AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Mysz dominantka dr?czy inne
Autor Wiadomość
Tomaszu 
Szara myszka


Imi?: Tomasz
Wiek: 37
Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 8
Wysłany: 2010-05-08, 22:37   Mysz dominantka dr?czy inne

Witam - jako, ?e jestem nowy. Powitam si? tutaj, przy okazji tego tematu.

Zaczn? od tego, ?e w hodowli myszek jestem nowicjuszem, ale staram si? wszystko nale?ycie wykonywa?, lubi? wiedzie? to i owo o moich podopiecznych.

Trzy dni temu zadomowi?em w jednym akwarium 3 samiczki myszek z jednego chowu - chyba nie miotu, bo myszki s? w ró?nych rozmiarach - jakby starsze i m?odsze. W ka?dym razie zawsze mieszka?y razem.
Jedna z nich, wydaj?ca si? najm?odsz?, podskakuj?ca jak pch?a (czasami), biegaj?ca jak sprinter, przej??a wyra?nie nad pozosta?ymi (spokojnymi) dwiema dominacj?. Dzisiaj, przesz?a sam? siebie i zacz??a gania? myszki po ca?ym akwarium, i gdy ma do tego okazj? to gryzie je. Na razie nie dochodzi do rozlewu krwi, ale myszy wyra?nie boj? si? tej ma?ej... Nie wiem, czy dalej to obserwowa?, czy zastosowa? nadgorliwej myszce ma?e wakacje w izolatce...?
Dodam te?, ?e podejrzewam t? ma?? o ci??e :/ patrz?c na jej brzuch.... Ona ci?gle buduje i ulepsza gniazdo....

Co radzicie, jako do?wiadczeni w wychowywaniu myszy? Czy to normalne? Co robic?


Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-09-07, 13:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mysie ADHD 
Mysi Rozmówca
Mój ma?y Sid... [']



Imi?: Myszo?wir!
Hodowla: Trójca Przenaj?wi?tsza. :P
Wiek: 113
Dołączyła: 04 Mar 2009
Posty: 235
Skąd: z Krainy Elfów. ;p
Ostrzeżeń:
 9/3/6
Wysłany: 2010-05-08, 22:41   
   Myszy: trzy panienki: Kredka (bia?a), Krówka (?aciata), Mysia (czarnulka). :] ?.P. Sid [']


to dziwne , ?e m?odsza przej??a kontrol? nad starszymi ... Sprawd? czy to aby na 100% samiczka ! Je?eli myszy s? z zoologa , to nie masz co liczy? , ?e wszystkie to samiczki . A co do gryzienia - to dopiero pierwsze 3 dni , musz? ustali? sobie hierarchi? . Je?eli krew si? nie leje , to zostaw i obserwuj . ;)
_________________
27.03.2010r. - Sid. [']

30.03.2010r. - mam 3 mysie panienki: Kredk?, Krówk? i Mysi?. :)
 
 
 
Tomaszu 
Szara myszka


Imi?: Tomasz
Wiek: 37
Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 8
Wysłany: 2010-05-08, 22:45   

prawd? mówi?c, dziwne ?e w sieci zoologicznych sklepów Kakadu trzymali razem samce z samiczkami... st?d i podejrzenie o ci???...

mocno by?y sprawdzane ich p?ci :)
99% pewno?ci, ?e wszystkie to samiczki...
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2010-05-08, 22:50   

Tomaszu, by?am dzisiaj w dwóch sklepach Kakadu [zakupy karmy i nowego ko?owrotka i takie tam] i w obu myszy by?y trzymane razem nie bacz?c na p?e?. Wi?c je?eli Twoja jest z zoologa, to mo?e [ale nie musi, nie w ka?dym przecie? samce i samice s? trzymane razem, zale?y od pracowników i ich odpowiedzialno?ci m.in] by? w ci??y.
Nawet jak b?dzie lekki rozlew krwi, daj im czas [ale nie jak tej krwi b?dzie wi?cej ni? trocin, trzeba samemu okre?li?, gdzie jest granica]. S? w nowym miejscu, musz? si? okre?li?. Nie raz najm?odsza [najmniejsza?] myszka dominowa?a nad stadem. U mnie ma?y samiec pogania sporo wi?kszego od siebie.
 
 
 
Tomaszu 
Szara myszka


Imi?: Tomasz
Wiek: 37
Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 8
Wysłany: 2010-05-08, 22:57   

Yun napisał/a:
Nie raz najm?odsza [najmniejsza?] myszka dominowa?a nad stadem.


Tak, najmniejsza... st?d mniemam, ?e najm?odsza - bo i jej zachowanie... Czyta?em gdzie? tutaj u Was, ?e takie podskakiwanie i nag?e bieganie, przyspieszanie cechuje te ma?e do miesi?ca...

btw, jest na tyle wredna, ?e gdy pozosta?e jedz? ta potrafi im wej?? do miski i wszystko wysypa?, niejednokrotnie zabiera im jedzenie z ?apek...
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2010-05-08, 23:02   

No tak? ju? ma natur? :) Moi starzy ch?opcy wyrywali dzisiaj sobie (jak psy link?) z pyszczków kawa?ek suszonego banana (a drugi kawa?ek le?a? centymetr obok...). Je?eli skacze cz?sto, to rzeczywi?cie mo?e by? m?odziutka, ale niekoniecznie do miesi?ca, mój myszol mia? dwa i jeszcze tak podrygiwa?, teraz ju? mu przesz?o ;)
Poobserwuj, daj im si? dotrze?.
 
 
 
Tomaszu 
Szara myszka


Imi?: Tomasz
Wiek: 37
Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 8
Wysłany: 2010-05-08, 23:06   

no mam nadziej?, ?e wszystko b?dzie oki. Zacnie ?mieszne to zwierzaczki i mi?o na nie patrze?... troch? mnie uspokoili?cie.

W ka?dym razie, je?li kto? co? wie - niech pisze :)
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-05-08, 23:17   

Tomaszu, poczytaj dzia? o ??czeniu samiczek i najlepiej przegl?dnij forum ca?e :wink: Ale ten dzia? powinien by? obowi?zkow? lektur? na teraz.
Polecam jeszcze przejrze?: http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=5894
http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=5091
http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=6510 Te? si? przyda. Jak widzisz takie tematy ju? si? pojawia?y,a ty rejestruj?c si? na forum powiniene? zapozna? si? z jego regulaminem. Zrób to teraz :wink:
I sprawd? na 100% p?e? tych swoich myszy, bo co? si? mi wydaje, ?e mo?e by? niespodzianka.
Tomaszu napisał/a:
dziwne ?e w sieci zoologicznych sklepów Kakadu trzymali razem samce z samiczkami
to akurat zupe?nie nie jest dziwne i dlatego zdecydowana wi?kszo?? z nas nie popiera kupowania zwierzaków w zoologach.
Poczytaj forum, poszperaj i je?i naprawd? nie b?dziesz ju? móg? czego? znale?? to w ostatecznej ostateczno?ci za?ó? temat :wink:
Powodzenia z myszami. Pozdrawiam
I na koniec - witam (bo jest od tego inny dzia? :smile: )
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Mysie ADHD 
Mysi Rozmówca
Mój ma?y Sid... [']



Imi?: Myszo?wir!
Hodowla: Trójca Przenaj?wi?tsza. :P
Wiek: 113
Dołączyła: 04 Mar 2009
Posty: 235
Skąd: z Krainy Elfów. ;p
Ostrzeżeń:
 9/3/6
Wysłany: 2010-05-08, 23:20   
   Myszy: trzy panienki: Kredka (bia?a), Krówka (?aciata), Mysia (czarnulka). :] ?.P. Sid [']


99% to jednak nie 100% . ;)
Nie lepiej i?? si? upewni? do MYSIEGO weta lub osoby znaj?cej si? na tym ? Pó?niej mo?esz mie? stadko myszek . Radz? Ci dobrze , je?eli nie jeste? pewny na mln% . ;) Przy okazji kup scanomune i ivermektyn?; zap?acisz max. 10 z? , a ka?dy b?dzie szcz??liwy i zdrowy . :D
_________________
27.03.2010r. - Sid. [']

30.03.2010r. - mam 3 mysie panienki: Kredk?, Krówk? i Mysi?. :)
 
 
 
Tomaszu 
Szara myszka


Imi?: Tomasz
Wiek: 37
Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 8
Wysłany: 2010-05-08, 23:42   

Do?ka napisał/a:
Tomaszu, poczytaj dzia? o ??czeniu samiczek i najlepiej przegl?dnij forum ca?e

Ci?gle czytam :)
Do?ka napisał/a:

Jak widzisz takie tematy ju? si? pojawia?y,a ty rejestruj?c si? na forum powiniene? zapozna? si? z jego regulaminem. Zrób to teraz :wink:

Znam zasady... Troch? je nagi??em, nie mog?c doszuka? si? podobnych.
Dzi?ki Do?ka za linki.



Mysie ADHD napisał/a:
99% to jednak nie 100% . ;)
Przy okazji kup scanomune i ivermektyn?; zap?acisz max. 10 z? , a ka?dy b?dzie szcz??liwy i zdrowy . :D


Poszpera?em po necie i wygl?da, ?e mo?na to stosowa? profilaktycznie, tak?
Jak to podawa? i w jakich dawkach? Znajd? na forum co? na ten temat.. Zajrz? do szukajki..
 
 
Mysie ADHD 
Mysi Rozmówca
Mój ma?y Sid... [']



Imi?: Myszo?wir!
Hodowla: Trójca Przenaj?wi?tsza. :P
Wiek: 113
Dołączyła: 04 Mar 2009
Posty: 235
Skąd: z Krainy Elfów. ;p
Ostrzeżeń:
 9/3/6
  Wysłany: 2010-05-08, 23:56   
   Myszy: trzy panienki: Kredka (bia?a), Krówka (?aciata), Mysia (czarnulka). :] ?.P. Sid [']


B?d? taka mi?a i Ci podpowiem . ;)
Kup 2 kapu?ki scanomune i syp przez tydzie? na jedzenie (myszom oczywi?cie , nie sobie :twisted: ). Pó?niej nie wiem kiedy znowu . I profilaktycznie ivermektyn? to po kropelce na karczek , dwa tygodnie pó?niej znów i dopiero za pól roku . Je?eli u?ywasz trocin i siana , to radz? Ci je najpierw "wysma?y?" w piecu . Mog? tam si? przypl?ta? jakie? paso?yty . Oczywi?cie wi?kszo?? ludzi nie "wysma?a" trocin ani siana , bo "po co ?!" . Ja wol? to robi? , poniewa? ju? si? "nadzia?am" . ;) Ale to taki off topic . Przepraszam . :D
_________________
27.03.2010r. - Sid. [']

30.03.2010r. - mam 3 mysie panienki: Kredk?, Krówk? i Mysi?. :)
 
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-05-09, 11:57   

Mysie ADHD napisał/a:
Kup 2 kapu?ki scanomune i syp przez tydzie? na jedzenie (myszom oczywi?cie , nie sobie :twisted: ). Pó?niej nie wiem kiedy znowu
je?li nie jeste? pewna, to mo?e si? nie wypowiadaj, co? Albo sprawd? najpierw :wink:
Tu jest temat: http://www.myszy.info/vie...ght=beta+glukan
Mysie ADHD napisał/a:
I profilaktycznie ivermektyn? to po kropelce na karczek , dwa tygodnie pó?niej znów i dopiero za pól roku
tylko to te? zale?y od st??enia ivermektyny, bo mo?esz bardziej zaszkodzi? ni? pomóc. Dlatego sprawd? to porz?dnie, albo porad? si? kogo? do?wiadczonego (nawet na forum, bodaj?e lilith co? o tym pisa?a).
Mysie ADHD napisał/a:
Je?eli u?ywasz trocin i siana , to radz? Ci je najpierw "wysma?y?" w piecu
Prawie nikt tego nie robi, ale je?li masz potrzeb?, lub "podejrzane" trotki, to dla ?wi?tego spokoju mo?esz.
Mysie ADHD napisał/a:
Mog? tam si? przypl?ta? jakie? paso?yty
równie dobrze paso?yty mo?esz przynie?? sama ze dworu, wi?c spokojnie i nie strasz kolegi :wink:
Pozdrawiam
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Mysie ADHD 
Mysi Rozmówca
Mój ma?y Sid... [']



Imi?: Myszo?wir!
Hodowla: Trójca Przenaj?wi?tsza. :P
Wiek: 113
Dołączyła: 04 Mar 2009
Posty: 235
Skąd: z Krainy Elfów. ;p
Ostrzeżeń:
 9/3/6
Wysłany: 2010-05-09, 12:40   
   Myszy: trzy panienki: Kredka (bia?a), Krówka (?aciata), Mysia (czarnulka). :] ?.P. Sid [']


Do?ka napisał/a:
równie dobrze paso?yty mo?esz przynie?? sama ze dworu, wi?c spokojnie i nie strasz kolegi

no ja wiem , ale mój Sid to ju? nie raz mia? przez sano paso?yty , wi?c si? boj? i wol? ostrzega? . :D
_________________
27.03.2010r. - Sid. [']

30.03.2010r. - mam 3 mysie panienki: Kredk?, Krówk? i Mysi?. :)
 
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2010-05-09, 13:01   

Mysie ADHD mo?e czas zmieni? firm? i sklep :lol: Albo myj cz??ciej r?ce, bo sk?d wiesz, czy to przez siano ;)

Jedna kapsu?ka scanomune starcza na d?ugo i jeszcze d?u?ej. Tego daje si? tylko odrobink?, na czubku ostrego no?a albo pilniczka. 2 kapsu?ki wystarczy?y by dla wszystkich myszy na baaardzo d?ugo, a nie powinno si? podawa? bez przerwy tego. Jak ju? to niech kupi jedn? kapsu?k? i daje troch? do jedzenia [najlepiej mokrego, jaki? gerberek, na ogórka czy gruszk?, je?eli lubi?, ?mietanka], a poza tym do poid?a mo?e podawa? co? na wzmocnienie, jaki? vita-glucan, echinacea itp, ale o tym by?o ju? tu pisane.
Ivermectyna? Mysie ADHD zdajesz sobie spraw?, ?e to jest bardzo mocny specyfik? Bez konsultacji z wetem, bez rozcie?czenia nie powinien tego w ogóle dawa? myszom, je?eli nie ma o tym bladego poj?cia. Dla ?wi?tego spokoju niech kupi w aptece pyrantelum. O wiele bardziej bezpieczne i nie powinno zaszkodzi? mychom. W przeciwie?stwie do ivermactyny, któr? ja osobi?cie wol? sama nie podawa?, a i mój wet by? przeciwny.
 
 
 
Mysie ADHD 
Mysi Rozmówca
Mój ma?y Sid... [']



Imi?: Myszo?wir!
Hodowla: Trójca Przenaj?wi?tsza. :P
Wiek: 113
Dołączyła: 04 Mar 2009
Posty: 235
Skąd: z Krainy Elfów. ;p
Ostrzeżeń:
 9/3/6
Wysłany: 2010-05-09, 13:05   
   Myszy: trzy panienki: Kredka (bia?a), Krówka (?aciata), Mysia (czarnulka). :] ?.P. Sid [']


Yun napisał/a:
Ivermectyna? Mysie ADHD zdajesz sobie spraw?, ?e to jest bardzo mocny specyfik? Bez konsultacji z wetem, bez rozcie?czenia nie powinien tego w ogóle dawa? myszom, je?eli nie ma o tym bladego poj?cia. Dla ?wi?tego spokoju niech kupi w aptece pyrantelum. O wiele bardziej bezpieczne i nie powinno zaszkodzi? mychom. W przeciwie?stwie do ivermactyny, któr? ja osobi?cie wol? sama nie podawa?, a i mój wet by? przeciwny.

takie informacje jakie poda?am mam od u?ytkownika RUDZIAK . ;)
a te pyrantelum to jak podawa? ? W jakiej to jest formie ? i co ile ?
_________________
27.03.2010r. - Sid. [']

30.03.2010r. - mam 3 mysie panienki: Kredk?, Krówk? i Mysi?. :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT