AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup klatki: gdzie i za ile
Autor Wiadomość
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2007-08-02, 15:01   

Tak ja mam 2 Duny znaczy sie zwykla dla myszek gdzie mam chomiki dzungarskie i druga wielgachna swinkowa dune gdzie mam moje panienki sa strasznie z niej zadowolone i naprawde warto ja kupic ! Polecam .! :mwariat:
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-08-02, 18:40   
   Myszy: tak


Wanda napisał/a:
Kat - czyli ?e co, któr? proponujesz najbardziej :?: W ogóle widz?, ze tu ca?y klan z klatkami Duna - a jaka te klatki maj? wentylacj? :?:

O wentylacji napisa?a Emielcia (i na forum te? du?o o tym jest). Ja mia?am Dun? jako najlepsz? do d?ungara. Potem myszy j? wygra?y ilo?ci? (dwie w ma?ej klatce, jeden chomik w du?ej), potem odziedziczy?y inne myszy. Na miejsce nisko ze wzgl?du na psa (co wpycha nos gdzie nie trzeba) kupi?am Dun?. Nie wiem jak by by?o w innej sytuacji. Ale w sumie nie wiem czemu nie mia?abym kupi? Duny... Bo nie widz? specajlnie ró?nic w ?yciu myszy tu czy tam. O ile nie jest ciasko i nudno to mysz wykorzysta co klatka/Duna/akwa daje. :) Ja jestem zadowolona. Myszy s? zadowolone. (Pies te?, cho? boi si? pisków. XD ) Kto co lubi, z czym mu wygodnie. Komu? kto ma kota polec? Dun?. Komu? komu chce si? bawi? z siatk? obwini?t? o klatk? polec? wi?ksz? klatk?. Generalnie polece co kolwiek co odpowiada najbardziej osobie i myszom, z zastrze?eniem, ?e im wi?ksze tym lepsze. (Tzn. jak do wyboru jest wi?ksza klatka to czemu nie.) Nie wiem czy zdajesz sobie z tego spraw?... ale poza Dun? Hamster, Hamster Mini i jej podobnymi oraz pokazanymi przez Ciebie Miki (alternatywnie zwan? Mimi) i Myszk? kwadratow? oraz tymi kolorowymi dziwno?ciami nie ma w Polsce klatek o odst?pie 0, 5 cm. Wi?c wybór jest Duna, klatka ma?a z ma?ymi odst?pami mi?dzy szczeblami lub du?a obwini?ta siatk? - przynajmniej do mom?tu jak mysz podro?nie. Mo?na te? pohodowa? mysz do doros?o?ci w Miki/Mimi/Myszce kwadratowej/starym akwa a potem da? do klatki du?ej z wi?kszymi odstepami mi?dzy pr?tami. Jak chcesz du?a klatk? która nie jest Dun? lub jej podobn? to musisz mie? jakie? rozwi?zanie póki mysz ma?a. Jak chcesz dwie ma?e samiczki w Myszce kwadratowej to te? ok. Je?li nie b?dzie Ci si? podoba? to jak tam im jest to mo?esz potem sprzeda?, mo?e wtedy b?dziesz mie? inne podej?cie, zwi?zane z obserwacjami, do?wiadczeniem, b?dziesz wiedzie? na 100% czego oczekujesz od klatki, a bez czego ty/myszy si? obejdziecie. No nie ma prostej odpowiedzi. :) (No, mo?na jeszcze zrobi? klatk?. :> )

Wanda napisał/a:

Ja w sumie i tak upiera?abym si? przy zwyk?ej klatce... tak?e prsz? Was bardzo, pole?cie mi co? :?:

No, jak napisa?am wy?ej. Nie da si? tak... :( Z raptem 2 typowo-mysimi klatkami na rynku.

P. S. No jest jeszcze klatka 70 cm z odst?pem 0, 7 - 0, 8 cm (dost?pna na Allegro). Jak kto? ma kase, miejsce, ch?? na tak?. Ale nie wiem na 100% ile ona ma... czy przez 8 mm myszol nie przelezie jaki? mikry... :twisted:
 
 
 
Wanda 
M?ody Myszaty



Wiek: 42
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 38
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2007-08-06, 15:10   
   Myszy: Trelek i Tutek


Mam nie lada problem z zakupem klatki. Prawdzie nigdzie nie podaj? odst?pu mi?dzy pr?cikami, wi?c wysy?am maile z zapytaniem - odpowied? zawsze - 1cm :/ A to troch? za du?o. no nie :?:
Gdzie najlepiej kupi? klatk? :?: W du?ym, markowym sklepie zoologicznym, w malutkich sklepach zoologicznych, w sklepie internetowym czy przez allegro :?:
I czy Duna to nazwa firmy :?: Bo np nie mog? na allegro znale?? :/
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-08-06, 15:33   

Wanda napisał/a:
Gdzie najlepiej kupi? klatk? :?: W du?ym, markowym sklepie zoologicznym, w malutkich sklepach zoologicznych, w sklepie internetowym czy przez allegro :?:

Hmm, chyba nie ma regu?y.. najlepiej tam gdzie b?dzie najlepsza klatka :D

Wanda napisał/a:
I czy Duna to nazwa firmy :?: Bo np nie mog? na allegro znale??

Duna to nazwa klatki firmy Freplast. Odpowiednikami s? klatki innych firm, takie jak Kuba itp.
A nie mo?esz znale??, bo na allegro jako? rzadko bywaj? duny i tym podobne. Dune to chyba lepiej kupic w sklepie internetowym albo w zwyk?ym sklepie.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Wanda 
M?ody Myszaty



Wiek: 42
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 38
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2007-08-06, 20:42   
   Myszy: Trelek i Tutek


Emielcia napisał/a:

Wanda napisał/a:
I czy Duna to nazwa firmy :?: Bo np nie mog? na allegro znale??

Duna to nazwa klatki firmy Freplast.


ooo...chyba Ferplast co :?: Kupi?am tej firmy poide?ko na zasadzie kraniku - takie tylko jako? s?abo mi dzia?a - mo?e kto? ma takie i mo?e powiedzie? jak to dzia?a? powinno :?: Bo albo leci woda kropla po kropli a? ca?a sp?ynie, albo nie leci wcale... Myszki ?rednio potrafi? si? tym obs?u?y? - a nied?ugo wyje?d?amy na kilka dni i chcia?abym mie? pewno??, ?e nie padn? z pragnienia :/

A co do klatek tej firmy, te? znalaz?am na allegro - nawet sporo si? pokaza?o...

Ooooo... normalnie zakocha?am si? - TA jest pi?kna :!:
 
 
X 
Myszowaty


Wiek: 28
Dołączyła: 16 Maj 2007
Posty: 492
Wysłany: 2007-08-06, 22:12   

Spodoba?a mi si? klatka, ze strony Kat. Duuu?a firmy ART-MET, tylko nigdzie nie mog? takiej znale?? :sad:
 
 
Wanda 
M?ody Myszaty



Wiek: 42
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 38
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2007-08-07, 09:35   
   Myszy: Trelek i Tutek


Xen napisał/a:
Spodoba?a mi si? klatka, ze strony Kat. Duuu?a firmy ART-MET, tylko nigdzie nie mog? takiej znale?? :sad:


Prosz? bardzo
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-08-07, 09:53   

Wanda napisał/a:
chyba Ferplast co

no w?a?nie, Ferplast :D

Co do poide?ka Sippy, to cz?sto m?ode myszki sobie z nimi nie radz?.
O poide?ku Sippy gdzie? ju? by?o pisane, ?e jak cieknie to trzeba co? dokr?ci? (albo poluzowa?) ju? dok?adnie nie pami?tam, ale mo?e SZUKAJ co? podpowie :P

A TA klatka co Ci si? podoba to faktycznie fajna :)
Na czas np. podró?y czy jakiego? transportu pewnie mo?na wyci?gn?? t? szczebelkow? cz??? i si? robi duna z której nic si? nie wysypuje :)
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Mysibaba 
Starszy Myszaty


Dołączyła: 05 Lip 2006
Posty: 58
Wysłany: 2007-08-07, 10:34   

[quote="kat]
(...)wybór jest Duna, klatka ma?a z ma?ymi odst?pami mi?dzy szczeblami lub du?a obwini?ta siatk? - przynajmniej do mom?tu jak mysz podro?nie. [/quote]

Ca?kiem du?e myszy wy?azi?y mi przez odst?p 1 cm. Nie wszystkie co prawda, ale kilka wykaza?o zdumiewaj?c? inteligencj? i prze?azi?y przez pr?ty tu? nad pod?og? albo pó?k?, czyli tam, gdzie mo?na si? dobrze zaprze? do przepychania. Chyba mia?y ?wietn? zabaw?, bo nigdzie nie ucieka?y tylko zastawa?am je siedz?ce na klatce.
_________________
Mysibaba, szanuary i myszyniec
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-08-07, 11:28   

Mysibaba napisał/a:
Ca?kiem du?e myszy wy?azi?y mi przez odst?p 1 cm.

Ale du?e czy doros?e?
Mi doros?a z zoologa wy?azi?a, to fakt
ale doros?ym rasówkom nawet pó? g?owy nie chce si? zmie?ci? mi?dzy szczebelkami 1cm ;)
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
X 
Myszowaty


Wiek: 28
Dołączyła: 16 Maj 2007
Posty: 492
Wysłany: 2007-08-07, 13:37   

Wanda napisał/a:
Prosz? bardzo

Niestety na tej stronie jej nie ma...
 
 
Mysibaba 
Starszy Myszaty


Dołączyła: 05 Lip 2006
Posty: 58
Wysłany: 2007-08-07, 14:21   

Rasowe dziewczyny wy?azi?y, facet nie. Co ciekawe nierasowe dziewczyny, wi?ksze ni? sklepowe bo ju? kilka pokole? u mnie a przedtem te? z dobrego domu, ale mniejsze ni? rasowe, wcale si? do wycieczek nie rwa?y.
_________________
Mysibaba, szanuary i myszyniec
 
 
X 
Myszowaty


Wiek: 28
Dołączyła: 16 Maj 2007
Posty: 492
Wysłany: 2007-08-07, 15:29   

http://allegro.pl/item220...ci_ods_7mm.html

Tak! Znalaz?am! Po?yczy kto? stówk?? :razz:
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-08-14, 15:19   

Tania ( do 40 z?) i du?a klatka (albo akwa)... zna kto? tak??
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
adrien 
Gadu?a Myszaty
ihatemilk



Imi?: adrien
Wiek: 38
Dołączyła: 17 Cze 2007
Posty: 327
Skąd: gdynia
Wysłany: 2007-08-14, 15:33   
   Myszy: 18!


Xen napisał/a:
http://allegro.pl/item220909205_klatka_szczur_mysz_inne_100cm_dlugosci_ods_7mm.html

Tak! Znalaz?am! Po?yczy kto? stówk?? :razz:


wow ale wielka:) wieksza nawet niz moja duna krolikowa :shock: gdyby miala czarna kuwete napewno bym ja usilowala kupic (wbrew calemu bezsensowi przedsiewziecia tudziec braku miejsca i pieniedzy)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT