AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2012-12-05, 18:23
Karma z zoologa!
Autor Wiadomość
Damcios1 
M?ody Myszaty


Imi?: Damian
Wiek: 25
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 15
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2011-10-23, 18:32   Karma z zoologa!
   Myszy: Mimi & Dibi


Witam.
Mam takie pytanko.
Czy karma z zoologa jest dobra? To znaczy taka 0,5kg za 10z?
Bardzo prosz? o szybk? odpowied?.
Z góry dzi?kuj?.
 
 
Misia7 
Myszomaniak



Imi?: Michalina
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 29 Sty 2010
Posty: 717
Skąd: Dobre Miasto
Wysłany: 2011-10-23, 18:42   

A sk?d mamy wiedzie?, o jak? karm? Ci chodzi?
Wypada?oby poda? firm?.

Ale z regu?y jest tak, ?e karmy na rozwag? nie s? zbyt dobre.
_________________
Tequila [']
Puma [']
Gabrysia [']
Gacek [']

 
 
 
Damcios1 
M?ody Myszaty


Imi?: Damian
Wiek: 25
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 15
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2011-10-23, 18:52   
   Myszy: Mimi & Dibi


W?a?nie z tym jest problem, ?e karma jest wybierana z du?ego wiadra.
Wi?c nie mog? powiedzie? jaka to firma jest.
To jest taka mieszanka.
 
 
kiwi 
SuperMysz



Pomogła: 3 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 1045
Skąd: dolno?l?skie
Wysłany: 2011-10-23, 18:58   
   Myszy: Pigwa, Gryzelda, Berta, byli jeszcze trzej faceci.


Jak napisa?a Misia7, karmy na wag? nie s? dobre.
Ale mo?esz zrobi? zdj?cie
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2011-10-23, 21:30   

Ja nie jestem za kupowaniem karm na wag?. Stoj? w sklepie nie wiadomo ile, najcz??ciej do jednego wiadra wrzucane s? przeró?ne karmy, wi?c nie znamy ani firmy, ani daty wa?no?ci. Zdecydowanie lepiej jest kupi? porz?dn? karm? dla myszek, ni? tak? na wag?.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
Kali24 
Mysi Rozmówca


Imi?: Marta
Hodowla: GALAKTYKA
Pomogła: 1 raz
Wiek: 41
Dołączyła: 24 Wrz 2007
Posty: 217
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2011-10-23, 22:54   

0,5 kg za 10z?? czyli 20z? za kilogram? ostro przycinaj? w tym twoim zoologu ;)
bo nawet najlepsze karmy pakowane s? zazwyczaj ta?sze ;)
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-10-24, 07:45   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


nie rozumiem skad pojecie ze karma na wage jest zla ????
wazny jest sklad i czy jest czysta , niezrobaczona itp a nie to jak sie nazywa
aczkolwiek to mieszanie jest podejrzane , jest mozliwe ze trafia tam karma przeterminowana z roznych pudelek, dziwne jest to ze tyle kosztuje :shock:
ja place max 2.50 za kilogram , tyle tylko ze ja hoduje na wieksza skale a posiadacze kilku myszek moga sobie pozwolic na firmowe opakowania bo nie uzywaja karmy w takich ilosciach co ja
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
shiva 
Starszy Myszaty



Imi?: Siwa
Wiek: 30
Dołączyła: 23 Wrz 2011
Posty: 71
Skąd: Lower Silesia
Wysłany: 2011-10-24, 10:37   
   Myszy: ?.P. Alex, teraz: Basik!


Je?eli masz 0.5kg za 10z? to ju? op?aca si? bardziej kupi? Vitapol 400g za 4z? jest. No i sprawdzona marka przynajmniej.

Btw. Drogo jak na mieszank? :shock:
_________________
Beat the bastards, beat them now!!!
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2011-10-24, 14:41   

lilith napisał/a:
nie rozumiem skad pojecie ze karma na wage jest zla ????


W?a?nie st?d, ?e nie znamy ani jej daty wa?no?ci, ani firmy. Nie wiemy, czy jest to na pewno mieszkanka dla myszek, czy mo?e dla ?winki morskiej, a mo?e dla szynszyli? To tak naprawd? kupowanie "kota w worku". Nie znam sk?adu karmy, nie znam analizy - sk?d wi?c mam wiedzie?, czy b?dzie ona dobra dla moich myszek? Nie wiem te? ile ta karma le?y ju? w zoologu.

lilith napisał/a:
wazny jest sklad i czy jest czysta , niezrobaczona itp a nie to jak sie nazywa


Cz?sto firma = sk?ad. Ja np. nigdy nie karmi?abym moich myszek dajmy na to karm? z Animals czy 1 (karma dost?pna w Carrefour). Zdecydowanie wol? wyda? wi?cej pieni?dzy na karm?, ale te? i wiedzie?, ?e ma du?o lepszy i bogatszy sk?ad, i analiz?. Poza tym karma powinna by? urozmaicona, a taki Animals czy 1 ma praktycznie same ziarna, kukurydz? i kolorowe chrupki sztucznie barwione.

Dla myszy mieszanka jest podstawowym pokarmem, tak wi?c moim zdaniem trzeba zwraca? uwag? na to, co si? w niej znajduje.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-10-24, 16:05   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


nie kazda karma na wage jest zla i problematyczna , mamy oczy wiec mozemy zobaczyc co w niej jest ,dziwne jest dla mnie to ze tak wazne sa dla ludzi nazwy , jaka to roznica czy dla myszy czy dla swinki czy szynszyli jesli widac co w niej jest to sami mozemy ocenic czy sie nadaje ,jesli masz pewny sklep ktory rozprowadza taka karme i miesza sam ziarna to nie widze zadnego problemu w kupowaniu

co mi z tego ze np mam firme "megan" opisana jako jedzenie dla gryzoni , a zawiera ono chrupki roznego koloru o nieokreslonej faktorze i chocbym sie wsciekla to nie jestem w stenie ocenic naocznie co to jest , jesli widzimy ziarno slonecznika czy inne to latwiej nam rozpoznac przeciez rodzaj skladnikow

niekoniecznie firma = sklad
nawet firmowe jedzenia musimy pilnie kontrolowac , czesto gesto okazuje sie ze kupujemy drogie opakowanie w nieprzezropczystej , nadrukowanej folii a potem nasi pupile sikaja na to jedzenie i wcale go nie podejmuja
prawda jest taka ze co czlowiek to zdanie i co zwierze to inne nawyki zywieniowe , calosc jednak polega na tym by zwierze otrzymalo wartosciowy ,zdrowy i maksymalnie zbilansowany pokarm potrzebny dla danego organizmu ,jesli skladniki sa odpowiednie i jedzenie jest przechowywane jak nalezy to raczej ani firma ani cena tutaj nie ma zadnego znaczenia
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2011-10-24, 17:46   

lilith, ale jak masz opakowanie, to mo?esz sobie przeczyta? i sk?ad, i analiz?, i ju? masz mniej-wi?cej rozja?nione, czy karma jest dobra, czy niekoniecznie.

lilith napisał/a:
jaka to roznica czy dla myszy czy dla swinki czy szynszyli jesli widac co w niej jest to sami mozemy ocenic czy sie nadaje

Ok, patrz?c na karm? w wiaderku mog? stwierdzi?, co przewa?a, czy s? kolorowe chrupki, czy nie itd, ale ju? nie stwierdz? na oko, ile ma ona wapnia, ile bia?ka itd., a dla mnie jest to bardzo istotne. Poza tym dla mnie to, czy karma jest dla myszy, czy dla ?winki morskiej, ma bardzo du?e znaczenie, poniewa? ka?de zwierz?tko ma inne zapotrzebowania ?ywieniowe. Mam i myszki, i ?winki, i nie wyobra?am sobie, ?ebym mia?a myszkom poda? karm? dla ?winek czy odwrotnie. I nie zgodz? si? te? z tym, ?e widzimy, co w niej jest. Jasne, wida?, ale ju? analizy i sk?adu nie widzisz. ?winka np. potrzebuje du?ej ilo?ci witaminy C w karmie i braku w niej ziarenek, mysz - wr?cz przeciwnie. Poza tym wi?kszo?? tanich karm dla myszy i ?winek na pierwszy rzut oka wygl?da tak samo, jednak po przeanalizowaniu warto?ci od?ywczych widzimy, ?e si? ró?ni?.

I nie zgodz? si?, ?e nazwa firmy nam nic nie mówi, bo jednak sk?ady niektórych karm mniej wi?cej kojarz? i wiem, jakiej karmy bym nie poda?a, a jak? podaj? z czystym sumieniem. Poza tym z ty?u na opakowaniu karmy pisze "sztucznie barwione" lub "naturalnie barwione", wi?c to jednak te? co? daje.

No i znowu, kupuj?c karm? na wag? nie znam jej daty wa?no?ci.

lilith napisał/a:
nawet firmowe jedzenia musimy pilnie kontrolowac , czesto gesto okazuje sie ze kupujemy drogie opakowanie w nieprzezropczystej , nadrukowanej folii

Dlatego te? przed zakupem danej karmy czytam w internecie artyku?y na ten temat, dowiaduje si?, jak dana karma jest pakowana.

lilith napisał/a:
potem nasi pupile sikaja na to jedzenie i wcale go nie podejmuja

Ta sytuacja mo?e zdarzy? si? i podczas kupowania karmy paczkowanej, i takiej na wag?. Trzeba po prostu pozna? gust ?ywieniowy naszej myszki, zobaczy?, co jej smakuje, co nie, no i równie? tym kierowa? si? przy wyborze karmy.

Dla mnie jednak nie liczy si? to, aby karma by?a jak najta?sza, a to, aby by?a jak najwy?szej jako?ci.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-10-24, 17:53   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


moje wszytskie wniski dotyczace karmy na wage lub paczkowanej ( mieszanej pakowanej ) w niekoniecznie firmowych sklepach wyciagniete sa na podstawie kilkuletniego zywienia myszy , jak do tej pory po roznych probach najlepiej sprawdza mi sie karma dobierana przezemnie sama ( kupuje ziarna i je mieszam ,jedynym wyjatkiem jest mieszanka ze znajomej firmy i wcale ona nie nosi nazwy dla gryzoni ;) aczkolwiek sklad jest odpowiedni ) ,sadze kazda osoba posiadajaca gryzonia jest zainteresowana tym aby otrzymal kompletna potrzebna karme ( ilosc bialka, tluszczu itd )

a najbardziej polecana przezemnie firma jest versela lage i herbal pets jesli ktos chce koniecznie miec firmowe jedzonko ;)
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2011-10-24, 18:20   

lilith napisał/a:
a najbardziej polecana przezemnie firma jest versela lage i herbal pets jesli ktos chce koniecznie miec firmowe jedzonko :wink:


Pod tym si? podpisuj? obiema r?kami :)
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
Biedroneczk4 
Myszomaniak



Imi?: Paulina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 775
Skąd: Zab?udów/Bia?ystok
Wysłany: 2011-10-24, 20:11   

ja ostatnio znalaz?am ma?y zoolog gdzie by?y tylko karmy na wag? (pakowanych pani nie sprowadza, bo si? jej nie op?aca) jedzonko by?o w worku firmowym z versal lage zapakowane w wiaderko... zapyta?am o wa?no?? i pani mi pokaza?a dat? na paczce... jedzonko by?o co prawda ogólnie dla gryzoni, ale nie wydaje mi si? szczególnie z?e dla moich myszek... one i tak wybieraj? to co im smakuje i po?owa jedzonka trafia do kosza... je?li o cen? chodzi to by?o to 7z? za kg
_________________
Postanowienie na ten rok?
I?? z wero na randk? :P hihi
 
 
 
LaVenda 
Mysi Bywalec


Hodowla: LaVender Dream
Wiek: 33
Dołączyła: 07 Sie 2011
Posty: 144
Skąd: Wroc?aw/Pi?a
Wysłany: 2011-10-24, 20:27   

Ostatnio te? kupi?am versele laga na wag? dla gryzoni za 6z? za kilogram z worka, myszki jad?y :) Chocia? teraz opracuj? w?asn? mieszank? na postawie granulatów ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT