AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2010-08-23, 21:21
Mysz jako pokarm dla gadow
Autor Wiadomość
*Agata* 
Mysi Bywalec
Myszki rz?dz?


Wiek: 32
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 133
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2007-03-08, 15:28   

Jejciu... jak na nie patrze :( biedaczki...
_________________
Myszki s? the best :)


Moje myszki:
Od 11.12.2006r - Grubasek
Od 13.12.2006r - Tamahome vel. Chudy ;)
 
 
 
Nesca 
Gadu?a Myszaty
uzamyszniona



Imi?: Paulina
Wiek: 29
Dołączyła: 04 Mar 2007
Posty: 310
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2007-03-08, 15:33   
   Myszy: Timida, Kropka, Yumi


;(.
Bidulki! Takie ?adniutkie...
_________________
?wi?ta! Wszystkiego najlepszego! W?a?cicielom wielu, wielu dni wspólnych zabaw, wspólnych momentów uniesienia, wspólnych chwil rozterki, za? myszkom miski zape?nionej s?onecznikiem, wielu radosnych dni biegania w ko?owrotku i dziesi?tek ciekawych zabawek!
 
 
 
*Agata* 
Mysi Bywalec
Myszki rz?dz?


Wiek: 32
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 133
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2007-03-08, 15:34   

to to nawet oczek jeszcze nie otwarlo a juz pojdzie jako jedzenie...
_________________
Myszki s? the best :)


Moje myszki:
Od 11.12.2006r - Grubasek
Od 13.12.2006r - Tamahome vel. Chudy ;)
 
 
 
Jadzia406 
SuperMysz



Imi?: Agnieszka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1048
Wysłany: 2007-03-08, 15:47   
   Myszy: Szczurek(*), Bia?uszka (*), Czmyszka (*)


Biedne..... :(
Próbowa?am kilka aukcji z oseskami na allegro wstrzyma? (tylko ?e jedn? wstrzymali...i co to da jak nie na allegro to gdzie indziej sprzeda na karm?....)
_________________
Mroczny plac z gnij?c? jab?oni? !
 
 
 
Moniska 
M?ody Myszaty



Imi?: Monika
Wiek: 29
Dołączyła: 01 Mar 2007
Posty: 44
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2007-03-10, 16:26   
   Myszy: Tina Krówka


Boze to jest okropne zeby zywe takie piekne myszki na karme dla wezy. No ale cuz my nic nie mozemy zrobic :( :( :( :( :(
_________________
Moje myszki: Tina Krówka
Odesz?y: Pysia :( [*]
 
 
 
Jadzia406 
SuperMysz



Imi?: Agnieszka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1048
Wysłany: 2007-03-10, 19:56   
   Myszy: Szczurek(*), Bia?uszka (*), Czmyszka (*)


Moniska napisał/a:
No ale cuz my nic nie mozemy zrobic :( :( :( :( :(


Jak wy?ej napisa?am mo?na wstrzymywa? aukcj?.

Wiem ?e to co napisze to ju? wyobra?nia ale mo?na zakaza? hodowania w??y bo one powinny by? na wolno?ci to by w tedy pomog?o :P Oseski ju? nie by?yby karm?.....
pomarzy? mo?na :P
_________________
Mroczny plac z gnij?c? jab?oni? !
 
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2007-03-11, 13:35   

Jadzia jezeli zakaza?by ktos ich hodowli bo powinny byc na wolnosci to praktycznie wiekszosc zwierzat z naszych domow powinno zyc na wolnosci bo sa dzikie ..
A zreszta taka jest natura ona tak im kaze co maja jesc jak zyc i wogole. Z natura nie ma co walczyc ...
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-03-11, 14:29   
   Myszy: tak


Ja si? w pewien sposób zgadzam z Jadzi?, tzn. nie zamierzam nikomu nic nakazywa?, ale... ;) Zacznijmy od tego, ?e mamy udomowione psy, koty, myszki, itp. przy czym nawet dla tych kotów i psów nie ma do?? miejsca, s? mno?one bezmy?lnie. Wi?c po pierwsze ideologicznie mówi?c, najpierw nale?a?oby mie? zapewnione domy dla tych najwcze?niej oswojonych które ju? s?, praktycznie mówi?c nie powinno si? ludziom dawa? wi?cej gatunków pod opiek? skoro nawet nie umiej? zaopiekowa? si? tym co jest: nie sterylizuj?, nie kastruj?, kieruj? si? starodawnymi metodami wychowania i post?powania ze zwierzakiem (psu wystarcz? resztki, kot mo?e je?c Whiskas, itp.) Z udomowionych zwierz?tek typu myszki s? to ju? linie które wypuszczone na wolno?? nie poradz? sobie, ju? s? udomowione, a w??e nie s? udomowione do tego stopnia aby by? uzale?nionym od cz?owieka w takim stopniu, ?e bez niego zgin?. Przynajmniej tak mi si? wydaje... :P Ale na w??ach si? nie znam... :| Innymi s?owy np. myszki labo nie rozmna?ane przez ludzi po prostu znikn?, a np. w??e, b?d? ?y? dalej na wolno?ci. Chodzi mi tu o ukazanie, ?e jednak jest ró?nica mi?dzy psem czy mysz? a w???m. Nie mówi?c ju? o tym, ?e pies na wolno?ci nie ma naturalnej niszy, dzikie psy s? problemem dla ludzi i same te? nie znajduj? dla siebie miejsca. Czyli te? nie do ko?ca sobie radz?.

Jest te? ró?nica w sensie psychicznym. Udomawiane wiele lat koty, psy, myszy, oswajaj? si? z cz?owiekiem, kontakt z nim nie jest stresem, czasem wr?cz (zw?aszcza u kotów, psów, szczurów) jest porz?dany. Co innego w??, ma?e gryzonie które goszcz? w domach od niedawna, np. mysz berberyjska - nie odczuwaj? jakie? przyjemno?ci z tego, ?e miejszkaj? przy cz?owieku. W??owi mo?e to nawet nie przeszkadza?, ale i nie cieszy si? z tego jak np. pies, ?e cz?owiek do niego zagada (tak? :P ). To zwierzaki reczej do obserwacji.
 
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2007-03-11, 15:54   

Stre?ci mi kto? to co napisa?a KAT? g?owa mnie boli :lol:
_________________
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-03-11, 15:58   
   Myszy: tak


Skrót dla Fauki: Pies/mysz to co innego ni? w??. :P Bo one s? naprawde udomowione, a w??e nie. I one sobie nie poradz? na wolno?ci/bez cz?owieka lub b?d? si? mia?y tam ?le.
(Ci??ko stre?ci?. Jakby si? da?o to bym tak napisa?a... :lol: Po takim po?cie ogólnym czuj?, ?e zaraz kto? na mnie nakrzyczy, ?e co? napisa?am nie tego, podczas gdy mi o co? innego chodzil?o - dlatego pisz? teraz tak dok?adnie... ;) )

P. S. Poza tym to ja jestem dzi? padni?ta! Jeszcze mi zasuneli obliczanie warto?ci energetycznej dla wyekstrahowanej ?ruty rzepakowej dla krowy, konia i ?wini! :evil: Wi?c czyta? nie narzeka?... :lol:
 
 
 
Ruda 
Starszy Myszaty



Imi?: Kasia
Hodowla: Incognito
Wiek: 37
Dołączyła: 03 Lut 2007
Posty: 72
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-03-11, 19:28   

Kat, cze?ciowo sie z Tob? zgadzam, ale... (i teraz sie zacznie... ;P)
Uwa?am, ?e ka?dy ma prawo hodowa? co chce (o ile potrafi zapewnic zwierz?ciu odpowiednie warunki oczywiscie) - jedni lubi? pieski i kotki a inni lubi? w??e czy jaszczurki. I dlatego w?tpie zeby zakaz hodowli w??y czy inych zwierz? teoretycznie dzikich przyczni? si? do zmniejszenia liczby niechcianych zwierzat innych gatunkow (psow czy kotow w?a?nie) - wydaje mi sie ze o czym? takim wspomnia?a? na poczatku posta, ale moze ?le odczyta?am intencje ;)
Poza tym, razem z hodowl? w??y powinno si? w takim razie konsekwentie zakazac hodowli myszy kolczastych, roborkow, koszatniczek czy fretek... :roll:
 
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2007-03-11, 19:36   

Ruda, te zwierz?ta co wymieni?a? czuj? si? dobrze w niewoli i da si? je udomowi?, gada nie udomowisz...

PS. dzi?ki KAT :P mam dzisiaj migrene :cry:
_________________
 
 
 
Jadzia406 
SuperMysz



Imi?: Agnieszka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1048
Wysłany: 2007-03-11, 19:46   
   Myszy: Szczurek(*), Bia?uszka (*), Czmyszka (*)


Ruda napisał/a:
Uwa?am, ?e ka?dy ma prawo hodowa? co chce


Nie zrozum mnie ?le ale dam przyk?ad:
Mam domek jednorodzinny, dzia?k? 6 arów to jad? do Afryki bior? ma?ego tygryska bo mi si? podoba i hoduj? go ?? :D

Ruda napisał/a:
(o ile potrafi zapewnic zwierz?ciu odpowiednie warunki oczywiscie)


Ile jest bezmy?lnych ludzi co maj? psy (husky, lablador, dalmaty?czyk, bernardyn i inne duuu?e rasy) i maj? je w blokach (nawet kawalerkach ??)

Nie wiem czy kogo? nie zdubluj? ale gdyby? myszk? wypu?ci?a (lab lub rasow?) na podwórko to w przeci?gu ma?ego czasu zgin??aby bo by sobie nie poradzi?a....
A taki w?? ?? Chyba dostrzegacie ró?nic? ? ;] Nie ka?de zwierze mo?na hodowa? nawet je?li bardzo tego pragniemy... wynika to czasem z barku odpowiednich warunków czasem z niewiedzy.

Si? rozpisa?am Ruda, oczywi?cie to nie by?o po to aby Twojego posta negowa? czy co?, po prostu to jest moje zdanie :P Do wszystkich :)

[ Dodano: 2007-03-11, 19:47 ]
S? zwierz?ta które mo?na hodowa? (czasem trzeba bo sobie biedulki nie poradz?)
Ale jaka? granica jest :P
_________________
Mroczny plac z gnij?c? jab?oni? !
 
 
 
*Agata* 
Mysi Bywalec
Myszki rz?dz?


Wiek: 32
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 133
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2007-03-11, 19:50   

poza tym w??e sa niebiezpieczne. Taka myszka najwyzej ugryzie w palec, a jak ktos sobie hoduje w domu jakiego? du?ciela... i takie w??e te? uciekaj?...
_________________
Myszki s? the best :)


Moje myszki:
Od 11.12.2006r - Grubasek
Od 13.12.2006r - Tamahome vel. Chudy ;)
 
 
 
Nesca 
Gadu?a Myszaty
uzamyszniona



Imi?: Paulina
Wiek: 29
Dołączyła: 04 Mar 2007
Posty: 310
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2007-03-11, 19:52   
   Myszy: Timida, Kropka, Yumi


Mimo wszystko w?? by sobie raczej nie poradzi?.
W??e hodowane maj? jedzenie dostarczane pod nos, cz?sto ju? martwe, poza tym "goni?" domowe myszy po niewielkim terrarium. Czasem poprostu po?eraj? niezdolne do niczego mysie noworodki. Nie musz? si? czai? na "obiad" wystarczy, ?e poczekaj?, a obiad "sam wpadnie" do terrarium.
Wi?c?
_________________
?wi?ta! Wszystkiego najlepszego! W?a?cicielom wielu, wielu dni wspólnych zabaw, wspólnych momentów uniesienia, wspólnych chwil rozterki, za? myszkom miski zape?nionej s?onecznikiem, wielu radosnych dni biegania w ko?owrotku i dziesi?tek ciekawych zabawek!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT