AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2007-05-15, 20:36
Agresja w stosunku do opiekuna i innych myszy
Autor Wiadomość
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-08-08, 14:30   

Oskar, a ??czy?e? te myszki stosuj?c si? do odpowiednich zasad?
Neutralny grunt, wymyta klatka i wszelkie zabawki/akcesoria, wyci?gni?te drewniane rzeczy itp?
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Oskar
Szara myszka


Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 11
Wysłany: 2007-08-08, 14:35   

Tak, wszystko by?o idealnie, myszy si? bardzo lubi?, ale nie wiem czemu stara mysz mnie przestala lubic.
 
 
marta_merph 
Mysi Bywalec



Imi?: Marta
Wiek: 28
Dołączyła: 06 Sie 2007
Posty: 124
Skąd: Lublin City xD
  Wysłany: 2007-08-08, 15:54   Czemu starsza mysz przesta?a ci? lubi??
   Myszy: Stiuard, Szcz??ciarz, Suzi, Smysia. Chomik- Krój Julian 13 . Pies-Kacper. Ryby-Glonek, Rekinek, Pasio (skalar)


Moim zdaniem ta starsza mysz mysli, ze ty chcerz zrobi? co? tej m?odszej...Morze sprubuj jak?? zabawk? dotkn?? tak aby pozosta? na niej twój zapach i mysz si? moze przyzwyczai(oczywi?cie ta m?odsza)...Albo tak jak radzi?a mi jedna dziewczyna z Forum w?ó? papierow? rurk? po r?czniku do klatki gdy ta nowa myszka do niej wejdzie to we? rurk? z obu stron r?kami i chwilk? potrzymaj a mysz moze sie do ciebie przyzwyczai...A jak juz sie przyzwyczai to ta starsza myszka mo?e ci? przestanioe gry?c bo bedzie wiedzia?a ze ty tej nowej nic nie robisz :m:D:
 
 
 
Jadzia406 
SuperMysz



Imi?: Agnieszka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1048
Wysłany: 2007-08-09, 08:51   
   Myszy: Szczurek(*), Bia?uszka (*), Czmyszka (*)


To spróbuj odzyska? na nowo zaufanie starszej myszki, aby na nowo nawi?za?a si? wi?? mi?dzy wami :) Trzeba dzia?a? :]Przyczyn mo?e by? kilka...
_________________
Mroczny plac z gnij?c? jab?oni? !
 
 
 
Oskar
Szara myszka


Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 11
Wysłany: 2007-08-10, 17:03   

Dzi?ki za rady. Myszy znów zaczynaj? sie do mnie przyzwyczaja?. To tylko kwestia czasu a? znów b?dzie jak dawniej.
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-08-10, 23:43   

pamietaj o czestym wyjmowaniu pupilek ale nie na sile. Jezeli zas b?d? juz chcialy znowu trafic do klateczki to je tam odstaw. niech wiedz?, ze s? z tob? bezpieczne i ze maj? tez swoj? woln? wol? :lol:
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Ruzia 
M?ody Myszaty
myszofanka


Imi?: Ruzia
Wiek: 41
Dołączyła: 19 Lut 2008
Posty: 29
Wysłany: 2008-03-26, 13:52   
   Myszy: rozdzielone:(:( Pinkie i Muniek


Moje Myszy te? mnie czasami gryz? ze z?o?ci?, szczególnie Muniek. Raz nawet lata? z otwart? paszcz? za moim paluchem. Ale tylko, gdy s? w klatce, poza ni? nie gryz?. W ogóle uciekaj? przed nami i chowaj? si?. Nie lubi?, jak si? je bierze na r?ce. czy to dlatego, ?e s? razem i cwaniacz????
_________________
Myszy rozdzielone, serce p?k?o na pó?...
 
 
ka? 
Myszo?ak
jestem drzewem



Pomogła: 3 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 646
Skąd: Olsztyn/e?k/las
Wysłany: 2008-05-01, 19:21   
   Myszy: Bajka, Xenia i Meszka


A ja mia?am problem w postacie ma?ej terrorystki- wcze?niej zastraszanej przez starsze myszy. ?ucja gryz?a wszystko co mia?a w okolicy i sama prowokowa?a awantury. Co wi?cej nami?tnie gryz?a mnie, a raczej, atakowa?a. Widoku biegn?cej do mnie myszy z otwart? paszcz? gotow? do gryzienia nie zapomn? nigdy. W ko?cu przyzwyczai?am sie do nocnych pisków, bo myszom nic si? nie dzia?o, Fanaberia potrafi?a j? pogoni? i tyle by?o z jej gryzienia. Ale ba?am si? wk?ada? r?k? do klatki gdy ona by?a w pobli?u :lol:
Tak?e do niej si? raczej nie zbli?a?am ze strachu ;)
A od jakiego? tygodnia po prostu... daj? si? gry??. Ugryzie raz, drugi, trzeci i gdy ja nie machn? r?k? "uciekaj?c" (a ci??ko jest powstrzyma? ten odruch) ona z pokor? obw?chuje i jest zainteresowana w sposób pokojowy.
I chyba rozgryz?am ma?ego szatana :m:D:
_________________

Nowa notka: 12 pa?dziernika 2010 :)
 
 
 
snowdog 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 1 raz
Wiek: 35
Dołączyła: 16 Mar 2008
Posty: 394
Wysłany: 2008-05-01, 20:09   
   Myszy: -


To mo?e w?a?nie taki sposób na gryz?ce myszy jest skuteczny. Swoj? drog?, gratuluj? wytrwa?o?ci i samoopanowania, ?e da?a? rad? opanowa? odruch cofania r?ki. I to bez u?ywania r?kawic :wink:
 
 
Gotik 
Starszy Myszaty


Imi?: Madzia
Wiek: 36
Dołączyła: 13 Kwi 2008
Posty: 95
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-05-02, 12:02   
   Myszy: ?atka, hika, czarna


jak mnie gryzla moja mycha to dostawala po nosku, oczywiscie nie z jakas sila tylko takie male dotkniecie. Na poczatku nic sobie z tego nie robila ale po jakims czasie zmniejszyla sie czestotliwosc gryzienia i teraz gryzie tylko w momencie gdy probuje ja namowic na wejscie na moja reke kiedy ich nie umylam po zabawie z psem :m:D:
 
 
ka? 
Myszo?ak
jestem drzewem



Pomogła: 3 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 646
Skąd: Olsztyn/e?k/las
Wysłany: 2008-05-02, 13:14   
   Myszy: Bajka, Xenia i Meszka


"Dostawanie po nosku" wypróbowane. Nie dzia?a?o wcale a wcale ;) . Mycha chyba tylko robi?a si? bardziej agresywna.
Próbowane te? branie jej "na stron?" w celu indywidualnego oswajania, tj branie na wybieg, na r?ce. Nic, gryz?a dalej.

Odk?d daj? si? gry?? jest o niebo lepiej. I przede wszystkim ja ju? si? jej nie boj?.
Co prawda powstrzymanie tych odruchów machni?cia r?ki (czasem mysza przelatywa?a kawa?ek w powietrzu jak si? mocno wgryz?a :m:/: ) by?o naprawd? trudne, bo jednak boli to jak diabli, szczególnie jak wgryzie si? w opuszek palca, chryste panie ratuj!
 
 
 
Ratoncita 
Myszowaty
na bezmysiu


Imi?: Anna
Pomogła: 2 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Sty 2008
Posty: 542
Skąd: troch? znik?d
Wysłany: 2008-05-02, 13:26   
   Myszy: obecnie brak


ka? napisał/a:
bo jednak boli to jak diabli, szczególnie jak wgryzie si? w opuszek palca, chryste panie ratuj!

Znam ten ból; mój mysz jeszcze nie chcia? pu?ci? kciuka i musia?am go poddusi? (mysza, nie kciuka), ?eby ?askawie zabra? siekacze...
_________________
Mus to mus!
 
 
Gotik 
Starszy Myszaty


Imi?: Madzia
Wiek: 36
Dołączyła: 13 Kwi 2008
Posty: 95
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-05-02, 13:44   
   Myszy: ?atka, hika, czarna


jak w opuszek to jeszcze, jak dla mnie najgorsze zawsze bylo jak gryzly pod paznokciami. Nie mam pojecia jak one (w sumie tylko Czarna) to robily ale bolalo jak diabli. Dzieki niebiosom mam to juz za soba, choc teraz uwziely sie na paznokcie :roll:
 
 
snowdog 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 1 raz
Wiek: 35
Dołączyła: 16 Mar 2008
Posty: 394
Wysłany: 2008-05-02, 16:18   
   Myszy: -


To te myszy dziwne jakie? s?... Ale jak pod paznokciem, to wspó?czuj?, musia?o bole?.
Ale one tak same z siebie, bo nieoswojone, czy tak im co? nagle strzeli?o do ?ebka?
 
 
ka? 
Myszo?ak
jestem drzewem



Pomogła: 3 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 646
Skąd: Olsztyn/e?k/las
Wysłany: 2008-05-02, 16:23   
   Myszy: Bajka, Xenia i Meszka


A to chyba zalezy u kogo ;)
Mój szatanek jest po prostu szatanem, by?a zastraszana i si? broni.
Kiedy? te? Finezja mia?a okres gryzienia, bo jej co? strzeli?o w?a?nie ;) Ale jej przesz?o.
Na brak mojego towarzystwa nie narzekaj? :m:D:
_________________

Nowa notka: 12 pa?dziernika 2010 :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT