AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Prawid?owa waga
Autor Wiadomość
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2009-03-05, 18:50   

Mysie ADHD, prosz? bez takich tu ..
:roll:
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Agnieszka 
Mysi Bywalec


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 110
Wysłany: 2010-10-21, 12:37   
   Myszy: Antosia i Anto? (labskie rodze?stwo:-D); Krysia, Rysia & Tysia :)


Uh, znowu odkopuj? stary temat :oops:
kamila napisał/a:
Samce labo: 20-40 gram samice 25-60 gram

Czy samice labo s? ci??sze od samców :shock: To prawda czy "przeliterówka"?
_________________
[Rado?? S?o?ca - Ariel :( ], [Power Lady - Lejdunia Ciapunia :( ], [Tessa :( ], [Alutka :( ], [Pysia :( ]
 
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2012-03-22, 16:31   

ja te? odkopuj?. moje myszy jedz? du?o, jedna chwilami ma taki wielki brzuszek, wi?c ostatnio zwa?y?am moich ch?opców i jestem zdziwiona wynikami: jeden 23g a drugi 27g, wydaje mi si? to strasznie ma?o, co o tym my?licie? to myszki z zoologa:(
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-03-22, 16:39   

Strasznie ma?o to nie jest, no fakt mogliby troszk? wi?cej wa?y?, ale trzeba zauwa?y?, ?e to myszki labo, a one bardzo cz?sto s? mniejsze i chudsze ni? rasowe myszki.
Swoj? drog?, podtuczy? myszki nie jest trudno ;) kup im chocia?by kolb? Vitapol z lucerny.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-03-22, 16:43   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Wydaje mi si?, ?e patrzenie na wag? w tym wypadku jest troch? bez sensu. Moje myszy te? wa?? niewiele, a nie uwa?am, ?eby by?y za chude (nawet wr?cz przeciwnie). Je?li maj? do?? jedzonka, nie s? chudzielcami, to po co tuczy?? :wink:
 
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-03-22, 16:50   

No tuczy? na si?? nie trzeba, ale mog? od czasu do czasu dosta? co? bardziej kalorycznego :)
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2012-03-22, 16:57   

wiecie, mi one nie wydaj? si? za chude, bo jak mówi?, Funciak czasem ?apie brzuszek, wi?c jedzenia raczej mu nie brakuje. z tym, ?e 23 a prawid?owe ~30 to jednak spora ró?nica przy tak ma?ym zwierz?tku.
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-03-22, 17:08   

Ci??ko powiedzie? jaka waga jest dobra, tak samo jak i u ludzi. Nie ma jednego wyznacznika wagi dla wszystkich, tylko jest BMI. Tak?e je?li myszki nie s? za chude, maj? apetyt, a waga nie spada, to nie masz si? o co martwi? :)
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-03-22, 17:09   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Ale myszaki s? bardzo ró?nej wielko?ci (w sensie d?ugo?ci), wi?c trudno tak porównywa?.
 
 
 
Pipi 
Mysi Rozmówca



Imi?: Weronika
Wiek: 26
Dołączyła: 28 Sie 2010
Posty: 295
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-03-22, 19:16   

na myszki z zoologa to chyba do?? dobrze. moi z hodowli w wieku 2 miesi?cy mieli 35g.
a na zdj?ciach nie wygl?daj? na wychudzonych, nie martw si? ;)

?atwiej mysz utuczy?, ni? odchudzi? ;)
_________________
szczur Franek :D
psy: Grover i Junior :D
----
Florian [*]
Konstanty [*]
Dex [*]
Romek [*]
Milus?awa [*]
Carmen [*]
 
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-05-30, 17:21   

Tak, tak, pami?tam swoje wcze?niejsze wypowiedzi, ale czy waga 23g i 21g jest ok? Myszka która wa?y 23g urodzi?a si? 15 kwietnia br, a myszka wa??ca 21g urodzi?a si? 20 kwietnia br. To laborki.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2012-05-30, 19:42   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Mia?am doros?? labork? która wa?y?a niespe?na 25 gram... wi?c w przypadku laborek chyba nie ma jakiej? regu?y na to.
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2012-05-30, 20:08   

Dolcio dalej wazy ledwo powy?ej 20g, ale je normalnie, wi?c chyba taki jego urok. za to zaadoptowany bia?as taki wielki przy nich jest, musia?abym go zwa?y?, bo co? mi si? wydaje, ?e on ma sk?onno?ci do tycia... ma brzuch jak samica w ci??y ;)
 
 
alevue 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Patrycja
Stowarzyszenie: PMC
Wiek: 30
Dołączyła: 27 Sie 2012
Posty: 350
Skąd: Tralee/Gdynia
Wysłany: 2013-01-05, 19:02   

beautifulmouse, wygl?da na ca?kiem sporego i proporcjonalnego. Nie rozumiem za bardzo, dlaczego hodowcy coraz bardziej nak?adaj? nacisk na wag? i wielko?? swoich myszy, ?eby by?y... Spore.
 
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2013-01-05, 19:26   

alevue, Poniewa? mysz rasowa ma swoje cechy indywidualne które odró?niaj? je od laborek... Coraz cz??ciej gdy chc? wystawi? jak?? mysz okazuje si? ?e jest ona za ma?a :) Kiedy? myszy rasowe by?y o wiele wi?ksze teraz jest coraz wi?cej ma?ych...
tak do porównania.. moja samica cynnamon ma 59 g, jest ogromna a nie mog? znale?? jej samca bo mój najwi?kszy ma 55... z czego zwykle samce z jednego miotu s? o 10 g ci??sze od samicy . Z tego po??czenia wysz?y mi ma?e redyi samiec JOWISZ red póki co wa?y 47 z czego jego siostra sable vari 37. Samiec banded którym kryj? te samice ma tylko 42 g z czego samica black tan 32. - wiec idealnie dopasowane ale wzrostu raczej nie poprawi?. Odwracam troch? kota ogonem w drugim miocie gdzie samica 59 gramowa wprost idealnie polepszy wzrost mojego tan bandeda a on odwdzi?czy si? poprawk? tanu :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT