AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Optymalna wielko?? terrarium
Autor Wiadomość
para-noir 
Starszy Myszaty
humanitas



Imi?: Natalia
Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 30 Paź 2008
Posty: 79
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2009-03-01, 16:45   
   Myszy: Joyce, Fonda i Niagara


Kiniuchaaa, myszka, potrzebuje przestrzeni, to tak jakby kto? Ciebie zamkn?? z schowku na miot?y. Mówisz, ?e masz jeszcze miesi?c, uzbieraj kas?, za 40 z? mo?na kupi? ca?kiem przyzwoite akwarium.
_________________
A bad woman is the sort of woman a man never gets tired of
 
 
 
kajura 
M?ody Myszaty



Imi?: kajka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 37
Skąd: kraków
Wysłany: 2009-03-01, 17:41   
   Myszy: Rozpusta ['], Malibu,


Jednej myszki si? nie trzyma - chyba ?e samca.
Ale to nie zmienia faktu ?e i tak sam b?dzie si? nudzi?, wi?c powinna? mu zapewni? jak?? "rozrywk?" :P . Myszki nocami s? bardzo ruchliwe, potrzebuj? i zabawek - ?eby mie? si? czym bawi?, i przestrzeni - ?eby mie? si? gdzie bawi?. Ko?owrotek nie wystarczy, to tak jakby Tobie kto? da? pi?k? i masz, baw si? ni? ca?y dzie?. Poza tym wcale nie jest powiedziane ?e b?dzie lubi? w nim biega?. Mycha te? musi mie? na czym ?ciera? z?bki - wi?c jakie? wapno czy chocia?by tutka z papieru toaletowego jest potrzebna - a w tym wypadku ju? sama tutka zajmie 1/4 miejsca.
Poszukaj na allegro chocia?by. W tej chwili mo?na tam znale?? akwaria 30x30x30 za 38z? w KupTeraz, a przejrza?am tylko pierwsz? stron? z trzynastu :P
 
 
 
Kiniuchaaa
Szara myszka


Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 11
Wysłany: 2009-03-01, 18:04   

Ja wiem, ale nie mog? nic kupi?- rodzice.
Jak ju? to tylko do tego ma?ego akwa. No i szukam czego? fajnego do akwarium. NIE KONIECSZNIE musi by? mysza... Ale... No jakie? fajne zwierz?tko. A o myszce tak od razu pomy?la?am :m:(: :m:(: :sad:
 
 
kajura 
M?ody Myszaty



Imi?: kajka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 37
Skąd: kraków
Wysłany: 2009-03-01, 18:50   
   Myszy: Rozpusta ['], Malibu,


Patyczak? Albo krab t?czowy? ;)
myszki s? ma?e, ale ruchliwe :] poszukaj jakiego? stwora który nie potrzebuje a? tyle ruchu ;)
 
 
 
Kiniuchaaa
Szara myszka


Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 11
Wysłany: 2009-03-01, 19:00   

Czyli jaki ??:( Mia?am 2 modliszki ale obydwie umar?y. prawdopodobnie by?y ze sob? spokrewnione. Straci?am na nie 50 z? XD A rodzice nic nie wiedzieli:P
 
 
kajura 
M?ody Myszaty



Imi?: kajka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 37
Skąd: kraków
Wysłany: 2009-03-01, 19:12   
   Myszy: Rozpusta ['], Malibu,


http://galeria.e-city.tarnow.pl/d/6444-2/aac.jpg
o taki :]

...ale nie róbmy off topów ;)
Tak szczerze mówi?c to my?l? ?e skoro rodzice mieliby si? zgodzi? na mysz, to zrozumieliby te? ?e potrzebuje ona jednak jakich? warunków ?eby sobie szcz??liwe ?y?a. A z tym wi??e si? wi?cej przestrzeni :P mo?e spróbuj najpierw z nimi porozwawia? czy na pewno nie ma opcji na wi?ksze akwarium?

Jedna jedyna rzecz która mi si? ?rednio spodoba?a -
Cytat:
Straci?am na nie 50 z? XD
- nie zapominaj ?e mimo tego ?e modliszki w ewolucji nie zasz?y zbyt wysoko, to ci?gle mówisz o ?ywych stworzonkach :P
 
 
 
Kiniuchaaa
Szara myszka


Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 11
Wysłany: 2009-03-01, 19:23   

Tzn. ja nie ?a?uje im tego... Tylko napisa?am ?e sporo siana wyda?am xD
A co do myszek, to ja w?asnie tak... Rodzice by sie chyba nei zgodzili xD

Krab nie, musi mie? filtr grza?ke i du?e akwarium.A co by innego? POmó?cie mi my?le? xD
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2009-03-01, 19:30   

Kiniuchaaa, licz si? ze s?owami.
W internecie pisz?c drukowanymi literami uwa?any jest to za krzyk.
Nie musia?a? tak pisa? ka?dy potrafi czyta?.

Widz? ?e nie masz zbytnio dobrego podej?cia do zwierz?t.
Je?eli kilka osób Ci pisze ?e akwa jest za ma?e to czemu nadal si? upierasz :roll:
Nie kupuj jak ju? wiekszego akwarium tylko lepsz? klatk? z odst?pami 5mm mi?dzy kratkami albo Dune czy cos podobnego.
Je?eli nie chcesz inwestowa? w takie rzeczy bo stwierdzisz pó?niej ?e "Straci?a? na nie np. 100 z?" to lepiej daj sobie spokoj. :roll:

Kiniuchaaa napisał/a:
A co do myszek, to ja w?asnie tak... Rodzice by sie chyba nei zgodzili xD

Nie rozumiem Ci?... chcesz mie? kolejne zwierz?tko w takim czym? ?eby rodzice nie wiedzieli ? Znowu bedziesz ukrywa? ?

Kiniuchaaa napisał/a:
A co by innego? POmó?cie mi my?le? xD

? Nie no prosz? Cie ... To jest porz?dne forum ... a my?le? mo?e ju? sam zaczniesz?
Pomy?l czy wzi?? jakie? zwierze ?eby si? meczy?o jest ok ?
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
kajura 
M?ody Myszaty



Imi?: kajka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 37
Skąd: kraków
Wysłany: 2009-03-01, 19:45   
   Myszy: Rozpusta ['], Malibu,


Yay, Kana, wiem ?e jeste? moderatorem ale chyba z tego powodu tym bardziej nie powinna? obra?a? ludzi :P Zw?aszcza ?e sama piszesz, ?e to porz?dne forum i zwracasz uwag? innym aby liczyli si? ze s?owami :P
I wiem ?e ju? kiedy? o tym pisa?am, ale jako? strasznie mi si? to rzuca w oczy :/

Kiniucha, wygl?da na to ?e na si?? chcesz mie? co? ?ywego... ?rednio to odpowiedzialne, zw?aszcza ?e nie masz zamiaru mówi? o tym rodzicom... Skoro teraz szkoda Ci kasy na wi?ksze mieszkanko, to co zrobisz jak z tym Twoim 'innym' zwierzakiem trzeba b?dzie i?? do weterynarza?
 
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2009-03-01, 21:05   

kajura napisał/a:
Yay, Kana, wiem ?e jeste? moderatorem ale chyba z tego powodu tym bardziej nie powinna? obra?a? ludzi :P Zw?aszcza ?e sama piszesz, ?e to porz?dne forum i zwracasz uwag? innym aby liczyli si? ze s?owami :P
I wiem ?e ju? kiedy? o tym pisa?am, ale jako? strasznie mi si? to rzuca w oczy :/

Nikogo nie obra?am.
Dziekuje za trosk?.
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Kiniuchaaa
Szara myszka


Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 11
Wysłany: 2009-09-05, 15:13   Czy to akwarium si? nadaje?

Witam! Mam akwarium, które stoi wolne. W przysz?o?ci chcia?abym kupi? tam sobie jedn? myszk? (oboj?tnie jaka p?e?).
Nie mog? mie? nic wi?kszego, poniewa? rodzice si? nie zgadzaj?.Czy do tego akwarium mog?abym mie? jedn? mysi?? I czym przykry? akwa ?eby nie uciek?a? Co ewentualnie wsadzi? do ?rodka? Akwarium ma wymiary:
Szeroko?? 20 cm
D?ugo?? 30 cm
Wysoko?? 20 cm.
Czy jednemu myszkowi by starczy?o?
Ko?owrotek by sie zmie?ci?, jakie miseczki, domek?
Mam 120 z?oty wiec nie ma problemu z kosztami:D

Czekam na odpowied?!
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-09-05, 15:26   

moim zdaniem jest za ma?e!!! (jak sobie to wyobra?? to jest takie mikro-akwarium)

Je?li chodzi o myszy to samczyk mo?e by? sam, ale samiczki najlepiej jaki mieszkaj? po dwie (oczywi?cie nigdy samica z samcem!)

Co do przykrycia akwarium, domków , miseczek itd. by?y tematy na forum. Poszukaj.
Zreszt? o myszkach, opiece, trzymaniu, p?ciach te? by?o.

A tak w ogóle to w?a?nie przejrza?am Twoje posty i widz?, ?e ju? o to kiedy? pyta?a?. I jak widz? nic si? nie zmieni?o ...
Je?li chcesz mie? zwierz?, to trzymaj je w godnych warunkach - powtarzam to Twoje akwa jest za ma?e!
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
kamila 
Myszomaniak



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 740
Wysłany: 2009-09-05, 19:30   

Jak masz 120 z? to mo?esz kupi? dun?, klatk?, czy wi?ksze akwarium wi?c bez sensu m?czy? zwierzaka w takim malutkim akwarium. Je?eli chcesz trzyma? jedn? mysz to niech to b?dzie samiec i niech ma lepsze warunki ?ycia.
 
 
Ingas 
Myszowaty



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 2 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 15 Wrz 2007
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-09-05, 19:55   

Kiniuchaaa napisał/a:
Nie mog? mie? nic wi?kszego, poniewa? rodzice si? nie zgadzaj?.


Mo?e chocia? klatka typu myszka kwadratowa? ma 37 cm x 25 cm podstawy, czyli nie jest wiele wi?ksza, ale ma pi?terko, no i mysz móg?by chocia? po ?cianach po?azi?...
 
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-09-05, 20:04   

zreszt? je?li rodzice si? nie zgadzaj? to pewnie te? si? nie zgodz? na mysz ...

A nie mo?esz skazywa? myszki na ?ycie w takiej ciasnocie :sad:
Porozmawiaj z rodzicami o tym,?e zwierz?tko musi mie? przestrze?. Czy Ty Kiniuchaaa wyobra?asz sobie sp?dzi? ca?e swoje ?ycie w pomieszczeniu metr na dwa metry?
Cytat:
Mam 120 z?oty wiec nie ma problemu z kosztami:D

za to ju? mo?esz nawet kupi? mini dun? z wyposa?eniem na allegro, albo naprawd? du?o lepsz? klatk? ni? to Twoje nieszcz?sne akwa.
Zreszt? (i to nie jest czepianie si?!) pyta?a? kiedy? o podobne akwa i ju? wtedy u?ytkownicy powiedzieli Ci, ?e si? nie nadaje, przeci? te 20centymetrów z czasem si? nie wyd?u?y :roll:
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT