AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Pokrywa do terra
Autor Wiadomość
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-05-24, 19:39   Przykrywa na akwarium

jest taka sprawa, bo mam akwarium ( 50 wysokosci) i moje myszki w jakis cudowny sposob wychodz? i biegaj? w nocy po domu. mi osobiscie to az tak bardzo nie przeszkadza ( jak pewnie zauwazyliscie w innym postach...) ale domownicy si? denerwuj? :razz: no i m?czylam tate aby skombinowal mi jakie? przykrycie. chcialabym jakies fajne dobre i mocne. mysle o czyms takim:

miec 4 listewki dopasowane do dlugosci i szerokosci akwarium no i doczepion? siatke do tego tak? jak sie przy budowie domu wsadza w ?ciane. nie wiem czy kojarzycie... malutkie dziurki i wytrzymala. w listewkach chcialam zrobic dziury tj. dlugie przez srodek listewki - wyryte otwory od jednego konca do drugiego tak, ze jak sie tak? listewke polozy na sciance to sie ,,wtopi" a raczej dopasuje tak ee wiecie.... :lol:
sprobuje wam to narysowac na paincie i wsadzic fotke chociaz cos mi program nie chodzi do wsadzania fotek.
ale to pozniej bo teraz zmykam na spacerek. czekam na jakies pomysly i ulepszenia. grunt zeby nie dalo sie podniesc takiej przykrywy bo akwarium kiedys sie pewnie jeszcze przyda i dobrze byloby miec mocniejsz? przykrywe.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-05-24, 19:41   
   Myszy: tak


No to chyba najlepsze. :)

Luis napisał/a:
nie wiem czy kojarzycie...

To siatka podtynkowa - tylko s? ró?ne. Te? takie cienkie. :P Ale raczej j? zobaczysz na ?ywo zanim kupisz, wi?c ok. :wink:
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-05-24, 19:42   

tatus zalatwi :) pytalam cyz to wytrzymale i mowil ze tak. on sie zna bo to... tatus w koncu :lol:
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-05-24, 19:43   

No wiem o co biega z tymi "rowkami" w deseczkach - fajny pomys?:D

A siatka byleby nie plastikowa (bo przegryz? - wiem co? o tym :D ) i z odpowiednimi oczkami. Reszta dowolna :)
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-05-24, 19:46   

nie ja tez nie chce plastiokowej widziec na oczy!!!! najlepioej cos metalowego itp. z restz? platik jeszcze moze mi sie stopic po poewnym czasie bo oswietlam im od gory zarowk? 60.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
DarCia 
Mysi Bywalec



Imi?: Daria
Pomogła: 2 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Maj 2007
Posty: 138
Skąd: Grudzi?dz
Wysłany: 2007-05-24, 20:01   
   Myszy: Chico ;)


Luis napisał/a:
oswietlam im od gory zarowk? 60


czy nie jest im za ciep?o tak pod tym ?wiate?kiem, bo ju? te? je zauwa?y?am na fotkach i si? zastanaiwa?am... ale ja tam si? tak do ko?ca na tym nie znam wi?c nie wiem :P

[ Dodano: 2007-05-24, 20:03 ]
a je?li chodzi o to przykrycie akwarium, to my?le, ?e b?dzie dobre, bo te? ju? o takim my?la?am :)
_________________
Chico zaprasza do swojej galerii: >>klik<< :)
http://animalia-domowe.blog.onet.pl <-- zapraszam!
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-05-24, 20:09   

to znaczy akurat fotki nie s? tak do konca aktualne bo i przemeblowanie mialy a po drugie to juz tej lampki malej nie ma. :) i tak ja wlaczalam np. do fotek zeby fajnie wygl?daly hehe albo jak chcialam siedziec w nocy przed kopmpem to wlaczylam na pare minut i reszte gasilam swiatel zeby mama myslala ze ciemno u mnie juz jest i ze spie hehehe. no i maj? nadal oswietlane od gory ale znacznie wyzej i to jest taka lampa stoj?ca. i wlaczam j? to na cale akwarium sie swieci i na praktycznie pol pokoju. ale taki jest efekt jak przy zwyklym oswietleniu lamp? wisz?c? w pokoju na suficie. wiec bez obaw. :wink:

[ Dodano: 2007-05-28, 15:18 ]
ok, mam nowy problem z tym przykryciem. otoz tata zalatwil listewki i siatk? i juz niby to przymontowal ale to jest takie dziadowe ze masakra! :sad: wyobrazalam sobie to zupelnie inaczej tym bardziej, ze listewki przymocowane s? tylko z dwoch stron po lewo i prawo ( po 60cm) a te dluzsze odcinki (110cm) nie maj? listewek i tam po prostu tylko siatka jest i mozna j? r?k? do gory podniesc ze ebdzie dziura. no bez sensu w ogole! tak to zrobione zeby tylko bylo. :shock: zadnego po?ytku inawet nie ladnie wygl?da. w dodatku w listewkach s? za male jakies te dziurki ze ja w ogole tego odczepic od akwa nie moge a ze wsadzeniem z pozwrotem to juz nie ma mowy! predzej sie szk?o polamie. i nawet jak wyjme te listewke to cala siadka opada do akwarium ( do srodka) no bo przeciez to nawet nie rpzymocowane jest! sama bym cos z tym zrobila ale nie potrafie. moj stary w ogole sie nie rpzylozyl iz naj?c to nic wiecej nie zorbi.

prosilabym o jak?? now? rade co do przykrycia akwa, bo to jest do bani - niedopracowane i uciazliwe. :mad:
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-06-01, 14:51   

a po prostu przykry? listewkami i na te listewki co? ci??szego ( np. 5 tom Pottera xD) ? Albo drobn? siatk? i na ko?ce akwa co? ci??kigo po?o?y?... te? ujdzie :)
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-06-01, 14:58   

no wreszcie ktos ?askawie chce mi pomoc :P hehehe wlasnie teraz zmienilam listewki i dopasowywuje je z tatu?kiem :twisted: . pojechal po nowe bo cos tam mu zabrak?o... najwazniejsze, ze juz sie robi?! i siatke mam itd. i jak juz polaczymy wszystkie 4 listewki a nie tylko 2 to bedzie solidne super a do tego drobniutko jedna kolo drugiej - srubki powbijam trzymaj?ce siatke przy listewkach. no i bedzie coool. siatjka bedzie napieta i calosc bedzie wygl?dac jak ramka ee z siatk? wlasnie lol : 8)

jezeli chodzi o ,,cos siezkiego polozyc na listewki" to zly pomysl, bo moj problem wlasnie polegal na tym, ze to byly TYLKO 2 listewki na rpzeciwko siebie a dluzsze boki byly totalnie odkryte i normalnie reke mozna bylo wsadzic ( podnosz?c drug? rek? siatke) do akwarium. hmm nie wazne :P ide, bo tata juz przyjechal... czas przykr?ca?, obcinac i tlumaczyc co jak ma byc :D czyli: ,,Po mojemu zbuduj pokrywe" hehehe
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
Ostatnio zmieniony przez Luis 2007-06-01, 15:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-06-01, 14:59   

Luis, a to spoko :)
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-01-30, 14:59   

Przepraszam, ?e od?wie?am ale chcia?am aby fotki by?y ju? w odpowiednim miejscu abym w razie potrzeby mog?a skopiowa? link z tego tematu i wstawi? go do innego ( gdy komu? b?dzie potrzebny sposób na przykryw? ).


Od góry


przymocowanie


od do?u zrobione dziury ( co maj? pasowa? do ?cian akwa)


Zdj?cie z daleka (zauwa?yli?cie, ?e szklana si? przewróci?a? :lol: )
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
princesnot 
Szara myszka


Imi?: ka?
Wiek: 35
Dołączyła: 29 Sie 2007
Posty: 5
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 2008-02-04, 16:06   
   Myszy: ginger, promil


ja te? mam tak? przykryw? zrobion? do akwa ale siateczka jest metalowa bo ta do ocieplania bloków by?a za s?aba na z?bki moich myszek :)
 
 
 
kamila 
Myszomaniak



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 740
Wysłany: 2008-02-04, 17:50   

Mam te? taka przykrycie tylko ze siatka o wi?kszych oczkach 1cmx1cm bardzo porz?dna nic jej nei przegryzie tylko ze m?ode myszki to przelez? ale moje s? doros?e
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-02-04, 18:10   

No to fajnie :) Ciesze si?, ?e to funkcjonale i w innych domach ;) A mam pytanie: robi?y?cie same czy kupili?cie? Bo ja nie mog? nigdzie znale?? w sklepach ( tj teraz ju? nie potrzebuj? ale kiedy? by si? przyda?o ). Widzia?am przykrywy po 200z? jak nie wi?cej... lekka przesada ( wi?cej ni? akwa czy klatka! ).
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
princesnot 
Szara myszka


Imi?: ka?
Wiek: 35
Dołączyła: 29 Sie 2007
Posty: 5
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 2008-02-06, 08:30   
   Myszy: ginger, promil


mi t? przykrywe zrobi? mój ch?opak :) to nie jest trudne wystarcz? 4 deseczki i siatka :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT