? sobie mychy rasowe ).
?ycz? Ci powodzenia z myszkami i mam nadzieje, ?e masz odpowiednie warunki, wiedz? pog??bisz o myszkach i ogólnie b?dziesz dobrym opiekunem gdy ju? zdecydujesz si? na 100%, ?e musisz mie? rasowe :)
P.S.
Simonell napisał/a:
Ale jak maj? pogry?? skoro na kantach b?dzie k?townik aluminiowy lub stalowy?

Na kantach sam widzisz :P Myszki zawsze znajd? sposób :) o ?eby? si? nie zdziwi?.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT