AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana trybu ?ycia na dzienny
Autor Wiadomość
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2009-02-01, 10:55   

Jest ale po co ?
Przecie? w dzie? tak?e mozesz je wziac na rece i sie z nimi pobawic ;)
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
lysymuzyk
Szara myszka


Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 3
Wysłany: 2009-02-01, 11:22   

OK DZIEKI
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2009-02-01, 17:18   

Je?eli delikatnie myszki budzisz w ci?gu dnia lub przy?apiesz je na jakiej? czynno?ci w dzie? to bez problemu mo?esz je wyj?? i pu?ci? np po biurku ;)
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-02-01, 18:19   

Normalnie baw si? z myszkami w dzie?. One nie ?pi? 12h w dzie? a reszt? w nocy szalej? :) troch? ?pi? w dzie? i troch? w nocy tak samo jest z bieganiem i ha?asowaniem. W nocy je?eli bardzo Ci przeszkadzaj? ha?asy to mo?esz klatk? wynosi? np do ?azienki czy gdzie? do innego pomieszczenia chocia? wi?kszo?? osób si? przyzwyczaja po pewnym czasie, ja np nie umia?abym zasn?? bez ha?asów dochodz?cych z klatki ^.^
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
flea 
Mysi Bywalec
We got the Funk



Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 167
Wysłany: 2009-02-02, 13:03   
   Myszy: Irish, Bootsy, Chocolate <:3D~


lysymuzyk napisał/a:
Moze s? to nocne myszki

tak w?a?nie :smile: :smile: :smile: nocne myszki ?licznie to brzmi

mysz?ta tak strasznie nie ha?asuj? :smile: mozna si? spokojnie przyzwyczai?. Tym bardziej jak si? ma 2 lub 3. W porównaniu z moimi koszami to myszy s? bezszelestne.
_________________
Mice are nice :)
 
 
Natalia 
M?ody Myszaty
Bmth and Ollie MOUSE



Imi?: Natalia
Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 48
Skąd: z Olinkowa
Wysłany: 2009-02-04, 11:07   
   Myszy: Oliver Ollie


lysymuzyk napisał/a:
To s? podobno dwie samiczki. Wiec nie ma mo?liwo?ci odmieni? ich trybu ?ycia??


A mo?e odmienimy twój tryb ?ycia,co ty na to??Nie b?dziesz spa? noc?,tylko dniem a ?y? noc??Co ty na to??
Nie mog? si? powstrzyma?:to jest po prostu okrutne.Jak mo?na w ogóle tak my?le??

Je?li chodzi o te spanie=myszki to zwierz?ta nocne(widz?,jak du?o czyta?e? przed kupnem ;/,wiesz chocia? czym si? myszy karmi bo w?tpi?),ale i buszuj? troch? w dniu,czy rano czy wieczorem=wychodz? kiedy chc?.
Mój Ollie,którego mam od Sylwestra na pocz?tku spa? wi?kszo?? czasu-i w nocy,i w dzie?.To spowodowane jest stresem=my? zostaje przeniesiony do nowego domku i nie wie o co chodzii.Wi?c niekoniecznie ?pi,ale siedzi w swoim domku przez wi?kszo?? czasu,poniewa? czuje si? bezpieczny.Nic na si??,nie wyci?gaj myszek.Jak b?d? chcia?y wyj?? to wyjd?.
Mój Ollinek po ok. tygodniu buszowa? ju? po ca?ej klatce.
 
 
 
Anes 
Starszy Myszaty



Imi?: Anna
Wiek: 33
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 55
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-02-04, 15:29   
   Myszy: Boom, Smelly, Yoko, Tofik


Po co te nerwy, Natalio?
Myszki maj? ró?ne upodobania i ró?ne charaktery. Moje ogonki cz?sto harcuj? popo?udniami i a? si? prosz?, by wyj?? z klatki - chyba si? przyzwyczai?y, ?e wypuszczam je po po?udniu a w nocy nie ma na to szans ;) . Pó?niej wieczorem to ju? ?pi? jak zabite ;)
Nie przestawiaj ich na si?? na tryb dzienny, ale je?li myszka b?dzie buszowa? po klatce za dnia to wyjmij i pobaw si? z ni?. Mo?e jak przyzwyczai si? do tego, ?e bawisz si? w ci?gu dnia, te? cz??ciej wychodzi? o ej porze zacznie wychodzi? ;)
_________________

Ze mn?: Kessy, Qulka, Billie, Boom, Yoko, Smelly, Tofik.
Za TM:Kubu?, Nettie, Werbel, Susie, Whisky, Milka.
 
 
flea 
Mysi Bywalec
We got the Funk



Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 167
Wysłany: 2009-02-04, 15:42   
   Myszy: Irish, Bootsy, Chocolate <:3D~


lysymuzyk napisał/a:
mo?liwo?? odzwyczai? je od nocnych zabaw ???

Po co?
Kupujemy myszki ?eby ?y?y w sympatycznych warunkach a nie dla siebie do zabawy :)
Wieczorem, kiedy myszki racz? wyj?? na obchód, mo?na si? z nimi bawi? i ogl?da? do woli. Moje te? ?pi? i wieczorem zaczynamy imprez?. Nawet mieszkanie im sprz?tam wieczorem, ?eby nie stresowa? moich kochanych ma?pek. Szkoda, ?e przed kupnem nie znalaz?e? info o myszach. By?oby mniejsze rozczarowanie ( jak mniemam ) ich nocnym trybem ?ycia. Ja osobi?cie chodz? spa? bardzo pó?no i nie przeszkadza mi ich nocny tryb ?ycia.
lysymuzyk napisał/a:
Od dwóch dni mam dwie bia?e myszki

daj myszkom czas na oswojenie. Ja wiem, ?e chcia?oby si? od razu oswoi? myszki ale tu potrzebna jest cierpliwo?? i wiedza o myszkowym ?wiecie. :wink:
Powoli ... zobaczysz, ?e warto.

Natalia napisał/a:
wiesz chocia? czym si? myszy karmi bo w?tpi?

Natalia staraj si? trzyma? nerw na wodzy :wink: by?o o tym ostatnio :wink:

lysymuzyk korzystaj jak najcz??ciej z rad do?wiadczonych osób na forum a hodowla myszek zamieni si? w naprawd? ciekawe i przyjemne urozmaicenie ?ycia codziennego. :smile:
_________________
Mice are nice :)
 
 
Nawiedzona 
Mysi Bywalec



Imi?: Paulina
Pomogła: 1 raz
Wiek: 29
Dołączyła: 14 Wrz 2008
Posty: 151
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-04, 19:51   
   Myszy: To?ka i Zo?ka


Natalia napisał/a:
Nie mog? si? powstrzyma?:to jest po prostu okrutne.Jak mo?na w ogóle tak my?le??

Je?li chodzi o te spanie=myszki to zwierz?ta nocne(widz?,jak du?o czyta?e? przed kupnem ;/,wiesz chocia? czym si? myszy karmi bo w?tpi?),ale i buszuj? troch? w dniu,czy rano czy wieczorem=wychodz? kiedy chc?.


Nie chc? przypomina? incydentu z "mysz? w szafie"


lysymuzyk, podpisuj? si? pod powy?szymi radami kol. >:3
Wi?cej cierpliwo?ci, a wszystko da sie osi?gn??.

Czy a? tak zale?y Ci na tym, by przestawia? tryb ?ycia myszek?
Mo?esz wyjmowa? j? wieczorami. Nie wstaj? chyba a? tak pó?no.
W ka?dym razie, mo?esz wyjmowa? je równie? w dzie?, kiedy nie ?pi?.
Ewentualnie, je?eli to naprawd? konieczne, mo?esz je obudzi?. Ale nie jest to zalecane, bo myszy s? niewyspane, co szkodzi ich zdrowiu, rozdra?nione, agresywne, etc.
Czyta?am równie?, ?e u chomików takie budzenie skraca ?ycie :mshock: (ale nie jest to potwierdzone naukowo, ani weterynaryjnie, wi?c nie ingeruj?...)

Powodzenia w oswajaniu.
_________________
nie ma wilgotnego szmeru traw u p?cin(...)
stacja towarowa z ?elaznym d?wigarem
nie zmi?uje si? nad noc? i krowami

"Krowy na zabicie s?"
J.Czechowicz
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-02-04, 22:13   

Ta rozmowa nadal trwa? Tym bardziej, ?e lysymuzyk dawno nic nie pisa? prócz ,,OK dzi?ki" to piszecie jakby ci?gle chcia? myszce zmienia? tryb ?ycia :D Dziwie si?, ?e nie wystarczy?o napisa?: ,, mysz to zwierze nocne nie da si? takiego ustawi? na tryb dzienny". Z tej rozmowy wnioskuj?, ?e kto? tu chyba nie doczyta? przed kupnem myszek o ich specyficznym bieganiu po nocach? ;> Mo?e jak tak bardzo Ci to przeszkadza to sprzedaj myszki a kup co? co w nocy nie szaleje? I pisz? powa?nie a nie z?o?liwie :) Chocia? wg mnie myszki nie nale?? do zwierzaków co nie wiadomo jak ha?asuj?. Zawsze na noc mo?na wyjmowa? ko?owrotek itp czym najbardziej t?uk?. Ja tak czasem robi?am gdy mnie budzi?y pó?no a raczej wcze?nie rano :P I zostawia? im najwa?niejsze przedmioty a do gryzienia co? cichego np jakie? chusteczki itd mia?yby zaj?cie robienie gniazda czy co? podobnego ( nie zapachowe ), bo w ko?cu wszystkiego nie wolno ich pozbawi? w okresie ich najwi?kszej aktywno?ci.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT