AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Po czym pozna? porod
Autor Wiadomość
Maciek 
Myszo?ak


Imi?: Maciek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 634
Skąd: Wa?cz
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-04-01, 16:17   
   Myszy: gdzie jeste?cie?


A u ciebie Luis?? tobie te? nie dawno si? co? urodzi?o, nie?? co tam u nich??
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-04-01, 17:10   

Wszystko dobrze, na 6 myszek ?yj? 5. Maj? si? ?wietnie ju? same jedz? ( mniej wi?cej ;) ) i czasem pomagam im pi? ( strzykawka ), bo niektóre same id? i pij? a niektóre czekaj? na gotowe :P Najgorsze by?y pierwsze dni bez matki ( która zdech?a :( ) no ale wstawa?am do nich i karmi?am co ok 2godz.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Mysiaczek 
Myszomaniak



Imi?: Krumlich
Wiek: 29
Dołączyła: 18 Paź 2007
Posty: 733
Skąd: Opole
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-04-02, 15:26   
   Myszy: Po [*], Whiser [*], Mia [*], Panna Smerfetka [*], Lexi [*],Tusia[*], BIA [*]


A kiedy one si? urodzi?y?? ;]]
 
 
 
Ratoncita 
Myszowaty
na bezmysiu


Imi?: Anna
Pomogła: 2 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Sty 2008
Posty: 542
Skąd: troch? znik?d
Wysłany: 2008-04-04, 16:22   
   Myszy: obecnie brak


Moich pikulinek jest jednak osiem - teraz ?atwiej si? liczy, bo trzy s? zdecydowanie ciemniejsze :wink: ;zreszt? dzisiaj zrobi?am im kompletn? wymian? po?cieli - za zgod? Pardity, która nawet pozwoli?a mi si? pomyzia? po dok?adnym obniuchaniu moich pachn?cych "mysikami" palców (a teraz pracowicie konstruuje nowe gniazdko przy wtórze piskania maluszków).
_________________
Mus to mus!
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-04-05, 09:31   

Cytat:
A kiedy one si? urodzi?y??

A nie pami?tam ju? ^^ ale ju? dawno :P Ju? chodz? jedz? i pij?. Jestem z nich dumna :)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-04-05, 10:07   

Luis napisał/a:
A nie pami?tam ju? ^^ ale ju? dawno

Warto by?oby jedak pami?ta? (zapisa??), aby wiedzie? kiedy ma?ych samców oddzieli? od matki i sióstr...
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-04-05, 12:39   

Matki nie ma. Pisa?am o tym ju? dawno. Zdech?a, poniewa? zosta?a wyko?czona ( ci?gle karmi?a m?ode ). M?ode wychowa?am sama karmi?c co ok 2h. Nied?ugo je oddziel? spokojnie :) Jeszcze s? malutkie, to nie jest mój pierwszy miot wi?c na oko to zrobi? ( wiem, ?e to si? mo?e wydawa? dosy? hm nieodpowiedzialne, bo ,,na oko" to mo?e mi pó?niej z tego wyj?? ,,par?" ma?ych nowych pociech ale spokojnie. Zosta?o im ok 2-3 dni do rozdzielenia. Wol? wcze?niej ni? za pó?no ).
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
mysiakowa 
Starszy Myszaty



Dołączyła: 30 Gru 2008
Posty: 59
Skąd: Wroc?aw
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-01-24, 21:13   Ci??arna samiczka
   Myszy: Filipek


Moja samiczka jest w ci??y, niestety nie wiem dok?adnie ile, ale ju? raczej zaawansowana, dzisiaj spa?a ca?y czas, tylko wstawa?a na chwile ?eby co? zje??, nie widzia?am ?eby pi?a wod?, a poza tym niepokoi mnie to, ?e rano jeszcze normalnie patrzy?a, a pó?niej ju? jakby mia?a oczy zamkni?te, tylko po omacku i w?chu chodzi?a po jedzenie, nie wiem czy dlatego ?e by?a zaspana czy jest mo?e inny powód? Mam nadzieje, ?e nic jej nie jest. Jest sama w akwarium, nikt jej nie przeszkadza, nie skacze ju? po rolkach tylko ca?y dzie? ?pi, wida? ?e ju? jej bardzo niewygodnie spa? z tym brzuchem.
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-01-24, 21:31   

Zapewne nied?ugo narodz? si? kluski i jest ich sporo i dlatego jest jej ci??ko. Zazwyczaj rodzi si? 4-9 m?odych, u mnie cz?sto wyskakiwa?o po 10 czyli wi?cej ni? powinno tj ni? zazwyczaj si? rodzi. Mo?liwe, ?e i Twoja myszka b?dzie mia?a wi?cej m?odych i dlatego jest jej tak ci??ko ju?. Nie zdziw si? te? je?eli po urodzeniu kilka m?odych zostanie . zagryzionych/zjedzonych. Mog? by? ich cia?ka zdeformowane itp za ma?o miejsca w brzuchu. Dzi?ki temu inne maj? wi?ksz? szans? na prze?ycie gdy zmniejszy si? ilo?? walcz?cych g?ówek o przys?owiowego ,,cysia".
P.S. Jakby co? by?o bardzo kiepsko z samic? to odwied? weterynarza chocia? to mo?e by? trudne bo podczas ci??y tego nie rób! Mo?e si? zestresowa? i tyle b?dzie z m?odych, ?e wszystkie zagryzie... A po narodzinach mo?esz skoczy? do weterynarza ale bardzo szybko aby m?ode nie zosta?y na d?ugi czas same bez pokarmu. W tym czasie podgrza? je lampk? 15W z odpowiedniej odleg?o?ci tj ?eby si? nie poparzy?y w ko?cu ?yse. Chocia? s?dz?, ?e po porodzie przejdzie jej.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
mysiakowa 
Starszy Myszaty



Dołączyła: 30 Gru 2008
Posty: 59
Skąd: Wroc?aw
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-01-24, 21:57   
   Myszy: Filipek


Oby nic jej nie by?o, tak mi jej szkoda, bo bidna le?y ca?y dzie?, nie wiem czemu tych oczek nie otwiera, mam nadzieje ?e po porodzie wróci do formy. A powiedz mi jeszcze, bo nie wiem, jak wygl?da poród, czy ona sama sobie ze wszystkim poradzi i czy jakby by?y jakie? ma?e "trupki" to ich nie rusza? czy powyci?ga?? Oczywi?cie tak ?eby nie dotyka? ?ywych m?odych.
 
 
argumentative 
Mysi Bywalec
: )))))



Imi?: Damian
Pomógł: 2 razy
Wiek: 29
Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 185
Skąd: Tczew
Wysłany: 2009-01-24, 23:36   
   Myszy: Margarette, Zelda, Benio, Zenio


mysiakowa napisał/a:
a poza tym niepokoi mnie to, ?e rano jeszcze normalnie patrzy?a, a pó?niej ju? jakby mia?a oczy zamkni?te, tylko po omacku i w?chu chodzi?a po jedzenie,


Moja myszka chodzi?a tak ostatnie dwa dni przed porodem, tak?e jest mo?liwe, ?e na dniach ujrzysz ma?e, s?odkie, ró?owe kluski w gniazdku :)
_________________
- Nakarm Krzysi?! xD
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-01-25, 12:30   

mysiakowa napisał/a:
jak wygl?da poród, czy ona sama sobie ze wszystkim poradzi i czy jakby by?y jakie? ma?e "trupki" to ich nie rusza? czy powyci?ga?? Oczywi?cie tak ?eby nie dotyka? ?ywych m?odych.

1. mo?esz dotyka? m?ode, to nie jest dzika mysz ani zaj?c, które nie przygarn? m?odych gdy je kto? dotknie :) Tylko ostro?nie. Ogólnie przyj?te jest jakie? dotykanie po 6 dniu no ale Ty nie b?dziesz tych male?stw podnosi? tylko mówi?, ?e jakby? by?a zmuszona wyj?? zdech?e to zapewne dotkniesz lekko jakiego? ?ywego i nic si? nie stanie :D
Poród, no wi?c s? skurcze, s?ycha? jakby popiskiwanie hm nieee to jakby skrzeczenie jakie? xD Od razu lec? do cysia i ju? xP hehe nie przejmuj si? gdy matka b?dzie ?azi? po m?odych a te b?d? ,,becze?" to normalne, nic im si? nie stanie. One je sob? ogrzewa i zmienia pozycj? do karmienia no bo ile mo?na wytrzyma? w jednej pozycji. Samica nie zrobi m?odym nic z?ego. Tak samo je?lei czasem b?dzie Ci si? wydawa?, ?e ich nie karmi b?d? si? nimi nie opiekuje nie denerwuj si? od razu. Matka te? potrzebuje przerwy z reszt? nie wiesz jak bardzo mo?e by? troskliwa w nocy :)


a tu przy okazji
http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=245 objawy ci??y
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
mysiakowa 
Starszy Myszaty



Dołączyła: 30 Gru 2008
Posty: 59
Skąd: Wroc?aw
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-01-25, 15:32   
   Myszy: Filipek


Dobra, dzi?ki za odpowied?, na razie mycha jeszcze chodzi z brzuchem, zrobi?a sobi? nor?, zakry?a wej?cie papierkami wi?c chyba lada dzien co? si? wydarzy. Podziel? si? tym faktem na forum ;) Nie b?d? dotykac maluchów, nie chc? im zrobi? niechc?cy krzywdy, dopiero jak ju? podrosn?.
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2009-01-25, 18:17   

Nie dotykaj maluchów je?eli samica uznaje ci? za wroga ( gryzie).
Daj im jakie? 2 tygodnie.
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
mysiakowa 
Starszy Myszaty



Dołączyła: 30 Gru 2008
Posty: 59
Skąd: Wroc?aw
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-01-25, 20:27   
   Myszy: Filipek


No, nie b?d? ich dotyka? ;-o
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT