AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Rany/pogryzienia ogona
Autor Wiadomość
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-12-28, 14:29   

przypominam, ?e Nick. ju? kiedy? pisa?a posty wprowadzaj?ce w b??d u?ytkowników, obra?aj?ce u?ytkowników wi?c nie przejmujcie si? ni?
Powodzenia Zofia, widz?, ?e dbasz o myszki, a to najwa?niejsze. Zwierzaki nie powinny si? same okalecza? (chyba, ?e z jaki? powodów pojawi?a sie martwica i myszek próbowa? sobie odgry?? martw? tkank?). Weterynarz najlepiej Ci doradzi (oczywi?cie taki, który si? zna na ma?ych zwierzaczkach.)
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Zofia 
Szara myszka


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Gru 2009
Posty: 6
Wysłany: 2009-12-28, 14:40   

Dzi?kuj? za informacj?, w tym tygodniu b?dziemy u weterynarza.
Je?eli chodzi o czas, po prostu nie marnotrawi? go. Myszki, kiedy jestem w domku, towarzysza mi na ka?dym kroku i jest super :wink:
Dzisiaj w drodze do pracy, dokupi?am drugi ko?owrotek i mam nadziej?, ?e dzi?ki niemu nie b?d? czu?a si? w obowi?zku zaprasza? myszaków do "wspólnego gotowania" obiadu.
Je?eli podchodze do tematu emocjonalnie, to przykro mi... nie lubi? si? denerowowa? :sad: Ja po prostu martwi? si? o te stworki i le?y mi na sercu ich dobro.
Je?eli mój wiek si? w jaki? sposób liczy, oczywi?cie zaraz uzupe?ni? to info w profilu :wink:
i tak, konie potrzebuj? wiele opieki, ale jest ona innego rodzaju. one nie potrzebuja towarzystwa przez mnóstwo czasu i nie sa tak delikatne jak uszatki. Zim? rzadziej wyje?d?amy w teren i po prostu wi?cej czasu sp?dzaj? na padoku :wink:
Dzi?kuj? za pomoc, jestem wam bardzo wdzi?czna i mam nadziej?, ?e za jaki? nied?ugi czas b?d? mog?a wrzuci? zdj?cia moich pieszczoszków... mimo ?e raczej ma?orasowe s? oba :razz: ale strasznie kochane przez wszystkich domowników :m:): i wszyscy uczymy si? z nimi ?y? i opiekowa? si? nimi nale?ycie :razz: a teraz przepraszam, uciekam do dzia?u z jedzeniem na forum :wink:
Pozdrawiam
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2009-12-28, 17:41   

Nick., prosz? o spokój!
Wprowadzasz ludzi w bl?d i piszesz bzdury.

Ju? dostala? raz ostrze?enie za nieprzestrzeganie zasad na forum.
Nast?pnym razem b?dzie kolejne.


Zofia, Twoje myszki to samce.
Niestety obce samce nigdy si? nie zaakceptuj?.
Musisz dokupi? drug? klatk? b?d? odda? komu? myszaka.

Wszystko jest na forum.
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Zofia 
Szara myszka


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Gru 2009
Posty: 6
Wysłany: 2009-12-29, 12:47   

Dzi?kuj? za informacje, to by?o dla mnie bardzo wa?ne :smile:
u weterynarza byli?my i jak na razie jest wszystko ok ze stworkami :m:): Tylko antybiotyk na ogonki i strupki po ugryzieniach.
Mo?e nie zawsze zalogowana, ale ci?gle siedz? i czytam forum i.... jestem coraz m?drzejsza :wink:
Mysiaki ?yj? w oddzielnych klatkach, maj? swoje priv ko?owrotki i jeszcze dorobili?my im podesty i dali?my jeszcze pr?ty drewniane do biegania... full opcja wy?cigi w klatkach :m:D: gdyby te pyszczki potrafi?y si? ?mia? szeroko, to dwa bananowce bym mia?a w domu :wink:
 
 
Ratoncita 
Myszowaty
na bezmysiu


Imi?: Anna
Pomogła: 2 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Sty 2008
Posty: 542
Skąd: troch? znik?d
Wysłany: 2010-01-20, 20:29   
   Myszy: obecnie brak


U mnie w?a?nie pogryz?y si? samice, i to SIOSTRY, znaj?ce si? od urodzenia :mshock: ; jedna mysia straci?a oko?o centymetrowy (na oko) kawa?ek ogonka. Co si? mog?o sta??
_________________
Mus to mus!
 
 
daniel69ony
Szara myszka
Daniel


Imi?: Daniel
Wiek: 30
Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 3
  Wysłany: 2010-03-20, 20:23   Obryziony ogon!

Pomocy ludzie :( dzsiaj zobaczylem ze moja biedna myszka ma obgryziony ogon czemu go odrgryzla skoro miala jedzenie i picie i pila normalnie i jadla bo nie raz widzialem i czy jak ma wyscielone trocinami to nie jest zle pomocy szybko !! :( pokram ma taki jak w zoologicznym mi pani doradzila i pisze nawet na tym wiaderku ze to dla myszy jesli to wina pokarmu to na jaki zmienic ?
 
 
Laayla 
Starszy Myszaty
raaawwrrrrr.!! : E



Imi?: Lilek
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 51
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2010-03-20, 21:25   
   Myszy: Dziabek, Drop i Dead. ^^"


mieszka sama? ma jakie? schronienie?
_________________
"Stajesz si? odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoi?e?. "

moje mychy ^^
 
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-03-20, 23:11   

daniel69ony, mog?a mie? martwic? i sobie próbowa?a poradzi? z t? umar?? tkank?. Ale ma ca?kiem odgryziony ten ogon, czy pokrwawiony, ze strupkami? Upad?a gdzie? albo widzia?e?, ?eby sie skaleczy?a wcze?niej?
To nie jest wina pokarmu raczej (podejrzewam, ?e karmisz j? vitapolem skoro jest w wiaderku).
Je?li jej sie ten ogon paprze to zamiast trocin daj jej chusteczki. Mieszka sama czy z kim??
Je?li wygl?da to a? tak powa?nie to radz? sie do weterynarza uda?.
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
daniel69ony
Szara myszka
Daniel


Imi?: Daniel
Wiek: 30
Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 3
Wysłany: 2010-03-21, 00:07   

moze dam wam zdjciee to lepeij zrozumiecie ale ma klatke taka jak na zdjeciu i m ieszka sama jak macie jakies pomysly co mozna zrobic zeby jakos lepeij sie czula to prosze pomó?cie mi :(
KLIKNIJCIE NA ZDJ?CIE TO POWI?KSZY WAM SI?
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-03-21, 00:12   

daniel69ony, zdj?cie jest nieczytelne. Ale mog?a si? skaleczy? na ko?owrotku (takie pr?cikowe s? niebezpieczne).
Powtórz?: Upad?a gdzie? albo widzia?e?, ?eby sie skaleczy?a wcze?niej?
Daj wyra?niejsze zdj?cia (tego nieszcz?snego ogona, bo na tym nie mo?na nic zobaczy?)
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
flea 
Mysi Bywalec
We got the Funk



Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 167
Wysłany: 2010-03-21, 09:03   
   Myszy: Irish, Bootsy, Chocolate <:3D~


Zadbaj o odka?enie poranionego miejsca. Woda utleniona. dobra jest tez sól fizjologiczna ( do kupienia w aptece) bo pomo?e w gojeniu i nie piecze. Biedny myszor. Zabierz z klatki przedmioty które mog? urazi? ogonek. I zamiast trocinek wy?ó? r?cznikiem papierowym. B?dzie ?atwiej zadba? o czysto?? i szybko wymienia? zabrudzone (wod? na przyk?ad) kawa?ki r?cznika. Myszka mo?e mie? temperatur? (infekcja ogonka) wi?c daj jej co? soczystego do przegryzienia. Obserwuj mysza czy nic wi?cej si? nie dzieje.
_________________
Mice are nice :)
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2010-03-21, 20:17   

Woda utleniona to mit... spowalnia gojenie si? rany i uszkadza tkanki naoko?o rany, lepiej pola? zwyk?? czyst? wod?. Mniej nieprzyjemno?ci, a efekt zdecydowanie lepszy.
 
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-03-21, 20:40   

Yun napisał/a:
Woda utleniona to mit...
?e jak?
Woda utleniona czy?ci ran? z zanieczyszcze? (zawsze je?li jest rana zanieczyszczona ziemi? to polejcie j? wod? utlenion?! w przypadku myszy raczej nie b?dzie, bo ich si? raczej nie wypuszcza w ten sposób, ale u ludzi to wa?ne, bo ziemia jest potencjalnie zaka?ona m.in. Clostridium) i nie ma wp?ywu ?adnego na zdrowe tkanki obok rany. Nadtlenek wodoru ma w?a?ciwo?ci bakteriobójcze w przypadku bakterii beztlenowych i dlatego bardzo wa?ne jest polanie zranienia wod? utlenion?! Czystej wody te? mo?na oczywi?cie u?y?, ale utleniona to podstawa. Pami?tajcie.
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2010-03-21, 20:47   

A, ?e tak. Informacja prosto ze szpitala, gdzie po?owa mojej rodziny pracuja i ka?dy jak jeden m?? utrzymuje, ?e woda utleniona wi?cej szkodzi ni? pomaga. Tak samo mog? powiedzie? od zaprzyja?nionych profesorów z akademii medycznej we Wroc?awiu. Owszem, w warunkach laboratoryjnych nadtlenek wodoru rzeczywi?cie zabija bakterie. Ale! niszczy równie? tkanki bezpo?rednio przylegaj?ce do rany, przez co d?u?ej si? goi, jest mniejsza krzepliwo?? krwi w tych rejonach. Przez wod? utlenion? spowalniana jest produkcja [a w zasadzie przekszta?canie si?] fibryny. Ran? powinno przemy? si? du?a ilo?ci? czystej wody, ewentualnie wody z myd?em [boli jak cholera, ale dzia?a], je?eli rana jest bardzo brudna i NIE G??BOKA I OBSZERNA. Poza tym ju? raz otwarta butelka wody utlenionej jest idealnym siedliskiem dla ró?nych bakterii [tak, potrafi? prze?y? w butelce wody utlenionej].
 
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2010-03-21, 21:06   

Mam podobne zdanie co Do?ka.
Woda utleniona pomaga a nie jest mitem.
Oczyszcza ran?.
:roll:

P.S Tak?e mam rodzin? pigu?ki.
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT