AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Walki pomi?dzy synem a ojcem
Autor Wiadomość
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2007-11-11, 09:07   Walki pomi?dzy synem a ojcem
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


Jaki? ju? czas temu jak niektórzy wiedz? oddzieli?am Gacka, da?am mu jego synka - Alask?. Na pocz?tku by?o dobrze, myszek nie by? jeszcze przecie? doros?y. Potem czasem ojciec go goni?, nic si? nie dzia?o. Jednak od oko?o dwóch dni (a Alaska ma ju? troch? ponad dwa miesi?ce) obie si? zaczepiaj? na przemian. Dzi? wygl?da?o to bardzo powa?nie, jednak za ka?dym razem mia?y tylko zmierzwione futerko. Nie wiem czy ustalaj? hierarchi? po tym jak m?ody sta? si? ca?kiem porz?dnym m??czyzn?. Oddzieli?am myszki, Gacek tymczasowo jest w ma?ym transporterku i nie wiem co dalej robi?? :(
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-11-11, 10:19   

Gacka przenie? z powrotem do ojca. Jak b?d? si? gry?? to oddzielaj ich na jeden dzie? od siebie. Na pewno jeden drugiego próbuje sobie przyporz?dkowa? dlatego najlepiej aby? da?a im dwa ma?e domki, ?eby nie by?o wi?kszych walk, a drugi ?eby nie musia? spa? ,,pod go?ym niebem". A co z ruj?? To mo?e by? powodem?
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-11-11, 10:24   

Luis napisał/a:
A co z ruj?? To mo?e by? powodem?

przecie? to samce...
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
ola 
Mysi Bywalec
MegaMysz


Wiek: 26
Dołączyła: 25 Paź 2007
Posty: 120
Skąd: a wy z k?d?
Ostrzeżeń:
 8/3/6
Wysłany: 2007-11-11, 10:25   
   Myszy: nie wszystkie maj? imiona!


mo?e by? tak ?e samce rywalizuj? o przywódctwo chocia? dobrze ?e je rozdzieli?a?
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2007-11-11, 10:29   

W?tpi? by oddzielenieich pomog?o, to pr?dzej pogorszy sytuacje.
_________________
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-11-11, 10:55   

Dlaczego Fauka? Szkoda, ?e to nie rodze?stwo :? Ja radzi?abym, gdyby si? nic nie poprawi?o jednego samca komu? podarowa?/sprzeda?.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
ola 
Mysi Bywalec
MegaMysz


Wiek: 26
Dołączyła: 25 Paź 2007
Posty: 120
Skąd: a wy z k?d?
Ostrzeżeń:
 8/3/6
Wysłany: 2007-11-11, 10:58   
   Myszy: nie wszystkie maj? imiona!


byle nie do we?a
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-11-11, 11:14   

Cytat:
Dlaczego Fauka?

hmm bo do?wiadczenie w?asne i innych na to wskazuje?

cudze do?wiadczenia to wa?ne ?ród?o wiedzy, ale mam wra?enie ?e przez niektórych zupe?nie ignorowane...
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Nesca 
Gadu?a Myszaty
uzamyszniona



Imi?: Paulina
Wiek: 29
Dołączyła: 04 Mar 2007
Posty: 310
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2007-11-11, 11:15   
   Myszy: Timida, Kropka, Yumi


Fauka napisał/a:
W?tpi? by oddzielenieich pomog?o, to pr?dzej pogorszy sytuacje.


Popieram, jak b?d? rozdzielane to nie ustal? hierarchii i za ka?dym razem gdy b?d? ze sob? znów b?d? si? bi?. Szczerze mówi?c poza tym nie wiem co robi?.
_________________
?wi?ta! Wszystkiego najlepszego! W?a?cicielom wielu, wielu dni wspólnych zabaw, wspólnych momentów uniesienia, wspólnych chwil rozterki, za? myszkom miski zape?nionej s?onecznikiem, wielu radosnych dni biegania w ko?owrotku i dziesi?tek ciekawych zabawek!
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-11-11, 11:23   

Cytat:
hmm bo do?wiadczenie w?asne i innych na to wskazuje?

Hm ale przecie? zawsze pisa?a?, ?e nale?y oddzieli? na par? godzin czy dzie?, pó?niej wsadzi? ponownie, bo wtedy oddzielona myszka nie b?dzie czu?a si? jak u siebie i nie b?dzie próbowa? tak cz?sto zaczepia? drugiej myszki. To czemu teraz zmieni?a? zdanie?
Wg mnie najlepiej jest oddzieli? ale na zawsze.
Nesca napisał/a:
jak b?d? rozdzielane to nie ustal? hierarchii i za ka?dym razem gdy b?d? ze sob? znów b?d? si? bi?

A to ustalanie hierarchi polega wg Ciebie na popijaniu kawki i dzieleniu si? terenem? :lol: Przecie? w?a?nie podczas ustalania jej myszki si? gryz?! Wi?c tak czy siak to jest nieuniknione. Mog? pogry?? si? do krwi albo zagry??. Dlatego radz? zacz?? szuka? nowego w?a?ciciela dla jednej myszki. Chyba, ?e lubisz patrze? ja wojn? myszek.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Kamyczek 
Myszomaniak



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Lut 2006
Posty: 764
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2007-11-11, 11:27   
   Myszy: rudy ch?opak o imieniu Miodek


Luis napisał/a:
Cytat:
hmm bo do?wiadczenie w?asne i innych na to wskazuje?

Hm ale przecie? zawsze pisa?a?, ?e nale?y oddzieli? na par? godzin czy dzie?, pó?niej wsadzi? ponownie, bo wtedy oddzielona myszka nie b?dzie czu?a si? jak u siebie i nie b?dzie próbowa? tak cz?sto zaczepia? drugiej myszki. To czemu teraz zmieni?a? zdanie?
Wg mnie najlepiej jest oddzieli? ale na zawsze.


Tak si? robi tylko i wy??cznie w wypadku samiczek.Zazwyczaj pomaga.
_________________
Odesz?y: Myszeida(*), A-Psik(*), Walentynka(*),Ma?a Mi(Martynka)(*),Habibi(*),Markiza(*),Rozalka(*),Dziczek(*),Wendy(*),Velvet(*),Wega(*),Pszczó?ka(*),Krówka(*),Wacik(*), Czarna(*), Dzikusek 1(*) i 2(*) :m:(:
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-11-11, 11:27   

Cytat:
Hm ale przecie? zawsze pisa?a?, ?e nale?y oddzieli? na par? godzin czy dzie?, pó?niej wsadzi? ponownie, bo wtedy oddzielona myszka nie b?dzie czu?a si? jak u siebie i nie b?dzie próbowa? tak cz?sto zaczepia? drugiej myszki. To czemu teraz zmieni?a? zdanie?

Nie zmieni?am zdania. Takie metody sprawdzaj? si? przy SAMICACH.
Z samcami mo?na probowa?, czemu nie... ale nie ma si? co jako? bardzo nastawia? na udane ??czenie. A jak si? uda to super :) Zawsze lepsza mi?a niespodzianka ni? nieprzyjemne rozczarowanie.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
Ostatnio zmieniony przez Emielcia 2007-11-11, 11:34, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2007-11-11, 11:31   

Samce jak zaczn? walczy? to sie nic nie poradzi, mia?am 2 samce i prze?y?am to na wlasnej skórze. Oddzielanie nie pomaga nic, jeszcze bardziej pot?guje to w nich agresje.
_________________
 
 
 
mysza 
Junior Admin
was kocha xD



Hodowla: Little Foot
Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sie 2006
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-11, 11:56   

Ja jestem zwolennikiem prob laczenia. Aby tylko sie nie pogryzly przy tym mocno, czyli pilnowac pilnowac i jeszcze raz pilnowac przy takich probach. Ja bym przeniosla obu do innego pojemnika i na czysta sciolke dala ich razem na jakis czas. Czesto to nic nie daje,ale zdazaja sie wyjatki,wiec moim zdaniem warto ;)
 
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2007-11-11, 11:57   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


No spróbuj? ale je?li nie pomo?e to chyba wynajd? jako? miejsce u mnie dla obydwu samców :) Szkoda ?e si? nie mog? dogada?, jeszcze do niedawna razem ze sob? spali, lizali si? i w ogóle wzorowa rodzina :P Wdzia?am bitwy samców, najmniejsze rany to by?o wyrwane futerko. Tyle ?e one nie wyrywaj? futerka nawet tylko je mierzwi?. No... zobaczymy co dalej

[ Dodano: 2007-11-11, 13:46 ]
Na razie wyczy?ci?am faunaboxa tyle razy szorowa?am ?e a? strach :D ko?owrotka te? dok?adnie wszystko w sumie co mieli wypucowa?am i tylko ich da?am od razu wle?li razem do ko?owrotka i razem biegaj? a? im fotki dwie strzeli?am xD Poczekam zobacz? co b?dzie potem, teraz nowe zapachy mo?e i nie zwracaj? na siebie tak uwagi.... ale co sie teraz gry?li to pierwszy raz da?am im za ?ció?k? sianko, które szybciej oddaje ?e tak powiem zapachy ni? trocinki, mo?e to by?a przyczyna? Nie mam poj?cia. Albo mo?e byli ?li bo mam w tym samym pokoju jeszcze samiczki mo?e wyczuli ruj? (cho? nie wiem czy która? ma) w ko?cu podobno wyczuwaj? ruj? na 1km :D
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT