AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2011-01-07, 08:51
Czym si? ro?ni? rasowe od labo
Autor Wiadomość
Ametyst 
Gadu?a Myszaty
nieludzki lekarz



Imi?: Patrycja
Hodowla: Auricula
Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 340
Skąd: Wawa/Szcz-n
Wysłany: 2008-09-30, 14:55   
   Myszy: du?o myszastych niebieskich i innych


od zwyk?ej labo dobrze wychowanej i po zdrowych rodzicach to stosunek 1:1,5. A jesli masz na mysli myszki sklepowe to 1:2 albo nawet 1:3. Oczywi?cie rasowe wi?ksze. Trzeba pami?ta?, ?e to uogólnienie bo w ka?dej populacji zda?aj? si? osobniki wi?ksze i mniejsze.
_________________
 
 
 
Inconscient 
Szara myszka
Jakub


Imi?: Jakub
Wiek: 32
Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 1
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2008-12-06, 12:39   

Ja mog? tylko wypowiedzie? si? o swoich myszkach laboratoryjnych, a raczej sklepowych i dlaczego teraz pod uwag? bior? tylko rasowe.

Przede wszystkim dlatego, ?e ?adna z moich myszek (4) nie umar?a ?mierci? naturaln? - ka?da z nich chorowa?a. Ka?da by?a wyj?tkowa na swój sposób i charakterki mia?y wspania?e, tylko ju? nie wyobra?am sobie tego bólu zwi?zanego z choruj?cymi myszkami: mi?dzy innymi rak i grzybica. Poza tym moja mama chyba by si? nawet nie zgodzi?a na myszki z zoologicznego, tylko gdy jej przedstawi? argumenty dlaczego rasowa, to si? zgodzi (chocia? tak czy siak postawi? na swoim xD).

Poza tym nie chc? ju? nakr?ca? tego chorego ko?a pseudo hodowli, gdzie nawet w najmniejszym stopniu nie interesuj? si? zdrowiem i jako?ci? ?ycia sprzedawanych gryzoni.

Mo?e komu? si? przydadz? te informacje i jednak przekonaj? potencjalnych nabywców myszek laboratoryjnych do zmiany decyzji. Te gryzonie nie zas?uguj? na takie traktowanie i najlepiej by?oby to po prostu przerwa?, ale wiadomo, ?e nie ka?dy ma takie my?lenie... Ze wszystkich gryzoni, które mam i mia?em myszki zawsze b?d? na pierwszym miejscu, nie wiem co, ale maj? w sobie co? takiego przyci?gaj?cego i s? piekielnie inteligentne. ;)

Pozdrawiam, Inconscient.
_________________

Kto jest okrutny w stosunku do zwierz?t, ten nie mo?e by? dobrym cz?owiekiem.

— Arthur Schopenhauer
 
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2008-12-06, 14:17   

Dok?adnie ;) Ju? nawet terrary?ci rzadziej kupuj? karmówki ze sklepów. Wiadomo chyba, ?e rasowa, pi?kna i du?a zdrowa mysz jest o wiele lepsza ni? te chore z wadami genetycznymi ze sklepu.
Bardzo mi?o, ?e jest coraz wi?cej osób z takim my?leniem.
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-12-07, 17:45   

Inconscient napisał/a:
?adna z moich myszek (4) nie umar?a ?mierci? naturaln? - ka?da z nich chorowa?a

w pewnym sensie ?mier? z powodu choroby jest naturalna
ale rozumiem o co Ci chodzi :)
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
railways 
M?ody Myszaty


Imi?: Sylwia
Wiek: 34
Dołączyła: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Wysłany: 2009-01-05, 18:05   
   Myszy: Fifka [*] , Dziubdzia, Lula


Mam pytanie. Chc? kupi? myszk? rasow?. S?ysza?am ?e rosn? na do?c du?e. Czy to nie przeszkadza ?eby mieszka?y w jednej klatce z myszkami laboratoryjnymi? Zapewne nie, ale nie zaszkodzi zapyta?. Oczywiscie tej samej p?ci.
 
 
Dulce 
Myszo?ak


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 17 Lip 2008
Posty: 661
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-01-05, 18:12   

tak ros? nieco wi?ksze :grin:
ale spokojnie mo?esz trzymac je z labo :grin:
sama mam dwie samiczki labo i jedn? rasow? i jest okej;)
nawet Suelcia rozrusza?a towarzystwo;*
 
 
railways 
M?ody Myszaty


Imi?: Sylwia
Wiek: 34
Dołączyła: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Wysłany: 2009-01-05, 19:24   
   Myszy: Fifka [*] , Dziubdzia, Lula


no to ekstra :) teraz tylko musze znalezc hodowle gdzies w Krakowie albo w Katowicach :)
chcia?abym osobiscie odebrac myszki. Poszczególne rasy maj? jakies charakterystyczne zachowania?
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-01-05, 19:50   

w Rybniku jest hodowla (Silesmouse);) w Katowicach jest zawieszona jak narazie ;)
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
ka? 
Myszo?ak
jestem drzewem



Pomogła: 3 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 646
Skąd: Olsztyn/e?k/las
Wysłany: 2009-01-05, 19:51   
   Myszy: Bajka, Xenia i Meszka


Nie ;) ró?ni? si? tylko wygl?dem. Zachowanie jest specyficzne dla ka?dej myszki, ka?da ma zupe?nie inny charakter :)
_________________

Nowa notka: 12 pa?dziernika 2010 :)
 
 
 
railways 
M?ody Myszaty


Imi?: Sylwia
Wiek: 34
Dołączyła: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Wysłany: 2009-01-05, 20:41   
   Myszy: Fifka [*] , Dziubdzia, Lula


s?ysza?am ?e s? np specyficzne pozycje w jakis ?pia poszczególne odmiany :) . Rzeczywiscie jesli chodzi o zachowanie to ju? indywidualna kwestia. Ka?da z moich trzech myszek by?a zupe?nie inna :)
Jak sobie tak oglada?am ró?ne strony hodowli myszek to zastanawia mnie fakt ze hodowcy ??cz? dwie ró?ne rasy w miocie. Zawsze mysla?am ?e jesli mlode maja byc rasowe to samiec i samica musz? byc tej samej rasy. Chyba ze sie myle ale na fotografiach tak to wygl?da?o :)
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2009-01-05, 20:45   

railways, bo poj?cie rasy u myszy jest troch? inne ni? np. u psów ;)
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
railways 
M?ody Myszaty


Imi?: Sylwia
Wiek: 34
Dołączyła: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Wysłany: 2009-01-05, 21:14   
   Myszy: Fifka [*] , Dziubdzia, Lula


aha, to dobrze wiedziec :) W sumie to dobrze ze tak jest bo geny sie mieszaj? i zwierz?ta ?yj? d?u?ej. Psy rasowe sa s?absze od kundli przyk?adowo.
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2009-01-05, 22:18   

railways napisał/a:
Psy rasowe sa s?absze od kundli przyk?adowo.

Niekoniecznie, s? rasy zdrowe jak konie (szczególnie te pierwotne), a u kundla jest taka mieszanka genetyczna, ?e nigdy nie wiadomo, na co trafisz, paskudne choróbsko genetyczne mo?e wyj?? po wielu latach. A kupuj?c rasowca z dobrej hodowli wiesz, czy przodkowie s? zdrowi (czyli, czy nie przekazali jakiej? choroby) oraz jakie s? typowe choroby dla danej rasy (nie genetyczne). Poza tym wiele kundli jest z chowu wsobnego, a u psów i kotów ju? w pierwszym takim pokoleniu ma to cz?sto gorsze skutki ni? u gryzoni.
Tak wi?c, historie o niesamowitym zdrowiu kundli dzi?ki mieszance genetycznej to mit.

[/offtopic]
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
mysza 
Junior Admin
was kocha xD



Hodowla: Little Foot
Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sie 2006
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-05, 22:24   

U psow nierasowych rzadko kiedy dochodzi do chowu wsobnego a jak juz dochodzi to laczy sie duzo wieksza pula genow niz u psow krzyzowanych tylko w obrebie jednej rasy. Zajmuje sie psami na codzien i widze wyrazna przewage zdrowia u psow nierasowych. Ile osob tyle opinii ;) Railways, mozesz jakies konkrety o tych pozycjach napisac? Nie jest to prawda,ale ciekawi mnie co to za mit,bo go jeszcze nie slyszalam :D Co do ras to u nas jest odwrotnie niz u psow :) To co u psow jest odmiana siersci u nas jest rasa.
 
 
 
railways 
M?ody Myszaty


Imi?: Sylwia
Wiek: 34
Dołączyła: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Wysłany: 2009-01-05, 22:47   
   Myszy: Fifka [*] , Dziubdzia, Lula


jesli chodzi o rasy psów to owczarki niemieckie przyk?adowo choruj? na stawy, sama wiem z do?wiadczenia, Bernardyny ?yj? krótko...no i rzadko sie zdarza ?eby pies rasowy do?ywa? np 16 lat, a tu gdzie mieszkam kundle po tyle ?yj? cz?sto :) Mieszanka krwi jest dobra (a wiec mieszanka genów). Chyba ?le zinterpretowa?am tekst http://myszy.net/zwyczaje.htm Przyznaje racje :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT